Nebýt překotného úvodu, kde se vypravěčův monolog (musí?) vlézt ještě do úvodních titulků, bylo by to bez hlavních pochybností. Zvlášť zajímavé jsou úvahy o pravdě/vyprávění a subjektivních pohledech těch, kteří jsou jejich tvůrci, Alice Nellis nám tak předkládá i poněkud teoretické zamyšlení o určitých zákonitostech snímku. V pohádce zajímavé a od režisérky rozhodně osvěžující úkrok stranou. 70%.(30.11.2015)

Sám jsem se divil, ale tohle byla pohádka, u které jsem se velmi dobře bavil. Nebýt hrozné a přehrávající Remundové, tak by to bylo na plných pět (4,5 se zaokrouhluje). Martha, když nemohla mluvit, hrála parádně. Jako herečka je vynikající. Velmi příjemně působila i Zuzana Bydžovská, svou postavu prodchnula tragikou i vlídností. Do příběhu ale výborně pasovali i pánové, Lukáš Příkazký i Václav Neužil (hraje mladšího z bratrů, byť je starší!). Příběh se odvíjel poměrně lehce a nenáročně, napětí a ponurost Krkavců s Brzobohatým a Hlaváčovou tu nečekejte. Není tu Chrt a Remundová Chýlkové nesahá ani po kotníčky. Ale nejen na soudobé poměry je tohle pohádka opravdu pohádková, inteligentní (!), zkrátka dobře odvedená práce. Plus krásná hudba. Konečně po dlouhé dobře film, kde se nikdo nepitvoří, nebo ze sebe nedělá pitomce.(7.11.2015)

Českým filmů se až na výjimky všeobecně vyhýbám, ale na tenhle kus jsem se kvůli beta verzi podívat musel... A je třeba říct, že na konci jsem byl spokojenější než ona... Moderní pohádka o Sedmero krkavcích není tak ponurá jako její starší verze, což není vůbec na škodu, protože se tak stává přístupnější i mladším kusům... Herci se svých úloh zhostili více než dobře, zejména Martha Issová se svou pantomimou film příjemně oživila, krajina byla nádherná, hudba skvěle doplnila příběh... Alice Nellis mě opravdu překvapila a Sedmero krkavců s čistým svědomím označím za nejlepší pohádku několika posledních let...(3.11.2015)

Zajímavá pohádka z dílny Boženy Němcové, kterou nám Alice Nellis předvádí v novém kabátě. Snad až příliš. Malinko mi vadila až hovorová čeština, kterou bych v takovém prostředí rozhodně nečekal. Nicméně herci, exteriéry a interiéry i hudba na jedničku, ačkoliv Issová mi přišla na takovou roli malinko stará. Dokonce i komparz byl bohatý, takže jste neměli nemístný pocit, který na vás doléhal ve starších pohádkách, kde celou paletu herců tvořilo asi deset lidí. Celkově dobrý počin, kterého se Nellis zhostila velice slušně a vytáhla z bahna upadající kvalitu našich pohádek - žánr, který byl v dřívějších letech náš vůbec nejsilnější. 70%(25.10.2015)

V životě bych nevěřila, že se mi bude líbit nějaká česká pohádka natočená v tomto století. Ha! Tohle je trefa do černého. Zábavné, dobře napsané, zajímavě provedené, skvělé nenucené herecké výkony (tak, jak to češi prostě většinou neumí!) a perfektně natočené. Normálně jsem se i dost nasmála. Wow. Tleskám.(15.11.2015)