Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Zagros

To je škoda. Opět další film s nevyužitým potenciálem. Nápad zajímavý, i když ne nový. Z poslední doby je podobný například Všemocný. Zpět k filmu. Obsazení a herecké výkony jsou velmi dobré a hudba také ladí. Bohužel režie a scénář už jsou méně povedené. Kdyby se trochu víc mluvilo a méně předváděly triky, byl by film lepší. Navíc se opět filmu nevyhnulo pár logických nesrovnalostí. Přesto nakonec hodnocení zvednu na tři hvězdy a film si ve svém mozku promítnu v pětihvězdičkové verzi. ;-) ()

Indy

Toto nezachránila ani Scarlett. Jediné plus je originálne natočená scéna niekde na začiatku filmu, kde pocit ohrozenia hlavnej hrdinky je zdôrazňovaný originálnymi prestrihmi na prírodopisný film, v ktorom gepard číha na antilopu. 4/10 ()

joora1

Ať si kdo chce co chce říká, jízda je to převeliká. Luc předvedl, že drogu, kterou nasadil do filmu asi i sám bere, protože nápady jely na plné obrátky. Tváří se to jako akční film, ale je to scifi nebo dokonce dramatický thriler? Každopádně Scarlet žeru vše i s navijákem, je to bohyně nejen v tomto filmu. Líbilo se mi, že o napětí není nouze a člověk většinou nepředpokládá, jak se film bude vyvíjet, respektive předpokládá, že Besson tomu zase dá pořádně na frak. Ač tu máme opravdu scifi kousky, ulítlý děj, tak za mě jednoznačně kladné body pro nadpozemskou Lucy a její příběh. ()

Lukoboss

Ach ten Matrix... nedá se to tady nevzpomenout, protože, jak je vidět, někteří ani po dlouhých 15 letech nedokážou tenhle snímek překonat. Ale co překonat, přece jenom kult ve svým žánru se překonává těžko, ale když ho začnou vykrádat (a vůbec se tohoto slovního spojení nebojím), tak je teda něco sakra špatně. Nehledě na to, že to bylo celkově neskutečně stupidní, a ani nadpřirozená škatulka "sci-fi" tomu nepomohla, aby si divák mohl utvořit patřičnej nadhled. S těmahle hercema, režisérem a rozpočtem mohl vzniknout film, kterej má koule. Ale tomuto by nepomohlo, ani kdybych si do chřtánu nasypal celej ten pytel modrýho svinstva, co se ve filmu objevilo. ()

Bobek15 odpad!

Nápad je zaujímavý, no táto teória je zatiaľ pre nás tak teoretická a schopnosti s ňou spojené sú pre nás tak abstraktné, že je veľmi ťažké natočiť o tom film tak, aby nevyznel smiešne, ba až trápne. A ešte k tomu Scarlett Johansson stráááášne nemusím. ()

klukluka

Tohle jsou jednoznačně LEPŠÍ 3 hvězdičky. Ale bohužel jsou pořád JEN 3. Nevadí mi ani tak to, že Lucy využila svoje nadlidské schopnosti k rozprášení všeho všudy jednoho drogového gangu. Pokud vím, víc toho pro lidstvo neudělala. Nevadí mi ty nesmyslný prostřihy z National Geographic (kecám, vadí). Nejvíc mi vadí samotná podstata toho filmu - tvrzení, že svůj mozek neumíme dostatečně využít, a že jeho případné využití nad určitou úroveň by nám mělo dát schopnosti, o kterých pojednává celý tento film. Jsem v tomto oboru naprostý laik, přesto se domnívám, že by plné využití kapacity lidského mozku nevedlo ke schopnosti teleportace, atomizace, radikálních změn podob a skupenství, k ovládnutí hmoty... Chápu, že film o skokovém, exponenciálním znásobení mentálních schopností není pro Bessona dost sexy téma, já osobně bych mu byl ale za tento případný přístup mnohem vděčnější. ()

Seti

Nevím nakolik Luc vycházel při psaní scénáře z nějakých skutečných vědeckých teorií či předpokladů, každopádně celý námět posunul daleko více do sci-fi sféry, než tak učinil Neil Burger ve svém Limitless. Absolutně však nechápu, kdo Bessonovi nakukal, že bude dobrý nápad, vtisknout tomu celému hluboký filosofický podtext a v závěru se ho navíc snažit jakýmsi neuvěřitelným způsobem přetransformovat do filmové podoby! Samozřejmě z toho vznikl neskutečný blábol, nad nímž člověk v závěru jen nevěřícně kroutí hlavou. A přitom zhruba do poloviny Lucy prokazuje, že z ní mohl být solidní adrenalinový thriller s parádní hlavní hrdinkou (Scrarlett opět v akční úloze ruluje). Besson se pak ovšem urve ze řetězu a film postupně přestane dávat sebemenší smysl i v rámci vlastních pravidel. Velká škoda a promarněný potenciál. ()

iXtr3m3

Keďže Transcendencia bola o dve triedy vyššie a pritom pre veľa ľudí prepadák, nemôžem tomuto klasickému Bessonovskému béčku dať viac ako 60%. ()

dason

Tento film stal za staru belu. Pribeh bol slaby a prehladny. Nebyt poslednych 10 minut a zaujimavej teorii ktora sa pokusa vysvetlit ludstvo (teleportu, cestovaniu v case az po big bang) dal by som tomuto filmu odpad. ()

Han22

Bavilo mě to až jsem se sám divil. Ono na začátku to vypadá jako vykrádačka Tarantina, kterou vždycky někdo v nejlepším přepne na zasraný přírodopisný dokument, kterému nepomůže ani jako vždy skvělý Freeman. Navíc Scarlett Johansson je zde opravdu mimořádně odpudivá, vypadá jako laciná štětka z Perlovky. Jenže pak přijde zajímavý nápad s drogou, navyšující mozkovou kapacitu a začnou se dít věci. Titulní Lucy se stává více a více všemocnou, až to chvílemi připomíná schopnosti Darth Vadera nebo Jediů, v dalších scénách si člověk nemůže nevzpomenout na Nikitu nebo finální akci z Leona (úžasná přestřelka v hotelu) a především závěrečná SPOILER cesta proti proudu času KONEC SPOILERu je naprosto ale naprosto famózní. Ano je to béčkový, ale je v tom cítit francouzský styl filmování a vše doprovází úžasná elektro hudba a v titulkách perfektní šanson či world music. Jako jo, proč ne 4*. ()

Milano33

Velice fascinujúca ukážka toho, čo by sa stalo s ľudskou osobnosťou po navýšení mozgovej kapacity. Samozrejme, celá táto predstava, ako nám ju Lucy prezentuje, je poriadne science fiction, ale určite sa v nej kúsok pravdy nájde. Silno ma v tomto unikátnom snímku zaujalo aj poňatie bytia, reality či času, prostredníctvom ktorých dáva svojské, ale nie úplne od veci odpovede na existenciu samotnú. Lucy možno neoplýva najlepším scenárom na svete, ale to prevedenie a to ideové zázemie ma proste natoľko nadchlo, že som Lucy schopný odpustiť takmer čokoľvek. Nemyslím si, že je tento film pre každého, avšak pre tých, komu bol tento snímok určení - musí mať na skúknutie tohoto zvláštneho počinu tú správnu náladu. Aby ste Lucy plne docenili, musíte sa naladiť na frekvenciu jej myšlienkových vzorcov a obrazov. V zárodku ide o mimoriadne komplexný film, ktorý prichádza s mnohými inovatívnymi myšlienkami, ktoré spochybňujú všetko, čo doposiaľ poznáme. Za týmto projektom je jednoducho vidieť tú kreatívnu dušu a nápaditosť zo strany tvorcov. Skutočnosť, že by bolo možné navýšiť mozgovú kapacitu po užití špeciálnych drog, tak som si takmer stopercentne istý, že by sa nám odkryl nejaký doposiaľ nezistiteľný psychický proces, o ktorom však môžeme zatiaľ hovoriť iba v rámci hypotéz a teórii. Neviem, či by bolo reálne možné vnímať celú podstatu ľudskej existencie či dokonca vesmíru samotného, ale film túto myšlienku predáva veľmi interesantne. Lucy vskutku hravo a pôsobivo pracuje s informáciami a dochádza až do takého štádia, že čo naša myseľ nie je schopná vyjadriť pojmami a symbolmi, musí nahradiť predstavami a obrazmi. V tom spočívala celá čarovnosť finálnej sekvencie, ktorá bola naprostým úletom z našej reality, počas ktorého sme sa nechali unášať časom a priestorom. Tiež ma zaujala domnienka, že by po získaní prístupu k väčšej kapacita mozgového priestoru, by bolo možné napríklad ovládať svoj vlastný metabolizmus,... alebo že by sme v podstate boli schopní vnímať chod času a priestoru, cítiť vlastné bunky, vnímať nižšie vlny a frekvencie, a čo už je viac než za hranicou science fiction, že by sme disponovali schopnosťou telepatie, telekinézy a inými psychometrickými vlohami typu mentálneho cestovania časom. Uznávam, že predstava je to úžasná, ale žiaľ by to razantne poprelo to, čo robí ľudí ľuďmi. S veškerou vedomosťou a znalosťou skrátka začne ľudská prirodzenosť vyprchať. Film je to do značnej miery experimentálny, nájdeme tu kopu prírodných výjavov a dokumentárnych pasáži. Na Lucy sa mi páči, akým intelektuálnym, imaginatívnym, surrealným a filozofickým filmom dokáže byť zároveň. Žánrovo by som snímok Lucy prirovnal ku biopunku a kvôli faktu, že sa predovšetkým sústredí na neuróny, myseľ, mozog a pamäť, tak by som Lucy zaradil do neuropunku. ()

Finskej

Jednoduché, přímočaré a nezakrývaná adorace Scarlett Johansson. Zamíchat, protřepat a naservírovat a ono to funguje. Báječně konzumovatelný koktejl, od něhož nic hlubšího nečekáte, ale chuť si dokonale užijete. A klidně i repete. ()

bloodline

Besson vzdáva hold svojmu talentu, ale žiaľ iba v prvej polovici... Od úvodného nakopnutia ako od veľmajstra Krav Magy, dochádza k prelínaniu nikitovskej priamočiarosti, leonskej precíznosti až po piatoelementárny humor. Námet rozkvitá, rastie, ale potenciál na planéte Zem a mozgová absorpcia druhu homo sapiens sapiens sa zastavili pri čísle 40%. Od tohto míľnika Bessona poslúcha na 100% iba dychberúca technika, akcia a hudba. Všetko ostatné potopí hypoteticko-filozofický világoš prírodných vied a na to, aby vznikol ďalší exemplár Besson's classic hall of fame 90 minútová bitka vymytých mozgov nestačí... Vysoko optimistických 3 a 1/2* a snáď druhý pokus minimálne potvrdí tento status. ()

Mazlik4

Stylovka hodna návštěvy (letního) kina. Kousek o kterém se rozhodně bude bebatit v kino-kavárnách. Mě osobně rušily kýčovité post-metrixácké akce (především: automobilová honička). Co říc víc? Film, který běžného koukálka pobouří, mě automaticky udělá radost. ()

Fary

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, ale to by byla asi prvotní euforie a dokonalý ten film rozhodně není. Dost dobrý ale určitě. Doporučuji. :) ()

HArna

Určitě pominu fakt, že 10% využité mozkové kapacity lidí je jen mýtus a fikce. Film obsahuje dost rozmanitou škálu prostřihů, například když Lucy vejde do hotelu následuje vsuvka a záběr na geparda lovíci gazelu. Těchto záběrů najdete v první polovině filmu poměrně dost a nijak mě to nevadilo. Bohužel mě film ve druhé půli začne trochu nahlodávat tím způsobem, že místo toho aby Lucy například své schopnosti zkoušela a vylepšovala je tady velký důraz na otázku - proč jsme tady? Smysl a existence života. A to mě překvapivě nudilo. Film mě bavil a tak trochu z mého pohledu vylepšil režiséra Luca Bessona, jehož jsem považoval za vyhaslého. Pátý element nebo Leon to ještě není, ale za posledních 10let je to od něho asi nejlepší film. 80% ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell