Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval... (APK Cinema Service)

hous.enka

Adeline je jedním z těch romantických filmů, u kterých mi asi nějaké smítko padlo do oka, protože jinak jsem tvrdá holka, co se nesloží z jedný sladkobolný líbačky v závěru. Zaprvé je skvěle obsazená ústřední dvojice: Adeline a Eviss. Ona je v každém desetiletí perfektní, on je naprosto k sežrání tady a teď (sbírka knih místo květin, sexy tělo s krůpějema vody, když vychází ze sprchy). Jasně, mělo to pár slabin (těžko se Adaline pokaždý jmenovala takhle, jak sama na začátku říká), všechna ta fyzika a řeči o Měsíci... Ale jinak, jinak je to pro mě romantický film měsíce, ach. ()

maddy

The Age of Adaline síce do príbehu vnáša jeden netradičný „fantasy“ prvok o nikdy nestarnúcej hrdinke, ale v jadre sa jedná o klasickú romancu, ktorá sa netradične iba tvári. Každopádne to nie je žiadne výčitka, pretože film je poctivou tradičnou romantikou v krásne zasnenej atmosfére, ktorej sa nedá nič zásadne vyčítať. Nijako nepotrebuje emočne žmýkať alebo tlačiť na pílu, či už po stránke príbehovej, romantickej alebo filozofickej, všetko tu je zľahka načrtnuté a to je aj dobre. Niekedy nie je potrebné púšťať sa do hlbších rozborov, keď to film nepotrebuje. A presne taká je Age of Adaline, vo svojej netradičnosti tradičná a predvídateľná romantika, veľmi príjemne natočená a zasnene si plynúca k očakávanému, ale krásnemu koncu. Roztomile naivná ako jej detailné vysvetľovanie o tom ako prišla Adaline k nesmrteľnosti, keď do jej auta udrel blesk, zato však krehká rovnako ako hlavná hrdinka v podobe vynikajúcej Blake Lively. Jednoducho s citom zrežírovaná správna dávka srdečnosti a to niekedy plne postačuje. Viem si to síce predstaviť viac vyhrotené, viac prepracované, viac osudové – hlavne líniu s Harrisonom Fordom, ale načo vlastne? Takto to je viac ako príjemne stráviteľný romantický gýč v tom najlepšom slove zmysle. Niekedy takéto poctivo natočené oddychovky plne postačujú a väčšia hĺbka by v tomto prípade Adaline len uškodila. Pretože čo je pre film najlepšia vizitka než fakt, keď si pri záverečných titulkoch prajete, aby pokračoval ďalej, aby ste osudy postáv mohli sledovať ešte o niečo dlhšie? CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

agentmiky

Film Věčně mladá je snímkem se zajímavým a neobvyklým nápadem,který tvůrci ztvárnili na výbornou.Hlavní roli ztvárnila americká herečka Blake Lively,kterou moc nevídám v ostatních filmech,což je podle mě škoda.Na pohled se zdá sympatická.Dále musím ocenit přítomnost mého oblíbeného herce Harrisona Forda a neskutečně skvělou doplňující muziku.Ani nevím,co bych filmu mohl vytknout.Po těch všech akčních "nesmyslech" jsem si u tohoto filmu odpočinul.Možná ho někdy zhlédnu ještě jednou.Za mě dávám 90% ()

MartinezZ

Nejprve to vypadalo na jakýsi mix Rosamunde Pülcher & Highlandera a variace na Benjamina Buttona, ale pro mě nečekaně se z toho vyvinula poměrně příjemná pohádka na téma "Kráska, milionář, tajemství a věcí mezi kometou, nebem a Zemí" :) Navíc mi to mj. i způsobem průvodcova vyprávění připomnělo skvělý Stardust, což se taky počítá. Do filmu jsem se nehrnul a o to více je to nečekané a milé překvapení. ()

Paxxx.cz

Tento tip filmů mi přesně sedí a dostal jsem víceméně co jsem čekal. Zcela se ztotožňuji s názorem uživatele Malarkey- je zde pěkný atmosférický příběh (podobně jako v Podivuhodném příběhu Benjamina Buttona), krásná Blake Lively podala dobrý výkon. První půlka filmu se mi moc líbila, ve druhé se trochu vytratilo kouzlo filmu, ale přesto jsem celkově docela spokojen a film doporučuji...75%. ()

SaNcHeZ_cz

Věčně mladá je příjemnou a docela ojedinělou romancí, která se ani pod nánosem kýče a stereotypů nepromění v blábol. Naopak. Díky příjemným hereckým výkonům a sympatickému nadpřirozenému nádechu se z ní ve výsledku stává příjemná a oddychová podívaná. [70%] ()

Wysch

Blake je strašně sexy, ale její mužskej protějšek je strašně odpornej. Naštěstí je tam Harrison! A týpek, kterej hraje mladýho Harrisona! Ten měl být hlavním týpkem, protože mu s Blake neskutečně padne. Jinak to ale bylo vlastně příjemný večerní pokoukání, který po odchodu z kina tak nějak rychle vyšumělo a ze kterýho zůstaly jen maličký bublinky hezkejch okamžiků (ve všech případech těch z minulosti). Update: Bonusy na DVD ukazujou, jak je to vlastně s tím týpkem, co hraje mladýho Harrisona, a jeho setkání s jeho velkým idolem. Hned jdu psát na twitter, že Anthony Ingruber for #YoungSolo ! ()

Baronne

Příjemná pohádka, která neurazí. Harrison je v 72 letech pořád sekáč a pořád úžasnej herec. Nemám moc co vytknout, je to dosti jednoduchý. Super film pro čajovej dýchánek. Jediný, co bych asi nepoužil je fráze "See you soon" na slepýho.. Myslim, že by ho to mohlo trochu urazit. ()

Makky

Srdcom som asi desne gýčový romantik a mal by som začať čítať Pilcherovú. Každý máme občas svoju slabú chvíľku a necháme sa unášať rozprávkou, kde dúfame v šťastný koniec. Z námetu Adaline sa dalo vytrieskať viac, no predsa len išlo len o tú jednu vec. Lively, Burstyn a Fordovi gratulujem, tých 110 minút s nimi bolo vynikajúcich. ()

kaylin

Celý nápad se mi velmi líbil, ale bohužel ke konci to pro mě trochu ztrácelo dech a bylo to až moc poplatné tomu, co se od amerického romantického filmu očekává. Nebylo zde žádné překvapení a myslím si, že celý potenciál nápadu nebyl využit. Přesto je to jedna z nejhezčích romancí, jaké jsem za poslední dobu ze spojených států viděl. ()

blackrain

Zde je přesně odvyprávěn důvod, proč nechci být věčně mladá. Chci stárnout jako všichni ostatní, jako má rodina, příbuzní, blízcí a přátelé, lidi, co znám a vídám. Bylo to civilně zpracované téma, trošku rozvleklé a pomalu plynoucí. Tím vším se můj požitek a prožitek z filmu umocnil. Nápad a myšlenku chválím. Stárnutí je normální proces. Zarostlý Harrison Ford je k nepoznání. ()

..Lucas..

Blake mi v Gossip Girl přišla celkem otravná, ale tady byla skvělá. Hlavní roli zvládla s přehledem a především jsem ji vše i věřil. Příběh se mi taky velmi líbil, nenudil jsem se a podobná témata mám hodně rád. Za mě lepší čtyři hvězdy. ()

Kaluž

Věčné mladá je fajn romantika na nesmělé rande, pobaví a neurazí. Mám s ní ale jeden maličký problém. Blake Lively není žádná superherečka a v tomhle emocemi nabitém drámu, kde prakticky nesleze z plátna, je to o to víc vidět. Celé se to navíc nějak podivně vleče a příběh dostává grády až ve chvíli, kdy do děje naskočí Harrison Ford. V ten okamžik se vše přetáčí o pověstných 180 stupňů a tvůrci konečně proráží citovou bariéru. Kdo by to do toho obstarožního pašeráka po letech bídných rolí řekl. Zajímavě vystavěná pohádka, která ve druhé půli konečně popadne dech a v závěru chytí za srdíčko. Kdyby v ústřední roli zářila talentovanější tvář, šel bych nejspíš o bod výše. ()

Remedy

Už z podstaty je těžké přetransformovat podobný námět nějak seriózně do reality. Každopádně oceňuji skutečnost, že do popředí tu především vystupuje úděl hlavní postavy a dochází k poměrně přesvědčivému nabourávání zažitého stereotypu, podle kterého je vlastně skvělé být stále mladý. Rozvíjení tohoto motivu je vlastně dost silné a konflikt s postavou ztvárněnou Harrisonem Fordem je zajímavý. Ve výsledku je to přesně mezi 3* a 4*, protože jsem se nějak nemohl zbavit pocitu předčasného a ne úplně přesvědčivého závěru. Typický příklad filmu, u kterého bych (nejspíš) po druhé projekci šel s hodnocením dolů. Po prvním zhlédnutí jsou to takové vratké 4* zejména za ten neotřelý námět a v rámci možností nápaditý styl vyprávění. ()

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (více)