Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

provitamin

Morgan Freeman s údivom sleduje ako Scarlett Johansson využíva čoraz väčšie percento kapacity svojho mozgu a hovorí jej - ste prvá žena ktorá... - a následne sa zasekne, lebo si uvedomí že by to asi vyznelo dosť blbo. ()

Stružák odpad!

Ještě včera po skončení filmu jsem si myslel, že dám tu jednu hvězdičku. Jak o tom ale přemejšlím, tak fakt nevím, za co, čili měním hodnocení na čistokrevnej Odpad! Celej film nedává vůbec smysl, scénář vypadá jak kdyby ho prožraly myši, akce nudná, chudák Scarlett je tady celou dobu absolutně bez výrazu, Morgan Freeman pro změnu úplně zbytečnej. Za takovejhle počin by si někdo zasloužil vyválet v dehtu a peří. ()

F.W.Colqhoun

Když Besson na okraj populárně-naučného časopisu na úrovni 21. století škrabal scénář k Lucy, možná měl na mysli australopitéky nejen coby pravzor hlavní hrdinky, ale i jako platící cílové publikum. Bessonově SCIFI od 5. elementu klíčové SCI zcela schází, případně ho rutinní FI nechává vyvstávat s natolik infantilní verzi, že je lepší se promýšlení prezentovaných tezí vystříhat. Jestliže 5. element byl vtipný, odlehčený nadsázkou a elegantní nejen kostýmy od Jean-Paul Gutiera, Lucy je hloupá, má rysy sice sympatické, leč nezdravě vychrtlé Scarlett Johansson a nadsázkou skrblí. Pseudovědecké kecy se nedají snést ani z úst Morgana Freemana. Děj je ještě jakž takž konzumovatelný, dokud se Lucy pohybuje ve sféře skromnějších super-schopností circa Jason Bourne. Jakmile dojde na odhmotňování, je správný okamžik uvažovat o náhradním programu. S ohledem na to lze film pochválit za střízlivou délku necelých devadesáti minut. A smutná zpráva na závěr: jelikož film vydělal půl miliardy dolarů, frontu s australopitéky budeme stát na lístky do kina i nadále. ()

Hadriel

Trochu podhodnocené oproti jiným stračkoidním blockbusterům. Má to suprové tempo. Skvěle natočené. Choi Min-sik je sick. Scarlett hodně dobrá. Potom co se rozjede to dost dává. Myšlenka zajímavá, trochu Limitless, ale hlavní hrdina je Scarlett, takže sorry Bradley, ale Scarlett je Scarlett. Film mě musí bavit. A když se na film vydržím dívat v kuse, nekoukám na čas ani někam jinam, pouze se plně věnuji tomu co je na plátně, tak je to super film. A to je případ Lucy. Uvidíme, až se přidá více hodnocení. Ale zatím screw you all, rád půjdu proti proudu. + Honička v Paříži. + V podstatě celej Taiwan. + Šílenej, ale zajímavej konec. + Bohužel, tvrzení o využívaní pouze 10% mozku je nepravdivé. Bylo by ale pěkné, kdyby někteří lidé, využívali alespoň těch 10.. ()

Perverz

Konečně, konečně jsem se k tomuhle filmu dostal. Za prvé, nemusím spekulace podobného typu, co by kdyby, člověk využívá 10% mozku..apod. Lidé kteří žijí přítomným okamžikem budou vědět o čem mluvím. Hodně lidí to srovnávalo s Limitless, Limitless však byla sračka hlavně v tom, že hlavní hrdina po požití pilulky jen začal shromažďovat peníze, hm. Jenže Besson, jakoby možná sám zažil nějaký vnitřní pocit jednoty, protože formu nabytí větší mozkové kapacity pojal jinak, skutečněji, soudím hlavně podle toho, že si napsal i scénář, tudíž čerpal ze svojí hlavy. Za druhé už jen k filmu, už teď vidím že ten koment je nějak zbytečně dlouhý..Konzumentní diváci chtějí po filmu "hlavně ať se tam něco děje", to slýchávám pořád, tady se děje ale film má hlavně obsah. Je brán s humorem, víme co Luc dokáže natočit, ale zde možná chtěl hodit zpověď, třeba taky ne. To největší plus je Scarlett Johansson, která jede na 120%. Herecká dokonalost, a kdo si fará na hereckých výkonech, musí plesat. Besson zkrátka využil svých 10% velmi dobře. -"My zemřeme!"-"My nikdy skutečně nezemřeme"- .... ()

bloodcountes

asi takhle: Když jsem seděla v kině, celkem jsem se bavila, celkem jsem s tím plynula. Ale už na zastávce busu před kinem mi začalo docházet, jaká chujovina to byla. Jestli si Besson myslí, že stačí mít Scarlett a nápad, tak to sakra nestačí. Aby mohl ten nápad fungovat, aby mohl bejt vůbec nějak kvalitně vyjádřen a ztvárněn, musí mít bytelnej příběh. Na tomhle nedomrlým bastardovi stovek otců a předků se to postavit nedalo a tak ten nápad "jak blondýna plynule upgraduje mozek" byl využitý ani ne z těch pověstných deseti procent. Film nebyl ani akčním či psychologickým sci-fi thrillerem ani mystickou cestou za hranice deseti procent. Byl místama obskurně didaktický a místama šokujícně béčkový - křečovité cukání hlavní hrdinky kdykoli jen se to aspon trochu hodilo, záře z pusy a nový počítač byly snad ukradený ze Supernatural, že? Takže aspoň kvalitní duchárna? Ani ta to nebyla. Byl to takovej nepodařenej pokus bejt vším. Oceňuju soukromě pouze to, že mě zase připomněl a otevřel moje cesty za zrcadlo, pravda, dávno už se mi to nepřihodilo. Hudba mě místama celkem citelně otravovala. Přesto bych fakt nemohla říct, že lituju, že jsem na to šla, pořád jako bych v tom cítila poctivou snahu ten nápad podat - čili to vidím na poctivý tři hvězdy. ()

Hanes88

No musím přiznat, že jsem byl asi až moc na tento filmek natěšený. Vypadalo to hodně zajímavě, ale pak jak se to rozjíždělo trošku moc, už i mi to připadalo trochu ulítlé. Jinak ale nápad dobrý, jen si s tím trochu pohrát. Je to škoda, ale určitě 3* si to zaslouží. 65%. ()

lucijelucije

Tak Lucy byla pro mě nadčasová pecka. Tak jako já nemám ráda sci-fi, tohle mě přesvědčilo, že házet vše do jednoho pytle se nemá. S. Johansson byla perfektní, snímek postupně vrcholí bez toho, aniž by se do děje musely zahrnovat nějaké zbytečnosti. Líbil se mi tady i uvedený kontrast v některých pasážích. Celkový dojem po skončení filmu byl trošku alarmující přiznávám, ale tak, až na ten závěr, jsem se výborně bavila. ()

MatoFILM

V hlave mi ešte doznieva dokonalý Interstellar a ja si pustím Lucy. Sorry ale toto akože čo malo byť ??? Lucy oproti Interstellaru (porovnávam kôli teóriám o čase a tak) vyzerá ako blbý večerníček pre deti. Ani jednu jedinú vec som tomu filmu neveril, nehovoriac o v podstate žiadnom príbehu. Ten film je v podstate nič. Strašná rana, idem radšej meditovať nad Interstellarom. ()

Mitin

Na jednu stranu zajímavý námět, ale jak to jde víc a víc do fantas magorie, tím víc to jde do odpadu.. A milion děr (a to pořádných) v logice, ve vědě, ale i v ději jsem dlouho neviděl.. 1* za ten námět ()

Disease

Nebýt té přiblblé premisy, edwoodovských prostřihů na zvířata a děje, proti kterému jsou scénáře akčňárem z 80s epická veledíla, nebylo by to zase až tak špatné. Suma sumárum, 1* za prvních cca 15 minut. ()

vander19

Luc Besson sa asi zbláznil. Najskôr nám naservíruje brutálny trailer, aby to pak zabil naprosto imbecilným príbehom. Presne typ filmu ako Pompeje. Trailer nesmierne úžasný až som mal pocit, že sa dívam na novodobý Matrix, ale príbeh stál za prd. Prvá polhodina je fakt dobrá, tá mi sadla. Ak ku tomu prirátam aj tú prednášku Freemana a vysvetlenie prírody ku téme čo prednášal, tak som nechápal prečo tak nízke hodnotenie má tento film. Lenže zrezu ako Lucy začne využívať tu svoju sexi hlavičku na viac ako 20% ide film do hlbších vrstiev sračiek ako Slovenská politická scéna. Mení sa to nehorázne imbecilné fyzikálne žvásty o tom ako chybuje a pod. Jasné Einstein, Paddington, Maxwell, Newton a im podobní sa pri premiére museli v hrobe otáčať rýchlosťou svetla. Aby som len nektritizoval, tak vizuálne je to pekné a klasicky Bessonovsky Parížske. A ku tomu Luc??? Tým záverom si totál zabil. Ale priznávam, že niektoré pasáže ma bavili. Scarlett je sexi dračica tak nepôjdem ku shittovaniu a dávam 3*. S Costnerom ti to Luc vyšlo o poznanie lepšie, tak sa skús držať svojho remesla. ()

