Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  *****

  Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka. Museli jsme čekat neuvěřitelných 19 let, než někdo natočí něco milého, vtipného, inteligentního a vhodného pro všechny věkové kategorie. Martha Issová naprosto geniální a Bydžovská jakbysmet. Opravdu nemám jediné slůvko proti a jsem moc rád, že si můžu přiřadit ke starým klasickým pohádkám z dob komunismu i tento malý český klenot !!!(23.1.2016)

 • Sarkastic
  ****

  „Neboj, matka se o tebe postará.“ A pan Kopfrkingl by měl z všeho toho česání radost…Ne, cynismus si Sedmero nezaslouží. Neznám předešlé verze, tato však určitě patří mezi ty lepší z pohádek poslední doby. Upoutá už hudbou/zvukem a vůbec jsou Lví nominace v technických kategoriích zasloužené. Film ale zvládá vcelku s přehledem i všechny žánrové prvky. Ač je pravdou, že scéna s Bohdankou neustávající v šití ani cestou na hr…ehm, v ten nejnapínavější moment by se člověk asi neměl začít smát. Ale podobně nezvládnutých chvilek (ještě třeba lov v poli) je naštěstí málo. A fajn je i casting, třeba Issová si s pantomimou vystačí úplně hravě, „záporák“ je docela záludný, a tak jedinou kaňkou je tu „předchůdkyně“ Bydžovské (ani typově si nejsou podobné). A škoda toho předabování (nevím, zda je v „oběhu“ i původní verze). Přesto, Alice, konečně to budou (slabší) 4* pro tvůj (hraný) počin, že to trvalo...„Jako kdo vypadám?“ - „Jako Bohdanka.“ - „Já vypadám jako Bohdanka? Jak taková Bohdanka vypadá? Jako já, že jo?!“(13.7.2016)

 • NinadeL
  ***

  Dlouhá linie filmových pohádek podle Boženy Němcové sahá ve svých počátcích až do roku 1929. Jak šla léta, měnil se vkus, styl i filmové vyprávění. Zatím poslední výzvu přijala Alice Nellis a vytvořila cosi nového. V hlavní roli drzá Martha Issová, poměrně ponurý námět ustoupil moderním gagům a i v dalších rolích se můžeme setkat s netypicky vedenými Remundovými či Bydžovskými. Z princů potěší příjemný Lukáš Příkazký i Václav Neužil. Zprvu jsem si nebyla jistá, ale když to srovnám s těmi "lepšími" podle Svěráků či Trošky, tak Nellis jasně vyhrává.(20.9.2016)

 • Ištván87
  *****

  Už jen za Václava Neužila si to zaslouží vysoké hodnocení. K tomuhle filmu mám pouze dvě výhrady - vyditelný dabing u několika postav na začátku filmu a občasnou nesrozumitelnost v dialozích Zuzany Bydžovské. Jinak je to jedna dobrá věc Za druhou. Madtha Issová je skvělá ať mluví nebo ne (asi si na ní poupravím svůj negativní názor), Zuzana Bydžovská dokáže očima zahrát úplně cokoliv (jen mluvit srozumitelněji), Václav Neužil si téměř celý film krade pro sebe ("Stráže, hoří"), Sabina Remundová má v 90% všech scén hlas po mamince a Lukáš Příkazký je sympaťák na n-tou. Takhle to dopadá, když mají za sebou herci kvalitní režijní vedení. A abych nezapomněl, triky, hudba i kamera jsou na jedničku. Moc mě to potěšilo. Asi nejlepší film Alice Nellis.(5.11.2015)

 • gogo76
  ****

  Asi najvydarenejšia rozprávka za posledné roky. Česko-slovenská spolupráca sa postupne pretavila do povinného pravidla prísť na vianoce minimálne s jednou až dvoma novými rozprávkami. Snahu si cením a raz za čas medzi množstvom priemerných a podpriemerných pokusov vznikne rozprávka ako táto, ktorá znesie prísnejšie merítka. Dobre zahrané, hudba Vašo Patejdl!, sympatické postavy, prepracovaný príbeh aj s dobrou zápornou postavou. Naj scéna mi prišla divá sviňa v kukuričnom poli. Malo to grády, škoda, že sa to nenatiahlo o 20 sekúnd naviac. Triky slušné, ale nepreháňali to s nimi a slúžili príbehu a tak to má byť. Záverečná pieseň od M. Gombitovej veľmi nezabodovala, speváčka prekvapila skôr akým takým návratom po dlhej dobe. Oveľa viac filmu sedí pieseň od Dary Rolins , ktorá sa výnimočne vydarila. Tú by som v záverečných titulkoch počul radšej. 80%.(2.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace