Dave Skylark (James Franco) a jeho producent Aaron Rapaport (Seth Rogen) jsou autory populárního televizní pořadu o celebritách "Skylark Tonight". Když se jim donese, že severokorejský diktátor Kim Čong-un jejich show miluje, domluví si s ním rozhovor s vidinou, že se prosadí i na poli seriózní žurnalistiky. Zatímco se Dave a Aaron připravují na cestu do Pchjongchjangu,  plány jim poněkum naruší CIA, která dvojici nezkušených šílenců pověří jedním úkolem navíc: misí Kim Čong-una "oddělat"... (Bontonfilm)

jerry12

50%. Jeden z nejbizarnějších a nejrozporuplnějších filmů, co vůbec pamatuji. Na jeho úplném závěru jsem měl zvláštní záškuby ve svalech, jakoby záchvaty, kombinující smích i pláč, radost i vztek, pocit zoufalství i satisfakce. Už o míře psychopatologického humoru v This Is the End by šlo napsat knihu a vydala by na trilogii, ovšem u The Interview nasadil Seth Rogen, kterého zrovna dvakrát nemusím, laťku ještě daleko, daleko výš, na zvláštní úroveň, jakoby napříč červí dírou, mezi stupeň revoluční formy interpretace politické parodie a stupeň totální snůšky trapností a nesmyslů poskládaných jakoby rádoby systematicky do sebe. Nezdá se mi, že by The Interview chtělo být vyloženě z principu kontroverzní, to je spíš neodvratný bonus, chcete-li natočit komedii o žijícím diktátorovi. Ne snad, že by po narativní a charakterové stránce nebylo The Interview dost kontroverzní, jen na mě nepůsobí jako práce od někoho vzezření S. B. Cohena, kdo provokuje účelně a prvoplánově. Touto relativní "nevinností", ale zároveň arogancí ignorující veškerá společensko-politická dogmata mezinárodních vztahů, se pak stává velmi specifickou formou parodie (paralela s Frost/Nixon je zřejmá už od počátku), která sahá za hranice toho, co je v současnosti, ale v těchto rozměrech vlastně i v minulosti, v Hollywoodu k sehnání (a taky tomu ten intelektuálně-politický dopad odpovídá). The Interview naprosto zvráceným, ale vlastně docela sympatickým způsobem předkládá něco, co tu dlouho k vidění nebylo, a já jsem kupodivu rád, že je. Velmi nekonvenční, nezodpovědný film rozhodně nikoli ukázkový ani po technické, ani herecké či scenáristické stránce, ovšem svým zvráceným humorem, hlubokou kontroverzí a zvláštně zdrcující šíleností vyrovnávající mraky těchto formálních nedostatků. Opravdu zvláštní zážitek, který lze buď milovat, nenávidět... nebo tak trochu od obojího. ()

ScarPoul

Zatiaľ najlepšia spolupráca dua Franco/Rogen. Veľa trefných hlášok aj napriek šablónovitosti príbehu. Výborne spracované narážky a popkultúrne odkazy. Kráska Caplan s roztomilá Diana Bang a perfektne využitá Katy Perry. Film, ktorý má tendenciu skultovieť. Scéna s prstami a tigrom patria k vrcholovým vtipom. Objektívne by to bolo za 4*. Za to, že mali tvorcovia gule a pustili to von aj napriek všetkému dávam plný počet. Čo lepšie reflektuje ľudskú hlúposť ako komédia? ()

Lacike

Predosle komedie dua Franco - Rogen ma prilis nebavili, ale tentoraz im to konecne vyslo a natocili neskutocne zabavnu pecku. Zabudnite na ten kontroverzny humbuk, ktory okolo tohto filmu zbytocne vznikol a uzijete si klasicku imbecilnu komediu. Kim Čong-una mohli nahradit hocijakym inym fiktívnym diktatorom a nemalo by to ziadny vplyv na vysledok. Najlepsie by sa dal tento film charakterizovat ako taka zhulenecka verzia filmu Frost/Nixon na co je aj v samotnom filme vtipny odkaz. Vtipy su prizemne, tocia sa okolo ritnych otvorov, drog, sexu atd, ale su evidentne inteligentne vymyslene a zakazdym vtipne natocene. Franco ma prekvapil tym aky dokaze byt vtipny a svoju postavu imbecila si vychutnava na 100%. Rogen je tu pre zmenu za toho rozumnejsieho a prvykrat mi pripadal sympaticky. Okrem nich su tu este dve vyrazne postyvy. Kim Čong-un, ktory tu prekvapivo nie je za jednorozmerneho blbca, ale jeho postava je mnohovrstevna. Dokaze jak pobavit, tak vyvolat hrôzu. A Kimova ministerka propagandy z ktorej sa na konci s gulometom v ruke vykluje zenska verzia Ramba. :)). Prva polovica filmu je neskutocna. Jeden vydareny vtip strieda druhy a dockame sa niekolkych skvelych cameo vystupov. V druhej tretine kadencia vtipov trochu poľaví ale nastastie akcne finale znova vystreli film do maximalneho hodnotenia. Len vdaka trochu slabsej druhej tretine nedavam nakoniec najvyssie hodnotenie. P.S. Najcool bojove sceny s tankom v tomto roku neboli v Expendables 3 alebo Fury ale prave v tejto buranskej komedii. 9/10. ()

Borrtex

Nejde tak ani o dokonalý scénář nebo něco, co bývá u dobrých filmů důležitým prvkem. Zde jde především o myšlenku a samotný nápad. A hlavně o odvahu tento nápad skutečně realizovat. Film, který je nehorázně odvážný, vtipný a po celou dobu se nesmírně bavíte díky super hláškám a skvělým hercům. Úžasný Randall Park a James Franco. Úžasný děj, no prostě fajnová blbost, která svůj cíl pobavit diváka naprosto "vážnou" věcí plní naprosto přesně. Skoro jako screwballové komedie ve své době. :-) 80% ()

6thSun

Hláška na hlášce a zabíjáckej James Franco! Nejslabším momentem je paradoxně samotný interview. To naštěstí netrvá dlouho, a i když by se našlo pár dalších mínusů, musím dát plnou pálku, páč jsem rád, že něco takovýho vůbec vzniklo. ()

BoPo

Hitlera parodoval Chaplin. Sacha Baron Cohen si strihol arabskú hrozbu a teraz prišiel na rad starý dobrý Kim. Bohužiaľ podobne ako Diktátor, tak aj Interview je veľmi vtipné na papieri, vtipné v trailery, ale vo výsledku len zopár hlášok, zopár momentov a inak pachuť malej odvahy byť krutopřísný. Už len dodám, že máloktorý film mal v posledných rokoch tak skvelú "neplatenú" reklamu. ()

Avalon820

Trapná, uřvaná, pubertální komedie bez špetky nápadu. Když už si tvůrci vzali na paškál Severní Koreu, měli z toho vytáhnout maximum a vytvořit pořádnou satiru. Příběh téhle slaboduchosti by však bylo více či méně možné našroubovat na cokoliv. Vtipy laciné, herci šílení (Franco zřejmě během natáčení na něčem jel), příběh veškerý žádný... A dát takovéto komedii stopáž 120 minut? To snad někomu přeskočilo. Nedá se svítit, jedna hvězda za tank a Katy Perry. Z milosti. ()

adamo_znk

Tak tohle se těm dvou kreténům fakt povedlo. Trochu jsem čekal že po tom všem hypeu budu zklamanej, a jsem rád že tomu tak není. Tak to dopadá když dvě hlavní postavy jsou kámoši i v reálu - komediální chemie mezi Francem a Rogenem je prostě nekonečná. ()

ChArLeNe

Podobne ako väčšina amíckych paródií, aj táto je trápna, no na moje počudovanie, celkom záživná. Najlepšie si ale nechali na začiatok a na koniec, Eminemovo cameo, ktorým suverénne odrovnal Franca aj Rogena po celý zvyšok filmu, a Scorpions na záver po hrozných "interpretov". Amíci by si ale mali najprv pozametať pred vlastným prahom než začnú kritizovať ostatných, ani Obama nie je nejaké neviniatko. USA vytvorilo toľko vojen, nemajú žiadnu dôveryhodnosť kritizovať iných. ()

evilmind

Přesně jak jsem se obával, mnoho povyku pro nic. Primitivní fekální humor, navíc naprosto všechny ty lepší vtipy (Stalin - Stallone) byly k vidění v trailerech, dvouhodinové čekání na další je marné. Některé scény z KLDR očividně mají předlohu ve známých lokálních youtube videích, ale jsou vždycky horší, hloupější, nebo divně zpitvořené. Třeba způsob, jakým je zabitý ten efekt malých kytaristů, by si zasluhoval alespoň jednu malou odvetnou atomovku někam na západní pobřeží. Trochu osvěžující je závěrečná akčnější část, ale jinak film asi navždy vstoupí do historie jen tím, co se kolem jeho (ne)uvedení dělo. ()

JohnCZ

O téhle komedii by samozřejmě nikdo pořádně nevěděl nebýt kontroverzní tématiky, která popudila i samotného Nejvyššího vůdce. Musím uznat, že Seth Rogen má celkem odvahu něco takového vůbec natočit. Úroveň humoru je kolísavá, film rozhodně není lepší jako třeba takový Pineapple Express, který byl hláškami nabušený mnohem více. Nicméně líbí se mi, kterým směrem film míří a tím i dokazuje, že není až tak blbej, i když se tak (radši) neustále snaží tvářit a že se pod tou snůškou trapno-fekálních vtipů skrývá i poměrně povedená satira. The Interview si nedělá prdel jenom z KLDR, ale i z USA samotné. ()

corpsy

Chcel by som iba odkázať večnému vodcovi Severnej Kórei – takisto aj naša, maličká a úbohučká zemička menom Slovenská republika, mala pre nejakým časom určité nedorozumenie s americkými tvorcami, ktorý našu matičku zem pokladala za neplnohodnotný národ plný vrahov, negramotných a kuriev ( HOSTEL ). Náš vojenský potenciál, ale nemá na to rozprášiť imperialistickým americkým motherfuckerom zadky a preto sme sa uchýli k jedinej možnej veci, a to užiť si to naplno, zasmiať sa na tom všetkom a nakoniec mávnuť rukou a povedať si ,, VEĎ JE TO IBA FILM,, A preto odkazujem veľkému vodcovi, aby sa nepozastavoval nad niekedy nepochopeným, nekorektným či trápnym americkým humorom a pozrel sa na film, z ktorého sa možno aj poserie od smiechu ( aj keď pravdepodobne fakt nemá ritný otvor ). P.S. A určite chcem aj mier na Zemi. ()

Torision

Těšil jsem se, ale přeci jen jsem se před zkouknutím trošku bál, aby do toho nešli tvůrci jen na půl plynu, ale to jsem se obával zbytečně. Tenhle film je nekompromisní, přesycenej nápadama, plnej neotřelejch vtípků,a jede od začátku do konce. Scéna s Eminemem nebo jak se Franco s Kimem projížděj po KLDR v tanku za zvuku Firework od Katy Perry se staly legendárními, ale má to i další geniální momenty, u kterejch jsem se smál nahlas. "They hate us, 'cause they ain't us" ()

DEXTER099

Tak jsem shlédl ten kritizovaný film (hlavně Severokorejci) a musím konstatovat,že ano ,je to přepísklé,ale jen co se týče politického hlediska,které si jaksi tvůrci neuvědomili a holt zkusili kam až mohou zajít i když na druhou stranu z filmového hlediska jde o už klasicky ujetou komedie s dílny Setha Rogena a Evana Goldberga,které já vcelku můžu a k tomu přidali kámoše Jamesa Franca.Chápu ,že chtěli možná svojí vlastní tvorbou a odlehčeným pohledem nastínit divákům režim v KLDR to se jim po téhle stránce povedlo a proto za mě 80 % a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Drzejší film jsem dlouho neviděl... Rogenovu bandu mám rád, takže nebudu plut hanbu ani na tenhle film, protože mě zkrátka bavil. Je to adekvátně ujeté, přisprostlé a plné narážek na jiné filmy. Přesně tak, jak se od téhle sebranky čeká. ()

berny2468

Filmu určitě pomohlo, že se o něm v minulém roce dost, a tak si ho lidi budou pamatovat a tudíž chodit na něj do kina, což bych já po shlédnutí neudělal. Kvalita filmu není nijak zvlášť skvělá, ale pár scén se opravdu povedlo (např. Potraviny). Bohužel pak následovaly předvídatelné scény a ty pak zastínili vtipné scény. Kim byl skvělý, vlastně se mi líbila celá Korea. Ve filmu se střídali vtipné scény s hodně špatnými scénami a hlavně předvídatelnyma...60%. ()

Peterssen

Blbost nad blbostí, která bohužel není ani moc vtipná. Po druhém zhlédnutí pod vlivem omamných látek jsem hodnocení zlepšil alespoň na dvě hvězdy... Bez alkoholu či drog nemá sledování cenu vůbec a i s ním si říkáte, jestli to není až moc stupidní a přízemní. ()

Comicsový Preacher má obsazení

Comicsový Preacher má obsazení

21.04.2015

Seth Rogen a Evan Goldberg zabodovali komediemi Apokalypsa v Hollywoodu a The Interview a nyní se na chvíli přesouvají do televize. Povedlo se jim totiž sehnat práva na Preachera, kultovní comics… (více)

The Interview vládne internetu

The Interview vládne internetu

29.12.2014

Komedie The Interview, ve které se Seth Rogen a James Franco pokouší zabít severokorejského vůdce Kim Čong-una, měla jít o Vánocích do tisícovek kin po celém světě. Její premiéru ale zastavily… (více)

The Interview míří do kin

The Interview míří do kin

24.12.2014

Kolem komedie The Interview se v posledních dnech dějí hodně divoké věci. Filmový atentát na Kim Čong-una připravili o datum premiéry američtí kinaři, kteří jej svorně odmítli promítat poté, co se… (více)

Ze Severní Koreje je filmové tabu?

Ze Severní Koreje je filmové tabu?

19.12.2014

Hackerská skupina Guardians of Peace včera docílila zrušení premiéry komedie The Interview, v níž Seth Rogen a James Franco letí do Severní Koreje, aby se pokusili zabít jejího vůdce Kim Čong-una.… (více)