Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

zdenny

Hodnotím totožně jako první film a i komentář by mohl být nachlup stejný. Radovan Krejčíř ve "dvojce" na rozdíl od "jedničky" umožnil podle svého podlého životního příběhu točit filmařům v Africe, což pro celý štáb muselo být dost atraktivní. ()

ghatos

Na české poměry, řekl bych i na evropské poměry solidní, výpravná podívaná o pádu české mafiánské hvězdy. Zejména v JAR se to hezky drží předlohy (četl jsem jí). Naše star kriminálního polosvěta si v sobě uchovala, až do konce v sobě toho vychcaného, chytrého, drzého, nenažraného šmejda. Co bych vytkl je Starka. Ten z důvodu dramatického oblouku byl vyřešen jinak, než ve skutečnosti. Krejčíř si tenkrát najal slovenskou mafii, aby ho odstranila. On to však přežil a nadále si vesele vegetí v Příbrami. 73%. ()

Autogram

Pokračovanie nie je až tak mrazivé, keď sa väčšina odohráva v ďalekej cudzine. Tú si Káčko omotáva okolo prsta podobne, ako to robil doma a miestnych zastaví až zruinovanie ich priemyslu alebo prehnané drogové úlety. Táto druhá rozprávka o všemocnom nezastaviteľnom mafiánovi je rovnako pútavá ako prvá, možno sa niektoré situácie opakujú alebo podobajú, ale stále za poctivé štyri hviezdy. Prispel k tomu aj výborný nápad s dvomi rozprávačmi, ktorí sa v príbehu dopĺňajú. –––– Začal jsem mít obavy, že se zbláznil. Rozhodl se živit poctivým obchodem. –––– Patříš mi, máš moje dítě a jenom já rozhoduju, kdy a kde budeš. A tvoje místo je u mně v kuchyni. –––– Jó, cejtím, že Afrika je moje krevní skupina. ()

Georgex

První díl byl fajnový krimi thriller, který stál zejména na dvou hlavních představitelích, což platí i v tomto pokračování, nicméně na rozdíl od svého předchůdce už nemá tak zajímavý příběh a scénář značně pokulhává. Celé to bohužel působí jako sled několika zajímavých scén z exotických destinací doplněný nudným a nezajímavým balastem, aby z toho vylezl standardně dlouhý film. Škoda, že místo dvou dílů nevytvořili pouze jeden, jelikož pak to mohlo být kvalitativně někde jinde. Moje hodnocení 55%. ()

jefff

I druhý díl je velmi zdatně natočený a patří k tomu nejlepšímu s tuzemské filmové produkce. Čermák je dobrý herec a excentrického gangstera zahrál výborně. Opět je třeba zmínit, že mimo byla volba Filipa Čapky jako hlavního detektiva. Jeho strašně šablonovitý výkon je největší slabinou celého filmu. Charismatičtější herec by celý film ještě o dost pozvedl. ()

Lukoboss

Toto se povedlo. Navíc je nezvyk, že točíme film v exotickým prostředí a jsou i záběry z dronů, tzn. takový ty přelety, co známe z USA filmů, ale u nás nebývají takřka nikdy. Jasně, bývá to hlavně otázkou peněz, ale tady se toho asi nebáli. Jinak je to příběhově a stylově takový tvrdší oproti jedničce, protože tady už dojde i k nějakým těm přestřelkám, vraždám atd. H. Čermák si to dává velice slušně a myslím, že jasně ukazuje svou hereckou kvalitu. Jsem rád, že je u nás tento žánr na vzestupu, doufejme ale, aby to neustrnulo. ()

SG-1

"Pro ty, co mě neznají, jsem Lánský. Ten pitomec, co odmítl úplatek ve výši tří milionů korun." -Lánský- ()

herr_carter

Důstojné navázání a dokončení Krejčířova příběhu, v obou filmech všechny české herce vč. Čermáka zastínil Bjelac..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

klukluka

Líbilo se mi to víc než jednička, je to thriller světových kvalit- a teď nemyslím jen ty exotické lokace. Jednu hvězdu sundávám jen za nemožnost fungovat bez předchozí znalosti jedničky. Přitom to prodávali jako solitér, rozuměj, šlo to do kin jako samostatný film. Což je tak trochu podraz, lehoulince ve stylu Káčka. ()

Hanys_

Vizuál na české poměry dost dobrý a exotické lokace tomu teď dodaly punc světovosti. Čermák, Bjelac zase hodně ok, ale místy se těch 90 minut docela táhne. Žádná mafiánská freska, jen dobrá tuzemská žánrovka. ()

divak84

jsem rád že je v česku zase konečně dobrý režisér, který používá ty správne prvky k zatraktivnění své story.. scenař taky ok, prlběh svižný, ani thriller ani napínak, ale poctivá bavící krimi... fakt super dvoujdíl a na české poměry golden product ()

Fary

Jednička je lepší po příběhové stránce i po stránce zpracování. Dvojka už tak zajímavá není... ()

Stružák

Mně to přišlo i možná lepší jak první díl. Je to míň ukecaný, víc "dokumentární" (dá-li se to vůbec takhle říct) a celkově to tak nějak líp odsejpá. ()

peetriss

Po řemeslné a atmosférické stránce se mi pokračování "Káčka" sice zdá jemně na vyšší úrovní, po stránce dějové však opět slabé, se sofistikovanější prací s postavami a jejich motivy si nikdo větší práci nedává. Exotické lokace natáčení nedokáží film z prapodivné letargie, vyvolávající v divákovi spavost, vytrhnout. Herci však neselhávají. ()

vander19

Po tzv. prvej časti som bol dosť nažhavený na Afričana. Priznávam, že som sa dokonca nemohol dočkať kedy príde pokračovanie. Mám rád české filmy z tohto bahnom pokrytého prostredia, ktoré sa nazýva podsvetie. Ľudia, ktorí ťahajú za šnúrky ako bábkar pri svojom predstavení. Hlavným dôvodom bol aj SVK dokument Mafiáni, kde sa krásne ukázala realita. Je vidieť, že aj v ČR majú podobne aktívnych "podnikateľov". Neverím tomu, že všetko bolo len vymyslené v scenáristovej hlave. Určite sú tam prvky reality, ako sa dajú získavať veľké podniky. Ale poďme naspäť ku filmu. Afričan bol pre mňa dosť veľké sklamanie. Určite nie prepadák, ale sklamanie rozhodne. Už to nemalo takú šťavu ako prvá časť. Káčko bol už na môj vkus dosť prefetovaný, no na druhej strane niektoré scény si zaslúžia obdiv. Hlavne postava Predraga Bjelaca mi či už v prvej alebo druhej časti prišla veľmi sympatická. Je fajn, že kúsok od nás sa točia podobné filmy a nebránil by som sa, keby aj na Slovensku vzniklo niečo podobné. ()