Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Martin29

Děj se má asi takhle Alenka byla 3 roky v cizině s lodí mezitím jednoho dne Kloboučník se svou partou na procházce našel klobouk co vytvořil poprvé pro svého otce. Když to viděl myslel si, že jeho rodiče žijí (10 roků mu to bylo u zadku naráz ho to zajímalo) a chtěl je najít, ale jeho parta mu řekla, že jsou mrtví tak chytil depku a uzavřel se do sebe. Jeho parta povolala Alenku (proč až po 3 letech je záhada, která se ani neřeší), která šla k postavě Času (Teletubbies jsou proti němu mistři humoru a inteligentní) a ukradla mu Chronosféru (stroj na cestování časem co vypadá trikově hůře jak filmy Eda Wooda) . Do toho se zamotá Krvavá Královna (kde se tam vzala, když je ve vyhnanství a kde zmizel ten týpek co v předchozím díle byl s ní spojený se též neřeší). Prostě mišmaš do toho jsou triky co vypadají hůře jak filmy v 50 letech (roboti času) a Kloboučníkova parta nic nepředvede Absolom je zde tak 2 minuty a řekne 3 věty a ostatní dopadnou daleko hůře. ()

sml41 odpad!

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna tvorivá dielňa "fantasmagorov", ktorá od roztopaše či už asi zo zúfalstva alebo neviem ako to nazvať sa rozhodla prechodom cez "MatrixMirror" posadiť Alenku do "timemašiny" a zmeniť všetko čo sa len dá ...a nastal "naprdlajz den". Kurvafix... Einstein sa musí v chronosfére obracať... ()

belegaer odpad!

Moc věcí, které se pouze mihnou a už jsou tu zase jiné. To se týče skákání v ději od ničeho k ničemu, zmatené pobíhání postav a snaha za každou cenu vysvětlit všechno z "prvního dílu" kterému se tahle slátanina nemůže vůbec rovnat. Kde byla první Alenka zastřena pološerem a barevné tóny byly tlumené, tam u této nové barvičky přímo řvou. To co působilo tajemnem, se tady ztrácí, ten kouzelný svět je pryč. Taky výchovné poučky jsou zbytečně moc do očí bijící a ve své podstatě se vlastně dá říci, že tady vlastně o nic víc nejde. Některé efekty a scény působí už ani ne komicky, ale spíš dost trapně a znemožňování charakterů postav si myslím taky není úplně na místě. Pro mě je to naprostý průšvih, velké zklamání. Tímto se potvrdilo moje přesvědčení, že když se něco točí a nepočítá se s dalšími díly a už se děj projednou uzavře, tak už by se do něj nemělo šťourat a točit pokračování. ()

Mckay

Udržuje standart jedničky,navíc zápletka s časem mi přišla povedená stejně jako jeho představitel Cohen.Navíc krásné efekty.Jinak nevidím důvod proč natáčet další díl. Potencionál je podle mě už vyčerpán. ()

stret

Na Deppa sa už nedalo pozerať, slabý príbeh, ide hlavne o efekty a ich úroveň je dnes už banálna. Hlavne nech neurobia trojku. ()

SandroCZ

Nevidět předcházející film tak by se mi to asi tak nelíbilo. Mohlo tam být víc veselích scén. Bylo to trochu víc ,,napínavé" a dojemné než minule ale dobrý. Takovejch pěknejch 70% to ode mě má. ()

PORTER44

Oproti jedničce slabší,je to vidět hlavně na režii,J.Depp odsunutý, je vidět jen v pár scénách,postavy stejné až na pár výjimek nic nového,efekty nic moc, obří hodiny to nezachránily. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /celé kompletně digitální, až z toho občas oči přecházely, bylo to celkově takové průměrné, i s tím dějem/, + /aspoň to bylo vysoce barevné a blištivé a občas docela vtipné/, hodnocení - průměrná digitální moderní pohádka, průměr, 1. díl o něco lepší a Andrew Moriarty Scott zas hrál magora, tentokrát se stříkačkou ()

BR23

normálne by som nepísal k takémuto filmu koment ale tentokrát mi to nedá... dosť som sa mýlil, jednotku považujem za úplnú hlúposť a prorokoval som že toto bude nevyžiadaná sračk4. avšak ono to nebola až taká sračk4. ten film nebol dobrý ale bol skoro priemerný. neurazil a nenadchol ale vo mne to zachovalo celkom dobrý dojem. nevidel som to fkine a ani ma to nemrzí ale takto zadarmiko s českým dabingom a pomerne až prekvapivo (nato že sa jednalo o online internetovú stránku) dobrej kvalite to ušlo ;) ()

rostsoft

Sice už o něco slabší, ale stále z mého pohledu výtečná podívaná, která stejně jako první díl je vtipná. Skvělé obsazení herců a výtečný herecký výkon. Opět vizuálně úžasně provedená podívaná, pro malé i velké diváky. Ale bohužel je vidět, že to není práce Tima Burtona, ale jak říkám stále se jedná o povedené dílo. ()

Sejkorka

První díl je lepší. Za zrcadlem to není špatné, Říše divů je klasika. PODRUHÉ 12-1-24 přidávám jednu*, protože dvojce jsem dal pět a v % je rozdíl míně, než cca 30. Je tu skvělý  Sacha Baron Cohen v roli Času a skrytý Rhys Ifans (Kloboučníkův otec). Je zde velké poučení, že minulost nelze změnit, ani strojkem na cestování v čase. Pravda, v některých filmech to naopak jde, ale tady ne. Kdyby si .... sestra Mirany nenatloukla hlavu, nedošlo by ani na Naprdlajs, ani na Nádherňajs. A o čem by pak Lewis Carroll psal, že ? ()

Aleshgang

Nedá se srovnávat s naprosto skvělou jedničkou. Hlavně tam šlo hodně o čas ( a to doslova). A šlo tam jenom o blikající kuličku zvanou chronosféra. V prvním díle šlo aspoň o život. Zase v tady v tom filmu bylo víc akce. Ale první díl byl podle mě o dost lepší. ()

Lukango

Po miliardovém Burtově úspěchu prvního dílu se James Robin pokusil o návrat do Alenčiny říše a dle mého názoru i celkem úspěšně. Sice to už není takové Alenkovské jako jednička, protože tu už Alenka není jen zmatená osoba, která se nechá pouze táhnout dějem, ale zde to je ona, která hýbe příběhem jako statečná hrdinka, která se ničeho nebojí. Navzdory otřesným recenzím jsem z filmu lehce potěšen. Ano, máme tu celkem špatné dialogy a příběh jde místy celkem předvídat, ale i tak. Jde vidět, že film už nedělá Tim Burton, ale někdo, kdo nemá moc velký cit pro kostýmy, masky a celkovou vizuální stránku. K té vizuální stránce neodmyslitelně patří cgi, které se z poloviny vydařily (relativně) a z druhé poloviny jsou prostě nehezké. Prostě Disney nedokáže dělat praktické efekty místo těch počítačových, které jsou všude a problém je, že jdou prostě až moc vidět. Hudba jako v prvním dílu je krásně Alenkovsky velkolepá. Herecké výkony na rozdíl od prvního dílu tu už moc tak skvěle vydařené nejsou a kromě Cohena, který celkem bavil, se tu o něčem skvělém hovořit nedá. Vrátím se ještě k příběhu, který je klasicky dobrodružně-disneyovský a moc napětí či nápaditosti tu nenajdeme. Emoce tu celkem jsou, ale že bych film vyloženě prožíval se říct nedá. Už Alenka není tak barevné dílo jako u Burtona, už je to vše příliš šedé. Film mě však i tak velice bavil a je to dobrá rodinná zábava a upřímně mě možná lehce bavil víc než jednička, ale to bude pravděpodobně tím, že jedničku jsem viděl dvacet krát a dvojku teď poprvé. Vím, že jednička byla lepší, ale prostě se mi dvojka víc líbila. Známka: 6,5/10 ()

Vikimi

Film jsem nedokoukala. Vůbec mě nezaujal a přišel mi divný. Kostýmy byly fajn, Mia působila opět jako dokonalá Alenka, ale to bylo asi tak všechno. Nevím, jestli mu ještě někdy dám šanci. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává