Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Oyer

Tak jsem shlédl pokračování filmu - který jsem tu hodnotil jako vůbec svůj první a který pro mne byl top 1 filmem - resp. stále se pohybuje někde v top 5. U "dvojky" jsem byl připraven na nejhorší. Aby to se mnou neseklo, přečetl jsem si tu komentáře, aby případné zhanobení mého TOP filmu tak nebolelo. Takže : Opět výborná kamera - ve stejném duchu jako u "jedničky", nezklamala ani hudba - sice trošku kopírka předchozího dílu, ale dobrý... A herci odvedli asi to nejlepší co mohli, i když to za moc nestálo. Zklamáním tu pro mne byl Bíny (Roman Skamene). Nechci být moralistou, ale stačilo by, kdyby se oholil a celkově nepůsobil a nemluvil jako úplný "bezďák". Potměšil absolutní slabota. No ale hlavně ten děj ! : To byla celkem tragédie... Ale co, chlapci zavzpomínali, použili pár starých dobrých hlášek a zase se rozešli. Dobře že tak... Na Olmera, který až na 1-2 filmy nikdy nic moc pořádného nenatočil, tak celkem dobré. ()

Gore

Je docela s podivem, že tento film je nejlepším filmem Olmera za posledních 20 let, a to všichni kritizují jen Trošku :-) Dalo se čekat, že to nebude kdovíjaké dílo, ale alespoň to nevykazuje známky přílišné trapnosti, jak je u českých filmů zvykem a na které si většina českých komedií vytvořila vlastní know-how a Skamene válí a hází jednu hlášku za druhou a dokonce jsou i většinou vtipné. Je to film, který prošumí, ale neurazí. ()

arcticsky

Tak nevím, co říci na zdejší nízké hodnocení. Film nebyl o nic více přitažený za vlasy než "jednička". Skamene v roli klasické hláškující svině jako vždy dobrý. Zábava ucházející a dá se říci více než průměrná...a pokud se týče zápletky, nebylo tam nic co bych neviděl kolem sebe skoro každodenně. Prostě - Olmer se docela "trefuje" stejně jako v dalším podceněném filmu Ještě větší blbec než jsme doufali. ()

Stocki

Po velmi dlouhé době, jsem si dodal dostatek odvahy a zkouknul jsem "dvojku" kultovní jedničky. Myslim si, že označit takto původni film není vůbec nijak odvážné. Tak copak máme zde nového? Vrátili se nám úplně všichni a je docela úsměvné sledovat, jak se nám většina vypracovala do zajímavých funkcí. Flashbacky s původním Relaxem celkem potěšily a navodily správnou nostalgii, ovšem to je asi tak všechno, co mě bavilo. Nebýt to dvojka a kdyby se jednalo pouze o nový film z dnešní doby, nezaujalo by mě to prakticky ničím. Navíc mladej Prachař mi zrovna v této roli moc neseděl. Navíc si nemyslim, že by existoval jediný člověk, kterému by pokračování přislo lepší jak Bony z roku 87. No dobrá, druhá hvězda za ty flashbacky. :) ()

cutugno

Tak ako aj pokračovanie Dedictvi s B.Polivkom je aj Bony a klid 2 len slabym odvarom uspešnych jednotiek..čest vinimkam ako su Kamenak,Discopribeh. Možno ak by sa pokračovania natočili skor po premiere prvej časti tak možno by to bolo zaujimavejšie. Ale po tolkych rokoch to už nema tu atmosferu....Slabe ()

djfun odpad!

Jak Olmer přišel zase se svojí Troškou do mlýna. Ježiš, zlatej Zdeněk!:) Dal jsem cca 40 minut a i to vyžadovalo hodně sebezapření! Už jsem přežil pár havárek, operací a tak... ale tohle bylo vážně o fous... :)) Jako mučící prostředek účinnější, než španělská bota... ()

pipapa

Film rozhodně není svým obsahem daleko od reálné "svobody, lásky a demokracie" po roce 1989, ale zvolená forma podání/filmového jazyka je přes čáru, což u režizéra formátu Vít Olmer nijak nepřekvapuje. Scénář, sestávající zvětšího pouze z vulgarit a oplzlých (často i stupidních) hlášek, je neúnosný i ve vztahu k danému námětu, tj.obrazu kapitalismu jako úpadkového a skrz naskrz prohnilého společenského řádu. Dobrých hlášek a momentů je ve filmu sice jako šafránu, ale jsou tu. Roman Skamene je výborný herec/komik a je smutné, že se takoví herci ztrácejí vlivem nelidského zprivatizovaného byznysu mezi spoustou podřadných rádobyumělců a musí brát vše, co jim kdo nabídne, neb jinak by se ve svém oboru vlastně neuživili. Film je jasný odpad, ale Romanovi Skamene jednu hvězdu dávám s radostí! Jeníkovou jsem nikdy nemusela a nemusím - její dikce mi připadá jako odříkávání básničky. Zde jsem ji ale musela politovat, protože chudák vypadá, jako by se na ní realita "lásky, svobody a demokracie" tvrdě podepsala. Velmi rušivým elementem pro mě zde byla křehká frajerka Gabriela Lašková - pravděpodobně dosazená režižérem jako protipól ke všem těm dekadentním fenám - mě ale ty feny bavily mnohem víc! ...ale jak koho,že? ...Repete tohoto  "skvostu" se konat nebude! ()

digishit odpad!

Nejspíš z nostalgie jsem se prostě musel podívat na pokračování docela povedeného Bony a klid. A musím říct, že toho až tak nelituji, protože můžu všem co znám říct, že si můžou ušetřit hodinu a půl svého života! Film opravdu staví jen na tu nostalgii, když vám předhazuje plejádu herců z jedničky, na který jste mezitím absolutně zapomněli. Jediný kdo vám utkvěl v paměti je samozřejmě ztroskotaný Roman Skamene, který vlastně ani nemusel nic hrát, protože takový prostě je. Pokračování na sebe chce přitáhnout pozornost, protože každý kdo tu žije vidí kdo v téhle republice opravdu vládne. Ale jako film je to prostě špatný. Splácanina, která se snaží zaujmout. Jediné co je na filmu v pořádku tak je to, že to tady bohužel takhle opravdu chodí ... a to je nakonec to nejsmutnější! Odpad! ()

Olík

A teď mne drazí kritikové hodně do přehrady s do betonu zalitými končetinami, ale já jsem se v rámci možností celkem slušně bavil. Po Bohumilech Stejskalech, namachrovaných sněženkách a dalších nepovedených tuzemských pokusech konečně pokračování, které se téměř může měřit se svým (pro mnohé legendárním) předchůdcem a pro Víta Olmera po létech hanby a výsměchu mírně pokrčený palec vzhůru. Neměl jsem téměř žádný problém (samozřejmě jsem do ho šel s tím, že nečekám objevení žádného nového kontinentu), vyjma toho s Jakubem Prachařem.....to nebyla šťastně obsazená hlavní role. A co se týče z kamene a alkoholových excesů vytesaného Romana, tak ho..o Červenáček nebo Princ a chuďas, tohle je jeho životní role a je z ní cítit, že si jí Skamene umí užít. ()

Joll odpad!

Kdybych to natočil sám s partou kamarádů, nasral bych daleko míň lidí.... Jednak by na to skoro nikdo nepřišel a tudíž za takovou kravinu nevyhodil prachy a svůj čas....A taky jsem si jist, že by to bylo lepší než tohle, protože na blbější a zbytečnější film si momentálně prostě nemůžu vzpomenout. ()

dainio

Souhlasím s názorem uživatele "Andersis". Hodnocení je zcela neobjektivní a není moc pádné. Bony a klid 2 rozhodně nejsou špatným filmem. To, že někteří kritici posílají film do odpadu už jen z důvodu, že to točil Vít Olmer nebo, že se nechají zvyklat odpady ostatních hodnocujících je opravdu hrozné. Já osobně jsem se na film těšil. Jasně, není to jako jednička ale taky, jak by to vůbec mohlo být jako jednička ? Vždyť je jiná doba, herci jsou o něco starší. Pro mě je rozhodující, že jsem se u filmu nenudil. Roman Skamene táhne celý film. Jsem i za něj rád, že po delší době se zase objevil ve filmu a dokonce v hlavní roli. Jakub Prachař moc nefunguje, to je fakt. Moc toho nenamluví ale to je vinou scénaře. Ostatní herci si to ale "jedou". Stará dobrá parta z 80.let je zpátky a tentokráte se vrhla na kšeftaření ve velkým. Simona Chytrová byla velice křečovitá. Až moc na ní šlo vidět, že hraje. Hudební podkres byl ale opět skvělý, akce je taky dost. Už přestaňte hanit filmy, které si to nezaslouží. Je zde spousta věcí, jenž jsou podhodnoceny nebo naopak mají zbytečně a nespravedlivě vysoká procenta. Je to tak, bohužel. Budu sice v menšině s tímto názorem ale přece nemůžeme být tak kritičtí, když se řídíme názorem jiných a necháme se jimi inspirovat. Stačí nízké hodnocení a pak si každý tu vadu najde aby mohl dat odpad! ()

IMartin odpad!

Pokračování, kdysi úspěšných filmů jsou v současnosti populární. Nevím jestli je to tak, že není co točit, o čemž pochybuji nebo tak, že tvůrce potřebuje peníze, asi ta nejpravděpodobnější varianta ba dokonce, že pokračování kdysi plánoval. Ať je to jakkoliv, tenhle film je stupidita, která by se měla snad i zakázat. Film je prezentován jako krimi komedie, nebo dokonce thriller, každopádně to tak není, všechny klišé těchto žánrů tu spíše vadí a co se týče komediálních prvků a vtipů? Pár starých "vtipů" z původního filmu a taky, pár nových, které také nejsou vtipné. Od začátku filmu vám film nabízí herce i neherce (poznáte je tak, že hrají naprosto hrozně, nebo až okatě). Snad jediným plusem tohoto filmu je skladba RELAX, která to i tak stejně nezachraňuje. Film jenom shazuje díl první. Bohužel. "ODPAD". ()

Kissak

Škoda, že film je spíš fraška než komedie. Kvality jedničky nedosahuje ani zdaleka. Tak trochu hloupá splácanina. ()

DAPDO odpad!

Tak to byla síla ! Doufám, že pan Olmer nemá v plánu natáčet ještě nějáké pokračování. Nejlepší na filmu byly titulky, už jsem se jich nemohl dočkat ! ()