Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Kingjiri

Butterlfy effect na drogách. Pokračování je díky cestování časem o něco akčnější a svižnější, přičemž nedostávaj přátelé Alenky tolik prostoru (což mi vzhledem k jejich sympatiím vůbec nevadilo). Cohen se jako pan Čas sice dost pitvoří, ale občas se postará o nějakou zábavu. Deppův Kloboučník je občas už hodně creepy a celý je to prostě pořád divný asi jako ženská kapitánka na lodi, ale třeba pokusy o emotivnější scény docela vycházej, poodkrytí historie ústředních postav nic nezkazí a Elfmanova hudba neni marná. Jedna projekce ničemu neuškodí a i přes delší stopáž uteče rychlejc než v případě předchůdce. Jestli je však horko těžko průměrnej výsledek hodnej bijáku za 170 mega, si už určitě každej přebere sám. Aspoň, že člověk nepotřebuje stroj času na to, aby věděl, že další díl už naštěstí nebude, tři hodně slabý hvězdy. ()

Torgal

Ďalšie tohtoročné zbytočné pokračovanie, ktoré vzniklo iba kvôli vidine ľahkého zárobku, ale ktoré nikto nechcel. Už úvodná predigitalizová scéna na mori dáva jasne najavo, že tento film ocenia maximálne nenároční detskí diváci. Deppov Klobúčnik je tu ešte viac na päsť ako minule (a je totálne zbytočný) a motivácie postáv sú priam absurdné (motorom konania zúčastnených je to, že nechcú aby bol Klobúčnik smutný?!). Chýba tomu duša alebo čokoľvek, čo by to odlíšilo od zameniteľných digitálnych omaľovánok typu tretej Narnie. 4/10 ()

Jakubik

Škoda. Vizuálně velice zdařilé i ve 3D. Děj je tak trochu mimo a v celkovém dojmu působí všechno hrozně nedůležitě pro všechny zúčastněné. Výsledek je takový hrozný cár bez hlubší myšlenky. Škoda… ()

Hpatrik

Člověk by si myslel, že když už nasypou tolik peněz do pokračování Alenky, tak přijdou se zajímavým a neotřelým námětem... ale to se tady bohužel neděje! Celý příběh točící se okolo záchrany rodiny Kloboučníka je nesmírně hloupý, generický a nudný, a já v tom nevidím nic jiného, než jasný čirý kalkul a touhu po zisku. A je mi to líto, protože se mi původní Alenka líbila, a není to fér ani vůči všem hercům, kteří se opravdu snažili. ()

tranquill

"Minulost možná změnit nejde, ale dá se z ní poučit..." Výpravná fantasy podívaná, která mne však však nadstandardně neoslovila. ()

geek.ondra

Jeden obrovský scenáristický bordel který původně skvělou zápletku totálně zabíjí. Sacha Baron Cohen i Johnny Depp jsou klasicky boží. Vizuál je jinak už klasicky mainstreamový a Burtonovské kouzlo se vytratilo. Za zrcadlem má hromadu nápadů ale bohužel James Bobin není natolik dobrý režisér aby je všechny konzistentně využil a druhá Alenka je tak jen a pouze velká nesmyslná pračka na peníze. Zaděláno tu bylo na mnohem víc. 6/10 ()

Lupes

Obrazové orgie pokračují. Jenže jsou symbolem pomíjivé krásy. Až zevšední (či budou překonány), co zůstane? Příběh?? Je to prostě jen takové... hezké. // Cohen hraje výborně, Depp se k hraní naopak téměř nedostane. Genderové úlitby jsou už otravnou normou.Jaké štěstí, že srdcová královna zůstala tím, kdo dodává celému filmu šťávu. ()

Veronica27

Na Alenku jsem se těšila, možnost vidět v 3D kině byla lákavá.Bylo to celkem pěkné, ale znova bych se na to už určitě nepodívala.Jednička byl o hodně lepší, tohle už bylo trochu slabší. ()

Khalia

Lepší než první díl. Mnohem více akce, mnohem víc promyšlenější, mnohem víc - všeho! Nejlepší scéna (to jsem vážně smíchy pukala) - když přijde Čas na čaj a hledá Alenku. Tolik geniálních utahovačných hlášek na konto Času od čajového osazenstva jsem snad ještě neslyšela. :D Bravo! ()

Likan7

Nádherné, krásné omalovánky, které jsou bohužel tak prázdné, jako obrázek před vybarvením. Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi dvojka. Potěšil pouze snad Cohen, který je jako Tik Tak celkem fajn. ()

Acrobat

Alenka je fenomén pre objavenie vašej vlastnej predstavivosti. Čokoľvek by príbeh mohol obsahovať, úlohou tvorcov by bolo namiešať poctivý a surreálny pohľad do krajiny za zrkadlom, pod posteľou, pod vankúšom atď. Burton bol na to ako stvorený, lebo je správnym spôsobom vyšinutý a originálny zároveň. Alenka samotná ma príbehom (knižným...) neoslovila. Čítala sa príliš fantasticky, fádne. Pokračovanie, ktoré chce parazitovať na jednotke je úplne zbytočným pokračovaním, plným tých istých viac či menej otravných postáv, prílišnej rozprávkovosti, farebnosti, trúchlenia a klasického deja. Bonusom, ktorý umožňuje akú takú pozornosť je téma času ako takého. Príjemný chronometer, či chronosféra, ďalej pohlcovač spomienok a minulosti, hrdzavenie našich hrdinov - to bolo zvládnuté. Ostatné je omáčka, niektoré scény nemajú zmysel, neposúvajú dej, iba naťahujú čas. Alenka vo výsledku je síce pre OLED televízory pekne nasnímaná, ale duchom prázdna. Na hercoch som badal únavu, v ostatnom kópie videného. V konečnom dôsledku je ťažké vyznať sa, či Alenka mala pobaviť, poučiť, vzmôcť ducha alebo je čisto umelou produkciou (?) (videné 30.01.2020, BDrip) ()

rublik05

Nemůžu si pomoct, ale druhé pokračování Alenky v říši divů mi přišlo jako naprosto zbytečné pokračování, které je svým způsobem naprosto o ničem. Snaha o dramatickou linku o odpuštění se zcela mihla účinkem, rovněž snaha o nějaké hlubší poselství vyšla zcela do prázdna. Příběhově mě tedy film vůbec nezaujal, v podstatě nepřináší nic nového a jedná se tak spíše o nastavenou kaši a samozřejmě s tím spojenou maximalizaci zisků. Film je mnohem více cílený na dětské publikum, čemuž odpovídá i množství všemožných efektů, barviček , kostýmů a sympatických postaviček. Z herců mě nejvíc zaujal skvělý Sacha Baron Cohen, naopak mě zamrzelo jisté upozadění Johnnyho Deppa a mé oblíbené Heleny Bonham Carter. Sice se nejedná o žádnou hrůzu, ale příště si asi raději pustím mnohem propracovanější a kvalitnější jedničku. 5/10. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra   . Všetky vlastnosti platia ako v prvom filme ale príbeh je tak dopletený, že to nie je možné. A zas divný koniec. Prakticky príbeh by sa nestal kebyže sa stane jedna vec čo sa stala na konci... Ako chápem, že je to ponaučenie ale takto to zbytočne natiahnuť? Celkové hodnotenie za mňa je 40%. ()

Maximilianus

Snaha o veľkoleposť, dobrodrúžnosť a prekonanie predchodcu tu bola zjavná,  no mňa to skôr nudilo. Postavy, ktoré v jednotke boli uletené, tu pôsobili skôr trápne alebo v lepšom prípade zbytočne. Helena Bonham Carter opäť excelentná a aj Sacha Baron Cohen tu mal celkom na jeho pomeru netradičnú a "normálnu" postavu. Inak zbytočné pokračovanie. 6/10. ()

RAFT

Sice druhý díl ,už nenatočil Burton ale,pouze produkoval.Přitom výměna režiséra ,no vcelku film dobře natočil,ale co můžu podotknout i když mi to dají asi za pravdu všici ,tak je příběh strašně slabý.Johny depp bude furt jenom pošuk,který hraje stejný role jako Jack Sparrow.Toho podivína se asi už nezbavý.Pár scénkám sem se zasmál.Ale dvě dvojčata ,tak to jsou teda pošuci .silných 70% víc ani raději ne. ()

MAAUZ

Takový nemastný, neslaný. Zdlouhavý, až mi z toho klimbala hlava jak důchodcovi.. Ale jinak vizuelně moc pěkný. Překvapilo mne třeba zachování původního hereckýho obsazení, ačkoliv se režírování neujmul Burton. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává