Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Bohnice05

Ne, ne a ještě jednou ne. Jak se do takovéhle sračky dostali takoví herci, to snad nikdy nepochopím. Zaprvé film je postavený na úplném nesmyslu, o kterém se už dávno ví, že není pravda. To bych ale ještě přežil, jen kdyby se proboha nesnažil brát sám sebe za každou cenu tak kruto přísně vážně a vědecky! Potom tu je hned celá řada neskutečných zhovadilostí a nesmyslů typu: Lucy střílí taxikáře na potkání, protože nemluví anglicky, ale hlavní padouchy a jejich poskoky nechává všechny naživu jen proto... No, proč vlastně? Asi aby se tam něco dělo a film neskončil hned na začátku. Lucy se stává nadčlověkem, pamatuje si naprosto všechno a protože jak sama řekla necítí strach, bolest a nic podobného, coby první věc ji napadne zavolat její matce a pochlubit se jí se svým gastronomickým zážitkem při konzumaci mléka z jejího prsu. Takovou pochvalu určitě ráda uslyší, no ne? A jak děj utíkal a Lucy byla pořád "chytřejší", já měl naopak pocit, jakoby mi jedna buňka v mozku za druhou umírala a já měl být tupější a tupější, až se stanu tak tupým, jako ten kdo psal scénář. Zkrátka, tenhle film je jeden sranec za druhým a nechápu vlastně, proč jsem u něj vydržel až do samotného naprosto dementního konce, který ještě víc dorazí věta: Tak teď víte, jak se svým životem naložit. Prosím?!?!?! Takže, mým cílem v životě má být to, že se stanu nějakým prapodivným "bohem a matkou přírodou" v jednom tak, že splynu s okolím, abych mohl být všude kolem?! Rozumím... 60% které tu film má jsou pro mě naprostou záhadou, protože 10-20% je maximum, které bych mu udělil a to jen za snahu režiséra a herců z téhle žumpy udělat film. ()

Raziel_cz

Tak zase nic. Na Lucy jsem se těšil díky pochvalné recenzi v Cinemě (časopis, který po tomhle zážitku už asi čít nebudu), a to i přes Scarlett Johansson, o níž si nemyslím, že je dobrá herečka, ani moc sympatická, ani dvakrát sexy. Čekal jsem prostý, ale zábavný akční film s prvky sci-fi. Vážně jsem toho chtěl tak moc? Té obludě, co někdy v polovině devadesátých let snědla Luca Bessona, nestačil Arthur a Minimojové a vyprodukovala dalších devadesát minut, po jejichž přetrpění budete chtít žalovat francouzský filmový fond. Dějová linka je naprosto jednoduchá (hlavní hrdince do břicha zašijí sáček s drogou, sáček praskne, hrdince se aktivuje větší část mozku, hrdinka jede na výlet do Paříže) a prezentovaná příliš absurdní formou, aby se mohla tvářit vážně a pokoušet se o nějaká poselství. Na to je to příliš béčkové, vědecky nepodložené a filozoficky nevýrazné. Přestože na tomhle poli snímek selhal, existovala pro něj možnost uspět na jinde, ale bohužel. Sci-fi to je, ale akci to vidělo možná z ponorky v kalné vodě. Což je škoda, protože ty tři scény, v nichž se střílí, nejsou vůbec natočené špatně a hromady ozbrojených asiatů přímo vybízejí k tomu být zmasakrováni. Místo toho se film ovšem raději orientuje na myšlenkově prázdné monology Morgana Freemana a nadužívaní trikových scén, které jsou sice vcelku pěkné, ale absolutně zbytečné. Prvních padesát minut je ještě celkem snesitelných, ale když se Lucy přehoupne přes polovinu a pořád se neději nic kdovíjak poutavého, začne to být nuda. No a když mě od konce dělilo dvacet minut a vysněná řezničina pořád nikde, začal jsem mít tušení, že tuhle věc už nic nespasí. Nemýlil jsem se. Jestli něco, stane se ještě absurdnější, avšak aniž by byť jen na moment odložila pózu něčeho víc. Přitom je plytká a nezajímavá a jediné, v čem exceluje, je vyšumění do prázdna. ()

Inferio

První půlka fajnovej akčňák přerůstající postupně do sc-fi. Druhá polovina, asi tak od chvíle kdy Lucy dosáhne 30 % mozkové kapacity, už je tak přecpaná pseudovědeckym bullshitem, že to přestávalo bejt snesitelný. ()

BOURQUE

Lucy je film, ktorý obsahuje nielen veľmi zaujímavé ale aj veľmi dôležité filozofické a koniec koncom aj vedecké otázky. Na druhej strane, „možné“ odpovede a spôsob, akým sa L. Benson snaží odpovedať na položené otázky, sú len na priemernej úrovni. S. Johansson je krásna a skvelá (ako vždy), on za to už nemôže, že pán Benson vzal jednoduchšiu cestu na prezentovanie svojich myšlienok a vízii Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

stihac

Když psal Lucy Besson scénář, tak asi opisoval z totalitní učebnice přírodopisu a vlastivědy. Jedna hvězda za Scarlett. ()

Romeo5

I když většina možná nepochopí můj způsob komentáře tak se nemůžu ubránit tento kousek neokomentovat..Jak už bylo zmíněno ve filmu samém svět se mění, pokrok a vnímání samotné existence jde ku předu i když se tomu věda a celé lidstvo brání..Běžný divák bude vnímat kameru, dialogy, množství akčních a krvavých scén atd. Tento film byl akční jenže zbytek jaksi nejde zařadit tak to dáme do scifi protože to nemá s realitou nic společného a já to chápu...jenže tento film.. byl o nás samých, o naší nedokonalosti a našem nedokonalém vnímání reality opírající se o poznatky kvantové fyziky, tedy o tom že ve skutečnosti nevíme nic..Tady mi pan Luc Besson ukázal na kolik procent funguje jeho kapacita mozku a je to úžasné protože já nesnáším akční filmy, o kartelech atd. Snad se nikdo neurazí když napíšu že text obsahu je mimo lainu stejně jako 95% komentářů tedy i hodnocení..Zde totiž platí bohužel obvzlášt že texty k filmu jsou přímo úměrné, míře poznání jejich autorů ale splnují účel, jelikož se statistikami lidí takových a lidí makových nikdo nic neudělá :) ()

burton

Vrtá mi hlavou, jak Luc, který má podle vědeckých výzkumů kapacitu využití mozku deset procent, napíše a natočí film o holce, která má ve finále stoprocentní využití mozku. Sice pak vypadá jako hora hnoje, což ale vůbec nevadí, protože umí vyprodukovat flešku, která zachrání lidstvo, páč ví úplně všechno, neb to do ní blondýnka narvala během své závěrečné pětiminutové cesty miliardami pozemského času. Výborná myšlenka, myslím, že Luc má možná procent jedenáct, ale naneštěstí myslel na nás desetiprocentní diváky, přizpůsobil proto scénář a režii a proto tu máme hordy odporných ťamanů a holku, co se nejdřív ze všeho při kapacitě cca dvacet procent naučila střílet a být hrubá na všechny kolem. A kolik měl asi Forest? Občas se mi však zdá, že v určitých situacích je méně než deset výhodou. PS: Scarlet Johanson ale miluju pořád, to si zase nemyslete. ()

Ydrosten

Nápad dobrej, provedení šptné. Vůbec mě to nevtáhlo do děje a někde od poloviny jsem to dokonce i přetáčel. Scarlet je možná dobrá herečka ale v tomto filmu byla spíše otravnou složkou. V průběhu filmu jsem si četl v novinách co se kde ve světě stalo, což by u akčního filmu asi nemnělo být. Nuda a nuda. ()

Heroine odpad!

V případě takového filmu, je důležitější co nám chce říct, než jak to vypadá a co nám ukáže. Je to jedna velká teorie, co by asi tak uměl lidský mozek, využitý na 100%, a je to naprosto trestuhodně stupidně pojaté. Jako první věc ten náš mozeček dokáže hlavně skvěle střílet, a nějaké ty bojové sporty, aby si zamindrákovaný divák přišel na své. Hned další věc, dokáže megarychle pracovat na počítači, který pravděpodobně svou mentální silou i zrychluje, protože můj počítač by to teda zaseklo... Potom ztratí cokoli lidského, co v člověku zbylo, takže střílí do pacientů na operačním sále, a přejíždí chodce na chodníku. Protože když je někdo tak inteligentní, tak co by bral ohled na nějaký titěrný život, který stejně po smrti pokračuje, co? Přihlouplé fantasy schopnosti, manipulace prostorem a časem, zabíjení po desítkách, nějaká ta teorie o vesmíru, k tomu ten hloupý výraz "jsem děěěsně inteligentní, i když vypadám jak vejce s parukou", a na závěr vytvoření superpočítače, protože bez něj bychom asi skončili špatně, a ten nás zavede na správnou cestu! Takovej Ježíš na USB nosiči. Hnusný, blbý a mindrácký film. ()

nippa

Tie dokumentárne vložky mali znamenať čo? Totálny režisérsky fail. Prostredie sterilné ako gumené rukavice z Ordinácie v ružovej záhrade. Scarlett si vystačí aj sama na vraždenie tuctových azijatov a ďalšie postavy vôbec nie je treba. Berte drogy budú z Vás megainteligentný takmer androidi. A ja mám zas oči pre plač z toho premárneného potenciálu... 2* za 2 skvelé scény. ()

BeranSon

Až příliš přehnaný snímek v jistých sekcích, ovšem to odpouštím, jelikož kdo ví jak to je. Efekty jsou na vysoké úrovni, to se musí jednoznačně uznat, například když Lucy předvádí vědcům jak to všechno je, tak je zpracování filmu velmi vysoko. Pár myšlenek - smyslem života je předání informací - mě velice zaujalo. Taktéž se vyvedla jednoduchá přednáška Morgana Freemana . Ovšem o co se snímek nemůže opřít je režie. Luc Bresson sice tlačí na pilu jak může ve schopnostech hlavní postavy, ale vůbec si neumí ohlídat jak snímek vyzní. Jako divák jsem byl od začátku přeplňován vším možným, efekt to má, ale já bych osobně ubral ve snaze zvednout mě ze židle. - 7/10 - ()

MikeeTheory

"Už znám Teorii všeho - stávám se vším." Absolutně chápu, že Lucy nesedne každému. Různé teorie a hypotézy jsou zde rozvedeny do totální absurdity, kterou buď budete ze srdce nenávidět, nebo vás bude neuvěřitelně fascinovat. Ptáte se, jestli se mi film líbil? Pravdou je, že vůbec nevím. Vlastně si nepamatuji, kdy naposled ve mně nějaký film vyvolal tak různorodé pocity. Je to revoluční nebo stupidní? Extrémně přehnané, nebo na tom něco bude? Ať už je to jakkoliv, Besson není ovce a jeho odvaha se mi hodně líbí! ()

P.J.2

Trailery naznačovaly jízdu jak na steroidech, akční náhul který nebude brát konce a co jsme dostali? Holku která místo toho aby chcípla na předávkování drogou se naspeeduje až se změní ve flashku. Je to přesně tak debilní jak to zní. Z tak krásnýho námětu šlo vytěžit nespočet kombinací a prvků až by nám z toho šla hlava kolem, bohužel (nebo možná naštěstí) se tak nestalo a Besson si připisuje další kokotinu na účet. Od někoho kdo točil Leona a brutální Nikitu jsem teda čekal větší náhul. Nechápu jak to tvůrcům samotným nemohlo přijít jako kravina. ()

KNTRFKT

Lucy je přesně ten typ holky, která roztáhne nohy i před tím nejodpudivějším kokotem a to i přesto, že jeho největší chloubou je pásový opar a IQ atakující hodnoty idiotie. Když si film pouštíte s narýsovaným matrošem na stolku, který se vám neustále snaží slíznout pes v domnění, že je to drcený piškot, ještě netušíte, že jste si měli nakoupit trochu víc, protože po úspěšnym vyfoukání toho matra, byste možná dostali sebevědomí to celý vypnout. Mnohem radši bych totiž zašek k Nguyenovi nechat si voperovat do břicha sáček mražený zeleniny Bonduele, abych pak získal taky takovou sílu, jakou má jen kukuřice, co dokáže tu plechovku vždycky solidně rozjebat a mohl bych se s ním aspoň pobavit, jak to maj vlastně s těma daněma. Jenže tohle nikdy neudělám, jelikož jsem posera a nebudu riskovat, že někde otevřu vchod do jiný dimenze, kde budu se starym Morganem lítat v alkoholovym oparu marnosti a přemýšlet, jaký další kokotský teorie o časoprostorovym cestování fekálií z prdele A do prdele B bychom ještě mohli vymyslet. Hvězdně obsazená podprůměrná slátanina konspiračních teorií podložených fuckty natolik, jako jsou stoly v putikách pátý cenový. ()

Folky

Nejsem si jist jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Scénář je strašná pitomost (a to nejen námětem ale i chováním postav), ale i přes to musím uznat, že natočené to špatně není, scény (zejména akční) jsou zábavné a ani na chvíli jsem se nenudil. Prostě takové guilty pleasure. ()

merigieren

dali si záležet na pc efektech, po strávení drogy tělem se odemykaly speciální schopnosti, který naprosto nezáživným způsobem popisovali, vrcholem byl telefonát matce. Takový ty honičky a ovládání myslí by ušlo na akční film, ale z pohledu sci-fi je to zhovadilost. Bez drog by se roplynula na 30% a s drogama to dotáhla na 100% podle mě mohla pokračovat i na 1000 a byla by to stejná kravina ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell