Gangster Ka: Afričan

Gangster Ka 2: Afričan

Gangster Ka: African

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

O něco slabší, než prví Gangster, ale stále kvalitní. 75%(5.4.2016)

Zpracování zámořské Káčkovy anabáze má stále dvě tváře, které jsou si však tentokrát vzájemně bližší a provázanější, díky čemuž působí celý snímek ucelenějším dojmem. Komentáře nadále srší černým humorem, který ale v tomto případě sedí k ději o něco lépe než v prvním filmu, takže mě opustil i můj trochu rozporuplný pocit a dobře jsem se bavil. Přesto z toho příběhu občas notně zamrazí, a to i díky vynikajícím výkonům Hynka Čermáka a Predraga Bjelace, a znovu také skvělé hudbě Tadeáše Věrčáka. 85 %(13.12.2015)

Pro mě celkem zklamání. Jednička byla unikát, ale tohle byl takový slabý odvar. Na to, že je to tak krátké to má docela dost nudných pasáží a hlavně nedomyšlených a primitivních pasáží. Nevím, co víc dodat.(30.11.2015)

Je to přece jen malinko slabší než první film, ale hlavně v tom, že to již není tak akční a není tu tolik drsných scén. Jsou zde scény, kdy stojí opravdu za to se jim zasmát, protože jsou vtipné, ale opět převažují scény, kdy na vás padá tíha toho, že vlastně není možné dosáhnout spravedlnosti, že ta mrcha je přesně tak slepá, jak se říká a ještě víc. Ten prázdný konec zamrzí.(28.11.2015)

„Chcete vědět dopředu, co chystá magor?“ Druhý díl nabízí v podstatě to stejné jako jednička. Zase jsem byl hodně nadšený z vizuálu a vůbec technické stránky (zdejší přirovnávání filtrů k těm z Limonádového Joea je zcela mimo i při velké nadsázce). A znovu mě bavila ústřední dvojka v podání Bjelaca a Čermáka (ostatní herci zde byli opravdu jen do počtu). Těch příběhových peripetií mi ale ve výsledku přišlo o něco méně, a to i z pohledu celkové záživnosti. Co mně ovšem vadilo už v jedničce, to mi zde pilo krev po litrech. Ano, mám na mysli dialogy, které mi přišly místy hodně dementní, a poslouchat je bylo trošku utrpení (i když zase záleželo na tom, kdo je zrovna pronášel). Naopak mě pobavily létající „dárečky“, které mi přišly originální. Z konce pak mám mírně smíšené pocity (i když kdo ví, jaké pokračování realita napíše). S hodnocením pak jdu o půl hvězdy níž než minule a končím tak na celkovém lepším průměru. „Stojí ti to zato? Každej jinej by se na to vybodnul a ty deš hlavou proti zdi. Proč?“ – „Vyrostl sem na Foglarovi.“(13.7.2016)