Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

mupimup

Luca Bessona vnímám jako solidního filmového řemeslníka jenž se netají tím, že jeho předním motivem je prosté přinášení zábavy. Ví co diváky baví, umí pracovat s dynamikou a ví že atmosféru vytváří příběh, ideálně s nějakou populární myšlenkou. Mainstreamový divák je vždy polichocen faktem, že jako stádo v sále č.6 jen neshltal tupou střílečku, ale shlédl (a pochopil) mysteriózní drama plné existenčních hypotéz, mající shodou okolností i akční prvky. Kdyby si však autor v tomto případě odpustil snahu ospravedlnit svůj očividně akční počin filosofickým přesahem, udělal by rozhodně lépe. Mystifikace o využívaných 10 procentech z celkové mozkové kapacity (fakt tolik?) trpělivě po desetiletí vyvracená světovými neurology, přitom vůbec není špatné téma a většinu filmu také obstojně funguje. Divák sleduje po procentech šplhající Lucy a rozjímá, zda se po dosažení kompletního vnitřního obarvení všech buňek promění výše zmíněná v taťku šmoulu nebo modré agresivní hovado. A věru, že bych snad podobné rozuzlení přijal radši. Místo toho je divák nakrmen vědecko-populární syntézou osvíceneckých omylů a postmoderních tužeb s dharmovými naukami. Osvíceneckým omylem v tezi, že to co člověku schází do využití jeho potenciálu a vyššího lidství je poznání. Přičemž vrchol osvícenectví v podobě francouzské revoluce napovídá, že pouhé poznání bez morální síly a kázně z nás tvoří jen o řád schopnější zrůdy. Postmoderní touhy a naděje, že existuje možnost instantní, skokové evoluce bez trapné nutnosti předchozího vývoje spočívajícího v nepopulárním sebekáznění a obětech. Za to, co má skutečnou hodnotu prostě budeme vždycky nuceni zaplatit, i elementární znalost tržního hospodářství napovídá, že prvotřídní zboží se ve slevě pořídit nedá. A dharmových nauk v představě tvůrců, že vyšší forma existence, uvědomění, musí jít ruku v ruce s odosobněním a emocionální sterilitou zakončenou rozplynutím se ve sladké nicotě. Skutečně v kontrastu ke všem Gautamovým idejím o nutnosti vyhasnutí vášní a žádostí je mi nadmíru milý a blízký onen žido-křesťanský Jahve, který je vášnivý, žárlivě milující a nebezpečný, protože živý. ………………………………………………........... ….......................... ........... Ehm. Tak to měl být vtipný komentář o možnostech, které skýtá nadměrná konzumace jakési krystalicky azurové pisoárové desinfekce. Quo vadis Mupimupe? ()

tomik99

Myšlenka filmu sama o sobě je velice zajímavá – kapacita mozku a jeho potencionální využití se mi velice zamlouvalo. Zakotvení této myšlenky do příběhu už bylo trošku horší. Luc Besson divákům servíruje trochu béčkový příběh, který by potřeboval více vyšperkovat. Přesto jsem byl v rámci možností spokojený. Konec filmu ve mně vyvolal pocit k zamyšlení a co víc od snímku čekat, když o něm přemýšlíte, i když skončil. Stopáž filmu je poměrně krátká, ale řekl bych, že je dostačující pro tento druh filmu. Scarlett Johansson zahrála svou roli přesvědčivě, celý film byl postaven na ní a ona to s přehledem zvládla. Ač se „Lucy“ může zdát jako film pro náročného diváka, není tomu tak. Patřičně si ho může užít i ten, kdo využívá ještě méně jak 10% své mozkové kapacity. ()

FanKalEl

Keď si uvedomím že je to len film a navyše sci-fi tak celkom ľahko sa dajú skúsnuť niektoré dementnosti či nejasnosti ktoré si samy protirečia vo filme. Paradoxné, že pri tomto filme sa dá fajne vypnúť hlava a odreagovať sa. Scarlett to dala na výbornú, akcia a strih takisto a celkom ma film zaujal, nuda nebola vôbec a veľmi sa mi to páčilo až kým mozog nestúpol nad 50% približne, potom to bolo už dosť pif-paf na mňa ale nevadí, ide o ten koniec ktorý to posral z 5 hviezd na štyri. (84%) ()

Kadas97

Oddychový akčný náklad, pri ktorom som vypol a užíval si jednoduchú filmovú zábavu. Ti z vás, ktorí silou mocou potrebujete hľadať chyby a nedostatky ich nájdete desiatky, ale ak si chcete len pozrieť svižný akčňák tak je Lucy správna voľba. Dej má spád a herci sú pre svoje postavy ako stvorený. Nikdy ma nenapadlo čo by sa dalo robiť s plným využitím kapacity mozgu, ale Luc Besson o tom predstavu má. Tak ju buď akceptujte, alebo natočte niečo lepšie. 8 z 10 ()

SiMMaS

Ačkoliv je výchozí pseudopravda hodně přitažená za vlasy, tak z ní dokázali vytěžit docela hodně. Klidně bych odebrala trochu toho akčního balastu okolo a mohlo z toho být i víc. Když jsem viděla trailer, dostala se ke mně akorát tak ta příšerná výchozí situace díky které jsem si řekla je: "To bude ale pytlovina." Ale byla jsem poměrně překvapená. Nakonec to celkem šlo:) ()

Ondr@932

Lucy určitě překvapila ... Nečekal jsem takovou svižnou, chytrou, akční pecku ! Krátký, výstižný, napínavý od začátku do konce ... Takové filmy mám nejradši, žádné kecání okolo a rovnou na věc. 90% ()

Torgal

Čakal som Bessonovský akčný výplach, výsledok bol ale niekde inde. Akcie je nečakane dosť málo (ale je natočená lahôdkovo), nechýba ani tradičná adrenalínová automobilová naháňačka, ale celé sa to zvrhne do neskutočného filozofujúceho blábolu. Na to aké kraviny ten film servíruje o potenciále ľudskej mysle sa tvári strašne seriózne. Na priemer to ťahá hlavne vysoké tempo filmu a Scarlet v hlavnej úlohe. 5/10 ()

Whitebeard

Prvních 15 minut filmu napínavých jako hodně málo jiných, co jsem v poslední době viděl. Pak se začne bohužel občas dost přehánět, z prvu zajímavýho nápadu se stává hodně sci-fi, což mi na filmu ubírá. Ty šílený komediální zvířecko-technický vložky s cirkusáckou hudbou ze začátku filmu si mohli autoři taky ušetřit. Na druhou stranu vystrašená Scarlett naprosto věrně zahraná, to se dalo hltat. Všechno chápající a nad věcí Scarlett už byla o dost slabší. Šílenej konec, přerod ve "všechnověc", to už bylo dost navíc. Koukat se to ale dalo. 3* ()

aR3Zz

Velmi vydařené akční sci-fi, které předčilo veškerá má očekávání. Trocha filozofování (počátek života a nesmrtelnost?), pár mistrně zvládnutých akčních scén (Lucy poprvé řídí auto...) i příjemné a úsměvné chvilky. Na Scarlett se přitom hezky kouká, Morgan podal standardní výkon a celý film ubíhá svižně. Uvažoval jsem i o plném hodnocení, ale to by musel Luc Besson mnohem více vytěžit z potenciálu, který mu hlavní myšlenka nabízí. Evoluci Lucy jsme si tak nemohli pořádně vychutnat a najednou byl konec. Přesto se jedná o kvalitní originální sci-fi, které mohu jen doporučit! 80% ()

ortoncz

Mozna tak 20 minut filmu, kdy tam rozstrili par asiatu stoji za to, ale jinak je to pekna blbost. Zaver mi prisel uplne stupidni. Cekal jsem mnohem lepsi zaver a rozuzleni. A celkove nechapu o cem to tedy vubec bylo, jestli akcni film, nebo spise slozite drama, jak je to vubec s tim mozkem. Film stoji na pulce cesty a nedokaze se rozhodnou cim chce byt. Jedini 3 herci stoji za neco, jinak je to bida a utrpeni. Vsemocny je uplne jiny level. 40% ()

Charlie84 odpad!

Žádný, opakuji žádný komentář vás nepřipraví na Lucy. Zvlášť, když zpočátku tak rafinovaně klame. Po iritující hudbě a nechutně digitální skoro opici se to slušně rozjede, z TRIERA odkoukané srandovní prostřihy na zvířátka sou rozhodně na nejeden plusovej bod. První půlhodina je fakt prče, takže dobrý. Jenže pak to přijde a Freeman hrající jako by byl ve vážnym filmu, je ten nejmenší přehmat. Lucy (film, postava, Ježíš, cokoliv...) začne v pravidelných intervalech znovu a znovu implodovat, vždycky, když si myslíte, že víc už to nejde, spadne vám čelist o dalších pár pater níž. Příběh...ne ne fakt ne, řekněme - to, co se tam odehrává - nejen že je naprosto nesmyslné, ale je naprosto nesmyslné zcela novým způsobem, vhledem k jakékoli verzi reality nebo zkonzumovaných drog. Neutále. Znovu a znovu. Znovu a víc. A pak zase. A ještě jednou. A dvakrát. A mezi řádky na vás Besson vážně pokyvuje hmmmm, to sem vás ale dostal…inu, dostal. Lucy je ten typ filmu, jehož všechny kopie je třeba obřadně zalít do betonu a uskladnit do sarkofágu do středu země. A věřit, že vesmír není věčný. Myslel jsem si, že Troška je satan. Jak šeredně jsem se mýlil... ()

dakarin

Zajímavý komentář sepsal Douglas. Film trošilinku mate spojením řekněme aktuálně známého filmařského výraziva v koncentrované a umné podobě s filozofií či náboženstvím mimo náš civilizační okruh. Není k životu, dává nesmysl (nebo, chcete-li, nedává smysl), popírá realitu - staví se nade vše. Není obohacením přes veškeré mimořádné obdaření tvůrce :-( Lucy se stává bohem se ztrátou lidského vnímání a citu, bez schopnosti lásky a slitování - pouze bůh znalostí, vědomostí a moci - a to je hodně málo... ()

PEZ

Ževraj Luc Besson písal scenár 9 rokov. Tak to bol asi po celý čas na samotke, na ktorej využíval iba 10 percent svojej mozgovej kapacity a po istom čase začal blúzniť o tom, ako by sa dalo z tej samotky uniknúť. Tak asi došiel k nápadu, že by to bolo možné, keby vedel nejakým spôsobom využiť viac ako tých 10 percent (čo očividne nevedel). Jeho vyjadrenie, že Lucy je spojením Leona, Inception a 2001: Vesmírnej odysey je už len smutným dôkazom toho, ako dopadol kedysi geniálny filmár. Jedna hviezda za Scarletku (baba to naplno dala, i keď nebolo moc čo dať), ostatné škoda slov. ()

DAPDO

Nemáte někdo trochu CPH4 ? Stačí tolik, abych využil svou mozkovou kapacitu na 30%, nemusí to být rovnou sto, abych byl všude, těch třicet bude stačit. Na jeden den. Převedl bych si na účet mrknutím oka tolik, že bych to v životě neutratil, vyhladil bych všechny cikorky, svrhnul bych vládu, celej den bych si užíval toho, co nemůžu a ve finále bych si v noci na hotel pozval třista šedesát dva nejhezčích děvek na celým světě a všechny je ojel tak, že by na to do konce života vzpomínali. A samozřejmě bych se neunavil. Zajímavý Bessonův nápad, ale zrovna já ho asi nedocením úplně. Jen by mě zajímalo, jak by vypadal Lucyin sex s takovým využitím mozku třeba na těch 30%. Ta by snad udělala chlapa pohledem... ()

Torpid

Zapojte 5% mozku a film si dost možná užijete jako šokantně debilní, ale dost zábavnou komediální jízdu. Scarlett Johansson si tu blbku blondýnu taky vychutnala. Morgan Freeman klame tělem, ale tady má roli komika. Hlavně se nenechte Bessonem zneužít k filozofickému analyzování, on si při psaní scénáře svůj mozek taky moc nenamohl. Možná si je dost dobře vědom toho, že na hluboká poselství už dvacet let nemá potenciál. Ale to začínám přemýšlet a hrozí, že bych šel s hodnocením dolů. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell