Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

naytsirk

takové zklamání jsem opravdu nečekal... Co to mělo jako bejt? Nebo jsem takovej ignorant, že mi unikl nějaký vyšší princip? Děsná nuda…. PS: Od kdy je Scarlett nepřitažlivá??? ()

StRraDD

Záleží na úhlu pohledu, jak se na tenhle film člověk dívá. Třebas teď ho vidím celkem nerozhodně to znamená, že nevím, jestli ho zařadit mezi dobré tj. **** nebo horší tj **. Ovšem nikoliv výborné ***** ani vysloveně špatné *. Ten film se tváří tak neskutečně vážně a bere v potaz taková témata, která tu již milionkrát byla v jiných scifi filmech, ale nikdy jsem neměl rozporuplnější pocit při psaní komentáře. A na závěr bych to doplnil, myšlenkou, která se jen mihla ve filmu. Mám ale jen omezenou kapacitu mozku, tak s hlubším závěrem přijdu až jindy :D ()

Luciaaas2

Film mi sednul a skvěle sem se bavil. Bál sem se recenzí, je pravda, že je to kravina na entou, ale nádherně se na film dívá, odsýpá, pořád se něco děje a je celkově zajimavý. Akce je dobře natočená a efekty dobré. Velké plus je za originální schopnosti, až sem si říkal, proč takové schopnosti nemají comicsoví hrdinové ve filmech, že jsou docela omezení a Lucy by je převálcovala. ()

zjs

Jedno z největších sci-fi poslední doby. Žádné hranice a pravidla. Výborné efekty, které se pomalu stupňují celým filmem. Výborně se na to kouká. Výborně se to prožívá. Nemyslete, jen se uvolněte. ()

dafne68

Oceňujem nápad a Scarletine plné ...... pery. A to je asi tak všetko. Túto konšpiračnú teóriu by určite vysmial aj človek so 100 percentným využitím mozgovej kapacity. A to teatrálne padnutie Číňana na stále točiacu sa stoličku... Strašnééééééé. ()

Vlkodlak13

Já moc novinky nesleduji, protože ve velké většině případů jsou už novinky jen pouhý ohraný výplod se zkopírovaným dějem ze spousty filmů jen za účelem vydělat balík a případně se i zviditelnit. Dovolím si říct, že už při sledování upoutávky mě tento film zaujal a cítil jsem, že to nebude jen další obyčejný sériově podávaný výplod.. Je to ten typ filmu, který člověk musí shlédnout minimálně dvakrát, aby viděl a pochopil co se skrývá "mezi řádky". Je to hlavně taky potřeba z toho důvodu, že je to zhuštěno bohužel do pouhých 90min včetně finálních titulků, na toto by bylo potřeba alespoň 200min. Na začátku máte pocit, že je to bráno jako dokument, ktreý se vlastně prolíná celým filmem. Tento snímek bych označil jako pokrokový co se týká děje a když už, tak i toho servírování. Jinak proč bych jej označil jako pokrokový, protože se režisér pouští na velmi tenký led mezi realitou a tím, co "obyčejný člověk" může brát jen jako sci-fi. A co mám rád, je to, že je to založeno na pravdivých skutečnostech, do kterých je prolínán ne zcela uvěřitelný děj což z toho však ještě nedělá jen výmysl. Divák se tak během filmu pozastaví nad tím, zda se něco podobného už nestalo, zda se to stát vlastně může a kde jsou ty pravdy, které jsou nesmyslně utajovány?... Tím jen narážím na to, že kdyby člověk opravdu věděl co, kdy, proč a jak, že by tu pravdu (třeba) neunesl ~ buď by se vyvrátilo a nebo potvrdilo to co říká náboženství a nebo tak stejně i to, co málo a jak zkresleně nám podávají vědci jen protože jim případnou pravdu nikdo nedovolí říct.. Vím, zní to jako klasická konspirační teorie, ale to jen proto, že si člověk nechce připustit onu možnost.. EDIT1: Co mi teda ale vadilo, byly ty bouračky, to že málem nepřežil ten francouzský policista, ale zase musím pochválit naprosto perfektní muziku, která ty emoce zvýrazní a co víc, neruší během sledování (až na ten rádoby ukvičený dubstep). Ještě musím ale taky pochválit herecké výkony, ty emoce těch herců jsou opravdu věrohodné, což je celkem dobré plus, někdy toto bývá právě ten kámen úrazu. Tak stejně i přehnané množství speciálních efektů, tady to bylo ku prospěchu, ovšem bych ještě vytknul občasné nechutnosti.. ----- Co víc dodat, kdo nechce ať tomu nevěří, ale samozřejmě by jste tomuto filmu měli dát šanci. Co by se vlastně doopravdy mohlo stát, kdyby člověk dokázal ovládat 100% svého mozku? ()

Unrealik

Solidní scifi akce, ke konci nabírala na obrátkách, aby poté na úplný konec opět zpomalila na úkor promítání obrazců. ()

Jarb

Nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne... zvláštní film... některé scény mě nudily k smrti, jiné zase byly velmi zajímavé. ()

Ivos

Jasné,že blbost,ale co? Bavil jsem se. Hodně vám to připomene jiné filmy-kus z Carrie (taky ovládá telekinezi a myšlenkou klidně zabije) ,Všemocného ( taky mu díky droze šlape mozek o dost víc než ostatním a tak vnímá svět trochu chytrejs) ,Transcendenci ( nakonec se génius stane super počítačem vše je propojeno atd ) ,,,já se ale bavil a konec se mi vážně líbil. Bessonovssky scifi akcnak! ()

svist10

Osobně si myslím, že divnějších filmů už letos asi moc neuvidím. Besson to do nebohého diváka začne tlačit bryskně. Co na začátku akční scifi dělá lidoop? Že by snad aluze na 2001? Hmm. Výraz, který Lucy charakterizuje, je "Adekvátní". Je adekvátně dlouhá, adekvátně odehraná, má adekvátní triky a rovněž má adekvátní pozadí (ne, nemluvím o pozadí Scarlett), které vás donutí se zastavit a popřemýšlet (vážně nemluvím o pozadí Scarlett) nad tím, jak vlastně funguje život a naše priority (tak vidíte). A celé je zabalené do slušivého kabátku o adekvátní délce a zběsilém tempu. Po několika scénáristických režijních sázkách na jistotu (Minimojové) je tu znovu Luc jak z Pátého elementu, nebo Leona. Vždyť poprava operovaného pacienta se jen tak někde nevidí. Scarlett herecky táhne i ve velmi bizarních scénách (telefonát matce, výkladová scéna na univerzitě) a Morgan Freeman poněkud umenšuje nesmyslnost teze o procentuální výtěžnosti mozku, ale jeho přednášky bych i tak považoval za ztrátu času. A finále už je opravdu silný trip. Ona hoďka a půl utekly opravdu svižně a z celé Lucy si lze mimo jiné odnést základní poznatek : SPOILER Bůh je žena! SPOILER END. ()

ghoston

Ha hááá. Lucy!!! To je fakt jízda. Aspoň trochu nastínit takovýmu zabedněnci jako je homo sapiens jeho transcendentní karmu a zabalit to do řeči, které jediné rozumí (a taky, aby se producentovi vrátily vložené náklady, že), to je fakt kumšt, a já děkuji Bessonovi za jeho akční pokus. I ten se počítá. Když jsem před koncem roku 2012 četl o teoriích, že planeta Země se "rozhodla" převibrovat a vstoupit do jakési 5. dimenze, a že je na nás, zda do ní vstoupíme v dobrém či zlém, tak řeknu upřímně, že jsem si z toho dělal prdel a ignoroval jsem to, jak jinak taky. Pak ale přišli filmy jako Matrix (ten to začal), pak Ona, Gravitace, Transcendence, Interstellar a teď Lucy (možná jich bylo i více), no a když se nad tím zamyslím, tak mi trochu ulpývá stín pochybnosti, estli se to převibrování přece jenom neodehrálo :-). Ty filmy už nejsou jen nějaká space opera, zabij vetřelce, proleť červí dírou, cestuj v čase, ale mají jednoho společného jmenovatele a to je "osvoboď své vědomí z vězení těla, či znovuzroď se nebo přeroď se do univerzálnějšího stavu v té či oné podobě". No taky může ale jít o sebenaplňůjící se proroctví a módu. Vyberte si. Fakt je, že ledvinová kolika bolí pořád stejně i v tom novém stavu, takže je to všechno jen iluze a ne pravda. Nebo jsem si nešlehnul tu správnou drogu. Osobně bych uvítal, kdyby někdo natočil film, kde člověk reálně dosahuje osvícení, třeba by to mohlo být o tom, co se odehrávalo v mysli Siddharthy během poslední minuty než dosáhl osvícení a stal se Buddhou včetně jeho poslední úvahy. To by bylo bezva! Tak Lucu ještě jednou a lépe! ()

Tomulka

Řekl bych, že film je typický představitel filmů od Luca Bessona. Jeho rukopis je znát na každé myšlence na každém záběru a rozhodně v celém příběhu a jeho pojetí. Na diváka, který jeho styl nezná a který jej nemá rád může film působit jako jedna rychlá šílená slátanina. Avšak skutečnost je dle mého jinde. Hluboké téma lidstva a jeho vývoje byla přetřásáno již vícekrát (mimochodem velká podobnost s Vyvoleným je čistě náhodná :). Avšak jde o podání zatímco ve zmiňovaném filmu se jedná o zdokonalení jedince pouze pro svou osobní potřebu, Lucy se nám snaží ukázat, že díky jedinci se můžou obohatit i další (celá společnost). Film poukazuje na to jak malicherné a titěrné je naše celodenní pachtění se za shromažďováním technologií a dalších věcí. Jak lidé ustrnuli ve svém vlastním vývoji jak se soustředíme na osobní zisky na vyvíjení dalších a dalších technologií a přitom jsme úplně zapomněli vyvinout sebe. A Scarlett je prostě Scarlett je krásná, nadaná a vždy dokáže film posunout svým herectvím dále. Morgan Freeman dokáže i z malé role vyždímat maximum je to borec. ()

blare

Beru to jako "Limitless pro kluky". Nebo naopak? To je fuk... Lucy je sice horší, ale určitě hezčí a bavila. ()

sha.piro

Modrá droga způsobující 100% mozkovou aktivitu, díky níž lze fungovat coby (nejen) televizní dálkový ovladač, či mobilní přijímač, ale také vidět vše živé v celé jeho "kráse", samovolně mizet a objevovat se, měnit se, odzbrojovat své nepřátele pouhou myšlenkou atd. atd.... K tomu není potřeba psát sáhodlouhé odstavce, stačí jen říct, že ony dvě hvězdičky jsou jen za herecké výkony a efekty : ) ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell