Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

A.L.E.S.

"Když točím film, chci diváka přenést z jeho každodenního života někam jinam.", řekl Luc Besson. S filmem Lucy se mu to náramně povedlo, proto nechápu tak nízké hodnocení. Jasně, film není bez chyby, ale je občas dobré taky hledět na to, co film divákovi přináší. Besson jde tentokrát až k samému smyslu života. A tady se divák nejspíš nespokojí s jednoduchou odpovědí 42. Využitím schopností dokonalé Lucy mi film dost připomíná "Všemocného" z roku 2011. Luc Besson však šel snad až za hranice lidského chápání a dokonale se vyřádil na tom, co by člověk dokázal, pokud by využíval mozek na více než mizerných 10 %. V reálu jsme jen ve stádiu úvah, ale Bessonova vize v této otázce dochází ještě dál a velmi se mi zamlouvá. ()

Haretix

Luc Besson a jeho typický film. Děj je úplně mimo, hodně bizarních scén, ale akce svěží, nápaditá a hlavně tu je ultrasympatická Scarlett Johansson, která jede na 100% po celý film. ()

ivan_drago

Filosoficko-existenční zvrácenost, která ohromně baví a přes svou velmi sympatickou stopáž sdělí víc něž pomatená a zdlouhavá Transka… todlencto… Morgan Freeman opět výborný… ten jeho hlas… to je… a záběry na přírodu… hmmmm… ()

viperDavid

Nebýt supidního konce a ne až tak moc využívat nepodložené informace o využití mozku, mohlo by to být o třídu nebo dvě víš. Z Lucy se stala nadčlověk který myšlenkou, nebo prdem, uzemní několik lidí najednou, avšak je natolik bystrá, že si zahrává s časoprostorem jako s nový ipadem. Scénáristi to trochu přiostřili což ve vlastní podstatě vůbec nemuseli. Ale i tak zajímavá podívaná ()

Mrkvič

Pro spoustu filmů lekce z efektivity. Skvělý je už úvod, který si vystačí s asi třema minutama dialogu a potom už šup akce. Může to být v mnoha směrech hloupé a nepřesné, ale co my víme. A právě zde Luc Besson dokáže navodit dojem, že on ví něco víc než zbytek lidstva. To jsem z filmu necítil už hodně dlouho. Po herecké stránce to nemá chybu a skvělé jsou i přirovnání k obecnému dění v přírodě. A ta atmosféra? Hmm panečku. Fakt by se dala krájet. Díky stopáži vydržela i přítelkyně a rozhodně nebyla filmem zklamána. ()

Jizni Tlapa

Lucka radí využívat mozek na max kapacitu. Já jsem svůj naopak vypnul a díky tomu mi Lucka přišla ne-jen že fajn, sexy a šmrncovní. Přišla mi,jako skvělá akční podívaná s dokonale propracovanou choreografií, stylově usazená a hlavně ve skvělém nepolevujícím tempu.... výborný zážitek! ()

Qitek

Luc Besson... Se dočista posral, nebo nevím. Prvních dvacet minut je naprosto božským příkladem toho, jak může člověk pocítit comeback člověka, který mu filmově barvil mládí skvosty, jako je Leon, Brutální Nikita či Pátý Element. Ano, tahle doba je samozřejmě pryč. To, co přijde ve filmu, kdy se V Lucy roztrhne ona droga, je výsměch veškeré nadsázky! Ostatně jako vše co Besson vypustil do světa v posledních letech. Ano, čas od čau si rád dopřeji pitomost, kdy se nechám unášet dynamikou, akcí, napětím, či humorem bla bla. V Lucy tohle ovšem zůstává za hranicí směšnosti. Jak to říci polopatq? Píčovina s velkým P. Film má 90 minut a já si už po půlce přál jeho konec. Možná ideální film k žehlení a utírání nádobí? Bohužel už nějakou dobu nežehlím. A Besson by si měl vzít příklad sám ze sebe, kdy před dvaceti lety točil taky nijak bůh ví jak světové scénáře. Ale točil je s takovou grácií, že jsou to dodnes filmové legendy. Existují režiséři, kteří byli ve své době zárukou kvality. je smutné vidět v posledních letech, jak se Besson stal pravým opakem. Někteří režiséři postupem neúprosných hodin rostou. Luc Besson nám vadne jako penis po dvou litrech slivovice a base piv... Jedna za bezva start. Druhá čistě jen proto, že jsem viděl horší filmy ano. ()

Gothar

Lucy sa snaží byť niečím viac, ale nedarí sa to. Všetko je príliš prekombinované a fantastické, z môjho pohľadu neuveriteľné aj napriek tomu, že ide o sci-fi. V Limitless bola táto spracovaná omnoho lepšie. Ale je fakt, že väšsinu času sa na to dobre pozerá. 70 % ()

Johnny.ARN

Úprimne povedané, čakal som viac od Bessona. Toto bol taký blbý a dokonca ani nie akčný výplach, ktorý mi k nemu nesedel. Scarlett fajn, myšlienka fajn, ale príliš pozliepané a namostíkované. Ale aspoň pekná štúdiao tom, ako vznikla Zem a veru, žiadného Boha som tam teda nevidel ..... 2 z 5 ()

LiborGondek

Trochu odlišné (a nemluvím jen o odlišných pohlavích představitelů hlavních rolí Johansson x Depp), přesto velmi podobné s filmem Trascendence, rovněž z letošního roku. Stejně fantastické, stejně podivné, stejně hodnocené. 65% ()

PeterNet odpad!

Neskutečně promrhaný potenciál! Ale od Bessona bych ani nic lepšího nečekal. "Podívejte, ten počítač se hýbe." :-D Strašná sračka a scénář na úrovni Trošky. ()

plechulka

Vizuální i akční jízda, kterou se je třeba nechat unášet a ani na chvilku se nenechat vyrušit přemýšlením typu: "počkat - tady něco nesedí...." I když film pojednává (nebo se snaží nám namluvit, že pojednává) o rozšířeném využívání mozkových buněk, veřte, že se to týká výhradně buněk Scarlett J. - ty Vaše prosím nechte odpočívat! ()

Dado

Poldruha hodiny trvajúci guľáš, ktorý Besson postavil na tom najošúchanejšom mýte o fungovaní ľudského mozgu. Áno, možno v ňom plávajú lákavé ingrediencie (zaujímavé obsadenie a zábavne poňatá akcia), no výsledný produkt nedokážem s čistým svedomím opísať ani len prívlastkom stráviteľný. (40%) ()

Ryuuhei

Kurňa, to byla ale jízda! Navzdory tomu, jak byl celý film absurdní, až místy úsměvný, mě osobně neskutečně bavil. Normálně Scarlettku moc nemusím, ale ta blond jí zkrátka sekne a moc dobře se na ni celou dobu koukalo. Děj odsýpal a byť si utvářel vlastní možnou realitu, již podporovala i potěšující přítomnost Morgana Freemana, nebyla jediná hluchá minuta. Hrátky s limity lidského těla vystřídala absurdní výprava na počátek existence, která tak nechutně vygradovala, až jsem žasl. Já si nestěžuju! Po celou dobu jsem se skvěle bavil a vůbec mi nevadí, že to celé byla jedna velká, ztřeštěná blbost. ()

Lachtaan

Nevím, co Luke Besson před a během natáčení hulil za matroš a už vůbec nevím, co si šlehli ti, kteří Lucy vyhnali do tisícovky nejoblíbenějších, ale já se u téhle (díky bohu) kraťoučké směsice nepřehledné akce a jakéhosi pokusu o reflexi na děsivost spojení kapacity mozku a lidské evoluce místy až znechucoval, především to CGI bolí, i když koukáte ve Full HD. A ani to hraní vám tu nedokáže nikdo prodat, třebaže tu máme minimálně dva áčkové herce. Na papíře to mohlo vypadat působivě, výsledek se ale hodně minul účinkem. [viděno na Prime Video 15.2.2024] ()

venison

Téma fakt super originální, lákavé a zajímavé.. Tenhle film mohl mít velký potenciál, který se ubíral více fantasy směrem než slibovaným sci-fi.. Akce vydala maximálně na nabušeně sestříhaný trailer.. Jinak jsem si na tom nenašla zhola nic.. Čekala jsem něco jako "96 hodin", ale blíže to spíš mělo ke snímku "Arthur a Minimojové".. Luc Besson už bohužel dlouho nenatočil nic kloudného :-( Začátek byl velmi povedeně prostříhaný, ale bohužel dál už to jen vázlo.. ()

Fiorenza

Napodobenina Všemocného, s rozdílem opačného pohlaví v hlavní roli. Hodnocení bohužel značně ubírá na kráse ale nenechte se odradit. Film mě zaujal, ale narozdíl od jeho už zmiňovaného předchůdce, si ho už znovu nepustím. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell