Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

RAFT odpad!

O proti 1.dílu horší a horší,jak říkám stejně je to sračka.pořád samá reklama,troška se vůbec nepoučil. ()

masekjc

Říká se mi to těžce ale prvním dílem nastavená laťka byla pokořena. Infantilní dialogy sice zůstaly ale tentokrát se pár hlášek fakt povedlo a došlo i na smích. Ta komerce je ale hnus velebnosti! ()

Marator odpad!

V podstatě by mne otekll prst, kdybych si to pustil sám doma na přehrávači. Viděl jsem to tedy nedobrovolně skrz promítací kabinu kina a již na začátku jsem si namlouval, že budu objektivní a nenechám se strhnout odmítající masou Zdeňka Trošky. Musím však konstatovat, že s onou masou musím souhlasit. Zdenda je vyčuchlý jak pivo týden na slunku. Nepoužil ani ty jeho prvoplánové vtipy a tím pádem upadl na úplné dno své "tvorby". Jen jsem byl zděšen kolik mladých lidí a dětí se bavilo opravdu troškou humoru kudrnatého režiséra. No nic jdu si pustit Casablanku nebo něco takovýho.... ()

JohnZ87

Druhé Babovřesky pokračují přesně tam, kde první film skončil a jedou i nadále v těch samých kolejích. Stejně jako v případě prvního dílu i zde bych viděl problém v místy trochu nekonzistentním ději. Jestliže mi v prvním díle zápletka kolem Jana Dolanského přišla do filmu uměle našroubovaná a celkově mi tam moc nepasovala, tak zde to platí dvojnásob, nicméně scén s Dolanským je tu znatelně méně, jakoby do filmu opravdu byly uměle vtlačeny i tentokrát. Méně prostoru dostal i jeden ze tří tahounů prvního dílu - Lukáš Langmajer, což je trochu škoda. Na druhou stranu asi největší díl stopáže patří druhému z tahounů jedničky - Pavlu Kikinčukovi, který opět střílí zábavnými hláškami, zejména na adresu Jany Synkové (třetí tahounka prvních Babovřesek). Ta už tentokrát bohužel místy trochu přehrává, i když má i zde několik vtipných výstupů. Její role protivné báby je už možná trochu přehnaná. Celá ta eskapáda kolem dvou hlavních zápletek (hokejisté, kontrola z ministerstva) tvoří jakési dva dějové pilíře filmu, od kterých se odvíjí další dílčí zápletky. Ten nádech Slunce sena zůstal i nadále zachován, což je dobře, nicméně se kvalitám oné nejslavnější Troškovy hoštické trilogie nepodařilo ani vzdáleně přiblížit, což se ale ani nedalo čekat. Na druhou stranu je to pořád o něco lepší než Kameňáky. První Babovřesky se tedy podle mě celkově překonat nepodařilo. 50% ()

Godhaj

,,No tak v tomhle autě. To máš nový?“ ,,Jojo, to jsem pořídil od Macha z Budějic.“ Je to zvláštní, ale přišlo mi to lepší, než první díl. Pořád sice přetrvávají stejné chyby, jako je absence příběhu, trapný a do očí bijící product placement a míra šílenosti všech postav. Na druhou stranu je ale pravda, že jeptiška už tolik nepřehrává a celkově ubylo protivných postav. Ale stejně je to celé jedna velká bída, pitvoření, hašteření se, hokejisti, kteří se tam vyskytli asi z jiného časoprostoru, a protivný babky, kam se jen člověk podívá. Ale co, aspoň jsem dostal chuť poslechnout si Frekvenci 1 ve svém novém bávu od Macha z Budějic s kolama od dobrepneu.cz a přitom si vézt v kufru nějakou divnou hlínu a postřiky, kterou mají v Babovřeskách asi všichni. ()

Shitonit

Hele, zas píčovina. Šel jsem na to s tím, že píčovina 2. a bylo to docela fajnový pokračování píčoviny. Tudíž jsem v tom našel kulturní hovno, zasmál se, políbilo mě to a vypařilo se. Tzn.. prachy jsem odevzdal, něco jsem dostal a o tom to asi mělo být.. ()

topi80

Dvojka Babovřesk se nerozjížděla vůbec špatně, v polovině filmu byl i náběh na docela pěkné hodnocení. Oproti jedničce totiž odpadlo kopání do koulí i patálie se jménem pana faráře, zato se objevilo dost vtipných momentů, i když hodně tlačených silou. V půlce filmu to však ztratilo dech, děj se kamsi rozplynul a zbylo několik bezúčelných natahovaných scén. Přitom námět nebyl vůbec špatný (burani vs. světáčtí hokejisté, babky udávající své vnučky) a dala se z toho vytěžit vtipná komedie pro diváka, jenž chce před televizí dopřát svému mozku absolutní odpočinek. Ale kvůli odfláklé práci na dějovém syžetu a špatné práci s vypointováním vtipů se tak nestalo. Zůstala jen nuda, chvílemi dokonce iritující. Proč to panu režisérovi u komedií nejde, když u pohádek to jde? ()

Rattlehead

O něco lepší než jednička, ale přesto dávám (jako u prvního dílu) jen jednu hvězdičku, protože přece jen film působí dost amatérsky. Ale čekal jsem to horší, zas taková hrůza to není a zfetovaná babka mě docela pobavila. Akorát tu propagandu vůči církvi si pan Troška mohl odpustit. ()

PhoenixSwan odpad!

Vole, co je jako. Jako, že jako že? Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici? To bych v jedné z takových zapadlých vesnic nemohla bydlet, abych nepoznala, že už první věta obsahu je absolutní kravina. I v zapadákově o 600 obyvatelích na Moravě to vypadá jako u civilizovaných lidí a ne jako u blbečků na dvorečku. Jde vidět snaha Trošky se zalíbit každé generaci, ale ukazované účinky marihuany je naprostá kravina. A důchodci kteří mu to sežerou mají aspoň víc důvodů pindat. Scénář byla improvizovaná fraška, jako ostatně celý film. Jednička byla zbytečná, dvojka fraška. Myslíte, že česká tvorba nemůže klesnou ještě hlouběji? No počkejte ve třetím díle. ()

LLenin

Hrozně pěkný film je vidět že to točil pan Troška jediné co mě zamrzelo že s konce filmu si spíše udělal reklamu na Babovřesky 3. Hokejisté skvělý výkon bylo vydět že nějaké to herecké srdce mají ()

MirkaP

Nebudu hodnotit, protože to neuvidím. Ale něco vám sdělit musím: v našem malém okresním městě má tento film během osmi (!) dnů neuvěřitelných JEDENÁCT (!?!) projekcí. Mě picne :-( ()