Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Milole

Sci-fi? Luc Besson? Áno, kedykoľvek, bez problémov. Pri filme sa chcem baviť a keďže viem, čo ma u Bessona čaká, tak viem, na čo sa mám sústrediť. Proste vypnúť a nechať sa baviť. Splnilo, tak prečo sa nepochváliť...? ()

Mmariner

Víte když sledujete všechny ty dokumenty o teorii relativity, teorii chaosu, quantové mechaniky a dokumentární serie Carla Sagana Cosmos, tak pochopíte že jsme opravdu jen směsí několika prvků v určitém sledu a pozměněni evolucí... To že už dnes dokážeme teleportovat částice mezi dvěma ostrovy a kdo ví co nás ještě čeká... Jsme na začátku cesty, kdy se to začíná teprve opravdu rozjíždět, tak potom právě tenhle film Lucy se mě moc líbil. Mít větší kontrolu nad mozkem a dokázat číst své tělo, je krok k tomu aby jsme četli další častice kolem sebe... Teorie tohohle filmu možná skutečně existuje a pak už je jen otázkou co z toho je možné... :) ()

james11

Haha. No jako původně jsem od toho čekal nějakou slátaninu, pak jsem zapochyboval a rozhodl se na film podívat. Díky tomu jsem zjistil, že můj původní předpoklad byl mylný. Tohle je totiž úplná sračka. Dejme tomu, že bych uvěřil, že člověk dokáže dokonale ovládat své tělo při takovém využití mozku, ale tohle je fakt moc. No trochu lituji té hodiny a půl, ale aspoň Scarlett pořád vypadá k světu, would bang! ()

Mesmeric

To si vážně dali takovou práci s tím vymyslet úplnou kokotinu?? No nic, tohle bylo promrdaných 90 minut, které mi už v životě nikdo nevrátí. Utěšující je, že díky tomu svému malému mozečku, který využívám na těch 10% se ze mě nestane nehnusnější flashka na světě. Jo taky se rád strkám do děr, ale to by asi k té podobnosti stačilo. Jdu se, zhnusen, nažrat a pokusit se zapomenout. ()

Wartord

Luc zase ukázal, jak se film potápí v malinovém sirupu už od pouhého námětu. Profesor Attenborough bude za rok slavit devadesátku, tak mu Besson trochu předčasně nadělil k narozeninám dárek. Našlo se mu totiž místo v novém projektu, který stěží dosáhl na hodinu čistého času, takže to natáhnul o půl hodiny snímky z BBC dokumentárních projektů o planetě Zemi. Vlastně tam ještě vměstnal odstrašující případ řidičky za volantem, která je nejvíce nebezpečná, když jede rychleji, než má. Fandové Nolana a podobných sociopatů musí kroutit hlavou, nikdo jim přece neřekl, že to co není napsáno v interentu, nemůže být pravda. Ano, může. Například fakt, že jediná konstanta ve vesmíru je čas, a to lidstvo ví už od dob, kdy začlo čas měřit. Zeptejte se Lucy. Pokud nebude zrovna s kapacitou mozku nad 28 %, tak vám to všechno vyžvaní, a možná po ní zůstane díra ve vaší hlavě. ()

Medvjet odpad!

Sakra dobrej namet, paradni herecke obsazeni, totalne luxusni baba v hlavni roly. Presto totalni sracka naprosto totalne nezvladnuta v zadnem smeru. Uzasne audiovizualni orgie, ktere bych vsude jinde ocenil aspon hvezdickou nebo dvema, zde proste rusi - jediny duvod proc tu jsou je to, aby clovek vypnul mozek a nesnazil se vnimat o cem to cele je a nebo jaka "moudra" nam reziser usty hlavni hrdinky serviruje. Bohuzel na mne to nefungovalo :-( toto je prvni film na ktery jsem narazil, kdy uzasna vizualni stranka byla naobtiz. Film o navysovani vyuziti lidskeho mozku pro cilove publikum s iq tak 60 :-( ()

Karel69

Už základní premisa filmu je holý nesmysl. A další nesmysly a nelogičnosti se začnou velice záhy hromadit. Film se snaží tvářit vážně a filozoficky, ale totálně v tomto směru selhává. Na druhou stranu nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Když vypnete mozek a nebudete očekávat hodnotnou zábavu, ale jenom oddychovku, není Lucy špatná volba. ()

MultiHunter odpad!

Dle traileru jsem se na film těšil. Když jsem ho viděl v kině, tak za 1. bylo to "vidlácké" kino = Hluční maloměšťáci, kteří si to náramě uživali a cítili se zasaženi hlubokými znalostmi. Za 2. film neposkytl nic nového, stačí se občas podívat na nějaký dokumentární film o přírodě a hned si všimnete, že je to jako přes kopírák. Dalo by se říct, že ten film byl absolutně o ho*ně a s tím kdo takovou hloupost vymyslel bych nejradši zatočil. Ke konci filmu jsem byl už tak vytočený z filmu, že jsem se okamžitě zvednul a mazal jsem k východu, kde jsem ještě musel čekat jako idiot 10 minut, než se vrátná vys*re a odemkne mi dveře. Film je bohužel nejhorší slátanina, co jsem za poslední dobu viděl i přes Scarlett, která tomu možná spíše přihoršila. ()

Esszed

Dobře, byla to naprostá, smysl nedávající, chujovina, ale zas tak hrozný, aby si to zasloužilo odpad to taky nebylo, ne? Však po technické stránce to vůbec nebylo špatné. Na Skarletku by se taky dalo koukat kdyby občas použila i nějaký ten mimický sval. Občasné excesy vedlejších postav se dají v klidu přehlédnout. ()

Jardatekk

Všemocný v dámském podání. Tohle už tu bylo v lepším podání a musím říct, že vše zachraňuje klasicky Scarlett Johansson v zápletce s Korejci. Pravdou je, že efekty vůbec nebyly špatné, jen ta předvídatelnost a konec. Tohle téma není vůbec špatné a mě osobně baví a tak bych se ho vůbec nebál ještě více rozvinout.... ()

Kreveta.punk

Celý to bylo zajímavý i celkem zábavný, akce taky dopbrá, ale ten konec...to jako fakt? Myslel jsem, že si ze mě někdo dělá prdel. No a vlastně doufám že dělal, protože tohle nikdo nemohl myslet vážně. Pořád jsem čekal, že dojedou titulky, ukáže se režisérův ksicht, prohlásí něco ve stylu: "Dělám si kozy." a potom pustí opravdovej konec filmu. ()

J. K. Lister

U filmu jsem se opravdu pobavil, a to, co jsem už věděl před deseti nebo patnácti lety, když jsem se zaobíral Fridrichem Nietchem, tak se dá o člověku s padesátiprocentovou mozkovou kapacitou mluvit o nadčlověku. Během evoluce, pokud se nezlikvidujeme, za pár melilionů let dospějeme do této fáze nebo jiné podobné fáze, budeme jiný prototyp života. Je to jednoduché. Během evoluce se život na Zemi mění a my se měníme s ním, aniž si to uvědomujeme a náš mozek bude z logického hlediska vyspělejší a vyspělejší a moje hypotéza? Jednoho dne budeme disponovat celým svým mozkem. To je to, co chtěl film říci, že za pár milionů let se staneme něčím. Stačí se podívat do pravěku. Ale tohle je pouze jenom film, nástin, co může být. Záleží jen na nás, jak si tohle koprodukční dílo Luca Bessona přebereme. Pokud ho chcete pochopit, musíte číst mezi řádky a vidět krapet dopředu. Lucy vlastně přišla na to, jak vznikl vesmír a když se podíváte i na jiné vědecké pořady o kosmu, o člověku, zjistíte, že vesmírů jako je ten náš je hodně miliard jako hvězd ve vesmíru a zrnek písku na pláži a to něco, co je obklopuje je zas součástí něčeho většího a nejmenší částečka rozhodně není atom, protože jsme na nic menšího nenarazili. Takže stejně jako makrokosmos je nekonečný tak stejně nekonečný mikrokosmos. To znamená, že obecný svět ne náš, (Země) blízký vesmír, nýbrž celek nemá jako naše fantazie ani hranice ani konce. Ve filmu je pouze jen náhled, nástin, co může i nemusí být. Je to jeden z důvodů, proč se mi film i líbil. Je svým způsobem originální, vtipný,... Takže tenhle komentář berte neosobně a s rezervou, je to jen pouze můj názor, se kterým můžete i nemusíte souhlasit. A synthetická hudba Erica Serry se k tomu hodila. Co se týče celkového filmu, všiml jsem si, že spousta lidí se zde zaobírá speciálními efekty a honičkami, a že se vůbec nezamyslela nad podstatou celého filmu. Je v něm spousta myšlenek jako např: Učení je bolestiví proces - to je pravda. Tím, že si natlučete hubu, znamená, že jste udělali něco špatně, chybu si uvědomíte a víckrát ji neuděláte. Nikdy zcela nezemřeme - znamená, že zůstaneme ve vzpomínkách druhých lidí a něco víc po nás zbyde pro naše budoucí generace nebo jiný typ života na Zemi. Když jsem se díval na film, díval jsem se na podstatu filmu a některých hlášek a scén, tu okolní omáčku, kterou tvoří osmdesát procent filmu, šlo celkem mimo mně i taková kravina, že by člověk během 24 hodin získal úplnou kapacitu mozku, ale když se nad tím zamyslíte, a víte, že vám jde o kejhák a máte k dispizici tu drogu - Lucy jinou možnost opravdu neměla. ()

malyLibor

Tenhle film neměl špatnou myšlenku... to určitě ne. Ale je tady to ale. Nevím proč, nějak to nebylo ono. Spousta násilí a podivně zbarvené umělé krve mi prostě nějak neudělali dobře. Navíc jsem měl asi nějakou hodně divnou kopii, protože dabované tam byly jen některé postavy, jiné hovořily tu nějakou asijskou řečí, jindy francouzsky nebo italsky a otitulkováno to bylo ukrajinsky... Inu, špatná souhra okolností, na první shlédnutí dávám 3*. Uvidíme, jestli mne to příště osloví víc. ()

ElVory

Zajímavý nápad scénáristy... Avšak provedení už nějak pokulhává. Všechno je tak přímé, až to působí poněkud nudně. Velké plus je rozhodně Scarlett Johansson v hlavní roli, která filmu dodá alespoň nějaký "náboj". 50% ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell