Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Drom

To tu zas máme ptákovinu, jen ne americkou, ale francouzskou. Nuž, od začátku: Zlý mafián, jemuž dělá šéfa ochranky hubenější dvojče Tomia Okamury, chce propašovat do Evropy pytel modrý skalice a naprat to na diskotéce do nějakých drog chtivých smradů. Kuchne teda hlavní hrdinku, šupne jí balíček do pupku a vyšle jí na cesty. Ale co se nestane? Jedna kopačka do břicha a už se to sype. A naší Lucku to sjede tak, že se z ní stane superhrdinka ovládající realitu. Využije svých schopností a vydá se tedy na cestu odplaty a poznání, kde není nouze o scény jak z Kobry 11, Matrixu, Oldboye a kdečeho, co autor kdy viděl. Najde si nabíječe, jejich láska se postupně vyvine a překoná hranice vesmíru a času, Lister pak nastartuje druhý velký třesk startérem z Kosmiku... né, sakra, to sem nepatří. Lucina se změní v borga, asimiluje všechno, proletí se historií, rozprdne se do nicoty a zbude po ní flashdisk. No zkrátka klasická story, kterak Luc Besson nevyužívá svůj mozek ani na oněch zmiňovaných 10 %. Nicméně pokud vyšel z pátý třídy základky, jsem ochoten přivřít voko a odpustit mu ty vědecký nesmysly. ()

gazogazo

A co ? Když je to asi dávno jedno , jestli je něco úplná picovina . A dává to smysl , nebo alespoň opírá o newtonovskou fyziku .. Entertainment, je s biatch, ()

Jakubik

Pocity z filmu by se vizuálně dali definovat, jako sinusoida kdy jste jednou nahoře a pak zase na samém dně s tím, že ke konci by se tato sinusoida ponořila ještě hlouběji. V rámci děje spousty zbytečností, které postrádají logiku. Defakto hodinu a kousek čekáte na to jak dostat ženskou jako flasku. ()

HenryIvan

Kladom filmu je, že je priamočiarý, progres je rapídny a človeka až zarazí, že dokážu toľko vtesnať do necelej hodiny a pol. Nie sme zbytočne bombardovaný omáčkami, kto je Lucy čo tam robí a tak ďalej. Film nestráca čas, Lucy nestráca čas a o to jej v podstate ide. Ak by sme túto teóriu brali ako nám ju film servíruje, človek by bol iba ďalším primitívnym druhom, ktorý sa ďalšou evolúciou mení na niečo „ nadľudské ”. Po zhliadnutí Lucy už ďalej nemôžem hovoriť, že človek využíva len 10 % mozgu. Nie som totiž ochotný stotožniť sa s koncom filmu. Mozog a jeho zákutia nás stále fascinujú a preto si vytvárame ilúzie ako by to vyzeralo, keby sme ovládali celý náš potenciál. Nikto poriadne nevie, čo sa nám v hlave skrýva a preto nevieme povedať, či niečo také ako nam ukázal Besson je možné. Ja osobne si to ale v svojej obmedzenosti takto predstaviť neviem a ani nechcem. Možno preto len 4*. Čo sa ale filmu týka je veľmi dobrý, ako som spomínal svižný, no miestami paródia na uveriteľnosť ( hlavne to v lietadle ). Scarlett Johansson bola skvelá, v tejto role až ukážková. Morgan Freeman drží svoj štandard, no opäť nedostáva veľa priestoru a nejak nevyniká. Filmy s takýmto motívom sú vždy risk, no sú u divákov populárne. Je to téma, ktorá fascinuje a zaujíma aj tých najväčších laikov. Inak výborný film. 80 %. ()

AloeB

To, co se ze začátku tvářilo jako slibně vypadající thriller, se postupně doslova nadávkovalo fantasmagorními prvky, které mají od Sci-Fi, tedy vědecké, opakují vědecké fikce, stejně daleko jako tento film od kvalitního snímku. Nezachránili to ani Morgan Freeman a ani výborně hrající Amr Waked. A to už o něčem vypovídá. ()

FOCKE_WULF

Pohádka o tom, jak zlý myslivec rozřízl karkulce bachor a zašil tam drogy, chuděrka z toho dostala paranenormální schopnosti, uměla vracet čas a stala se bohyní/počítačem. Líbilo i díky kombinaci Scarlet-Oldboy-Freeman ()

tranquill

"Právě nevědomost přináší chaos!" Jako akční film nic extra, to Luc jistě umí líp, ale ten sci-fi námět byl rozhodně originální a zajímavý. ()

Dimo

Pro špatné reference se mi film docela dlouhou dobu vyhýbal, musím ale říct, že to byla chyba. Už jen pro to, jak je film prostříhán, tohle mě bavilo moc. A Scarlett je ve své roli, krom toho, že je docela hot, i slušně přesvědčivá. Nu a samotný scénář je správňácky béčkový, ale přes to všechno má sílu zaujmout. ()

Fionor

Je Lucy dobrý film? Ne tak docela. Je to akční film? Zdaleka ne. Je to sci-fi? Vůbec ne. Thriller? Sotva. Je to zábavné? Ano. Luc Besson natočil koukatelnou a osvěžující variaci na Limitless, která se netrápí logikou. Zápletka s drogami je tu spíš jako pomůcka k tomu, aby bylo Lucy s čím konfrontovat. Nemá žádný přesah a řada věcí zůstává (záměrně?) nevysvětlená. Stejně tak celá řada situací, které vyvstanou, nemá žádnou dohru. Ale nijak to nevadí tomu, aby děl plynul dál. Lucy je totiž takový malý filmařský brainstorming (pun intended) hrající si s jedním nesmyslným nápadem. Každá z myšlenek filmu by sama o sobě vydala na samostatný příběh nebo alespoň epizodu Krajních mezí (Outer Limits), ale Luc Besson se rozhodl je všechny nasypat do velkoplošného dortu, za který by se nestyděli Pejsek s Kočičkou. Jen v tomto případě je tím psem, kterého bude bolet břicho, každý kritik, který nad filmem příliš přemýšlí. ()

Vabr

Škoda, škoda, podle ukázek v TV to vypadalo ok. Zezačátku to vypadá velice slibně a kdyby se to vydalo Drug Distribution typem filmu, tak budu velmi spokojen, protože hlavní postava byla zezačátku velmi sympatická a průběh by mě zaujal o dost víc. Nakonec se to zvrtlo v nějakej Smart-Ass Girl Revenge typ filmu a začalo to pomalu postupem celého filmu klesat kvalitou dolů. Z hlavní postavy se totiž stala nějaká nesympatická podivínská šprtka a účel filmu už nebyl tak jasný. Nejsem moc na takový ty rádoby chytrý kecy ve filmech a tady jich byla hafa. Problikávání procent je ok, ale raději mám problikávání kapitol v Kill Billovi :). Konec je vcelku divně zakončen, jako by nevěděli jak to celé nějak smysluplně uzavřít. Akce je zde velmi málo (mohlo mi to dojít, když je chytrá tak samozřejmě nepotřebuje bojovat). Délka je taková zvláštní pro toto téma, dalo by se to v poho natáhnout na 2h, ale tak aspoň na druhou stranu neměli, co zkazit. Nejlepší scéna z celého filmu je na konci s cestováním s židlí. Je to zklamání, takové téma a skončilo to tak strašně průměrně. VYHODNOCENÍ: CHYTRÝ LIDI NEMÁ NIKDO RÁD!!! ()

Razzor_82

"Cítím gravitaci." Bessonův těžký reset mozku. Neskutečný pelmel všeho možného, který dohromady moc nefunguje. Scarlett Johansson je zase zatraceně sexy. Tenhle snímek se nesmí brát vážně. Doporučuji vypnout mysl a nechat se jen tak unášet v tomhle sci-fi světě. 6/10 ()

AxelWers

Celý dej filmu je postavený na kravine, že využívame len 10% mozgu a keby sme dosiahli 100%, tak by sme sa premenili na éterické bytosti, ktoré by ovládali časopriestor. Nuž, ale keby sme skutočne využívali len tých 10%, načo by nám evolúcia dala tých zvyšných 90%? Ale inak celkom fajn akčňák, keď sa chcete odreagovať. ()

R&omize

Luc Besson populárně vědecký? Proč ne? :D Téma pro mě samo o sobě zajímavé, s valnou většinou zde uváděných teorii jsem se už střetl a rozhodně nejsou cucané z prstu... bohužel až na tu procentuální... o to víc zamrzí, že na té snad jediné mýtické je postavený celý film... Mozek využíváme celý skutečně běžně, sice ne všechny části současně, ale je to tak... ovšem dá se to brát i obrazně (jeho efektivnost) a že lidé příliš nepřemýšlejí... ;) A má to poselství... :) I když Scarlett nijak obzvlášť nemusím, v roli mi nevadila, Morgan je prostě Freeman a Egypťana jménem Amr Waked bych i s jeho přirozeným charizmatem velmi rád viděl ve více filmech! ()

TomasRichtr

Tak zajímavej nápad na film a oni z toho ušmudlají takovej nesmysl? Fakt jsem zklamaný. Příběh nedával absolutně smysl, především druhá půlka. Nápad dobrý, ale zůstal dotčený jen velice povrchně, žádné hlubší zamyšlení, žádná pořádná zápletka, jen hromada pseudo-sci-fi obrázků, které v nás měly probudit nádech tajemna a úžasných věcí, kterých nikdy nedosáhnem. Prostě příběhově nesoudržný blábol,což ani Scarlett, ani Morgan nespravili... Na toto téma se toho dá vymyslet mnoho, ovšem tenhle příběh si z toho mnoha nic neukrojil. Bohužel, s takovouhle látkou, prostředky a herci mělo být naloženo o hodně lépe. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell