Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

panMartin

Nebylo to vyloženě špatný, ani nijak zvlášť dobrý. Prostě takový akční průměr s celkem pohodovým nápadem. Dechberoucí úvod filmu upoutá a ve vysoko nasazené laťce pokračuje k poněkud slabšímu závěru... Hlavně je tu Scarlett Johansson, která třeba začátek hraje tak, že jsem jí opravdu uvěřil, že využívá mozek na 10%. Mělo to mnohem větší potenciál který měl být využit. ()

Deyw

Zacatek jako svine..pak se to posere, kdyz se z ni stava pocitac.. :D komedie jako svine..napad dobrej..kdyby to bylo na zpusob cranku tak je to nejlepsi zenska one girl show! :( ()

SeanLSD

Ach jo, Besson a jeho superženy! Sú späť v tej najlepšej forme, čo u tohoto tvorcu znamená totálny úlet pri ktorom ide divákovi chvíľami odpáliť dekel z toho, ako pseudointeligentné a pritom kráľovsky zábavné, vo filmovej forme absolútne šokujúce môže dielo byť. LUCY je návrat starého Luca, ktorý dokáže nájsť zaujímavý námet a podať ho dokonale nenáročne a v neskutočne atraktívnom obale - a tým nemyslím Scarlett, ktorá opäť dokazuje svoje kvality tým, ako sa dokáže herecky prispôsobovať prekotnému striedaniu polôh a nálad tohoto filmu, ale práve túto celkovú podobu diela, strašne veľa nápaditej hravosti, farebnej psychedélie a opojenia možnosťami filmového média. Besson nikdy nebol veľmi hlboký, ale vždy dokázal vzbudiť úžas, pretože film jednoducho miluje - a tým aj prinútiť k zamysleniu. Viac by sa oplatilo rozoberať formálnu stránku filmu, jeho bláznivú skladbu, ale mne sa skorej páči, že má potenciál priviesť ľudí, ktorí by sa nad tým inak nikdy nezamýšľali k novému pohľadu, aby si uvedomili úžasnosť potenciálu každého z nás. Nie je to iba moje mudrlantské plácanie - pretože viacero ľudí sa so mnou o LUCY chceli rozprávať práve z tohoto pohľadu... Populárne percentuálne vyčíslenie využitia mozgu je už síce dávno prekonané, ale privádza k otázke vedomia.. Dosiahnuť 100 % = stať sa bohom, lenže! - viac neznamená vždy lepšie. Evolúcia = prispôsobenie, nie nejaký abstraktný filozofický progres. Myšlienka prevzatá z filozofie bola vyvrátená prírodnými vedami a v spoločenských sa jej nedá veriť o nič viac! (Je liberálna demokracia teoretickým vrcholom vývoja ľudskej spoločnosti ? Bol by v jej ideálnej podobe najväčšmi uvoľnený potenciál všetkých príslušníkov druhu ? Riešenie v záujme záchrany premnoženého druhu lepšie využívajúceho svoj potenciál, čo vedie iba k premnoženiu a vyčerpaniu zdrojov, je opäť iba adaptácia!). Využiť viac ten dokonalý biologický počítač, ktorý nosíme v hlave neznamená využiť ho lepšie. Viac vedomostí môže ľahko viesť k väčšiemu odľudšteniu, ako naznačuje najemocionálnejšia scéna filmu (zrejme vlastne jediná skutočne emocionálna), v ktorej Lucy telefonuje s mamou: "Prestávam sa cítiť ako človek." - a to je cesta k superčloveku-tyranovi, necitlivému k ľudským pocitom a neschopného empatie, ktoré práve robia ľudí ľuďmi - horšiemu ako starozákonný Boh - respektíve jemu rovnému. ()

Sabrewulf

Ne, pane Besson, i kdyby mozek fungoval na 300%, tak z vás toho přesíleného modrého ptáka (ten z Watchmenů), co ovládá čas a prostor, opravdu neudělá. To zas měl někdo vlhký sen a nepochopil, jak má ultimátní inteligence vypadat. A jak už tu bylo milionkrát zmíněno - Scarlet je tu strašně otravná, její robotický bezemoční výraz "jsem nejinteligentnější bytost na planetě", je k smíchu. Celá (NE)pointa filmu pak k pláči. Film jednoduše skončí a vy si řeknete:" A co jako?" ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Využití mozku? Uhhh.. za začátku strašná pičovina, ty prostřihy zvířat mi mrdaly oči a přednáška profesora mě srala ještě víc. Je to kurva padlý na hlavu, sci-fárna - kokotina to je! Ale vzhledem k začátku, kdy se to fakt pralo s odpadem, jsem se na tu lajnu modrýho prášku nějak naladil a i celkem pobavil, například klasický taxi taxi policajti.. Japončici nebo kdo taky vcelku k nasraní, pašování prášku přes pupek je taky dost zvracenost. Celkově je film úplná ptákovina, ale má to něco do sebe - na jedno zhlédnutí fakt atomovka. Fakt začátek mi přišel jak adrenalinový Zastav chcpípneš, což byla taky pořádná chujovina, ale tady to mělo nějaký bolz. Ale jak už se navyšovaly procenta, tak to bylo až až, fakt už to bylo přeexpený a konec úplně zabili. Musím říct že Luc je celkem Kaprfild, udělat z odpadní věci něco, co mě celkem i uspokojilo. Navíc hele, já fakt nejsem fanda těhle sci-fi. :) ()

wader

Naprostá režijní šílenost (v tom nejlepším slova smyslu)! Souhlasím s výrokem soudruhů na radiu Wave, že kdyby tohle vzniklo v 90. letech, Wachowski by dneska nikdo neznal. Dneska to ale není nic převratného ani superoriginálního, ale pro mě osobně je to pojítko mezi Matrixem a Star Wars - proto 5*. ()

SniperG1

Hustýýý!! Tak tohle se mi fakt líbilo ! Škoda toho přeplácaného konce, ale jinak fakt svižné sci-fi s dobrým obsazením ( Hlavně Scarlett ) a luxusní vizualizací! Doporučuju kouknout s kvalitním ozvučením...85% ()

chelseaman22 odpad!

Po dvaceti minutách sledování bych dodal snad jen toto: "Prosím tě Lucko... chytni se za spodní ret ... přetáhni si ho přes hlavu ... a POLKNI ... dík". odpad! ()

Doudis19

Překvapivě neakční Bessonovka, co se snaží odhalit tajemství vesmíru. Samozřejmě je snadné říct, že se jedná o sračku z toho zřejmě tak rozporuplné hodnocení. Když jde ovšem člověk filmu alespoň trošku naproti, pak je to parádní podívaná nejen díky Scarlett, ale především pro téma, které tvůrcům umožňuje na plátně zhmotnit prakticky cokoli. Příjemné překvapení a třošku nasranost, že jsem na Lucy nevyrazil do kina :-(. ()

Khumbac

Podezřelou podivností je fakt,když se vyserete na nelogičnosti, že film balancuje na pocitu zážitku lehkého průměru stoupajíc sinusoidně vzhůru k pocitu Matrixu, poté strmě dolů a hned zas hore až se ukotví u mírně nadprůměrného cejchu. Líbí se mi zamýšlení se nad existencí, hudba fajn. ()

Aargh

Dementní zápletku a rozuzlení bych asi toleroval snáz, kdyby ve filmu byla nějaká zábavná akce. Ale pořád to bylo lepší než Transcendence. ()

Lopezka1982

No tak za mě totální blbost... nemám ráda tyto přehnané filmy, kde vždy hlavní hrdina všechny porazí atd... nápad nebyl špatný, ale mě to prostě neoslovilo... ()

Motinski

Dobrý nápad, bohužiaľ veľmi zle zrealizovaný. Lucy má strašne veľa scén čo pôsobia smiešne, pritom chceli pôsobiť vážne. Má béčkový scenár ktorý pochoval celý potenciál a všetci herci okrem Scarlett a Morgana pôsobia úplne zbytočne. Niektoré akčné scény sú fakt dobré (Scarlett a jej závodnícke schopnosti), iné ale pôsobia amatérsky a neatraktívne (záverečná prestrelka). Amr Waked je veľmi veľká kastingová chyba a vôbec sa sem nehodil. Celkovo všetky záporne postavy ako by vypadli zo Seagalovych filmov. Záver sa zase hrá na filozofické veľdielo, no škoda že mu to nikto nezožerie. Veľmi veľké sklamanie na to o aký dobrý námet išlo. ()

mr.kliky

fajn myšlenka, která je ovšem vydatně přelitá dresingem z demence, nicmeně je to misty tak přepálený, že to diky tomu dostává patřičnej švih. umím si to představit i jako opravdu hodně parádní film, takhle je to nakonec poměrně laciný béčko, nicméně docela zábavný. ()

Triple H

Je veľa odborníkov na oddychovú zábavu, pri ktorej treba vypnúť mozog. Ale tam kde spiatočníci Michael Bay alebo Roland Emmerich neuroticky lipnú na prežitých archaizmoch ako sú náznaky logiky či zvyšky koherencie, zenový majster Luc Besson už dosiahol osvietenie a filmovú nirvánu. Oslobodený od okov bežných pravidiel servíruje abstraktnú hodinku a pol absolútne vypatlanej koláže Vesmírnej odysey, Limitless, Matrixu, či Taxi v štýle sfilmovaného anime. V duchu hesla "kde je vôľa, tam je cesta" to jednoducho zajebal jak pán a nech si obecenstvo jeho výtvor utrasie ako chce. Objektívne sa jedná o tak šialenú sprostosť, že jedna hviezdička je veľa a nechcem vedieť z akej zakázanej substancie pán umelec čerpal inšpiráciu. Subjektívne som sa ale touto bezkonkurenčnou demenciou s áčkovými hercami veľmi dobre bavil až žasol. Takže v záujme progresu, evolúcie, slobody a vesmíru za päť. ()

LeoH

Když si odmyslím výpůjčky z Kubricků a Wachowských, zbude mi hromádka pseudovědeckého mambodžamba a Scarlettka s výrazem konzumentky Šalamounova exkrementu (což je u ní aspoň změna, na rozdíl od Freemana, který se tak tváří zřejmě od narození). Abychom si rozuměli, zatraceně dobře se na to kouká i se to poslouchá (Serra pořád umí!), akorát je mi trochu líto, že se z toho nevytřískalo víc – oni ti Kubrickové a Wachowské možná myšlenkově o moc hlubší nejsou, ale rozhodně to umí líp p(r)odat. A do nadhledu Pátých elementů mi tam taky cosi chybí, jmenovitě nějaký ten nadhled. ***1/2 ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell