Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Samelio

Vizuálně snad ještě zajímavější a propracovanější než první díl. Podobně jako u jedničky je to právě výtvarná stránka, která film dělá tak atraktivním (určitě ne scénář). Hlavní zápletka je sice originální, což příjemně překvapilo, občas však některá místa působí nedomyšleně. Na rozdíl od první Alenky, která se místy celkem táhla, je zde více akčních scén, tak není čas se nudit. Hudba je pořád stejně kvalitní. Potěší i snaha o narušení klasicky pohádkově černobílého vidění postav. Celkově důstojné pokračování, které má i něco navíc.. 8/10 ()

XXXXXXXX

To jediné, co tu jakž takž fungovalo, byly původní postavy, kostýmy a hudba. Tedy na chlup všechno to, co Bobin obšlehl od Burtona. Sebrat Timovy režiji Alenky bylo to nejhorší, co ji chudinu mohlo potkat. A ono rozporuplné hodnocení, taky o něčem vypovídá, viďte? Zklamání. ()

Pajotka

Je škoda, že režie neprobíhala pod taktovkou Tima Burtona jako první díl, ale ve finále byl celý Alenčin svět za zrcadlem velice zdařilý a přece jenom z onoho známého neskutečna něco měl. Přestože je cestování časem hodně známým námětem, tady mě to prostě bavilo. ()

johnny01

Po úvodní nesmyslné plavbě lodí film vytváří za zrcadlem hezkou atmosféru, bohužel příběh je celkově slabší a nevyhnul se časovému paradoxu. Ještě by byl snesitelný naznačený závěr, bohužel vše končí očekávaným happyendem, trochu to alespoň kompenzoval úplný závěr. ()

Tominni

Návrat Alenky do světa za zrcadlem je takovým průměrným filmem. Na jednu stranu tu přeci jenom chybí Tim Burton, aby dodal více své poetiky, na druhou stranu Mia Wasikowska je fajn, hodně filmu pomáhá i Sacha Baron. Takže si lze příběh za zrcadlem a záchranu kloboučníka celkem užít. ()

Joe16210

Není to tak skvělé jaké první díl, asi se přeci jen podepsala absence Tima Burtona. Ale i tak je to pořád krásná podívaná. Uznávám, že krajina s hodinami byla zpracovaná vskutku kouzelně, to se mi líbilo moc, i cestování časem, ale občas to bylo trochu zmatečné. Obsazení stejné jako v předchozím filmu je stále to, co film drží nad vodou. ()

Blazkowicz

Úplně zbytečné pokračování. Jednička je aspoň díky vizuálu "cosi", ale tohle je jen tuctová fantasy pohádka, kterých jsou mraky. Navíc to ani nebylo dobré. Přeplácaný kýč. 2* ()

PlysovyMacko

Na rozdiel od prvého dielu, zápletka s cestovaním v čase ma hlavu aj pätu. Ale stále sa tvorcovia nevyvarovali preplacanosti trikov, kostýmov a farieb. Menej je viac. Pozitívom je Sacha Baron Cohen v úlohe času. Najlepšou scénou je ako všetko skamenie. ()

IZFNP

Rozprávka s extrémne svižným tempom. Vydarené remeslo, ktoré nemá potenciál, ale napokon ani ambície byť niečím viac ako zábavou na jeden večer. Postavy hrajú opäť to isté, za to scenár je o veľa vtipnejší, než po prvý raz. Scéna u čajového posedenia ma kráľovsky zabavila. Hravá a farbitá hra na istotu. Bobin si natočil svojich Pirátov z Karibiku. Ako film priemer, ako rozprávka slabší nadpriemer. ()

Kennedy_R

S týdenním zpožděním hodnotím trochu zapomenuté dojmy z volného pokračování Alenky. Stejně jako jednička je tato novinka skvělým audiovizuálním zpracováním. Dvojka je v počtu povedených efektů (včetně 3D) ještě o stupínek lepší. Děj se od počátku žene vpřed až do očekávaného finále. A to je právě kámen úrazu. Konec je předvídatelný a nepřekvapí. Žádné velké vyvrcholení jako bitva s drakem u jedničky se nekoná. Přesto film nenudí a rychle uteče bez vážnějších hluchých míst. Bobinův výsledek vypadá jinak než kdyby nám jej naservíroval Burton. Herci předvádí opět dobré výkony, nové nápady se v ději také najdou. Ale celkový dojem je o stupínek horší než v prvním Burtonově podání. ()

vodkasesemte

Vy to nechápete, on se vrátí a zastaví čas! Ten hodinář z Alenky je Saturn, buh času a smrti! Jak mužete bejt tak slepí! Tak se nám zase Alenka vrátila v novém kabátě (postapo). Sice nechápu, proč je to v červenejch, ale za jedno zhlédnutí to stojí. Už kvuli dialogum! Moc lidí se do tý těsný soutěsky nevejde a všimli jste si, jak kladou duraz na to, jako ve všech pohádkách, co je opravdu duležitý, jako by byl poslední čas se s nimi rozloučit! You have to understand, other girls arnt like you, they has not your skill, but feel free same way. Thats disaster. - Its impossible - You know my view on that world - Only way to achieve the impossible is to believe its possible - Once I believe I can do six impossible things before breakfast - You cant just make things however you want them to be - Every woman must face that Alice - What has happens? - I will become clear in the fullness of time - You are only one - Hatter, your familly is gone (stejnej zárdhej jako ve Sněhurce – něco se chystá, mrtví budou vstávat z hrobu) - No one can bring them back - No one but you - Its impossible… - Lives in castle of eternity - Horuvendush day - And do try not to break the past, present, or future - You ask to disintegrate history - Without it the Hatter may never get better. . . - Please remove this yellow-haired kindergartener. Its the next generation. - Time myslef will stop. And all in Underworld will perish! - You cant change the past - I dare say, you might learn something from it - Prone to fantasy. Textbook case of female hysteria - I plead insanity - Revenge is mine - You start it. Why dont you tell them the truth? (lhát se nemá, zvlášt ne pokud si tím chcete polepšit, nebo ještě lépe, někoho shodit, ale to je jiná pohádka, vlastně horor) - You cost the princess her crown - My goodness - In garden of memory, in the palace of dream. That is where you and I will meet. - But deam is not reality - Whos to say which is which? - - When the day becomes the night (mně se chce spát – chceš mi řít, že i todle vnímám) - And the sky becomes the sea - Then the clock strikes heavy - And theres no time for tea (v naprosté tmě není žádný čas ani prostor) - And in our darkest hour, before my final rhyme, she will come back home to Wonderland and turn back the hands of time. Time is a HE! - He is not someone you want ae enemy - The Hatter is in danger! - Young lady, your time is up! I present you with a gift - Its impossible ()

the.thomas

Prvnímu dílu nesahá ani po kotníky. Akce se nekoná, dva ze čtyř v kině usli. Blbej nápad zajít na odpolední promítání Alenky po cestě z vejkendovej pařby na Mělicích, do kina v Pardubicích plnýho dětí. První hvězda za to že jsem neusnul, druhá za slečnu u vstupu do sálu. Když jsme se rozhodovali jestli jít do kina, nebo si na dvě hodiny lehnout do parku, měl zvítězit park místo Alenky v říši divů: Za zrcadlem. ()

AndrewNewman

Ťažkopádna blbosť s tonou vizuálnych efektov, ktoré ale nezachránia plytký dej a ešte horšie výkony hercov. Tí ani nemajú čo hrať, pretože scenár je to najhoršie na celom tomto projekte. Proste druhá časť ako vyšitá, teda oveľa slabšia ako jej predchodca, horšie zahraná, horšie napísaná, a s oveľa horším dejom, točená len a len pre peniaze! ()

Domas88

Velice zajímavě udělané, fantasy které se prolíná s normálním světem, líbil jsem se mi tam velice S.B.Cohen zahrál opět mistrně, jen celkově tohle mně vůbec neoslovilo, až moc toho všechno a pak to bylo takové přeplácané. ()

x_ander

Jedničku, i přes určité výhrady, mám moc rád. Na dvojku jsem se moc těšil, ale 6 let je dlouhá doba a nová epizoda Alenky tak přišla s křížkem po funuse, což se projevilo i na komerčním neúspěchu. Ale ona i ta kvalita šla docela dolů. Through the Looking Glass se sice prvnímu dílu velmi podobá, ale je takový dějově chudší, herci působí znuděně a ve filmu v podstatě o nic moc nejde. Působí to spíš jako dlouhá a krutě drahá epizoda seriálu, než jako plnohodnotný sequel. ()

Vasyl

Boha doufám, že žádný další pokračování už nebude. Alenka už místy vypadá na svůj věk, Depp je nudnej a žvížátka otravný. Tak čím bych to spravil? Jasně, přidám svoje vlastní "mimoně". Ale natáčení mohla byt prdel, tolik počítačování na úkor živýho hraní už asi neuvidím. Hvězda navíc za Cohena, jinak to byla fakt blbost. Pro dospělý přeplácaný a nudný a pro děti prostě cestování časem a přemýšlení nad tím není. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává