• Allien.9

Alice Nellis z nějakého (mně neznámého) důvodu režíruje klasickou POHÁDKU, na které je - krom pěkných záběrů shora - špatně snad úplně všechno. Issová je mizerná, Remundová dělá filmovým záporákům maximálně tak ostudu, innogy-Příkazký působí jako děcko a Neužil ml. je tu naprosto zbytečný. Jo, a proč je polovina krkavců tmavá, to jsem taky nepochopila. Že by snaha vyhnout se nařčením z rasismu? Zkrátka naprosto zoufalý remake, který nesahá předchozí (ujeté? experimentální?) verzi ani po kotníky. Nulové emoce, nulové napětí, zato čeština alá 21. století a maximální otrávenost. Závěrečnou scénu z třiadevadesátého mám v paměti doteď, a to jsem ji neviděla přes 10 let. Tady? Pche.(26.11.2016)

• Davies182

Komédie. Oproti tomu hororu z třiadevadesátýho je tohle nudnej pohádkovej čajíček, a nepomáhá tomu ani strašně přehrávající Issová. Zlá královna se ale povedla.(23.11.2016)

Už jen za Václava Neužila si to zaslouží vysoké hodnocení. K tomuhle filmu mám pouze dvě výhrady - vyditelný dabing u několika postav na začátku filmu a občasnou nesrozumitelnost v dialozích Zuzany Bydžovské. Jinak je to jedna dobrá věc Za druhou. Madtha Issová je skvělá ať mluví nebo ne (asi si na ní poupravím svůj negativní názor), Zuzana Bydžovská dokáže očima zahrát úplně cokoliv (jen mluvit srozumitelněji), Václav Neužil si téměř celý film krade pro sebe ("Stráže, hoří"), Sabina Remundová má v 90% všech scén hlas po mamince a Lukáš Příkazký je sympaťák na n-tou. Takhle to dopadá, když mají za sebou herci kvalitní režijní vedení. A abych nezapomněl, triky, hudba i kamera jsou na jedničku. Moc mě to potěšilo. Asi nejlepší film Alice Nellis.(5.11.2015)

Po dlouhé době konečně kvalitní česká pohádka, která si zaslouží srovnání i se zahraniční produkcí, protože ji může zcela bez okolků konkurovat. Rážova verze z roku 1993 měla rovněž něco do sebe, byla taková syrová a temná, nicméně film od Nellis se mi přece jenom líbil více. Sedmero krkavců je pohádka se vším všudy - disponuje nádhernými záběry a (v rámci tuzemské produkce) slušně udělanými speciálními efekty, vedle toho nepostrádá humor, obsahuje tajemnou zápletku a má takový ten milý pohádkový nádech. Zkrátka moc pěkně udělaná pohádka, která vedle zpracování zaujme i sympatickým hereckým obsazením a nevídaným způsobem herectví (gestika Issové).(1.2.2016)

Dlouhá linie filmových pohádek podle Boženy Němcové sahá ve svých počátcích až do roku 1929. Jak šla léta, měnil se vkus, styl i filmové vyprávění. Zatím poslední výzvu přijala Alice Nellis a vytvořila cosi nového. V hlavní roli drzá Martha Issová, poměrně ponurý námět ustoupil moderním gagům a i v dalších rolích se můžeme setkat s netypicky vedenými Remundovými či Bydžovskými. Z princů potěší příjemný Lukáš Příkazký i Václav Neužil. Zprvu jsem si nebyla jistá, ale když to srovnám s těmi "lepšími" podle Svěráků či Trošky, tak Nellis jasně vyhrává.(20.9.2016)