Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

Oxytocin

Na teplé letní večery, kdy si říkáte, že je velmi náročné vzít nějakou odbornou knihu do ruky, už se nechcete cáchat u vody a pouze naplno vypnout mozek, se hodí na plno tuctové ra taaa taaa tatatata..... střílečka, která je MADE IN USA na plné obrátky. ()

Alagaesie

„Ahoj klucí!“ Studená válka v kabátě pro 21. století? Jó, Severní Vietnam je krutý… Tak co Packarde, vrátíš se? Bývalý voják/recepční je tu výbornej už od svého vstupu na scénu. Zkušenost je nezbytnost. "Mason Weawer. Is a woman." "Last time I checked." Chráněnej ostrov… Ale čím, že? Skvělej záběr na formaci. Nezodpovědný Americký otec. Při příletu nádhernej landscape a výtečnej kontrast „přírody a oceli“. Au. Bolestivé poznání, že? Opička hodem koulí velmi předčasně splnila limit do Tokia 2020. Chapman byl fakt „přesnej“. Za minutu mohlo bejt po něm. A Samík L. si něják moc věřil. John Goodman tu neměl zrovna pozitivní roli... Bizon jako kráva - a dobrej vohoz. Nikde není bezpečno... Proč tý Larsonový někdo nesebral ten zasranej foťák? Dobrej kousek pan lumber-poručík Marlow. Ten jejich „chrám“ byl fakt hezkej. Křídovej Kong! Král ostrova byl vůbec moc hezky udělanej. Marlowovo pojmenování těch sráčů myslím sedělo. Bezva ptáci! I Kong má srdce. Poručík popsal Studenou válku hezky. Výborný montování letadla. MAXI & cute stromová kobylka. Kontrastní loučení s domorodcema pobavilo. Míček na kormidle! Tlapy... Kruci, ptáci. Lebka sem, lebka tam... Archeolog se musí blahem udělat. Okaay. Oheň je holt hustej sluha. Plukovník to neměl srovnaný. Zvířátka si začala vyskakovat. Blízký setkání opičího druhu. Kong je Pán! ()

bedsore

Vcelku zábavná a vizualně povedená popcornovka, která se ke konci navenek sice tváří grandiozně a sebejistě, ale uvnitř trochu ztrácí dech. ()

Tobyseq

Ano, je to super hustý cool akční blockbuster, který baví od začátku do konce. Ano, ten film má překrásný vizuál. Ano, super retro hudba a ano, ten film je velký úspěch, co se týče těchto věcí, je to zvládnuto na jedničku. Ale, je tam to ALE. K postavám jsem si udělal nulový vztah. Každá z nich tu má nějaký důvod tu být, třeba Hiddleston je tu jako takový stopař, pak hrábne jednou do hlíny, a to je vše. Pak už nedělá prostě nic, Larson je jako fotografka, tak fotí.. a to je vše. A takhle to jde s každou postavou, všechny mají nějaký důvod tam být, ale nic prostě nedělají, ani nemají žádné charisma. Všechny dialogy prostě strašně šustí scénářem, mně by ty postavy tolik nevadily, kdyby tam nebyly podány nějak "hlavně", jenže pak přijde nějaká vážná scéna, kde se umírá, ale já prostě necítím nic, ale cením, že ten film se nebojí někoho popravit, to yo. Ale co se týče akce, je to perfektní. Každá je tak nějak odlišná od té předchozí, když bojují lidi, je to hezky zblízka s přehledem, když bojuje digitální opičák, tak je to z dálky, všechno je to neskutečně epický, hlavně co se týče Konga. On ten film je neskutečně krásný, to yo, kdyby se jednalo jen o tu akci, tak jsem více spokojen, jenže ono to tady sází i na ty postavy, které vůbec ale nefungují.. to celkem dost vadí. ()

J.Crusader

Dějově ploché, nevýrazné postavy, logické nesmysly. Ale..., i přes tyto "drobné" nedostatky umí film kurevsky dobře pobavit. Nádherná příroda tropického ostrova (pro středoevropana rozhodně), digitální Kong na velmi slušné úrovni a solidně zpracované bitky Konga vs cokoliv. Je pravda, že S.L.Jackson byl jeden z mála herců, kteří mi nepadli do role, chtělo to lepšího "záporáka". Nicméně když na jednu stranu vah dám všechny nedostatky a na druhou ryzí blockbusterovskou zábavu, vychýlí se jazýčky vah přece jen výrazněji do plusu. Za mě minimálně 75%. ()

obri

Film, ktorý ma zaujímal práve pre jeho téma a možné nadviazanie na film King Kong z roku 2005.Žiaľ film ma sklamal veľmi jednoduchým až detským scenárom. Som presvedčený, že chladnokrvná "strieľačka " na všetko, čo sa hýbe bez nejakého pútavého deja už dnes neobstojí, alebo možno len u menej náročného diváka. Prítomnosť Americkej armády, ktorá sa správa ako nafúkaná stupídna banda musí normálneho človeka len rozosmiať. Scenár vyvoláva u človeka dojem falošnej spolupatričnosti vojakov podľa štruktúry: Vpadneme niekam, rozstrieľame to tam na cucky a potom keď niekoho naštveme, urobíme si z neho nepriateľa a použijeme princíp spálenej krajiny a hlavne MUSÍME POMSTIŤ KAMARÁTOV ! Odznelo to aj niekde v trefnom dialógu vo filme. Hodnotiť vizuálne efekty v tomto období už ani nie je možné je to skôr samozrejmosť, že prevedenie je temer dokonalé, hlavne u koprodukčného filmu, kde hlavné slovo má Amerika. Je to podľa mňa veľmi priemerný film, hlavne preto, lebo scenár a dialógy sú podpriemerné, napätie je minimálne, sled deja je predvídateľný. Vizuálne je film na štandardnej úrovni dnešných dní. Okrem toho uberá filmu na hodnotení aj fakt, že je silne cítiť vplyv všetkých podobných filmov (King-Kong, všetky Múmie, atď), chýba mu originalita, ale to už som spomenul. ()

Daniel..7824

Bohužel film nemohu doporučit, prostě se nepovedl. Film má sice skvělé akční pasáže, ale to by se dalo čekat od filmu který stál $ 185 000 000. Přišlo mi to přehnané a přetažené za vlasy, obří ještěři, mega pavouk a chobotnice atd....ale jako letní osvěžení to nabylo zas tak špatné. Za mě 55%. ()

Marlowll odpad!

Nerozumiem preco tento film vlastne vznikol. Nie len ze to nemalo ziaden dej, ale tie postavy ked otvorili hubu vypustili z nej hovno. Najprv som myslel ze je to parodia na King Konga ale nie je je to len odpad. ()

Marlowe

Darwin při svým zkoumání přišel na to, že pocházíme z opice. Já při sledování této akčně dobrodružný jednohubky přišel na to, že pocházím z King Konga. ()

calleboy

Jo jo jo, výborný lehký filmek . Několik filmů v jednom nevadí, ale baví. Jenom Loki má stále stejný pitomý výraz. .... ()

tXtX odpad!

...obria chobotnoca, obrí pavúk, obrí byvol a kopec ďalších obrích pičoviniek. Do toho všetkého drsný Samuel, tlstý Flinstone, 14 nehercov a green screen po celý čas. Film roka. Ešte mi tam chýbal Dvejn Džonson. ()

EYO EYO

Úprimne som čakal niečo viac , CGI boli fajn ,výber hercov fajn ,ale presto som sa od druhej polovice nudil lebo je to iba inač napísana verzia KING KONGa /50% ()

Qwat

Souhlas se Slasherem (mj.), co máte sakra zase za problém? xD Nadprůměrná fantasy akce, dobří herci, dobré efekty, CGI velmi slušné, Covenant by se mohl učit, dobrá atmosféra (režie) hned od "příletu". Ano není to originální, ano není to Predátor - ale to někdo opravdu čekal?? Zasloužené čtyři hvězdy. ()

vampvegetar

prequelu od P.Jacksona som pridal cca 0,5 hviezdičky (4*), no napriek chybám ( priveľmi divoké až kardinálne súboje s príšerami bez väčších škôd a často neuveriteľným šťastím pri záchrane ) to malo hlavu i pätu, výborný retro úvod a pri skrátení a miernejších uvedených nedostatkoch to mohol byť skvelý film. Len toho bolo všetkého veľa - ale k novému - ten má všetkého veľa tam kde nebolo treba pridať a málo tam kde si to žiadalo, ale ešte celé viac po "hollywoodsky". Úvod je rovno štýlom "politicko-novinársky a vojensky ideme na vec", s úbohou narážkou na Godzillu a atómové obludy a po až predimenzovanom úvodnom vpáde a deštrukcii letky zrazu dochádza ku kúskovitým akciám a nie rozvíjajúcemu sa deju a čuduj sa svete, pozostalí a zväčša nevojaci prežívajú. Celé to pripomína slabotu "fotografky", ktorá ako bez mozgu len stláča prístroj a fotí a fotí i tam, kde ostatní bojujú a umierajú a ona sa skoro nebojí, no desné a oni chcú po divákoch potrebu "báť sa". K tomu nepodarené bláznovstvo ex-vojaka s bezprizornými domorodcami a úplne spackaná úloha pre Samuela Jacksona - ten už asi nemal inú možnosť po Zabijakovom osobnom strážcovi a tak to musel vzať, keď jeho komediálnosť a hereckosť takto degradovali. Celé pretkané historickým amerikanizmom a pritom miera vážnosti sa mieša často s nelogikou až skoro demenciou niektorých postáv a efekty to nezachránia ani s preexponovaným súbojom top príšer, to je skôr pre "motorizované kiná prvej polovice minulého storočia, keď sa začínalo s trikmi a diváci ich hltali". 2,5 a už nefotiť, preživšia a preživší. ()

Oup

Rád by som uviedol na rovinu to, že nejde o romantickú verziu krásneho príbehu o láske primáta ku nádhernej blondínke... Ide o vymastenú akciu s obrovským opičákom, jeden diel zo skvelej skladačky štyroch filmov o monštrách.. Je to kurevsky nadupaná podívaná s nulovou toleranciou upjatosti na príbeh.. Pozerať to na malej telke, bez dobrého zvuku, alebo v zlej kvalite by malo byť protiústavné, aby to nezhadzovalo skutočný potenciál výborných filmárov... ()

kavralajka

Už od dětství prostě miluju tyhle brakové příběhy. Dobré triky, vtipné hlášky a Kong vypadá a mlátí se jak Vémola💪. Paráda!!! ()

MaxBodycount

Lobotomizovaná oslava filmatizmu vystavaná na vzore Votrelcov, kde miesto Newt dostanete Johna C. Reillyho dáva priestor nielen fanúšikom jebnutučkých príbehov a úchvatnej akcie, ale aj mudrlantom s prešpekulovaným svetonázorom a potrebou vidieť v každom kuse celuloidu výpoveď o stave spoločnosti. V tomto prípade dávam prednosť akcii, pretože v porovnaní s Kongom mlátiacim praveko vyzerajúceho paznechta lodnou skrutkou na reťazi je kritika amerického imperializmu treťoradá nepodstatná chobocina. Obsadenie je sympatické, herci hercujú, kamera maľuje a hudba hrá /príde aj na klasickú scénu s vrtuľníkmi a r´n´r/, to všetko je však iba krovím pre hlavnú hviezdu programu a jeho malý ekosystém, do ktorého je tentokrát dej zasadený. Ako už úvodné slovo traktátu predznamenalo, toto je dokonalý vypínač mozgu, ktorý si zalúži všetku lásku čo po ňom môžte vrhnúť... ()

PowPow

Na tomto filmu lze krásně vidět nejtypičtější neduh současných remaků a sequelů - zvýšíte rozpočet, vsadíte na triky a ostatní neřešíte. Jo, původní King Kong skutečně ohromil publikum triky. Ale upřímně, dokázal jimi snad tento film ohromit vás? Podobných CGI filmů je asi 9837289273. Nabízí se otázka: dokáže Kong ohromit něčím jiným? Příběh o tragickém střetu moderní civilizace s divokou přírodou a nerovném vztahu se změnil v tupý survival. Postavy jsou černobílé a chovají se úplně nelogicky. A tři uvedení scénáristé musí být chovanci ústavu pro mentálně postižené. A co si budeme, těch šedesát procent to má jen díky přítomnosti aktuálně extrémně populárních Jacksona a Hiddlestona. Ne, díky, příště radši sáhnu po Jacksonově o dvanáct let starší, ale o sto procent lepší verzi. ()

Beau

Jednohubka na sobotní večer z které si zapamatujete jen to, že to byl ten Kong, kde hrál Tom Hiddleston. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá