Královský písař Janek (Matouš Ruml) a princezna Amálka (Monika Timková) myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků v čele s urozeným panem Dietrichem (M. Kramár). Podivná krádež jejich truhlice plné drahých kamenů, ze které je obviněn Janek, uvede události do pohybu. Janek, aby si zachránil život, musí zmizet. Amálka, jejíž ruku si nárokuje Dietrich jako náhradu za ukradený poklad, ho brzy následuje. Společně musí najít pravého viníka loupeže, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti, odhalit záhadu tajemného znamení na Dietrichově paži a napravit jednu dávnou křivdu. Přitom oba zjišťují, že jsou si čím dál tím bližší a láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jenomže pronásledovatelé jsou jim v patách… (Česká televize)

Lilith03

Tvorbu pana Janáka mám neskutečně ráda. Tahle pohádka je má velmi oblíbená, protože si potrpím na romantickou linku a ta tady pěkně funguje. Hlavní postavy jsou sice mladá třeštidla, ale funguje to. Herci jsou dobře zvolení, mám moc ráda pana Kramára a hlavně Rumla. A pan Nárožný zase pobavil. Jen teda ten Přibík, ten je dobrej... Zachránil je z bažiny a dokonce je vykoupal, osušil, převlékl a princezně i nakulmoval vlasy, ten je dobrej :⁠-⁠D ()

kuri-noha

Děj průhledný jako moč po 10 pivech. Pohádka nemá pohádkové kouzlo, všechno se snadno a rychle vyřeší. Ani herci tomu moc nepřidávají, vše vypadá triviálně. Jen Maroš Kramár se mi líbil...Někdy nevhodně moc pompézní hudba. Nejvíc mi vadilo množství prostřihů a kamera na 5 místech při jedné scéně, kde by stačily fleky 2 (například když se Janek a princezna převlékají, létá tam množství detailů a polodetailů, které trvají každý cca vteřinu). Tohle rozkouskování to kazilo. No... Ale snaha byla, snaha přeci byla! Ale pořád jen snaha. Na něco podobného jako "Štastný smolař" asi budeme čekat mnoho dalších Vánoc. ()

Himbajz

Jako neurazilo to, ale tím to končí. Půlka Comebacku tam hraje a Lexa tam lítá jako korytnačka ninja. Méně akčnosti by pohádku udělalo kouzelnější. Přitom panorámata skvělá, obsazení super...nevím, kde je chyba. Třeba se to uleží. Ale trochu jsem se těšil na POHÁDKU. Zachránil to Narožný, jak měl tu paruku na půlce řepy :-) :-) :-). Jo, kocour byl top :-). Takže vlastně Nárožný zachránil dost reputaci, jak tak čtu ostatní komentáře. ()

tulrika

Musím uznat, že Matouš Ruml byl parádní. To bylo asi jediné plus. Příběh byl slabší a pořád se někam utíkalo a pak vracelo. Přišlo mi, že princezna vůbec neumí hrát. To že se setkala s chlápkem, co její matku shodil do rokle s ní ani nehnulo. Pořád se nablble usmívala a trousila nevěrohodné repliky. S toho asi nový vánoční hit nebude. ()

BullittSF

Kdyby Ruml a jeho kumpáni nevypadali jako hobiti a hezká Timková nebyla ve filmu fakt jako opice, nevykrádaly(nebo možná nenápaditě citovaly) se Tři oříšky nebo Byl jednou jeden král,mohlo to být asi o maličko lepší,i tak ale nejlepší premiérová vánoční pohádka od Anděla páně. ()

Nefra

Marně hledám v poslední době u nově natočených pohádek pocit vstupování do jiného zvláštního světa, kde je dobro a zlo a kde princezna najde svého pohádkového prince. Dialogy mezi písařem a princeznou jsou dosti odfláklé, princezna má intonaci hlasu zcela neprinceznovskou bez kapky jemnosti....Pronesené vtipy jednotlivých postav v některých scénách nejsou nijak vtipnými ba naopak zcela trapnými.. Prostě velké zklamání :( Po dnešním večeru jsem se utvrdila v tom, že se začnu dívat o Vánoce pouze na staré osvědčené pohádky. Ty mi navodí atmosféru, kterou bohužel v těchto nově rychlonatočených pohádkách úplně postrádám. Jednu hvězdu dávám pouze za dobrou volbu interiérů a exteriérů. ()

gizi

Z mého vánočního pohledu není pohádce nic moc co vytknout. Na druhou stranu není na ní ani nic moc výjimečného. Naštěstí nenudí, děj není stereotypní a celkem plyne, i když ke konci jsem již byl trochu netrpělivý. 70% a přikloním se ke 4*, 24.12.2014. ()

giacobbe

Akční pohádka. Bylo by příliš přísné hodnocení napsat "Rafťáci pro děti" , přesto je poznat podobný rukopis scénáře a režie. ()

ssarka odpad!

jsem proto,aby tradice každoročně nových pohádek zanikla...tyhle hrůzy si můžou strčit někam..po 20 minutách jsem se musela zvednout a jít to rozdýchat...princezna vypadala jako mutace chlapa s prsama,děj absolutně bez špetky logiky-již zmíněné zde scény o neustálém běhu do nikam,bažina cca 2 km od zámku,vytažení z bažiny,umytí a telenovelské nalezení otce,kterej sedí bez důvodu v bažině pod zámkem,ještě před utopením se princezna ošklivka hledá s písařem,jako by ani nešli spolu a pak na sebe bafnou za stromem jako retardi..a více a více takových sračkových scén....paruky se taky moc nepovedli...vtipnost se evidentně stavěla na panu Nárožném ale at se snažil,jak chtěl,tak to jeho zpívání vtipné nebylo....otřes a hrůza...díky bohu za dvdčka a staré předrevoluční pohádky,ty nové by mi vánoční atmosféru nenaladili ani kdyby to sledovala 24 hodin v kuse...prosím pane Janáku,najděte si jinou práci..za mě jednoznačně odpad a rychle zapomenout.. ()

jarmil8

Janák vsadil na akci a rezignoval na logiku. Možná to děti překousnou, možná ne, ale poskládat za sebe atraktivní scény bez návaznosti (scény z bažin se vším všudy a většina dalších) prostě ani opojen vánoční nadílkou nepřehlédnu. Možná by tomu slušelo trochu větší drama, protože lehká komedie to nebyla (smrt královny zřejmě ani krále nezarmoutila natolik, aby se chtěl spravedlivě pomstít apod.). Samotné akční scény a souboje působí spíš směšně (nejspíš díky střihu) a bohužel se nevyhneme ani jisté trapnosti (Petr Nárožný). Škoda, alespoň vizuálně tu máme jistý pokrok od televizních vyprávěnek. ()

carnacv

Ach jo. Tak pěkný nápad a tak nevyužitý. Režisér se bohužel téměř výhradně zaměřil na rozpatlávání nevýznamných scén, a tak mu již nezbyl čas na to důležité. Proto, když už se ručička chýlila k hodině a v pohádce se stále nic pořádného neodehrálo, začal jsem se obávat, že rozuzlení děje opět utrpí rychlým sledem v závěrečných minutách. A bohužel se mé obavy naplnily, neboť chvíle Jankova otce (jehož příchod na scénu všichni netrpělivě očekávali) nepřišla trefně při příležitosti odhalení spiknutí, kdyby mohl např. svého syna ve vypjaté potyčce zachránit, ale ke škodě filmu tato chvíle musela naprosto rezignovat na vyloženě dementní scenérii, jež mohla dojmout maximálně batolata. A v tomto duchu se vlastně neslo celé rozuzlení, neboť ztracený potenciál již nebylo možno žádným způsobem dohnat a nahradit. Chudák Jankovo otec tak vlastně vyzněl jako neschopný lempl. No alespoň, že to jeho syn trochu napravil, i když i zde bychom mohli diskutovat. Stran hereckých výkonů působí dobře trio záporáků. Špatný dojem nebudí ani pan Ruml a docela se mi líbila i paní Timková, i když si nejsem jist, zda v jejím případě větší kus neodvedla její přirozená krása a naturální vystupování před kamerou. Duo Bartoška, Nárožný mě tentokráte příliš neoslovilo, nehledě na to, že stylizace pana Bartošky již byla jednou na stříbrném plátně předvedena a opakování téhož není příliš vhodné. ()

Spike86

Trochu akčněji pojatá pohádka, co se kaskadérských vložek týká (parkouru), s dobrou hudbou, exteriéry, vtipnými scénami s Nárožným, která by ale potřebovala přidat trochu invence po stránce scénáře. 60% ()

numan

I při stopáži pouhých 81. minut kolem mě prošumělo takové strašně dlooouhé utahané prázdné nic. Aspoň že si někteří naši přední i zadní umělci zase trošku namastili kapsy. Ostatně všelijakých typů, co si ve veřejnoprávní ČT mastí kapsy prachama z povinných poplatků od lidí, co musí cálovat, i když TV ani nesledujou, je jak s*aček. Předpokládám, že z oněch státem nařízených 135 korun už brzo bude 150, aby nás mohla domácí kulturní fronta zásobovat ještě horšími hovadinami. Škoda, že se Klausovi za jeho vládnutí nakonec nepovedlo ČT zprivatizovat, bylo by to to nejlepší, co kdy dokázal. ()

sikky

Nebylo to až tak zlé, ale jak zde zmínil flanker.27, je patrná inspirace Piráty z Karibiku (a to jsem viděl jen jeden díl) a to včetně hudby. Netradiční podívaná, trochu příliš nepravděpodobná zápletka, honičky neurazí. Záchrana minutu po dvanácté Jožinem z bažin, totiž Přibíkem (Jiří Dvořák), který zde dostal bohužel příliš malou roli. Částečně zpackaný návrat na hrad, který má za důsledek únos krále. Pecka v horším slova smyslu na závěr, kdy se do té doby obstojná filmová hudba náhle při titulcích doplnila nějakou písní, která do ní moc nezapadala. ()