Gangster Ka: Afričan

Gangster Ka 2: Afričan

Gangster Ka: African

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Brilantní pokračování dokumentárního snímku o "Krejčířovi" po jeho útěku z ČR, přičemž jeho eskapády jsou tak epického rázu, že se z filmu stává místy akční snímek, který s trvalým nábojem neupouští z faktografického zachycování této etapy života Radovana. Nutno dodat, že Čermák skvěle nasál Krejčířův způsob vyjadřování.(17.11.2015)

To stejné co minule, řemeslně a herecký (až na pár vyjímek), je to na světové úrovni a Krejčířův příběh je dostatečně zajímavý, kazí to jen neobratné scénáristické kličky, 4 hvězdy.(11.4.2016)

Tak abych byl upřímnej tak po prvním dílu nepřináší ten druhej nic objevnýho. Zhruba polovinu filmu to jede ve stylu jedničky, akorát, že mimo území naší republiky. Ta druhá půlka už mi moc neseděla, protože co přesně se v ní dělo jsou jenom spekulace a dohady a těžko říct nakolik je to podle pravdy a nakolik podle fantazie scénáristů. Představitel Káčka se tu rozehrál do slušnýho magora, ale pořád mám pocit, že není úplně přesvědčivej a ten konec už je celkem dost přehnanej. Nicméně pár dobrých situací a hlášek se v tomto filmu zase najde a díky slušnýmu tempu není čas na nudu i když to postupně moc bleskurychlé tempo vyprávění především v druhé polovině nepomůže na přehlednosti děje a působí trochu přeplácaně, ale tento dvojfilm budiž důkazem, že vše je v naší zběsilé době možné. Právě jsem položil vládu! 55%(14.4.2016)

Celkem pokračování na úrovni,jenom člověku jde kufr naruby jak je všude tak krásně přemafianováno.60%.(13.7.2016)

Podle mě ne tak skvělé jako jeho předchůdce, ale na poli českých filmů si vede velice dobře. Ani práce s efekty není vyjímkou. Příběh a jeho zpracování je opět špičkové propracované a herci se do své role opět vžili. ( 14.4.16/MAC )(14.4.2016)