Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

pafka

Snad mozna dokonce i lepsi, nez prvni cast- Mene zamotana, primocarejsi a vic se muzete venovat hlavni postave. Jestli tohle je pravda, opet nevim. Hynek Cermak skvely, tady se mohl vyradit o dost vic - pod vlivem kokainu. Kdo delal cating a obsazeni hlavni role,l mel by dostat metal. ()

jfaba

Normální film o jednom gangsterovi, který podnikal i v cizině. Podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná. Nic se nedozvíte, což zřejmě ani nebylo smyslem tohoto dílka. Slušné, ale asi mě to už nepotká. ()

silak_xup

Pokračování o Káčkovi jede v rytmu první části, celkově bych to shrnul jako povedený film o českejch mafo, působilo to na mě ale tak trochu pohádkově, jak jsem psal u první části, mohlo to být syrovější, tohle byla spíš taková pohádka o mafiánech. ()

lobo87

Pri dvoje síce pribudli exotické exteriéry, ale kvalita šla zároveň trošku dole. Herci stále perfektní, ale cítil som, že sa to dalo urobiť aj kvalitnejšie... 65% ()

blondboss

Voľné pokračovanie Gangster Ka je v podstate tým istým, len v trochu inom prostredí, pričom sa už trošku aj pritvrdí a vidieť tu rozdiel v konaní a myslení Káčka v porovnaní s jednotkou. Hodnotenie však bude úplne rovnaké. 65 % ()

jungewolf

Můj komentář - VIZ : Gangster Ka platí i pro tento film ... . A když jsme v Africe : oproti např. diktátorovi v Zimbabwe R. Mugabemu je R. Krejčíř alias Káčko úplný žabař... . A to nemluvím o 1.prezidentovi Guineje ( Ahmed Sékou-Touré), který tam vládl od r.1958(vyhlášení nezávislosti na Francii) až do smrti r. 1984, který má příznačnou přezdívku "africký Stalin" ... . Jinak - 5 * a 72 % . ()

pOne

V průběhu obou dílů jsem si říkal, že by bylo možná mnohem lepší tomu dát dostatečný prostor a udělat z té změti událostí seriál - dvě série tak cca o deseti dílech. Takový Narcos.cz :) Nepůsobil by pak děj místama jak vyprávěný z rychlíku. ()

Mikakel

Snad jeste lepsi nez Gangster Ka,bezva hlášky a takovýhle gangster žánr se mi prostě líbí, takhle to proste údajně vše mělo být:-).. 4,5* ()

eMeMko

Viditelně slabší než první film. Exotické lokace nemůžou zakrýt díry ve scénáři a luxusními auty a děvkami se holt hluchá místa nezaplní. Herecká úroveň naštěstí zůstala, takže aspoň můžeme sledovat jak si Hynek Čermák stále jede to svoje (hláška stíhá hlášku) a skvěle mu sekunduje Predrag Bjelac. Ne straně zákona už to tak valné není, nicméně představitelé policistů byli slabší i v prvním díle. Dějově se nejedná o žádnou extra třídu, ale jako celek neurazí ani nenadchne. ()

rigby

Pokračování prvního filmu. V podstatě platí můj komentář k němu. I v tomto případě se o nic zásadního nejedná, filmoví kolegové mohou zůstat naprosto v klidu. Herecké výkony nic moc, spíše to připomíná televizní inscenaci, i když Hynek Čermák se snaží. Po filmařské stránce se také nejedná o žádný průlom, spíše kriminální standard. A to myslím na povedené české krimi seriály z poslední doby. Zasloužené dvě hvězdičky. ()

Crejdl

Kam vstoupil, tam po něm zůstala potopa. Budiž je mu jeho celá malá a pryčna tvrdá, spoluvězni nadržení a život kurva dlouhý. I přes skvělou kameru, hudbu, zpracování i obsazení je největší slabinou tlachání všech postav jako by parodovali nebo kopírovali americký sračky. Text který vypouští z huby je naprosto nevěrohodný a zní jako by si postavy hrály na gangstery někde z Chicaga. ()

Saxos

Pokračování s nádechem exotiky bylo příjemnější než předchozí Káčkova akce v Czechia, nebo jak nám to vlastně chtěj říkat. ()

Pavlosos

Naprosto zasloužených 100%!!! Kvalitní záběry z Joburgu, ještě kvalitnější herci ve většině rolí a precizní režie skloubená se scénařinou z, pro někoho nekvalitního filmu, vykřesaly naprosto delikátní pokračování již výborně natočeného předchozího dílu. :o) P.S.: Doporučuji k oběma filmům přečíst knihu J. Kmenty Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan - Film vs. realita; všechny informace o postavách poté krásně dokreslují příběh a navíc se dozvíme, jak celkem náročně film za, řekněme malé peníze vznikal a jaký výsledný dojem v divácích zanechal. ()