Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Fox85

Tak nějak nevím, jak k tomuhle filmu přistupovat. Pokud by to byl čistý akčňák, tak asi cajk, ale ty pokusy o něco hlubšího vůbec nefungovaly ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Vykradený Limitless (resp. The Dark Fields" od Alana Glynna) se sexy chick na obale a hrozně hlubokým poselstvím světu. Prakticky celá zápletka, rozuměj to nejdůležitější, je vidět v "First Lucy Official International Trailer" spolu s nejzajímavější scénou "Don't move, I need to see your hands" a typickou Luc Bessonovskou honičkou ve stylu Taken. ()

kenkaku

Brutální zklamání a vyplýtvaný potenciál. Lucy měl být legendární film – něco jako Pátý element. Není. I když vstupní ingredience byly stejné. Napsal i režíroval Luc Besson (nad kterým jsem ještě hůl nezlomil), opět hudbu napsal Eric Serra (a toho já moc rád) a opět zde máme sexy kost, která je „něčím víc“ než obyčejným člověkem (kdo by si stěžoval…). Přesto to nefunguje. A to vůbec. Po rozvláčném začátku (1/3 filmu) začíná jeden kopanec za druhým. Mám začít? Dobře: Proč tam musí být tak moc „efektních prostřihů“? Ruší to. Proč ji sakra zavřeli a zbili, když pro ně maká a má být připravena na cestu? Proč ona zabila toho pacienta? Jak to, že kde jaký doktor ve městě ví co je CPH-4? Proč ta tuna keců okolo? Proč Lucy volá matce hystericky potokat, ale nevaruje ji když ví, že jí vyhrožovali ublížit rodině, pokud se něco pokazí? Co to bylo za hovadinu v tom letadle? To fakt nemohla vyřešit „co se děje za dveřmi“ a „soustředit se“ o minutku později? Jako vážně výstupem ze „superpočítače“ bude USB flashka? Cože? Že je toho moc? A to ani zdaleka není vše… prakticky jediné co mě potěšilo, byla jízda Paříží. To byla Bessonovská klasika, na kterou se dobře dívá. Asi na Lucy používám příliš málo procent své mozkové kapacity (nebo příliš moc?)… na podruhé to ale ověřovat nehodlám. ()

Fisek

Definice sci-fi žánru je jasně dána, ale co je moc, to je moc. Ty šílenosti, co byly ve filmu předvedeny… Jenom proto, že člověk dosáhne 100% své mozkové kapacity, se z něj nestane „všechno“. Chápu, že je to pouze fikce a neprozkoumaná oblast, a tak si s tou myšlenkou režisér kreativně pohrál, ale i když se jedná o sci-fi, rád stojím nohama pevně na zemi, obzvláště samotný film by měl. Jakoby se pan Besson v polovině scénáře nad projektem rozvášnil, jak malé dítě, když dostane novou hračku, a pustil se ze řetězu. ()

Firebug

To vážně někdo čekal od Bessonovy akční scifárny snímek s filosofickým přesahem a vědeckou akurátností?!? Film Lucy je zcela pochopitelně strašně vymaštěný, ale zároveň je ukrutně zábavný, dynamický a stále před diváka předhazuje něco nového. Stopáž je sympaticky krátká a divák si skoro ani nestačí vydechnout. Scarlett je vynikající a po všech stránkách strká své marvelácké alter ego, Black Widow, do kapsy. A když už jsme se otřeli o ty disneyovské komiksárny, nemohu se nepozastavit nad tím, jak je Lucy nesmyslně kritizována za svou hloupost či za to, že se bere příliš vážně, přičemž je mnohem chytřejší než většina filmů od Marvelu, který se nám s mrazivou vážností snaží nacpat, že se sejde severský bůh, miliardář v obleku, který by mu záviděl kdejaký mimozemský transformer a týpek co se zcela spontálně může měnit v zeleného obra... 4* za skvělé, dynamické, akční béčko, které ve mě obnovilo víru v talent Luca Bessona. ()

LuciusWlk

Nepopírám, že jde o veeelmi divokou myšlenku a takový nějaký konec. Přednost tohoto snímku, ale tkví ve skutečnosti, že děj má výkonnou kadenci. Ať už je příběh jakkoli Bessoidní, je to vynikající jízda. :) Měl jsem pocit, že film trval sotva dvacet minut. Nemám námitek. ()

sedm.1

Film Lucy se pro mě stal docela nečekaným, příjemným překvapením, neboť rozhodně nejde zas až o tak typickou bessonovkou, jak by se mohlo zdát. Sice na jednu stranu obsahuje spousta prvků, bez kterých by zřejmě Bessonovo filmy ani nemohli existovat, tedy velice výraznou hlavní postavu, šílený dějový spád, několik vážně praštěných scén a samozřejmě i nesoudnou zápletku, která je tentokrát ale i zároveň tím faktorem, který dělá z Lucy právě onu zajímavou, nevšední a bessonovsky netypickou podívanou. Přes svou nesoudnou přestřelenost jde totiž i zároveň o docela zajímavý námět, který nutí i k zamyšlení a dokáže vyvolat i spoustu diskutabilních otázek, ovšem jak už jsem několikrát zmiňoval, celý ten netuctový a nápaditý námět je „znásilněn“ Bessonovo choutkami, kdy místo vytvoření chytré a svou podstatou přesahující podívané, raději ve výsledku splácal potrhlou taškařici, nejednou hraničící až s parodií. Velká škoda, neboť se mu tentokrát podařilo nalákat i vskutku hvězdné obsazení, a jak Scarlett, tak Morgan jsou navíc vážně výborní a filmu hodně pomohli. Jinak atmosféra se příliš navodit nepovedla, napětí pak sice funguje, ale není ho zas až tolik a to je asi tak vše, co se tu dá zmínit, akce se tu totiž překvapivě, vzhledem k tomu, že jde o Bessonovu produkci, objevilo minimálně, ale nutno podotknout, že tentokrát vůbec nechyběla. Lucy mě nicméně určitě jako celek vážně bavila, celé by se to nejspíš dalo zaškatulkovat jako filozofický blábol, ale Besson to natočil tak šikovně, poutavě a nápaditě, že je to prostě fakt zábavná jízda se zajímavým podtextem. ()

BMAJTZ

Film je třeba jednoznačně srovnávat s filmem Limitless, protože se jedná o stejnou pointu. Zatímco v Limitless vše funguje tak nějak dobře a v rámci žánru i poměrně logicky, tady se jede tak řečeno over the top. To je vlastně hlavní chyba tohoto scifi je to moc přitažené za vlasy což mě svým způsobem strašně vytáčelo. Natočeno to je nicméně zdatně. ()

Sdoom

Je to celkem zábavné, rychle to uteče, na Scarlett se dobře kouká - tak to jsou veskrze všechna pozitiva. A teď negativa - je to stupidní, nesmyslné, přehnané, ujeté (v negativním slova smyslu) a závěr je opravdu mega moc WTF. Teď s odstupem pár dní snad ještě víc, než jsem měl dojem hned po dokoukání filmu. Zapomnění hodný Bessonův úlet. (HD, orig.) ()

slovan1

Já si Lucy užil. Ono Bessonovské pojetí, kdy se řeší ne/využití lidského mozku, je v tomhle hávu trochu úsměvné ale když vypnu mozek, je to velmi povedený akční kousek. Scarlett ve své roli super, vizuál filmu nadupaný. ()

coscarelli

Z hodnotenim nižšie neidem, pretože , ako tomu tak nejak verím, že to tak naozaj je, že tak to funguje,že kde je ten koniec. K filmu: Made in France rukopis -sa nezaprie. Luc podáva tacky plne skvelých nápadov,všetky servírovane v puosobivý vizuál.Pekne odsejpa, ma spád jak Niagara,všade plno farieb lásky a veselosti, klepkam prstom po sedačke pri tuc tuc podfarbeniu,okom nemiham, len sa unášam na sedačke niekde do stredomoria. Pacil sa mi Choi (ejha,dal mi inspiraciu pozriet si Videl jsem dabla) ,je tak... korejsky dabelsky .. Pri sledovaní boli podávane pečené zemiaky s pečenou tekvicou a zeleninovym šalatom. Ortiel: Velmi velmi spokojný a...tak nejak nepokojný. ()

Maynard.

Tak tomuhle já říkám pořádná splácanina několika žánrů a filmů. Sice to mělo vypadat, že se jedná o něco novýho, ale je to těžkáčórka, to ti teda řeknu. Asi "nejblíž" to má ke Všemocnému, tam se taky dal vylepšit mozek pilulkama. Akorát ten film je mnohem záživnější. Lucy je jakokdyž odfláknutá. Nejvíc stupído tam jsou asi ty rákosníci, kerý tam lítaj a všecko postřílej. Scarlet můžu, o tom žádná, ale jako Černá vdova mi sedne mnohem víc. Freeman potvrdil, že je moudrý a vyzrálý herec. ()

charlie_ando

Opravdu nevím, co si mám po zhlédnutí tohoto filmu myslet, když vypnu většinu svého mozkového výkonu tak asi převáží klady nad zápory, ale jen velmi těsně. Nedá se upřít atraktivní snaha prodat vcelku nosnou a zajímavou myšlenku, která se však dokáže zasnoubit s bezbřehou naivitou. Luc Besson si musel šlehnout při psaní scénáře a následné režii hodně slušný driák a tak se společně s jeho halucinacemi ocitáme ve světě, kde pouhým mrknutím oka dokážeme cestovat v čase a prostoru. Nezdolný Francouz servíruje nám divákům hodně ujetou globalizovanou akční podívanou, která si nešikovně pohrává s filozofickým přesahem. Hlavní hrdinkou našeho příběhu je modrooká čarodějnice Lucy, kterou hraje apatická Scarlett Johansson. Tahle studentka kdoví čeho se proti své vůli ocitá ve spárech smrtelně nebezpečné korejské narkomafie a aby si zachránila holý život, musí pro ně ve vlastní břišní dutině pašovat novou syntetickou drogu. Náhoda chce, že pár dobře mířených kopanců způsobí protržení pytlíku. Bouřlivá biochemická reakce je na světě a naší blondýnce začne rychle růst výkon mozkovny, se záchranou před zavařením mozkových závitů jí má pomoci kapacita v oboru lidského mozku a příležitostný filozof profesor Norman (Morgan Freeman). Mafiáni samozřejmě chtějí svoji vzácnou zásilku zpět a štvanice může začít. Vcelku zajímavé výtvarné zpracování (ale s kolísající kvalitou) postrkuje celkový dojem trochu výš. Při zpětném pohledu mě film nechal naprosto chladným, protože děj uvízl na mělčině jménem bezradnost a nedokázal vplout ani do rozbouřených vod naprostého bláznovství ani mezi zrádné útesy filozofického eposu. Mozkový výplach jednoho bláznivého frantíka, který se rozhodl prozkoumat krajní meze divákovi mysli. ()

adam9

Lucy nezklamala z pohledu Scarlett Johanson - její mimický koncert jsem si hodně vychutnával. Jinak film určitě překvapil z pohledu filosofování a vizuální stránky. Co ale zklamalo, je víceméně celá druhá polovina filmu. Některé schopnosti Lucy až moc přehnané a ten konec...zkrátka to ve mně zanechalo zmatený dojem. Snažilo se to být zbytečně chytré, určitě jsem čekal více akce na úkor rozebírání života. Tři hvězdy tak akorát. ()

HiddenDragon

Velmi zvlastni Bessonova vize, kterou - a to reknu hned takhle na zacatku - jsem vlastne nepochopil :) Presto se na to nevim proc celkem dobre diva. Urcite je vhodne zminit starsi film "Limitless" (2011), ktery vlastne tezi z uplne stejneho tematu. Presto je tato starsi verze s B. Cooperem lepe zpracovana, uveritelnejsi, a nebal bych se i rict "vedecky mozna". Cooper sice diky neschvalenemu leku ziska superpamet a ostrejsi smysly, ale stale je to v mezich vpodstate reality. "Lucy" je totalni sci-fi od zacatku do konce a s vedou nema spolecneho vubec nic. Sice zde Johanssonova ziska nove schopnosti rovnez diky jiste neschvalene substanci, droze, ovsem tyto nove nabite "skilly" (schvalne pouzivam herni termin, protoze to nejvic "Lucy" pripomina - videohru) jsou natolik silene a popirajici prirodni zakony, ze jsem si porad rikal "no...ehm....ok...to je teda blbost, ale je to film". Besson se snazi sice prezentovat jakousi svoji (r)evolucni filosofii, ktera stavi na "case" jako zakladni entite, a ze vsechno ostatni si jen clovek vmestnal do cisel a vzorcu. Ale to je proste takova pitomina, ze ani 100% vyuziti mozkove kapacity proste nezrusi gravitaci nebo beh casu. Neurony jsou jedna vec, ale B. si asi z biologie na zakladce vzil nejakou silenou predstavu, ze pres neurony se da ovladat v tele naprosto cokoliv, a dokonce i mimo telo. Nakonec se Lucy i presouva v case i prostoru, a cele to pusobi sice naprosto fantasticky, ale absolutne neuchopitelne (i na pomery sci-fi). V deji jsou navic asi dve sceny, kde se Lucy radoby snazi vysvetlit, jak to tedy s nasi existenci je, a co ji "bezi hlavou", ale priznam se, ze tato tvurcova vize a filosofie mi sla jednim uchem tam a druhym ven a vubec jsem nechapal, co nam chce vlastne Besson rict. Jinymi slovy, udelal z narustajici Lucyiny mozkove kapacity tak neomezenou zalezitost, ze kdyby si vymyslel v deji doslova COKOLIV, treba ze by ji narostlo ctyricet hlav hlav nebo se promenila v supernovu a spalila Zemekouli, tak by to vyslo nastejno. Zkratka Besson stavi divaka pred situaci, kdy by bylo mozne VSECHNO. A film "Lucy" je jen jednou verzi z techto moznosti... Jako proc ne, zajimave to je, ale nakonec je stejne uchopitelna jen jedina teze, kterou se film snazi vzkazat - mnozme se, a predavejme sve znalosti... Budiz. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell