Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

corpsy

Keby mal mať novodobý rodinný snímok zástupcu, jedným z kandidátov by bol určite PADDINGTON. Zábava, ktorá sa môže pochváliť neočakávane dobrými hereckými výkonmi ( Nicole Kidman je na zožratie, pričom si svoju úlohu výsostne užíva ), hodnotami, ktoré sa v dnešnom svete už nenosia a príbehom, ktorý síce zabŕda do klišé, ale pritom svojím vlastným originálnym spôsobom pokračuje v ceste. Deti si tú poslednú hviezdičku rozhodne pridajú. ()

liquido26

Buď se to nesnažilo hrát na city, anebo jsem už citově úplně otupělý :-) Nicméně to byla fajn komedie s typicky britskou pohádkovou atmosférou a skvěle animovaným medvědem. ()

PauloZ

Velice příjmený film, kterému dominuje neokoukaná a osobitá animace meďošů a celé to působí strašně hezky, hřejivě a hravě. Zemité britské prostředí a humor tomu dodává šťávu a nenucenou zábovnost a nápaditost po celou stopáž, která tu dlouho nebyla. Už je to nějaká pátek, co na mě animovaný film takhle zapůsobil. Příběhově je to sice typicky rodinné, bez výraznějšího odkolnění se od šablonovitých témat, ale ta realizace je zkrátka parádní. V kontextu s příběhem vnímam jako ne zrovna šťastnou a naprosto zbytečnou roli Nicole Kidmanové, která sice splňuje roli padoucha s gracií, ale právě její rolí to zklouzlo to toho standardu rodinných filmů. Klidně to mohlo jít celou dobu nastoleným "bataleským" směrem. Každopádně svěží vítr do kolonky rodinných filmů. 4,5*. ()

Tryskomyš

Super rodinný film. Dobré obsazení herců. Ukazuje dětem že se má pomáhat druhým. Je to takové hodně citové. Úplně nejlepší je scéna s koupenou. Námětově se to dá srovnat s Myšák Stuart Little. ()

FFilipCZ

Samozřejmě se nabízí srovnání Paddingtona s jeho americkým sprostějším kolegou Tedem. A musím říci, že tady na plné čáře vítězí Paddy. Film jsem si neskutečně užil. Při smutných chvílích mi bylo opravdu smutno a naopak při vtipných jsem se popadal za břicho. Paddington je skvěle animovaný, scénky jsou dostatečně vtipné a trailer neprozradil vše, na co se ve filmu můžeme těšit (i když samozřejmě nejlepší scénky bohužel neutajil). Po dlouhé době zase super komedie a film, který se rozhodně hodlám zhlédnout ještě několikrát. ()

ledzepfan

Záplava jemných vtípků je parádní, ale určitě by to šlo zasadit i do příběhu který by byl méně šablonovitý, neinvenční a ve výsledku sterilní. ()

hous.enka

Paddington je jedním z nejlepších rodinných filmů, jaké jsem viděla, protože si v něm každý najde to svoje. Mně se nejvíc líbil medvídek samotný, nepřístupný tatínek (hlava rodiny z Panství Downton je prostě skvělá), Sally Hawkins jako bláznivá maminka (ač jí tedy obvykle nemusím, protože mi přijde křečovitá a tak nějak převýrazná; ale její roli právě tahle charakteristika sedí), taxikář z Malé Velké Británie, co má svůj kodex, a Nicole Kidman v roli, kterou bych například v době Moulin Rouge od ní nečekala. Tedy musím říct, že Nicole mi dlouho v žádné ze svých rolí nepřišla tak dobrá. Její zákeřná mrcha je pro mě mrchou letošního roku. No, nebo přinejmenším mrchou měsíce. Blond mikádo, kožená vestička a spousta vychytávek á la James Bond - to Nicole zkrátka sedí skvěle. ()

baribal

Když by mi někdo řekl, že od Paddingtona dostanu celkem dospělou zábavu, myslel bych že si dělá srandu. Imperiální humor a smysl pro detail, po všech stranách perfektní animák pro každého. K tomu vtipné připomínky Indyho nebo Mission Impossible, záporačka Kidman a nemotorný pan Curry dělají z Paddingtona špičkový animák. Není nad to mít pod čepicí.. sendvič! ()

Rosana

Plyšový medvídek, který mluví a symbolizuje uprchlíky před 2. světovou válkou... Né, fakt né. To nedávám. Asi je to klasika, děti to milují po celém světě... Hvězda pro Nicol Kidman, jinak to stálo za starou bačkoru. ()

consuela1

Neuvěřitelně milý medvídek přichází z hlubin nejtemnějšího Peru najít domov do chladné Anglie. Po katastrofických eskapádách v rodině v jejímž čele stojí typický Brit a která je celá tak nějak britská, po překonání nástrah při kterých jde medvídkovi dokonce o život a kdy finální záchrana přichází naprostou náhodou od úplně opilé hospodyně :-), Paddington nachází ten nejvlídnější domov v srdcích která dokázal rozehřát snad svým rozmilým vzezřením, snad paprskem peruánského slunce, snad i kapkou výtečné pomerančové marmelády. ()

Soundtrack

Takový o hodně lepší a především vtipnější Myšák Stuart Little. Jeden z mála rodinných filmů, který nepůsobí přehnaně moralisticky a to především díky všudypřítomné ironii hlavních postav. ()

ArsenalEagle

Parádní rodinný film, který ocení nejen děti, ale na své si občas přijdou i dospělí. Já sám jsem se hned několikrát nahlas rozesmál, protože některé gagy byly naprosto fantastické. Milý plyšový vzhled Paddiho, výborný Hugh Bonneville, posedlá Nicole Kidman nebo milovník Peter Capaldi, to jsou hlavní tahouni, kteří podporují slabší, ale příjemný příběh s povedenými vtipnými momentkami. ()

Pierre

Nevím jestli je to až tak strašně milé jak ostatní píšou. Že by mě to nějak pohladilo po duši se říct nedá. Příběh podle takové šablony jsme mohli vidět už několikrát a ten záporák tam moc neseděl. Ale některé gagy jsou správně ulítlé a občas jsem se i upřímně zasmál. Ten ujetý humor se tam zase vyloženě hodil a dobře tenhle již okoukaný typ filmu zpestřil. Je taky vidět snaha tvůrců pobavit jak děti tak rodiče zároveň, které si vážím. Kdyby je napadl originálnější příběh a lepší záporák mohl to být skutečně povedený rodinný film. Takhle je pouze průměrným a za pár dnů si ani nebudu pamatovat, že jsem ho viděl. A to je škoda. ()

erased

Zdravá porce vtipu, blbinek, dojímání i napětí - přesně to všechno z legendy britské rodinné zábavy dělá už víc než půl století zaručený evergreen. Nejnovější reinkarnaci peruánského bručouna tento přístup vychází překvapivě dobře, v žádném ohledu netlačí na pilu, a právě svou svižností a grácií se může zařadit mezi ty nejlepší klasiky od disneyho. Jen konečně s britským humorem a třešničkou na dortu v podobě Petera Capaldiho. Nezbývá než doufat, že se Paddingtonův návrat uchytí a dočká se pokračování, protože jedinou chybu filmu vidím v tom, jak rychle mi utekl v porovnání s tím, kolik času bych s méďou chtěl strávit. ()

kaylin

To, jak je celá zápletka vedena, to není úplně originální, ale stejně mě film nesmírně bavil tím, jak se zde vrší zajímavé situace, které nejsou vůbec nudné a v některých případech jsou naopak velmi nápadité. Vizuální provedení má k dokonalosti už skutečně málo. Skvělí herci na svých místech a nádherná Nicole Kidman, která mi v tomhle střihu opravdu imponovala. ()

Rakosnicek77

Dlouho jsem se tak nepobavil a řeknu vám upřímně, že jsem snad lepší rodinou komedii ještě neviděl! A když říkám komedii, tak tím myslím opravdovou zábavu a úžasnou podívanou, jakou od komedie očekávám. Tenhle medvídek vás nenechá ani chvilku na pochybách v tom, že mu jde hlavně a jedině o nalezení nového domova a nové rodiny, což se mu alespoň v úvodu moc nedaří, díky všem těm pohromám a katastrofám jejichž je původce, nakonec ho ale budou tak jako jeho nová rodina, milovat i všichni diváci v sále! Nutno podotknout, že věkový průměr téměř zaplněného sálu byl asi 11 let, ale toho jsem si ani nevšímal, jelikož jsem se po celou dobu skvěle bavil! Dabing byl dobrý, vůbec filmu neuškodil, tak jako bylo skvělé obsazení v čele s hrozivou Nicole Kidman, která si roli ďábelské preparátorky, vyloženě užívala. Paddington je zábava pro všechny generace a i když na tuto komedii vyrazíte sami, zrovna tak jako já, tak se za to nebudete muset rozhodně stydět! Paddington mě dokonale nadchnul! ()

..Lucas..

Ani nevím co, ale něco tomu chybělo. Něco, aby mě film o něco více zaujal. Takhle to byl jen nadprůměr a to především díky skvělému obsazení. I Nicole Kidman ta záporná role slušela. ()

Kaluž

Na britskou taškařici překvapivě svižný a hlavně vtipný film pro celou rodinu. Tohle si dáme zas… a rovnou si k tomu otevřem sklenici pomerančové marmelády. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)