Gangster Ka: Afričan

Gangster Ka 2: Afričan

Gangster Ka: African

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2015, 100 min

Dvojka je síce drsnejšia, ale scenáristicky neobratnejšia a zbytočne naťahovaná. Vedel by som si predstaviť oba filmy v jednom. Príjemným prekvapením je produkcia, ktorá potvrdila, že aj v našich končinách sa dá natočiť poctivý film.(12.6.2016)

Možná trošku méně našláplé než první část, ale nemůžu si pomoct, když si kriminálku s takhle silným a známým příběhem vezme na starost schopný člověk, dodá mu jistý punc jedinečnosti, hutné tempo, skvělé kamerové záběry jako vystřižené z mnohem dražších produkcí, netáhnoucí se vyprávění a k tomu přidá (v druhé části) nádherné prosluněné lokace, vznikne něco o level výše než předloňské tuzemské produkce, které sice pravděpodobně nezaměnitelně nezmění pohled na chřadnoucí českou tvorbu, ale dávají vědět, že přecijen nějaké šikovné tvůrce v Čr máme. Vynikající tříhodinový thriller...9/10!(3.6.2016)

"Move your ass, bitch!"(6.4.2016)

Sice o něco slabší, než předešlý díl, ale pořád se jedná o záležitost, která může konkurovat západním produkcím. Platí tu vlastně totéž, co u jedničky. Silná gangsterská linka obsazená vynikajícími Čermákem a Bjelacem a slabší policejní s Čapkou, kterého snad mohl výrazněji podpořit Majer, ale dostal na to příliš málo prostoru. Z mého pohledu Káčkovi neprospěl přesun do zahraničí, protože stejně jako se tu zpočátku nudil on, nudil jsem se i já a i poté, co se chlapec rozjel, nevyvaroval se film několika hluchých míst. Ale i tak na konci vládla velká spokojenost a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, jak to teda vlastně všechno bylo. Docela by mě zajímalo, jestli Krejčíř dodá námět pro třetí díl. 80%(2.4.2016)

Že je Gangster rozdělen do dvou filmů jsem poznal jenom podle toho, že mezi premiérama venku opadalo listí. Jinak je to jedna velká jízda, kterou u nás v Čechách nezažijete ani na Matějský. Káčko sice v Africe postupně ztrácel dech a ke konci už kolem sebe jenom zoufale kopal nohama, filmu ale forma vydržela až do poslední klapky a křeče by hrozily leda tak u mě, kdyby to trenér býval nerozdělil na ty dva poločasy. Skoro jsem až rád za naší kvalitní tuzemskou líheň grázlů, protože to znamená, že Honza Pachl bude mít ještě hóóódně dlouho dost práce. P.S: Minimálně na jedné věci se s Káčkem shodneme - ne s každým hajzlpapírem se dá utřít zadek.(20.11.2015)