• Vojtino

Takhle to vypadá, když jeden z nejlepších českých režisérů natáčí natruc otravnou bokovku.(25.12.2015)

„To je otázka…děti, kdo by nechal vlka naživu? No…moc vás není.“ Od Svěrákovského tandemu jsem přece jenom čekal určitou kvalitu. A tu jsem, k mému milému zjištění, opravdu dostal. Akorát mě překvapilo (a trošku zklamalo), že nebyl takový důraz na humor, nýbrž na hudbu. Avšak nutno uznat, že Novinsky s Uhlířem udělali kus slušné práce. A s přispěním Svěráka se výborně otextované (a docela chytlavé) písně navíc podařilo vhodně zakomponovat do děje. Humoru bylo, jak už jsem naznačil, v porovnání s písněmi v příbězích podstatně míň, na druhou stranu třeba Svěrákovy promluvy/vstupy rozhodně vtip měly a já se na ně po celý film těšil (a ty děti mi přišly jako dobrý nápad, ostatně jim by také měl být snímek prvotně určen). K technické stránce bych výtek neměl (snad jen u toho vlka to trochu dřelo), k ději také ne, možná s výjimkou faktu, že Červená Karkulka opravdu mohla být „krapet“ starší, pokud už ji tvůrci nutně museli „přiřadit“ k Matějovi (poněkud nelichotivý význam). S hereckým obsazením jsem byl také vcelku spokojen, kupříkladu lepšího „představitele“ holuba bych si asi nedokázal představit, škoda jen, že se nepodařilo obsadit do pidiroliček i další cimrmanology (jakože min. Čepelka by podle mě něco odzpívat zvládl). Celkově převládá spokojenost, za což se odvděčuju slušnými 4*. „A co támhleta? Tak tuhle beru! Ukaž se...votoč se…ukaž zuby.“ – „Tak to prr, ta je moje!“ – „Tu sem tady našel!“(29.1.2015)

Omezenost některých uživatelů čsfd opravdu nezná mezí... "Tři bratři" jsou svěžím dílkem v naší jinak zatuchající pohádkové tvorbě, které se může - na rozdíl od většiny českých pohádek natočených po roce 2000 - pochlubit zdařilou výpravou, sympatickým obsazením a inteligentním humorem. Ač zpívané pohádky nemusím, texty a melodie jsou natolik zdařilé (njn, Uhlíř), že možná právě díky nim přidávám tu pátou hvězdu; a i když některé dámské vejšky tahají za uši, oceňuji, že se všichni zpívají sami.;-) Šípková Růženka ***** (skvěle udělaný zámek, kvalitní hrdinství, fajn vtípky), Červená Karkulka *** (naprosto luxusní vlk), Maruška ***** (milá hlavní představitelka, roztomile blbý Dyk, vše s dvanácti Měsíčky), takže 5* a potlesk k tomu. Kde jsou ty časy, kdy byla takhle kvalitní většina kino-pohádek?(28.8.2016)

• Beastmaster4

Svěrákovská ujetina, která se tak dlouho za závojem reklamy tvářila jako nejpeckovější pohádka, která nám vytře zrak. Nemám slov, kromě pár scén s V. Dykem, se mi nelíbilo vůbec nic. Karkulky šišlavé krákání bylo k smíchu, stejně jako pedofilní mysliveček. Navíc znám pohádku s tím, že Karkulku zachrání dřevorubec, ale což. Radši už nic nepíšu, protože tohle byl průser českého pohádkářství. No a scéna z první pohádky O Šípkové Růžence, kdy kuchař hasí hořící pánev (zřejmě hořící olej), vodou, tak to je snad vtip mistrů Svěráků. Každé dítě by mělo vědět, že když takhle chrstnete vodu na pánev s rozpáleným, hořícím olejem, dojde k takovému vznícení, že by oba kuchtíci, co tam byli, přišli přinejmenším o vlasy a obočí :-D Udělat to doma, tak můžete v nejlepším případě malovat celou kuchyň :-D To, že se má pánev zaklopit pokličkou, nás učili už ve škole :-D Jak mám oba Svěráky rád, tak tohle se jim vůbec, ale vůbec nepovedlo :-((27.12.2014)

• Psema

Zlo konečně vyhrálo. Zjevně se totiž převtělilo do Svěráka Juniora, který spolu se svým tatínkem upatlal čtveřici disfunkčních pohádek, v nichž se s ničím nebojuje, vše se řeší samo a kde hlavní trojice nemá ani opravdu negativní vlastnosti, které by se měla odnaučit. Ne, fakt netuším, co je tak špatného na zapomnětlivosti. A zjevně to neví ani film, neboť stačí, když se Klus jednou vrátí zpátky na statek a od té doby už si dává majzla. Tomu říkám dramatický oblouk. Piškula zas přijde k vlkovi a ten se přemůže sám. Fikční svět je navíc nekonzistentní, protože v Piškulově subsvětě zvířata mluví, ale nikde jinde ne. Ale co čekat od fikce, kde je normální házet pedofilní pohledy a rezervační cedulky na osmileté (!) holčičky. Největší nářez je ovšem Dyk, jemuž stačí třikrát někam přijít a už odchází s dívčinou, která si všechno opět vyřeší sama. Protože takhle svět funguje, děti. Stačí přijít a ono se vše udělá za vás. Hlavně si u toho nezapomeňte zpívat písničky s mimózními rýmy a hudebním podkladem, který má ke znělosti asi stejně daleko jako Svěrákův vlk k realisticky vypadající animatronice.(11.1.2015)