přehodnocuju hvězdy na čtyři, páš mám tuhle pohádku v hlavě. od písně holub holub (kterou jsem pak našla jako interpretaci na youtube v divadle z roku 2011-nechápu to špatné hodnocení...) až po geniální scénu s měsíci. netradiční muzikálové pojetí ale co. bylo to hezké a milé, lepší než uravané sračky typu z pekla štěstí. klidně si to pustím znova. snad jedině by svěrák mohl odložit tu interakci s diváky. nemám to ráda.(25.12.2015)

• paascha

Neuvěřitelná sračka, na které nebylo dobré vůbec nic. Trapný děj, idiotské písničky s debilními texty, uzená trapárna. Konec Svěráka v Čechách, evidentně(26.12.2014)

• Aky

Nesourodý slepenec, spíše zpívaný než hraný, chvílemi s odpuštěním hloupý a naprosto zbytečný.(25.1.2015)

Žili byli bratři tři - to jsme my! Nejen tuto písničku nemůžu ani několik hodin po opuštění kinosálu dostat z hlavy. Česká pohádka, která se po dlouhé době hodně povedla a natrhla těm Troškovým pr..zadek! Herecké i pěvecké výkony na jedničku. Není snad co vytknout, takto by prostě pohádka pro celou rodinu měla vypadat. Ač je léto, měla jsem chvílemi takovou vánoční atmosféru a těším se, až ji film znovu vykouzlí při štědrovečerní hostině. Moc mě potěšilo, že nechyběl ani vtip, Holub v podání Pavla Lišky je nezapomenutelný.(18.8.2014)

Už jsem si zvykl, že to, co rodina Svěráků připraví, většinou nemůže být špatný. Jen něco občas bývá ne úplně tak dokonalé, jako všechno ostatní. Tři bratři jsou třeba hrozně fajn. Líbí se mi herci, líbí se mi písničky, ze kterých je Uhlíř cítit na tisíc honů a líbí se mi i příběh, ze kterého v rámci možností asi nic lepšího vymáčknout nešlo. Ono se těžko vymačkává víc ze tří pohádek, které jsem už viděl tisíckrát jinak a tady je to po tisícáté první jinak akorát proto, že je Zdeněk Svěrák smíchal do jedné.(29.12.2014)