Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

ToZe99 odpad!

Pořád to na mě nějak nezafungovalo, ale tak možná, že se v sedmdesáti budu řezat smíchy, kdo ví. ()

Ajfist odpad!

Troška se prostě na starý kolena zbláznil a natočil pokračování ještě horší,než byly první Babovřesky.Kdyby to šlo dal bych 5-. ()

Nessak odpad!

Navážeme, tam kde jsme skončili. Uvažoval jsem, že nebudu zlý a z odpadu posunu na hvězdičku. Pak jsem viděl Vondráčkovou. Zasloužený odpad. ()

Sa.sa

Nechápu proč je tady tolik divnej lidí co dávají odpad! jen proto aby náhodou nevybočili z řady :/// Za mě 5hvězd... jsem se bavil a nevím proč byc se nepodíval znova :P ()

RavenSpector odpad!

Zdenda každým svým dalším výtvorem narazí na absolutní kulturní dno. Je to zajímavé a pokaždé překvapí. Vždycky si říkám, že větší sračka už vyplodit nejde, a ejhle, Zdenda mě opět dostane. Je to takový náš filmový krtek. ()

mrak1

Dal jsem pet hvezdicek a to reziserovi, ktery toci filmy tak, ze zachranuje mala kina pred krachem. Jeho filmy aspon tato kina naplni navstevnosti a je chvili vystarano. Koukam kolik lidi vcera film na premiere videlo, ze dava odpad :-) Asi nestaci, ze se lide v kine smeji a odchazeji s prijemnym pocitem. On si totiz nikdy Troska nehral na zadneho velkeho rezisera, ale toci pro lidi. ()

Auris

Akorát jsem přišla z kina a líbilo se mi to moc, už dlouho jsem se tak dobře nepobavila. Troška je úžasný režisér! ()

JSYSMHJF

Chatrný příběh, herecké "výkony", neuvěřitelné náhody i postavy, zkrátka s filmovým Uměním nic moc společného, ALE pokud člověk nejde na film s odhodláním "nesmát se takovéhle sr....", pak se zkrátka smát musí a aspoň napoprvé se prosměje téměř celým filmem, no a možná jiný smysl tenhle film nemá a ani se tak netváří... ()

tomuleee odpad!

Tak vlastně ani netuším proč sem na ten film šel :D Už vím, protože sem chtěl vědět jak moc špatné to bude proti jedničce a nedošlo k žádné změně. Na jednu stranu obdivuji všechny účinkující herce + ministra obrany :D :D ale jinak to stojí za jedno velké BIG HOVEN ale sem rád že na todle se najdou peníze u sponzorů ale na pořádnou kriminálku aby člověk hledal prachy v zahraničí. Jen tak dál pane Troška ()

milous11

Popravdě jako nechápu jak tu spousta inteligentních lídí píše, že to je odpad, že to stálo za nic atd. včera jsem na tom filmu byl v kině a musím zkonstatovat že se mi opravdu moc líbil, zasmál jsem se krásnému a inteligentnímu humoru, který Troška stále pořád umí a jen dnes čučím jaké ohlasy tady na ten film jsou.... by mě zajímalo jestli tady ti inteligentní lidi co tady ten film považují za odpad, tak jestli by natočili někdy v živote podobného, nejspíš ne, protože jejich inteligence bude na bodu mrazu ... film se mi moc líbil a jsem rád že budou další dily :-D ()

bratr_jezek

Druhý díl začíná tam, kde skončil první, příjezdem hokejistů. Plánovaná premiéra připadající na závěr olympiády v Soči pak tomuto příjezdu "hvězd" v čele s Pavelcem dává neplánovaný hořkokomediální nádech (možná se jim nedařilo právě proto, že trénovali v jakýchsi Babovřeskách tak, že jen běhali po okolí nebo doplňovali pitný režim a kalorie v místní hospodě). Snaha provdat místní děvčata lépe než za místního lempla ve vytahaných monterkách ala Venca Konopník, zavání scénáristicky trochu jako druhý film z hoštické trilogie (příjezd hokejistů/cizinců pak připomíná příjezd italů z hoštické trojky). Jenže Babovřesky nejsou Hoštice, takže se můžete zasmát divoké jízdě babky na motorce, trapnosti lovu místních děv, nepříjemnosti místních drben či vyřízení kontrolora z ministerstva "feťáckými" koláčky (možná kontrola z kraje se objevila por změnu v hoštické jedničce) a tím to končí. Bohužel z celého filmu cítíme touhu navázat na úspěch Slunce, sena, ale mnozí herci stále příšerně přehrávají, některé vtipy zavání Kameňákem a některé postavy jsou tam zbytečné (což už jsem kritizoval v jedničce). Vondráčková už nemá dost prostoru, takže se řeší její bratr farář, i na něj se chystá kontrola a za jeho rozhodnutí i statečnost, se kterou vše vyřeší mu určitě patří hvězda, druhá za komediální momenty. ()

jerzy1976

Troška je asi jediný režisér, jehož film hodnotí i ti, kteří film neviděli a nebo hodnotí film podle traileru. Fakt k zamyšlení:-) Pak taky nechápu, že někdo Trošku nesnáší a jde na jeho film do kina..., aby ho poté mohl ztrhat na csfd na hadry. Bylo by to na zajímavou sociologickou, možná i psychologickou studii:-) Add. vystoupení režiséra v rádiu - haha, dotazy redaktora jestli je vtip pod úrovní a nad úrovní... Bylo slyšet, že redaktor se snažil Trošku jen ztrapnit...a neustále se snažil do toho vnést "svůj" názor..."jeho divácký pohled"... Nejvíc mě dostal názor redaktora, že v Babovřeskách se taky střílí:-))) ()