Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Gaaron

Úžasná audiovizuální onanie nad rozkošnou Scarlett. Chaboučký scénář slouží jen jako nit, na kterou Besson navléká ukázkové korálky situačního perfekcionismu. Spolupráce hudby a obrazu je v dobrém slova smyslu artová. Dynamika obrazů a scén uchvacující. Přesto, že to celé nedrží moc dohromady, uhrane film pečlivě gradovaným úvodem a nepustí až do explozivního závěru. Zážitek jednorázový, ale plný a chutný. ()

Larushka

Ha, tak jsem na to přišla, ono se vlastně jednalo o prequel k filmu Her (2013). Ne, teď vážně, začátek mě navnadil, Scarletta je super, ale ke konci to bylo už takový stupidní (ano, trochu to zavánělo Terrencem Malickem) a (ano, další film s absolutně nevyužitým potenciálem). Min-sik Choi potěšil. Zbytečný film, ale na nezávazné pobavení stačí. Lucu, natoč pls něco pořádného, jo? Dík. Bára ()

Andre3000

Vynikající Morgan a Scarlett. Pár vtipných scén. No a pak strašně moc materiálu na přemýšlení. Rozhodně sem si u filmu neodpočinul, ba naopak. Čekal sem rozhodně víc akce a taky úplně jinačí konec, ale to druhé je nakonec možná i dobře. Rozhodně zajímavý film, ale není to nic převratného jako Inception. A pro srovnání je to o kousek lepší než Všemocný (Limitless), což je hodně podobný film, který sem shodou okolností viděl o den dříve. ()

campix

Luc Besson se podílel scénáristicky nebo producentsky snad na každém druhém průměrném filmu posledních 10 let a ani když se se vydal sám režírovat, tak nám nepřichystal mnoho důvodů k radosti. A ani Lucy rozhodně nebude jeho restartem. Když pominu fakt, že používáme pouze 10% svého mozku, je již dávno vyvráceno. Tak všechno na papíře vypadá celkem zajímavě. Scarlett dokáže zahrát všechny možné herecké polohy velmi uvěřitelně a s příměsí trošku zábavné akce, by to mohla být příjemně překvapující podívaná. Bohužel se však nemohu zbavit dojmu, jak strašná kravina to je. Schopnosti hlavní hrdince neustále přibývají, asi tak jak Bessona napadly. S akcí se nějak nedokáži ztotožnit (až na finále, které mi přišlo velmi cool) a celkově mě nenapadá moc aspektů, které bych mohl vychválit. PS: Šéf organizace, která se podílí na světovém obchodu s drogami neumí anglicky a ani sebou nevozí překladatele ?? Opravdu ? ()

Gabbo

Nekdo uz prosim seberte Bessonovi vsechny drogy a zakazte tocit filmy! Muze mi nekdo vysvetlit jak na tohle mohl kyvnout Morgan Freeman? ()

PROCESOR

S podobným námětem pracuje i snímek Všemocný, kde si myslím, že se to povedlo lépe. Tady je lepší vůbec nepřemýšlet a prostě se nechat unášet. Vypnout, reset, nic nehledat a řešit, ale jen se bavit. ()

Juto

Luc Besson v tomto uhladenom thrilleri mieša akciu s vedeckou fantáziou. Bessonov scenár má trošku sklamal v treťom dejstve, ale 85 minút dlhá ,,Lucy" je taká svižná, že vám to nebude prekážať. Koniec filmu ide úplne mimo, ale spôsobom, ktorý je očarujúci svojou hlúposťou. 6/10 ()

c.tucker

Film, který byl celou dobu perfektní vyplachovárna a neskutečně jsem se bavil. Bylo tam pár věcí na zamyšlení, ale zase ne moc hluboké, aby se jen dobře zasmál a ne zachmuřil z přehnané nesmyslnosti. A pak to přišlo neskutečné peklo na závěr, které to celé pohřbilo jako v Lost. Jen si říkám, proč to ten Luc ne přišlápl trochu dříve a celé to mohlo dopadnout senzačně, ale to by nebyl Luc. Kde jsou ty časy Podzemky a Magické hlubiny, je škoda, že už nepřijdou. ()

KajusaK

Asi nejlepší film se Scarlett Johansson. Jedno z nejlepších sci-fi i když na konci už mi to přišlo docela mimo mísu. Poslední scénka byla dost povedená. Morgan Freeman jako vždy skvělý. Velmi dobré efekty! ()

TomPrusik1

O Lucovi Bessonovi je známo, že UMÍ natočit a napsat akční filmy , které mají hlavu a patu a jsou skvělé. Důkaz: Leon, Brutální Nikita, scénář k 96 hodinám... Chyba nastává, když začne MOC přemýšlet a filosofovat. A to je přesný případ Lucy. Lucy je na jednu stranu pěkný akční film, který je poměrně chytrý a originální svým příběhem. Na stranu druhou, je až moc sci-fi a moc filosofický. A to se sem vůbec nehodí. Okořenění o dokumenty s tygrem a antilopou z National Geografic byli fajn. Všechno klape jako švýcarský hodinky (až na konec, ale k tomu až dýl), odsejpá to, prostě jako má u pořádného akčáku být. Na Scarlett se hezky (to ostatně ve všech filmech) kouká a říkáte si ,,No ta holka, je tak šikovná, to chci umět taky.". No, "umět taky" představme si, že takhle chodíme po světě, ovládáme všechno co se dá svojí myslí. A toho chce docílit vědec Morgan Freeman. Na jeho postavu sedí dobře, ale nedochází mu, že plácá kraviny, protože kdo z nás by chtěl takový svět? To by nikdo neměl žádný soukromí, všichni by byli UBER... Nic moc. Dál mi pak vadilo, že druhá půlka filmu, byla až moc přeplácaná sci-fi (Lucy je až moc UBER) a Besson začne ke konci filosofovat a dojde k úplně BLBÝMU závěru.......... Kdyby byl film stejně tak dobrý jako jeho první půlka, dám za čtyři. Ale film se úplně zkazí druhou půlkou a svým "inteligentním" koncem, že musím dát za tři. Dokonce filmu chybí i pořádně padnoucí hudba, kterou bych tam já osobně dal https://www.youtube.com/watch?v=ZqXmBy1_qOQ Klidně ji mohli nějak ,,obassovat", ale chyběla tam. No tak za 65% ()

dr.fish

Audiovizuální hovadinka pro dospělé diváky, kteří dovedou ocenit humor a nadsázku, rádi se baví, a nepřemýšlí zbytečně nad reálností či nereálností jednotlivých scén a technologií. Osobně poslední dobou preferuji filmy jako Lucy, které si na nic nehrají, chtějí jenom bavit a nepřináší převratné myšlenky. Raději přiznaně blbý film, než se nechat otrávit nějakým nepovedeným cinefilským "hitem", který "novátorsky" kopíruje staré klasiky. O Bessonově Lucy se nebude vyučovat ve školách, ale díky němu lidi určitě sežerou spoustu jídla a vypijou hodně tekutin. 75% ()

mortak

Co může být horší, než naprostá pitomost, tvarici se jako hlubina moudrosti. Jistě, film se dá interpretovat jako mozková aktivita pár sekund před smrtí jedné fetacky (proto třeba to louceni s matkou a tak), což je téma docela v Asii běžné (třeba Casshern nebo Noc úplňku). Ale oproti skvělému Casshernu je to tak ploché a blbé, že ta jedna hvězda je až až. ()

Šimpy

Potenciál ohromný, škoda, že je závěr tak uspěchaný. Dát tomu další půlhodinku a bylo by to super. Škoda, že počateční vizuální paralely (dravci a kořist) nejsou využity dál. A kdyby v závěru byl nějaký pěkný mindfuck....třeba kdybychom zjistili, že to ona nastartovala evoluci, vznik světa, nebo kdyby to byla ona, když se dotkne toho pračlověka (nějaký australopithecus?) a předá mu energii, díky které se mu nastartuje vývoj mozku a tím nakopne vývoj lidstva. Ano, béčkový nápad, ale jak by tomu vizuálu slušel. ()

angel74

Námět mě zaujal opravdu hodně, ale střílečky jakoby vystřižené z nějakého hloupého akčního filmu a některé ne zrovna geniální triky mi pokazily celkový dojem. (65%) ()

alchac

Čili Lukáš Besson nám zhlédl Limitless a zmateně probuzen po nějakém fajn hongkongském tripu si při vykonávání ranní potřeby přes bort džunky přečetl pár stránek Růží pro Algernon, pročež vytlačil (kromě jiného) geniální nápad - umixovat z toho všeho řídkou hmotu nevábné vůně a napatlat ji na torzo, které podezřele připomíná něco jako Brutálně Pátý element Johanky z Arku. A aby nám tvůrce neprznil jen vlastní dítka, deformuje to ještě trochu Wachovských. Zkrátka co vám mám povídat, i H. R. Giger by čuměl jak puk. Mno, takže úvod bychom měli a ten, kdo ještě nedáví, nechť přistoupí ještě o kousek blíže a uvidí, co ještě neviděl, dozví se, o čem se mu ani nesnilo. Nevěříte? No fakt! Třeba věděli jste, že když vám triádní kmotr nechá vyfutrovat dutinu břišní pytlem háj tek extáze, který po intenzivní masáži špičkou kanady prosákne, tak nejen že okamžitě nezcepeníte jako mnozí polykači kolumbijských kondomů, ale stane se z vás něco mezi Kryptoňanem v exilu a Terminátorem? A byť byste byli před intoxikací rozklepaný čtyřicetikilový uzlík nervů, tak následně se z vás stane chladnokrevný hitman, který s prstem v nose vystřílí půlku přítomné čínské mafie, načež v blízké nemocnici bez mrknutí oka odpráskne neznámého pacoše, aby si vyjednal přednostní ošetření? Ovšem každá prdel má dvě půlky a zákoutí, do kterých neradno nahlížet příliš zblízka, pročež absťák sjeté hrdinky je prezentován asi jako terminální stav dlouhodobého konzumenta vody z primárního chladícího okruhu mixnutý s... no, je to taková ta pěkně vypadající dezintegrace, co vidíte v každém minimálně třetím sy-fli. Čili tolik asi k povaze debility "akční" části tohoto dílka, neb zbytek vazce plyne v podobném duchu. Stylový a dějový zvratek přichází až v závěru na soukromém kongresu protagonistky a několika tupě vypadajících géniů, kdy s blížící se stovkou začne milý Frantík páchat filozofii - upozorňuji, že toto už je pouze pro silné povahy a předpokládám, že nejeden kvantový fyzik bude po zhlédnutí cítit neodolatelnou touhu rozmlátit si lebku o hadronový urychlovač. Já, jsa exaktní vědou nepolíben, jsem pouze čekal, kdy začne opice řvát a mlátit stehenní kostí o zem. A ona zatím veškerá efektovaná skončila (skoroLeonsky a) pitomou fleškou. No to bych se z toho... Also Sprach Zarathustra! P.S.: Nevím proč, ale po zhlédnutí mě napadlo, že by možná stálo za to zkusit šlukovat LSD z LHC. Buď to tedy byla ještě větší blbost, než jsem doufal, nebo mi definitivně začíná foukat pod tašky. ()

flyboyeda

Prijemne odsypajici sciffi thriller, ktery diky sve tak trochu strucne stopazi skonci jste drive, nez by vubec mohl zacit nudit. Misty mozna pusobi lehce paskvilne nebo dokonce naivne, ale Scarlettce ta role sedla a jako oddechovka film pobavi. Kdyby reziser pridal trochu vice cyber-matrix-fontanovskych sekvenci a ubral spetku spise usmevne pusobici francouzske akce, mohla to byt jeste vetsi legrace. Takhle z toho i pres sympaticky napad/zapletku dalsi klasicke anebo alespon zanrove veledilo bohuzel nebude. ()

URBAN

No řekněme že zpočátku to vypadá celkem dobře a vypadá to i na skvělý nápad, ale během chvíle se to otočí a je to slušně řečeno strašný. Herci neumí hrát a to včetně Scarlett Johansson, která si tady nejspíš přišla jen pro výplatu spolu s Morganem Freemanem kdo jako jediný dokáže v tomto filmu soudně hrát. Škoda myšlenka je dobrá, ale zpracování a přístup k tomu to okazil. ( 26.11.14/MAC ) ()

StanislachKo

Od Bessona som zvyknutý na podstatne kvalitnejšie kúsky, či sú to domovské Leony, Districtky, prípadne dosť nadnesené Taxi, alebo jeho americké Taken, Mafiánovci alebo (piate) elementy. Tu som sa nechytal. Jednak: 1) Akcia servírovaná v pre mňa dosť nepochopiteľnom pomere 2) Scarlettkou, ktorú ja neznášam ani výzorom ani jej hereckým prejavom 3) Morgan, ktorý pre mňa prestal byť bohom odkedy ho vídam v každom (pozor: KAŽDOM!) letnom blockbustri a 4) Pointe - ak sa to dá nazvať - ktorá ma celkom obišla. Nebyť Lucových autíčkových naháňačiek a záverečnej bazuky, asi by som to zakopal hlbšie. ()

stOKYi

Prvá tretina filmu špičková, potom sa to zmenilo na absurditu. Možno to bude tým, že nevyužívam 100% svojho mozgu :-). ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell