Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Šimpy

Škoda, že to není Burton, i tak má film spoustu myšlenek a námětů k přemýšlení. Mia je opět sympaťanda a i když mi Pan Čas zpočátku moc neseděl, v závěru je to skutečně ten taťulda čas, co je vlastně férovej a vtipnej sympaťák. :-) Občas ujeté a vyvrcholení kýčovité, ale asi to k tomu patří. :-) ()

URBAN

Ne že by se mi to něják zvlást líbilo, ale hezky se na to dívá a příběh který byl vytažený z nejtemnější díry byl zajímavý, inspirativní a měl svoje poučení. To je přesně to co tento film má za účel. ( 12.7.16/Kino-Luna/Sčítání lidu:38 ) ()

Radiq

Ani první díl se mi moc nelíbil... a tady je fakt hodně postav z jedničky a plno věcí jsem si už nepamatoval a nechytal jsem se. Ale i kdybych si pamatoval a chytal, tak bych byl asi stejně znuděnej a celkem i zklamanej. Reuse těch postav byl totiž strašně nucenej. Ten děj úplně v prdeli, protože se tam cestovalo časem. Hromada digi efektů, mnohdy moc přeefektizovanejch a tak přeplácanejch, že to zahltí oko a mozek neskutečnou lavinou barev, pohybů a blbostí. Stejně je to s nápadama - je jich tam tolik, až to vadí. Ne nadarmo se říká, že někdy méně je více. Sacha Baron Cohen byl dobrej, i když jsem měl pocit, že v několika podobnejch rolích jsem ho už viděl. Helena Bonham Carter - až teď jsem si uvědomil, že tady vlastně vypadala dost jak Edith Piaf, chch. Johnny Depp dost tragickej a ostatní mě taky nebavili. Holt Alenka, říše divů a tohlencto všechno, mě fakt asi nikdy pořádně bavit nebude... ()

panMartin

Já nevím na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Alenka 2 aneb snaha o vyždímání emocí a peněženek. Nejhorší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. V tom filmu není nic. Nic zajímavého, nic vtipného, nic originálního, zkrátka zde není nic dobrého. Doporučuji sledovat pod vlivem nějaké omamné látky, bude to i tak stát stále za starou bačkoru. Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi dvojka ()

Estrellita

Druhá Alenka se mi líbila víc než ta první. Ano, je to divné, jenomže mně šílená potrhlost prvního dílu zkrátka neseděla a dvojka už na ní tolik nestaví. Samozřejmě je otázka, zda si měli tvůrci zahrávat s časem. Já osobně odsuzuji nedotažená časová dobrodružství a následně vzniklé díry v příbězích, protože dělají z lidí pitomce... Buď to vezmeš, jak to je, nebo si trhni, vážený diváku. Nikoho nezajímá, že se postavy chovají nelogicky (někdy až extrémně hloupě) a samotný čas taky. Jednička byla praštěná a nestyděla se za to, dvojka je sice serióznější, ale pořád Alenka, tedy film primárně pro děti. Tím se dají některé ty příšernosti alespoň částečně omluvit. 57% ()

Doudis19

Vyloženě průser asi ne, ale je to úplně zbytečné pokračování něčeho, co se taky zrovna nepovedlo. Časové paradoxi nedomyšlené, Čas sám, nejkřehčí postava filmu a humor nikde. ()

Mrkvič

Druhý díl Alenky bez Tima Burtona strádá po diváckém zájmu o postavy. Divák by si je měl pamatovat dokonale z prvního dílu, protože jinak mu zde poslouží pouze jako podivné figurky předvádějící trochu humoru. Jen nová postava Času dostane více prostoru, aby si ji divák mohl oblíbit. Ze starých "známých" stojí za zmínku jen zlá potvora s velkou hlavou, která je v podání Heleny Bonham Carter boží. Místo práce s postavami a rozplývání se nad krásným prostředím se druhý díl tedy zaměřuje spíše na motání se v čase a prostoru. A to je docela nuda. Epický souboj ze závěru prvního dílu by se těžko překonával, ale tady o to není ani snaha. A triky, které mi jediné vadily v prvním dílu? Bohužel stejné. Je jich moc a některé ani dobře nevypadají. ()

Johnny.ARN

Ani len netuším o čom bola jednotka a zajtra nebudem vedieť o čom bolo toto. Na druhej strane, Depp a celý ten vizuál sú na zožratie. A čas nie je zlodej, to je hlavné.3 z 5 ()

Ryuuhei

Skoro stejná ptákovina, jako předešlý díl. Hromada zbytečných (a nezajímavých) vedlejších postav, příběh, který může být divákovi skoro lhostejný a hromada nepovedeného humoru. I přesto, řekl bych, že možná lepší počin, než související předchůdce a vzhledem k tomu, že tam měl režii na starost Burton, je co říct. 60% ()

Sokkk_y

Pokračování Aleny není zrovna něco, z čeho bych se měl posadit na zadek, na druhou stranu je to takové milé odlehčení na večer, kdy nechcete vůbec přemýšlet na něčím složitým. Nebo když už vám dojde inspirace na co se podívat. Nešel jsem tedy do toho s nějakým velkým očekáváním, proto nemám důvod být nějak extra zklamaný z předminezovaných efektů a podprůměrných výkonů jinak skvělých herců. Za mě krásný průměr. ()

filmmovier

Budu upřímný. Po povedené jedničce jsem očekával, že podruhé už to prostě fungovat nebude a k celému filmu jsem přistupoval velice skepticky. Jenomže nakonec mě to velmi překvapilo a navíc je fajn, že absence (režisérská) Tima Burtona na tom vůbec není znát. Mia Wasikovska je pořád hrozně skvělá, všechny vracející se postavy byly fajn a potěšily mě (i Johnny Depp, jehož kariéra z posledních pár let se mi ale začíná těžce přejídat). Děj byl zábavný, rychle mi to uteklo, nápad zajímavý a Sacha Baron Cohen byl ve své roli parádní. Scénář mi navíc připravil i pár příjemných překvapení a o tom, že vizuální stránka je úchvatná, snad ani nemusím mluvit. Ano, tohle pokračování je sice naprosto, ale naprosto zbytečné, ale na druhou stranu jsem rád, že se nakonec docela povedlo a já nemusel přemýšlet, kolik hvězd mu dám a že jsem tam hned s radostí napálil ty čtyři. Příjemná oddychovka, oproti jedničce možná i trochu temnější, ale rozhodně stejně zábavná. Povedená fantasy, která minimálně ty nejmladší, rozhodně nezklame. Já jsem spokojen. Věnování pro Alana Rickmana (v jedné z posledních rolí) potěší. Klidně mi utrhněte hlavu, ale tohle prostě JE kvalitní a povedené pokračování u kterého ani náhodou nelituju, že jsem ho viděl. 80%. ()

Lachtaan

Další příjemné dobrodružství z dílny Tima Burtona, který sice tentokrát nevelí z režisérské sesle, z mého hlediska to ovšem není téměř vůbec znát. Chtěl jsem zpočátku oproti krásné jedničce vytknout jen to, že se již nedostalo tolika prostoru ostatním postavám, člověk si ale náhle uvědomí, jak se film jmenuje a rázem nemá jak argumentovat. Jedinou vadou jinak pohodového fantasy příběhu je ono cestování časem, jež začíná být až moc frekventované napříč filmy a seriály a já se jej již nabažil až příliš. Srdcová královna s propůjčeným hlasem Táňy Vilhelmové opět doslova kraluje. ()

MikyAff

Zde platí, že druhý díl je horší, než ten první. Tady je to pro mě osobně i daleko horší. Burtonovu Alenku miluju. Miluju postavy, ztvárnění a atmosféru. Tady sice vidím všechny ty postavy, ke kterým mě srdce táhne, ale tenhle film všechny ty nitě vztahů postupně nastřihával. Z Alenky je divná bláznivá bloncka, co dělá chvílemi naprosto pro mě nepochopitelný a ukvapený věci. U Kloboučníka si furt nejsem jistá, jestli si chci připustit, co jsem viděla, nebo si radši v hlavě udržím svůj neposkvrněný ideál. Naštěstí mě zde aspoň příjemně překvapilo ztvárnění Času, kde je to jeden z mála případů, kdy mi Sacha Baron Cohen přišel sympatický namísto slizouna. Snaha byla, ale fakt se to nepovedlo. ()

noriaki

"Proč se s tím dějem vůbec obtěžujou?!", pronesl jsem znuděným a lehce naštvaným hlasem do potemnělého pokoje. Druhého pokračování rozpačité adaptace se chopil mně neznámý James Bobin a Burtonův svět okopíroval s překvapivou jistotou. A možná protože scenáristka zůstala stejná, okopíroval i sterilnost a zážitkovou prázdnotu. Po úvodu, který by mohl být úplně z jiného filmu, se příběh zlomil do zápletky, která by mohla být z úplně jiného světa. Cestuje se časem, prostorem a nebýt povědomých postav, šlo by o zaměnitelné dětské fantasy. Záměr byl asi ukázat co nejvíc roztodivných lokací a navštívit staré známé v jiných dobách, ovšem zvrhlo se to v exkurzi do vypiplaných krajinek a odfláknutého děje. Stejně jako v jedničce, i tady dojem zachraňují herci. Sascha Baron Cohen je vynikající jako téměř vždy a Mia Wasikowska snad nikdy nezklamala. Johnny Depp si už poněkolikáté v kariéře nanesl tlustou vrstvu líčidel a odehrál svůj průměr. Through the Looking Glass je tuctová disneyovka pro mladší děti, což není nutně zápor. Na zážitku se to ovšem projeví. Alibistické tři hvězdičky. ()

Triny

Za mě říkám: lepší než první díl.. Animace a všechno stejné tak, jak s tím Burton přišel.. Příběhově ale lepší, víc vtipnějších momentů, Kloboučník mi tu méně leze na nervy, Sacha Baron Cohen příjemně překvapil, jako vždy výborná Helena a stále ta báječná hudba Elfmana. Prostě tady jsem se i pobavila a vím jistě, že si to pustím znovu:) ()

LEGACY odpad!

Nevkusná parodie, která nemá nic společného se suprovou jedničkou. Opuštění kina před koncem filmu jsem vždy považoval za jakýsi hřích vůči filmografii, ovšem v tomto případě jsem opravdu neměl jinou možnost. Jestli Carol jel na LSD během psaní Alenky, co proboha svatýho zobal Bobin a jeho spolupachatelé. Nudná, předvíatelná a hlavně nezáživná nuda bořící nemožnosti. ()

hroubek

Nejmatnější a nejzbytečnější blockbuster jaký jsem za poslední dlouhou dobu viděl(neviděl jsem ještě nové Krotitelé duchy, takže se to pak může změnit). Štve mě, že je film takový jaký je, jelikož tam vidím potenciál na slušný rodinný film. Jenže tady někdo ztratil hlavu a rve do filmu všechno co ho napadne. Je to přeplácaný bordel, kde se utápí fajn nápady, dobří herci a samotný svět Říše divů, a já prostě nechápu, jak něco takhle nesoudržného mohlo vzniknout. Méně je někdy více, a v tomto případě to platí dvojnásob. Škoda. ()

Timak

Hodně špatný. S prvním dílem to nemá vůbec nic společného. Nebýt těch dobrých postav, tak snad půjdu i zvracet. Strašně hloupý, špatný a prostě otřesný. Depp Carter jsou tradičně nejlepší (menší časová dotace jim totiž dost svědčí). Jinak opravdu ztráta času - doslova :-) ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává