Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

sha.piro

Modrá droga způsobující 100% mozkovou aktivitu, díky níž lze fungovat coby (nejen) televizní dálkový ovladač, či mobilní přijímač, ale také vidět vše živé v celé jeho "kráse", samovolně mizet a objevovat se, měnit se, odzbrojovat své nepřátele pouhou myšlenkou atd. atd.... K tomu není potřeba psát sáhodlouhé odstavce, stačí jen říct, že ony dvě hvězdičky jsou jen za herecké výkony a efekty : ) ()

Marvel25

Za mě ohromné zklamání. Tolik jsem se těšil na rozpracování tématu, které už načnul film Všemocný. Jenže Besson holt už není, co býval. Zřejmě se pro námět nadchnul natolik, že zbytek mu přišel nepodstatný a tím v mých očích film naprosto shodil. Už začátek mě zarazil, čekal jsem, že se se starou Lucy trochu seznámíme, aby mohla být více demonstrována před a po. Jenže ne. Besson se hned chtěl vyžívat ve fantastických teoriích, čeho by mohl být mozek schopen. SPOILER Poté, co Lucy uteče ze zajetí, KONEC SPOILERU střídá však jeden nesmysl další tak dále a je jen vidět, jakou dějovou krizí si film prochází až do úplného konce. Stavět zbytek na hezkém vizuálu už dnes nic nezachrání. A Scarlett, jakkoliv ji jinak zbožňuju, mi ani trochu nesedla, resp. její ,,chytrá" verze postavy. ()

Standey

Myšlenka skvělá podobně jako ve filmu Všemocný, ale bohužel špatně zvládnutý scénář. Ten konec už byl příliš sci-fi. Takový film natočit v reálné rovině panečku, to by bylo čůčo. ()

CHYREN

Celý film stojí na omylu - představa, že člověk využívá jen zlomek své mozkové kapacity je už dávno překonaná. Věda, která od té doby učinila mnoho obrovských technologických a intelektuálních skoků ví, že to není pravda. Jiná otázka je tzv. plasticita mozku. Jeho potenciál. Ačkoliv se tento film množí mnoha nesmysly v tomto směru, je to podívaná veskrze velmi zábavná. Vizuálně vitální a akčně precizní. Scarlett je koukatelná, ale trochu mi mrzí, že Freeman v celým filmu prohodí jen pár vět, které z vědeckého hlediska zřejmě působí dost povrchně. Bavil jsem se. Tři hvězdy jsou málo, ale čtyři moc. Dávám čtyři za řemeslnou práci, která je běžné evropské produkci stále na míle vzdálená. ()

montel

Lucy (Scarlett Johansson) se od svého kluka nechá přemluvit ke kšeftu, za který vyfasuje 500 dolarů. Má přinést do hotelu kufřík s neznámým obsahem a doručit jej panu Jangovi (Min-sik Choi). Při předání je však Lucy unesena a její kluk zastřelen. Pan Jang pak donutí Lucy kufřík otevřít. V něm se nacházejí balíčky syntetické drogy nové generace, které chtějí japonci propašovat do Evropy. Mezi kurýry je i Lucy, které ukryjí drogy do břicha. Drogy se však v jejím těle vysypou z obalu a Lucy může náhle využívat čím dál větší mozkovou kapacitu. Stává se tak pro všechny nezničitelnou...Zajímavý nápad s dobrými herci. Ovšem čím víc se blíží konec, tím větší je to fantsmagorie. Bohužel to točil Luc Besson do jehož hlavy já neumím vidět. Film to ale není špatný, chtělo by to jen pořádně dotáhnout. 60% ()

gael83

Určitě velké překvapení, originální úchop, těch pár scén kdy Scarlett nemá podprdu stojí za vidění, triky velmi FRESH a tempo krutě - přísně našláplé. Technická stránka luxusní, odehrané solidně a po Bessonovsku slušné ujeté a Já říkám proč kurva ne?! ()

lubica1995

Jednoduchým spôsobom vysvetlené, aký má význam naša existencia na zemi... vlastne, nedovysvetlené ( chyba v programe??). Skarlet je pozerateľná. Ostatné je.... zvláštne. Dľa mňa dosť zbytočne natočený film. Sorry. ()

1892

Besson si v poslednom čase žije v úplne inej dimenzií, pretože jeho tvorba bude za chvíľku nie B-čková ale C-čková. Jediné čo ho drží, je vkus na herečky. ()

Mr.Lordi

Jek je vidět, tento film vyvolává značně různorodé ohlasy. Otevírá otázku, čeho bychom mohli být schopní, kdybychom nastartovali svůj mozek na plný výkon. Každopádně máme před sebou kus, který není rozhodně odsouzení hodný, naopak, vyvolává podněty k zamyšlení. M. Freeman jako obvykle předvádí excelentní výkon, S. Johansson zase exceluje v okamžicích práce coby počítač - trhané pohyby, pohled do prázdna... přidejte k tomu skvělé ozvučení, speciální efekty a máte hotovou lahůdku, jenž některé znechutí, jiné naopak výrazně potěší. Záleží už jen na vás, ke které sortě se přidáte. ()

MiKos

Varování čistě subjektivní hodnocení: Mám pocit, že si tento film zaslouží krásných 85%. Důvody: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, destinace, kamera, celkové obsazení herci, triky. Vlastně bych klidně dal i víc, kdyby nebylo příliš jednoduchého scénáře a děj se stává poněkud až příliš čitelným o to je však svižnější. Nicméně jako vizuální orgie bych hodnotil i přes devadesát ,) ()

R.Bende

Nevím jestli je to jen můj problém, ale nedívám se na film, abych zjistila jak svět opravdu funguje, ale aby mě daný snímek odvedl od reality... Proto jsem Lucy dala plný počet... Byla jsem zaujatá, napjatá, pobavená, a to všechno od filmu čekám... Nemáme všichni stejný názor, ale stojí za to, dát Lucy šanci ;) ()

bjehna

Zajímavý film uchopený ale ze jeden z kravských mýtů o 10% využití mozku. No což ale koukat se na dalo. Otázek víc než odpovědí a nakonec je z Lucy futuro compjůtr, který vysere malou flešku... Na jedno podívání dobrý. ()

mmajjkii

Aspoň, že se bude dát na Scarlet s dvěma T na konci koukat, jinak to bude docela bída. Myšlenku to bude mít, ale bude to nedotažené, místy nelogické, a i když u některých filmů to půjde překousnout tady ne. Konec bude taky o ničem a akce pomalu žádná. ***, IMDb 5/10. ()

Erestarchos

Dlouho jsem váhal, jak tento film ohodnotit. Jestli dát 4* a nebo 3*. Zvítězila ta první varianta. Herecké výkony se mi líbily a i nápad byl dobrý. Nicméně, zdá se mi, že potenciál tohoto fimu zůstal nevyužit. Čekal bych, že se dostanu Lucy trochu víc do hlavy, že těch prožitků bude trochu víc. ()

Mr.Hackels

Nehodnotitelné. A proto dávám průměr. Protože přejít z pokusu o akční nářez do filosofické přednášky to se jen tak nevidí (pokud to tu vůbec někdy v historii kinematografie bylo). Dávám prostě tři hvězdy, protože jsem se nenudil, ale taky nevím, co tím chtěl básník (Besson) říci... ()

cafe....

Ten kdo tenhle film bere vážně tak toho považuji za idiota.. už to že člověk používá jenom 10% mozku je kravina. Bylo to svěží, poměrně originální chvilkami vtipný rychle to ubíhalo, prostě jsem se bavil. Pro mě je to nejlepší Bessonůn film za posledních 7 let. ()

pr.del

Jedna star za vizualni stranku, jinak odpad. Scarlett vubec neoslnila. A jak se se píše v obsahu : ...je typická „blbá" blondýna.A k Lucovi B. Tento snímek je parodií na Taxi + Pátý element + Brutální Nikitu a Kurýra. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell