Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

biergof

Komentováno na body: A) tam kde naprosto selhává a uslintáváTranscendence, Lucy bezkonkurenčně, bez námahy a přirozeně ukazuje podpaží B) zažil jsem jednu z nejlepších sci-fi-akční střílečku, první dobrý film Scarlett Johansson, je to JEJÍ film C) takto svěží zpracování jsem od Luc Besson nečekal, tleskám, gratuluji, podporuji D) vás a vaše hodnocení zavrhuji, proklínám...nerozumím vašim výtkám, mluvící auta, kouzelný hůlky..to vám nevadí a toto ano? ()

darthhokro

Viděli jsme všichni opravdu stejný film? Já jsem byl teda po dlouhé době, vážně překvapenej. Pan Besson, mě na celou dobu přikoval ke gauči a bez keců jsem měl po celou dobu příjemné mrzení v zádech. Prostě super akční pohádka s agentkou Romanovovou. A finále ala Time machine H.G. Wellse, nemá chybu. PS: Jednu výhradu teda mám, Scarlett tady málo kroutila zadkem :) ()

TommyDiamond

Všechny filmy na kterých se Luc Besson podílel nebo je sám natáčel v roce 2014 (Tři dny na svobodě, Lucy, Doupě ) stojí jednoduše za ho.no... Obsazení i nápad má Besson vždy velmi dobrý, ale to provedení.....to nějak pokulhává. Dochází snad mistrovi mnoha trháků tvůrčí šťáva?.... No, uvidíme jak si povede další rok. Jasným důkazem jeho letošních tvůrčích nezdarů je i snímek Lucy. Besson zapomněl na jednu velmi důležitou věc. Aby divák bral jeho výpotek o procentuálním využití mozku alespoň trochu vážně, měl to naservírovat distingovaně a navážno (jako Všemocného). Jeho akční pojetí v plném tempu s humornými glosami na mě zapůsobili dost špatně. Jako by šlo o nějakou fantasmagorii, která se minutu od minuty s každým procentem v mozku navíc zhoršuje.... Tento snímek u mě má dvě hvězdy. ()

Marty7CZ

ten Besson vážně umí z ničeho dělat velmi efektivní bijáky....Johanssonovic není VŮBEC marná a režie má brilatní spád!!! 70% ()

Zombiepod

Bessonovsky dravá bejkovina, ktorá celkom funkčne kombinuje divoký akčňák s filozofickým sci-fi o teórii využitia celkovej mozgovej kapacity. Problém mám s tým, že tá akčná zložka, i keď nesie typický Lucov rukopis, je neuveriteľne vlažná a povrchná, a nemá veľmi čím zaujať. Na druhej strane tá vedecká teória, okorenená výbornými monológmi Morgana Freemana, sa začína vyvíjať výborne, až kým ju tvorcovia nezačnú tlačiť do extrémov nezmyselnosti, ktorá v závere vrcholí do údesnej blbosti. Scarlett je nebezpečná a božská, no jej podaniu som príliš neveril. Takmer rovnakú tému už raz spracoval Neil Burger vo svojom dielku Limitless, no omnoho nápaditejšie, zaujímavejšie a s takmer polovičným rozpočtom. Lucy je len akčná rýchlovka, ktorej priebeh som takmer nevnímal. ()

Bounded

Myslel jsem si jaká to bude konina a ona to byla spíš jenom volovina. Už trailer mě svým komentářem k využívání mozkové kapacity rozesmál, takže jsem byl přesvědčený, že si Lucy pustím jako možné Guilty Pleasure, ale když jsem nad hlavní ideou přimhouřil oko, začal jsem rozeznávat i konturu jakéhosi příběhu. Silná inspirace současným korejským filmem, netradiční konec a pár nápadu o vyšším vědomí, které byly hezky vizuálně zpracované. Mimo ty do očí bijící nedostatky a otázky je zajímavé, že Lucy se při svém vyšším vědomí nikdy nepozastavila nad tím, jestli je reprodukce skutečně tím jediným účelem každého organismu, a dala na první dobrou od Morgana Freemana, který si tímto v duchu South Parku vysloužil další pihu. Doba, kdy to Scarlett ve filmu slušelo je ale už bohužel pryč. ()

brabbik

Vynikající kombinace filmu Všemocný a seriálu Hvězdná brána (pochopí ''stárgejťáci'' na konci). Film měl skvělý netáhnutý děj, dobré přechody a zajímavou vědeckou poitnu. K dokonalosti by chtěl trochu zlepšit soundtrack :) ()

celticek

Tak jako dalo se na to podívat, taková jednohubka u které není moc potřeba přemýšlet. Efekty jsou výborné, řemeslně je to zmáklé v pohodě, Besson má ale jasně navíc. Trošku mě zklamaly vykradené úseky ze Samsary a Planet Earth. ()

Don82

Lucy je opravdu netradiční film nutící diváka si neustále pokládat otázku "Na co se to vůbec divám?". Luc Besson kombinuje mnoho z jiných filmu, ale jen v tomto je vše dotaženo k jakési neuvěřitelné esenci. Vnímání tohoto filmu je neskutečně subjektivní ale rozhodně nečekejte Hollywoodské pozlátko a lineární výpravu. Film není akčně dokumentárním spojení Hitmana v sukni a povrchních filozofických klišé snažící se vtírat divákovy líbivé odpovědi na Teorii všeho. Luc Besson vystavěl tento film na svém pojetí komorního sci-fi, kde je hlavní hrdinka emočně chladná jako čepel zaražená v dlaních asijského bosse. Právě to, že film postrádá "humanistický rozměr" otevírá prostor ponořit se do nejsložitějších úvah které film předkládá. Kromě toho, jsem po delší době cítil že si režisér dělal co se mu zlíbí: kamera, scény, charaktery a akční scény. Ano, i ty se tam nacházejí a jsou opravdu originální a správně hardcore. Lahůdka. O ději se nedá skoro mluvit. Děj je zde jen iluzorní. Divák je vražen do proudu rychlého střídání záběrů, scén a vizuálních abstrakce. Zbytek obsahu filmu je slovy nepopsatelný, protože opět záleží na tom, co v tom či onom okamžiku divák prožívá nebo co se mu při té a té scéně vybaví. Na druhou stranu, film je v určitém ohledu sebe ironický a v mnoha scénách jsou zakomponovány opravdu šílené nápady, které asi neocení každý, ale já jsme si je opravdu užíval. K dokonalosti chybí možná trochu těsnější propojení nápadu s "dějem". ()

Amynka

Neskutečnej mazec!!!! Scarlett Johansson je tady fakt přísná!!! :-) Jako myšlenka filmu se mi líbila, protože je fakt, že využíváme jen malé procento našeho mozku...A jsou lidi s jistýma vlastnostma (např.možnost vidět osudy jiných lidí) a je to právě třeba nejspíš díky tomu, že využívají tu část mozku, kterou mi ostatní ne.. A že jsem se s takovým člověkem už setkala...Ale je teda pravda, že ten konec už byl dost přehnanej a trochu mě zklamal.. Ale i tak jsem film žrala od začátku až do zmíněného konce a naplno si ho užila! Jasných 100% ()

Ewík

Tak nevim, co proti tomu filmu vsichni maji, ale me se libil. A po precteni pojednani od Douglase jsem se trochu I dostala pod kuzi te kinematograficke strance. Je pro me taky komplikovane si predstavit, jake by to bylo s vyuzitim vetsi casti mozku-a myslim, ze by to lidske telo v dnesni podobe asi nedalo, kdybychom naraz zacali kapacitu zvetsovat. I kdyz pri postupnym vyvoji by se mohlo adaptovat-lidske telo je naprosto uzasny nastroj (schopnost regenerace pri neustalem vystavovani toxinum, vydrz az 80!!! let a jen lidske srdce, ktere se za celou dobu nezastavi...pecka). Prece I tomu zminovanemu delfinovi narostl dalsi organ. Navic to, ze by odrizla zakladni emoce a mela vetsi sebelecitelskou silu, to mi pripada realne. Jedine co-konec byl moc rychly. Ale i tak to uspokojilo me umelecke JA :-) No ale zkouknout behem tydne tohle, posledni X-meny (future days past nebo jak), Through The Wormhole a Interstellar...uz me asi nic nemuze prekvapit... :-D ()

Popelka93

Donutí k zamyšlení, opravdu. Lidem jako já to uchvátí, protože podobné hlubší otázky bytí a života takového jaký je, se nabízejí stále dokola. Tenhle film jednu z nich docela slušně ztvárnil, ale na můj vkus mi chybělo víc efektů, vždyť s tímhle tématem se dalo vyhrát mnohem lépe. Ale i přesto dávám plný počet. Nebo jinak... Líbil se Vám film Pátý element? Hádejte co všechno mají společného tyhle dva filmy. ;o) ()

Godhaj

,,Mom, I feel everything.“ Besson v prvních asi dvaceti minutách předvádí režisérskou symfonii nápadů, brilantního tempa, střihu i atmosféry. A já se nechal zcela pohltit. Jenže pak mě čekalo tvrdé vystřízlivění. V rovině filosofického mrmlání je to nejisté, akce je zcela prosta napětí, protože zákony dle nichž se Lucy řídí, se vytváří za běhu. Tím není jasné, kde je omezení a já jako divák se pak o Lucy vůbec nebojím. V intimní osobní rovině film také padá, protože nedokáže poskytnout uvěřitelný, lidský portrét Lucy, místo toho nám nabízí Lucy se supermanskými schopnostmi, které však využívá jen občas, a občas zase ne, asi aby se vytvořilo nezbytné napětí těsně před závěrem. Na místo tohoto patvaru se měl Besson věnovat jedné lince a na druhou zcela zapomenout. Uvěřitelný příběh s neuvěřitelnou hrdinkou se dělá těžko, i když Scarlett se opravdu snažila a hrála, co jí síly stačily. ()

Bube1

Sci-fi je jeden z mých oblíbených žánrů, ale tohle? Film se tváří vážně a jakože reálné a přitom jeho teorie jsou úplně mimo mísu. Chápu sci-fi typu Nevědomí (to reálně ani nemůže být bráno a tvůrci to věděli), ale tohle šlo opravdu mimo mě. Nejvíc to vše zabil nesmyslný konec, který nebudu spoilerovat. 2 hvězdy dávám za snesitelného Morgana Freemana a krátkou stopáž. ()

boo-boo

Konečne aspoň záblesk starého dobrého Bessona. Kamera ide na sto percent, hranie sa s rôznymi prestrihmi funguje taktiež na výbornú, efekty sú využité nadmieru dobre (finále), hoci miestami škrípu (scéna v nemocnici). Bonusové body idú za neustále hrajkanie sa so Scarlettinými dúhovkami. Jednoducho a proste - vizuálne (ani zvukovo) niet čo vytknúť, Scarlett oku lahodí, aj dynamiku to má - len je to strašná sprostosť. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell