Gangster Ka: Afričan

Gangster Ka 2: Afričan

Gangster Ka: African

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

První díl mě přece jenom bavil o něco víc, tudíž dávám 4*. Hynek Čermák se v roli Kraviece vyžívá a i ostatní herci jsou ve svých rolích přesvědčiví a dobří. Potěšení by u diváků měl vyvolat fakt, že jak první, tak i druhý díl je počinem, za který by se nemusely stydět ani zahraniční produkce, jejichž snímky tak hltáme.(5.5.2016)

• xxmartinxx

V tom filmu, chraň bůh, není nic vyloženě "špatně" (až na směšné modro/oranžové barevné filtry na úrovni Limonádového Joeho), jen je neskutečně nudný, repetetivní, s nulovým vývojem postav... Jde o selhání se ctí, ale nevím, proč nějaký film vyzdvihovat jen proto, že není nesnesitelný.(25.11.2015)

O stupeň lepší než první část. Film působí ještě víc profesionálněji a atraktivněji, exotické destinace tomu přidávají. Možná se tvůrci mohli více držet skutečných událostí (hlavně na konci), ale to jen drobná výtka.(21.5.2016)

Dvojka si drzi vysoky standard jako prvni dil. Scenar mozna neni tolik zajimavy, zase ho ale nahrazuje exoticke prostredi. Herecke vykony a rezie na stejne dobre urovni. Zaver byl otevreny, jako by tvurci snad chteli natocit jeste jedno pokracovani, coz uz si myslim, ze by nebylo stastne.(30.11.2015)

Druhý díl je stejně povedený jako první. Takovou kvalitu ve všech technických ohledech bych moc rád vídal v českých filmech častěji.(3.5.2016)