Dvojka je síce drsnejšia, ale scenáristicky neobratnejšia a zbytočne naťahovaná. Vedel by som si predstaviť oba filmy v jednom. Príjemným prekvapením je produkcia, ktorá potvrdila, že aj v našich končinách sa dá natočiť poctivý film.(12.6.2016)

O něco slabší než první díl, přesto slušný filmový počin. Rok 2015 patřil bratrům Hádkovým, ale Českého lva by si zasloužili i někteří další herci, Hynek Čermák a Predrag Beljac patří mezi ně. Líbil se mi i výkon Filipa Čapky.(9.4.2016)

Když v kině začaly běžet závěrečné titulky, říkal jsem si, že Afričan se povedl lépe, jak první díl, který mě do příběhu padrína Kraviece uvedl. Lepší to bylo ale hlavně v tom, že mě režisér Jan Pachl nadobro přesvědčil s tím, že jde český film natočit za relativně normální peníze tak, že si ho s radostí spletete s významnou evropskou tvorbou. Většina se totiž odehrává buď v Jihoafrické Republice nebo na Seychelech, což samo o sobě vypadá naprosto ultimátně a musím říct, že mi níže uvedené filtry podporující atmosféru vůbec nevadili. Naopak. Co se týče herců, hrají opět výborně, jako v prvním díle. Problém je sice v tom, že je třeba vidět první díl, abyste vnímali souvislosti a chápali, proč některé postavy dělají to, co dělají. Na druhou stranu ale nechápu, proč by někdo měl vidět tento film jako první a pak to zpětně dohánět, takže i tento argument by mi z huby kritika byl spíš k smíchu. Celkově si myslím, že si tento film vůbec nezaslouží negativní kritiku, protože mu v podstatě není moc co vytknout. Pan režisér se zvládl do české kinematografie uvést jako absolutní profesionál a já mu za to děkuji. Doufám, že film ještě podpoří a pořádně ho protáhne i různě na festivalech po světě. Rozhodně by si to zasloužil.(6.12.2015)

To isté čo jednotka, akurát v exotických lokalitách a vyhrotenejšie (zaťaté päste a vraždy). Škoda tých režijne odfláknutých miest (napr. scéna, kedy chce Káčko sex s manželkou v ôsmom mesiaci), ktoré to svojou neprirodzenosťou zhadzujú na úroveň lacnejšieho TV filmu. Mamon z produkcie HBO je paradoxne profesionálnejší a na rozdiel od Káčka sa dá brať vážne.(25.11.2015)

První díl mě přece jenom bavil o něco víc, tudíž dávám 4*. Hynek Čermák se v roli Kraviece vyžívá a i ostatní herci jsou ve svých rolích přesvědčiví a dobří. Potěšení by u diváků měl vyvolat fakt, že jak první, tak i druhý díl je počinem, za který by se nemusely stydět ani zahraniční produkce, jejichž snímky tak hltáme.(5.5.2016)

• - Spoiler: Když stojí Káčko (Hynek Čermák) s kumpány nad hrobem německého obchodníka v buši v JAR a míří pistolí na Dagana (Predrag Bjelac), je v odraze jeho slunečních brýlí zřetelně vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)