Tý jo, tak to se uctivě klaním. Už jsem ani nečekal, že se ještě někdy u nás natočí pohádka takovéhoto formátu. Moc milé překvapení. Skvěle jsem si to užil a jak už u mých pětihvězdiček bývá zvykem, s chutí bych si to pustil hned znovu a nejednou. Ta výprava fakt neskutečná, přesně dle mého gusta. Sympaticky zahrané postavy a vyloženě úžasná Issová, která dokázala mnohé vyjádřit pouze gesty a mimikou. Chvílemi fakt velmi trefně a pěkně. Krkavci opravdu s postavami žili, vypadalo to moc dobře. Pravda v druhé půli to začne mít hluchá místa, občas to zadrhává, ale pořád to stojí na hercích, kteři do postav vložili charisma, jež není vidno v pohádkách snad za posledních víc jak deset let. Královna zapamatovatelná vypočítavá a přitom vůbec ne černě vyobrazená. Mladší syn byl asi největší slabinou celého filmu, ale neshodil to až tak moc. Ostaní to drželi a líbila se mi i služebná, která taky musela většinu zahrát jen grimasami a postoji těla. Prostě u mě tohle zabodovalo na plné čáře. O proti pohádkám z posledních let, je tohle úplně jiná liga.(26.1.2016)

Neváhejte, vemte celou rodinu včetně babiček, dědečků a strýčků a honem do kina!! Nebudete litovat! Film, který si určitě zaslouží velké plátno!(30.5.2015)

Konečně pořádná česká pohádka! Ale že jsme si na ni museli počkat pěkně dlouho. Sama pohádku Sedmero krkavců moc v lásce nemám, navíc adaptace z roku 1993 se mi vůbec nelíbila. Ale jak jsem byla překvapená, že během prvních 10 minut mě začala pohádka bavit. Žádné hrůzostrašně scény, ale samý vtípek, vtipné svěží dialogy, pro malé děti naprosto ideální, co pro malé děti, ale pro celou rodinu. Rozhodně všem vřele doporučuji.(30.10.2015)

• klerik

Kým sa film tvári ako slovenská rozprávka, je fajn. Pekná príroda i dedina, atmosféra, mystika... Akonáhle sa príbeh presunie do hradu, je z toho „užvanená“ česká rozprávka s akože vtipnými postavičkami, ktorá nudí. Až som mal pocit, že PRINC BAJAJA dostal novú konkurenciu v otravnosti. Alice Nellis je ako rozprávačka príbehu neschopná a fakty, ktoré divák už dávno vie, zbytočne dookola vysvetľuje jednotlivým postavám. Flashbacky odkrývajúce „nečakané“ tajomstvo vyslovene urážajú divákovu inteligenciu (ona fakt neporodila mačku?!). LÁSKA NA VLÁSKU i OREST Z RODU ČARODEJNÍKOV sú určite lepšou voľbou...(9.1.2016)

Po dlouhé době konečně kvalitní česká pohádka, která si zaslouží srovnání i se zahraniční produkcí, protože ji může zcela bez okolků konkurovat. Rážova verze z roku 1993 měla rovněž něco do sebe, byla taková syrová a temná, nicméně film od Nellis se mi přece jenom líbil více. Sedmero krkavců je pohádka se vším všudy - disponuje nádhernými záběry a (v rámci tuzemské produkce) slušně udělanými speciálními efekty, vedle toho nepostrádá humor, obsahuje tajemnou zápletku a má takový ten milý pohádkový nádech. Zkrátka moc pěkně udělaná pohádka, která vedle zpracování zaujme i sympatickým hereckým obsazením a nevídaným způsobem herectví (gestika Issové).(1.2.2016)