ondrula

Dobrý. Ale potenciál filmu (zajímavá myšlenka a výborní herci) byl dokurven Lucynou bohorovností, se kterou se celou dobu šťourala v nose a nikdo se o ni nemohl ani otřít. Chci tím říct, že byla celou dobu natolik mocná, že ani nemohla vyvolat nějakou příběhovou krizi, protože jí nikdo neohrozil. ()

peetriss

Sympatická a svižná "hloupá zábava". Co se scénáře týká, je Lucy typický bessonovský hnůj, který patří do nejzatuchlejších béčkových vod. Po dlouhé době se však Besson našel coby režisér schopný naservírovat dynamickou "guilty pleasure" jednohubku, nebo spíš našel Scarlett Johansson, která mu svým herectvím a především charismatem dokázala rozpohybovat téměř nefunkční příběh do vysokých obrátek. Scarlett dokáže pozvednout každý projekt o třídu výše. Potěšila přítomnost dalšího mého oblíbence - Morgana Freemana, který je však až nedůstojně nevyužit. ()

Ondracius

Besson je zpátky a v super formě! Vy, co si myslíte, že je to vážnej film a má to být super vědecko-filozofické asi neznáte Bessona. :) ()

iampatrik

60% Kategorie akční jednohubka. Bohužel od zapomnění v propadlišti průměrných akčních filmů nepomůže ani pohrávaní si s myšlenkou "co kdyby náš mozek pracoval na 100%". Film sází na dnes oblíbenou Scarlett, kterou by zde ale mohl hrát kdokoli jiný, protože její postava není stejně jako film ničím zajímavá a originální. ()

Jespi

Nápad dobrý, ale to zpracování mi přišlo strašně nevyužíté. Nebyl to ani filozofický film, prakticky ani akční film a do nějakého thrilleru stylu Transcendence tomu chybělo hodně daleko. Líbil se mi konec, ale to bylo tak všechno. Strašně nevyužitý potenciál, možná by filmu slušil teď hned remake, s lepším scénářem. 60% ()

IvoB

Hmm, tohle je trošku jiné kafe. Hodnocení tohoto filmu je vlastně trošku těžší, neboť je to takový mix všeho možného. Z traileru to vypadá na obyčejný akčňák s nabušenou hrdinkou. Překvapivě je však ve výsledku film v akční rovině docela střídmý. Naopak je tu poměrně velké množství „úvahových“ sekvencí, které se tak zpočátku jeví až nepatřičně. Máme tu poměrně předvídatelnou zápletku, kdy hlavní postava získává nadpřirozené schopnosti, neboť je díky jisté droze schopna využívat větší kapacitu svého mozku. Příběh tedy stojí na takovém principu, díky kterému si mohou tvůrci opodstatnit v podstatě všechno, co je jen napadne – a že toho v efektních eskapádách využívají. Především na závěr tedy dostávají prostor opravdové šílenosti, které bych v tom filmu ani nečekal, v čele s trošku divnou (a snad i přehnanou) pointou. Přestože je to však takový mišmaš, bavil jsem se podstatně více, než u takového Transcendence. Vlastně je nakonec i trošku škoda, že se film nerozjel trošku více – když už tedy v závěru přistupuje na takovou radikálnost. Ve výsledku je to tedy vlastně docela překvapivé, a… fajn. Navíc na Scarlett se hezky kouká :) – docela spokojené 3* (6/10). ()

Prochy38

Velmi příjemná akční sci-fi jednohubka. Myslím, že L. Besson si dal dost záležet na tom, co psal a fakt jsem si užil hromadu detailů, se kterými jsem se ještě nikde nesetkal. Jistota v podání nádherné S. Johansson se potvrzuje film za filmem. Možná škoda 90ti minut. Kdyby to mělo aspoň 130, mohlo se to třeba ještě uvést v dokonalost. Přesto mě těch posledních 15 minut, kdy už Lucy získávala formu nejdokonalejšího tvora, doslova vzalo dech. Já byl spokojen a hodně. Moc jsem nečekal, ale dostal ještě o trochu víc :) ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell