Královský písař Janek (Matouš Ruml) a princezna Amálka (Monika Timková) myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků v čele s urozeným panem Dietrichem (M. Kramár). Podivná krádež jejich truhlice plné drahých kamenů, ze které je obviněn Janek, uvede události do pohybu. Janek, aby si zachránil život, musí zmizet. Amálka, jejíž ruku si nárokuje Dietrich jako náhradu za ukradený poklad, ho brzy následuje. Společně musí najít pravého viníka loupeže, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti, odhalit záhadu tajemného znamení na Dietrichově paži a napravit jednu dávnou křivdu. Přitom oba zjišťují, že jsou si čím dál tím bližší a láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jenomže pronásledovatelé jsou jim v patách… (Česká televize)

Luswani

Slabší průměr. Hlavní představitelka byla nevhodně vybrána. Princezna by měla být něžná, jemná a dívčí. Tahle je vzhledově příliš hrubý typ a její chování se mi taky nezdálo. A to, co zde předváděl Petr Nárožný, to bylo herecké zvěrstvo. To byla snad nejvíce se pitvořící postava v dějinách českých pohádek. Naopak mě překvapil herecký výkon Maroše Kramára, roli záporáka si pěkně vychutnal. Líbíla se mi kamera. Pobavilo mě: "Vašku, vždyť nemám ani meč, není ti to trapný?" No a k samotné pohádce: opět ztroskotala na tom základním, na čem ztroskotávájí ostatní novodobé české pohádky - na příběhu. Proč investovat peníze do výroby filmu, když základní stavební kámen - scénář - je odfláknutý..? 50% ()

kolacky

Mně se to líbilo. Na dnešní pohádky docela povedené. Tři hvězdičky. A čtvrtou za velice příjemné obsazení. Sympatický komentář - Tom Lachtan. ()

Thovt

herci se snaží o sto šest (i když Nárožnej zní spíš jako parodie na sebe sama), ale ubohej scénář film táhne ke dnu - tři pětiny filmu zabírá úvod a samotný hlavní dobrodružstí trvá asi deset minut. no, aspoň že Janák už nevykrádá konkrétní pohádky, ale je jen obecně neoriginální... ()

DanielaE

Takže máme tu dvojici, která se mezi sebou špičkuje, kde princezna není "puťka" čekající na prince na bílém koni, ale emancipovaná, sebevědomá a kdovícoještě žena. Takže Vondráčková s Neckářem v ŠSP a Ruml s Timkovou v této pohádce. To, co v první pohádce vypadá uvěřitelně, je vtipné i "roztomilé", v této působí trapně. Lexa je celkem v pohodě, ale bohužel, Monika Timková není ani vtipná, ani princezna. Je to je jen zpovykaná mužatka. Neznám ji, takže nevím, zda je to jí samotnou nebo režijním vedením, ale pokud je hlavní postava takto nesmpatická a nepatřičná, pak už fakt, že mi bylo Dvořáka až líto za tu nelogickou trapnost, co tam musel předvést, je už zcela zanedbatelná. Jedna hvězda za Bartošku a hlavně Nárožného, který zklamat prostě neumí, druhá za lokace. Ale tuto pohádku NEVER MORE! ()

Claire.TJ

Byť je pravda, že mám aktuálně předepsané koňské dávky calcia pro nedovápněnost své kostry a tudíž bych měla původ svch křečí asi hledat v ní, ale stejně mám dojem, že při sledování Princezny a písaře za ně mohlo hlavně to, co se na mě valilo z televize. Co člověku trklo do palice rovnou, už z ukázek, byly příšerné kostýmy. Kdo dokáže zprznit vizáž i tak pěkných chlapů, jako je Bartoška, Kramár... no, Dvořák na tom mohl být lépe, ale jeho nedokáže zkazit snad nic, je fakt jelito, a komu nedojde, že dál prohlubovat nekrasaveckost Lexy je fakt blbost, je jelito totální. Princezniny vlasy pak nic jiného než jelito páchat nemohlo. OK, ale tak nebuďme povrchní. Má to tedy nějaký děj, za který by to šlo pochválit? Nemá. Když jsme už jednou u těch jelit, ukažte mi jiného než jelitelského krále, který by za to, že z jeho pokladnice zmizí ne jeho poklad, dal svoji korunu. To musí být jelito. Člověk, který dvacet let pátrá po zločinci a přitom si nevšimne, že ten zločinec trůní na hradě a uzurpuje trůn, musí být taky absolutní jelito (a krom toho nechá dvacet let bejt ženu i dítě, gratuluju. Milí tvůrci, nechat pana Dvořáka hrát jelito je HŘÍCH!). Detaily, jako být schopen oprat bez prášku šaty vytažené z bažiny do dokonalé bělosti, se v rámci "everything's possible when you believe it and it's a fairytale" odpouští, ale to, že už je to několikátý rok, co nám ČT dala pod stromeček absolutní pyjovinu, se už odpouští hůř. (Poslední pětihvězdová fenomenální pohádka byl holt Petronelek, Anděl Páně...) (Jinak jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že tvůrci hodně pařej Assasin's Creed a chtěla jsem to tu poznamenat, ale jak jsem četla, neměla jsem ten dojem a konkrétní herní titul na mysli jediná :)) ()

SB

Vyloženě špatná pohádka to není, ale slabých míst má hodně - od příběhu (většina postav včetně jedná jako nesvéprávní, hlavní hrdina je rytíř(?) studující(?) na písaře) přes idealizaci (obvyklý sňatek služebníka se šlechtičnou) k naivitě (některé souboje). Představitelé byli sympatičtí, ale bohužel většina výstupů Nárožného posouvá pohádku k Troškovi - s příběhem nejslabší prvky pohádky. ()

sharka.68

prostě Lexa princem nebude a Saša nebude nikdy dvorní dáma-společnice princezny. Vytáhnout námět z Tisíce a jedné noci a myslet si,že ostatní přijde samo..nepřišlo...bohužel. PS: ty hvězdy má pan Nárožný za kocoura ;-) ()

tsatsiki

Docela dobrá pohádka, která mě příjemně překvapila. Matouš Ruml předvedl velice sympatický výkon, Jiří Bartoška sice mohl dostat více prostoru,ale jeho kouzlo nezmizelo a Maroš Kramár tady exceloval.Nikdy bych nevěřil jak věrohodně tento hodný pán dokáže zahrát takového zmetka a on to dokázal bez problému. Timková mě sice nudila, ale jinak to bylo velice příjemné a dávám 4*. ()

Dixieboy

V dnešní době plné Troškových sraček, uvřeštěných přincezen, debilních S/M pekel je tohle jako svěží závan. Příjemná akční pohádka s krásnými kostýmy, nádhernými parukami a velmi příjemným hereckým obsazením. ()

Mustaffa

Opravdu hrůza. Jedna z nejhloupějších pohádek, které jsem viděl. Hloupé dialogy vyloženě trhají uši, zápletka tak špatná, že snad pětileté dítě by ji vymyslelo lépe, otřesná princezna a hrozné herecké výkony snad úplně všech, kdo se na obrazovce objevil. Tohle už nikdy nechci vidět. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Tohle bylo fakt divný. Lokality umouněné zaflusaným středověkem, postavy nesympatické. Tohle nemají být štědrovečerní pohádky. ()

carl.oesch

Tři hvězdičky dávám za to, co tady popsali ostatní recenzenti na volné noze. Pohádka je skutečně sympatická vizuálně, akčnost je odpovídající (i když pro měn etalon - tedy S čerty nejsou žerty je někde jinde i v tomto směru), řada nápadů je dobrá (skvělá byla scéna v bažinách - tedy až na ten konec, či spíše vyústění), Monika Timková není ošklivá, ale je to holčina, která se bude hodit spíš do detektivky nebo filmu ze sportovního prostředí, ostatní herci nezklamou, takže dobrý, koukatelný, ale ne ani hodně dobrý....ale tu čtvrtou hvězdu dávám jednoznačně Ondřeji Brzobohatému za muziku. Pro někoho možná prvoplánově chytlavou, pro klasické intoše povrchní, nezajímavá, primitivní, zastaralá, ale pro mně prostě - hezkou a příjemnou. Právě tady jsme si uvědomil, jak u nás dobrá muzika ve filmech prostě chybí. Za tohle by se nemuseli stydět u žádného dobrodružného filmu a la Angelika či podobné francouzské rytírny s Maraisem a nebo mi to připomnělo hudbu k americkému Muži se železnou maskou. Paradoxně si hudebního doprovodu daleko víc všimnu (vnímám ho jako součást filmu) u dokumentů typu např. Národní klenoty, kde to Dominik Renč utáhne s celkem jednoduchými prostředky....tak přeji O. Brzobohatému, aby se mu dařilo a dotáhl to někam dál. Upadající česká filmová tvorba s extravagancemi za každou cenu mu prostor nedá. A když tak jenom v podobných filmech jako je tahle pohádka, kde jeho hudba nějak tak (podle mých pocitů) řídí tempo vyprávění. ()

natalanka

Zase jedna z nádherných neotřelých pohádek :-) Kouzelně krásných. Vtipná, s nádhernými exteriéry, neuječená, milá, opravdu jsem spokojená :-) Jen ten král nemusel mít tak hloupou parochňu jako ťululum.... ale jako KRÁL :-) ()

JenYu

Pohádka až neobvykle akční. Příběh s nápadem. Padouch, který nezahálí. Sympatický a neohrožený písař. Ale taky hlavní hrdina s příšernými vlasy, honičky možná až příliš dlouhé, nepřesvědčivá princezna a nemastný neslaný král. ()

STORM70

Včera jsem velebil Janáka za super pohádky O vánoční hvězdě a Korunní princ no a jsme zase ve sračkách. Sorry jako. Hrůza a klasický děs posledních let. 3/10 ()