Osobně vidím v Alici Nellis, díky jejím předchozím počinům, velkou naději českého filmu. Zde také nezklamala, režie je precizní, na české poměry nadprůměrně, stejně tak skvělá je i hudba Vaša Patejdla. Ovšem celková atmosféra je velmi slabá. Charaktery a dialogy postav, připomínající novácký seriál, ovlivnily jinak skvělou podívanou natolik, že chvílemi jde o tuctovou komedii, což mi s předlohou tohoto, dle mého, temného příběhu vůbec nesedí. Veškerá dramatičnost se ve finále soustřeďuje na poblázněnou a mocichtivou královnu, neštítící se ničeho. Její představitelka je ovšem také jeden z mnoha důvodů mého hodnocení. Sabina Remundová, se svým vzhledem legendy československého filmu a zároveň prkenným herectvím, je pro mne těžko stravitelné sousto. Postava Bohdanky je také pojatá až přehnaně hrdinsky. Prostě jen bezhlavě plní své životní poslání. A výsledek? Parta kudrnatých spoluobčanů. O ostatních postavách raději pomlčím, pro mě skutečně velmi podivné. Skvělá režisérka se možná mohla o scénář a dramaturgické pojetí celého filmu s někým podělit.(28.11.2015)

• Dellamorte

Líbilo a to hodně. Neviem sa ale zbaviť pocitu, že bez CZ podpory by to neuzrelo svetlo sveta. Po dlouhý době pohádkově spokojená za 4.(1.3.2016)

Žánr zdiskreditovaný ČT, která potřebuje každé Vánoce minimálně tři nové pohádky, zřejmě ještě nemá tak na kahánku, jak jsem se obával. Alice Nellis adaptovala známou pohádku velmi dobře, postavy se chovají i mluví současně, po vizuální i technické stránce všechno klape jako hodinky. Martha Issová je navíc mimořádně přesvědčivým hereckým tahounem celého filmu (ne že by to ostatní nějak kazili, ale ona z toho plátna skoro neslézá). Nejlepší česká pohádka za pěknou řádku let.(28.6.2015)

Najkrajšia rozprávka roku 2015. Výborne zvládnutá, troška okorenená predloha klasickej rozprávky. Natočené v krásnych interiéroch i exteriéroch, neprehnané nadbytočné efekty, Veľmi milá fúzia slovenskej typickej "vážnej a dramatickej rozprávky" s českou "vtipnou a nenútenou rozprávkou". Dobre sa na to pozerá, lebo komická stránka nie je uvedená do krajnosti (ako to niekedy býva), a dramatickosť je držaná tiež na uzde. Spočiatku som nebola presvedčená výberom Issovej ako hlavnej hrdinky, ale na konci som musela uznať, že rolu zvládla krásne. 100%(10.1.2016)

Sympatická hrdinka, dobrý príbeh a fajn réžia, ale v druhej polovici to poriadne stratilo dych.(6.12.2015)