Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

Harapes

Dá se tento film považovat za filmové úmění?Rozhodně nedá.Pan Troška vždy točil jednoduché komedie,které byli výborné a zábavné(např.Slunce ,seno...)a nebo natočil blbosti,které mají i tak neuvěřitelný úspěch.A to se týká Babovřesek.Žádné herecké výkony,žádná pořádná sranda,jen trapné vtipy,které ale asi diváci milují i tak a návštěvnost bude zase obrovská.Bohužel. ()

tarponko odpad!

Hmm... Videl som pár úsekov filmu, ale povedal som si, že nebudem tak povrchný a nebudem tvrdiť že to je prvotriedny hnoj bez toho aby som to zhliadol celé. A naozaj som pred zhliadnutím chcel dať aspoň 1*, no nezadarilo sa. Až sa sám seba pýtam či som sa načisto pomiatol po megalomansky príšernom prvom diely. Boha! Mám chuť sa zabiť... Tuposť až do štipku kosti. Ale aspoň môžem s čistým svedomím povedať že to je totálny odpad nie len kinematografie, ale myslenia vôbec. Je to vrchol hnusu. Už teraz sa teším ako budem trpieť pri treťom diely... PS: Ak niekedy v živote uvidím horší film (a nebude to pokračovanie tohto skvostu) tak sem prídem a opravím hodnotenie na 5*. ()

Asmodin odpad!

Film jsem viděla před nějakou dobou, ale nemůžu si vybavit o čem to bylo - hmm to asi taky vypovídá o kvalitním ději filmu :o( Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byly už napsaný scénáře k Babovřeskám 4 a 5. Tohle se bude točit jak mexická telenovela. Podle mě šla práce Zdeňka Trošky hodně dolů, co si pamatuju tak snad největší úspěch měl s pohádkami Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna. Nedá se říct, že by Troška poslední dobou natočil něco co by mělo velký úspěch. Možná ač si to někteří lidé nechtějí připustit nás ještě po Slunce, seno... dostalo ještě pár Kameňáků a to jen 1 a 2 ostatní šly taky do kytek, ale od nich jste očekávali vtipy a taky jste je dostali, ale od Babovřesek se čeká že to bude takový remake Slunce, sena... ale bohužel se tak nestalo. Místo toho nám tu jsou nabízeny laciné vtipy v podobě kopanců do rozkroku, megahalušek z trávy, zrychlování nebo zpomalování záběru aj. pitominky, které jsou velmi laciné a velmi profláklé z rádoby zábavných pořadů Natoč to a Tak neváhej a toč. :o( Proč Češi nedokážou natočit něco kvalitního, zábavného a přece zajímavého. ()

Prochy38

Tak jsem zklamal a opět jsem to pustil... Prostě ne. Tohle nejde... proč by tohle někdo točil?? Vím, protože na to lidi prostě do toho kina jdou.... nebylo to o moc horší než první díl.... ...to není pochvala... ()

EllienPM

Panenko Marijáá, ten holohlavej hokejka je táák sexy, až jsem si krůpnul do trikotu :). A vůbec - kritici jděte pryč, tohle je naše planeta :)). ()

Marys

Jednotku som ešte ako-tak prehltol, no v dvojke už si pán Troška naozaj neuvedomuje, že točí film. Zlepenec chabých hereckých seriálových výkonov ak vôbec, nepochopiteľné strihy, odkazy, dejové línie, úplný guláš. K príbehu sa radšej ani vyjadrovať nejdem. ()

mira007

Hokejisti teda dobrý ( když nepočítám herecké výkony ) ale jinak .... nejsem alergický na Trošku, ale sorry, já v tomhle filmu nenašel nic smysluplného, vtipnéýho a to občas sbírám filmový debility jako zajímavý kuriozity. Jedna hvězda za letní atmosféru, která z toho sálá na jedničku. ()

fshrbeny odpad!

Občas lituji, že nejde dát nic horšího než odpad. To jak Troška degeneruje lidskou rasu na přehnané karikatury, je výsledkem retardace, kterou trumfuje snad jen mentální postižení divákům, kterým se tenhle "skvost" libí. ()

Tigran odpad!

Proč opět odpad? Tak ve zkratce: Debilní a otravné báby, trapný product placement, stupidní zrychlené záběry, stále opakující se jedno kokotské hudební téma, vypatlaný postavy zahraný strašlivým způsobem, kreténský scénář plný kreténských dialogů, rádoby vtipných situací a pokusů o vtip. Málo co mě uráží, ale stejně jako první díl mě i dvojka strašně tahala za vajca a bylo mi za všechny strašlivě trapně. Jdi se vysrat, pane Troško. Už netoč. Děkuji. ()

LuccinyFilmy odpad!

Po zhlédnutí Babovřesek I jsem si myslela, že Troška opravdu narazil na absolutní dno a hlouběji to nejde. Druhý díl mi ukázal, že jsem se pletla. ()

IvcaSammet

Po shlédnutí prvního dílu jsem Babovřesky 2 opravdu neměla v plánu sledovat ... Babovřesky byl podprůměrný film, ale dal se sledovat ... Stačil mi jen trailer, abych věděla, že Babovřesky 2 už jsou jen komerční "protahovačka", která je navíc pořádně stupidní a navíc úplně zbytečná ... Jenže bohužel, ani "dvojce" jsem se neubránila. Mamka je z Babovřesk nadšená, a tak jsem s ní teda přisedla k televizi. Už od začátku filmu jsem ale nemohla přestat kroutit hlavou. Herecké výkony se snad ještě zhoršily, o scénáři radši ani nemluvím. Okamžiků, u kterých bych se zasmála taky značně ubylo, Neříkám, že nebyly, ale oproti prvnímu dílu jich bylo teda opravdu hodně málo. Možná tři? ... Sice hodnotím jednou hvězdičkou, ale ve skutečnosti film stál za půl hvězdičky. Odpadem jsem se nakonec rozhodla nehodnotit hlavně proto, že jsem se přece jen párkrát usmála a taky protože jsem přece jen viděla i větší odpady ... ()

Strike odpad!

110 krát FUJ! (za každou minutu jedno) a hromada sprostých slov na adresu Zdeňka Trošky... Tak by vypadal komentář kdybych se snížil k hodnocení tohodle...hovna. ()

Haniczka

Pražští kavárenští povaleči patrně nemohou unést, že život nás obyčejných lidí je takhle /z jejich pohledu/ plytký, a proto dávají odpad. Pro mě je však Troškův filmový přínos čs kinematografii symbolem obyčejného člověka bez pachuti ideologie, názoru a patosu. ()