Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka. Museli jsme čekat neuvěřitelných 19 let, než někdo natočí něco milého, vtipného, inteligentního a vhodného pro všechny věkové kategorie. Martha Issová naprosto geniální a Bydžovská jakbysmet. Opravdu nemám jediné slůvko proti a jsem moc rád, že si můžu přiřadit ke starým klasickým pohádkám z dob komunismu i tento malý český klenot !!!(23.1.2016)

Není to pohádka, která by mně utkvěla v paměti, ale potěšila.(1.12.2015)

Po zkušenostech z posledních let už jsem přestal doufat v novou pohádku, kterou bych mohl zařadit mezi každoroční vánoční elitu. Alici, Martě a jejich krkavcům se to povedlo dřív než film skončil. Po všech stránkách dokonalost, které nechybí pohádková atmosféra, humor, napětí, tradiční střet dobra se zlem, klasická pohádková moralita, příjemný vizuál, slušně napsaný scénář a sebevědomá režie, která si dokázala uhlídat všechny zrádné výmoly, které na cestě k povedené filmové pohádce číhají. Navíc má uprostřed toho všeho vynikající Marthu Issovou, která je tak přesvědčivá a výmluvná, že si člověk ani neuvědomí, že většinu filmu nepromluví.(26.3.2016)

Naprosto skvělá pohádka, která má blíž k Princezně Fantaghiro, než ke Třem veteránům. Prostě a jednoduše je spíš fantasy, než pohádka...a to je přesně to, co se mi na tomto filmu tak strašně líbilo. Nemá v sobě tu klasikou usměvavou atmosféru českých pohádek, ale spíš realistično zaobalené do originálního fantasy světa se špetkou středověku. Tak se mi to líbí a tak by to v příštích letech klidně mohlo vycházet. Do toho nádherné prostředí Tater, ale i hradu Zvíkov, perfektní spolupráce Českého a Slovenského štábu, skvělá hudba a herci, kde ani jeden nebyl vůbec špatnej. Naopak. Dokonce si i myslím, že Issová předvedla naprosto parádní výkon...a to vlastně skoro vůbec nemluvila :-) Fantasy pohádka, z českých luhů a hájů, jak se patří.(30.11.2015)

Alice Nellis je, vidno, puntičkářka, neshledal jsem skoro nic chybného na této roztomilé moderněji usazené pohádce. Bavila mě a až na trochu zbytečně prostříhaný příběh moc dobré.(22.10.2015)