Mariňák 2: Bitevní pole

• Česko Mariňák 2 (více)

Bitvami zocelený desátník Chris Merrimette se staví do čela jednotky, která má za úkol zásobovat odlehlou základnu na hranici Tálibánem ovládaného území. Během cesty skrz nepřátelskou provincii Hilmand je ale jednotka zastavena americkým námořnictvem a dostává nové, důležitější zadání: pomoci afghánské ženě, která je známá svým odporem k Tálibánu, uprchnout ze země. Bez tanků a podpory ze vzduchu se jednotka musí probít napříč válkou zničenou zemí a dovést ženu do bezpečí. V hlavních rolích napínavého a akcí nabitého filmu Mariňák 2 se představují Stephen Lang (Avatar), Esai Morales (Myšlenky zločince), Cole Hauser (Pád Bílého domu) a Bokeem Woodbine (Riddick). (Bontonfilm)

Hapretor

Ploché, blbé, plné nelogičností - kdyby se takto doopravdy chovaly USA jednotky na území Afganistánu apod., už tam dávno žádné nejsou. Aspoň je tam Cole Houser. Na zabití času ok. ()

dalziel

Toto všetko sme už videli inde.Aj to by som im prepačil,ale film aspoň na mňa pôsobí až neskutošne hlučne.Až zbytočne preťahované súboje a prestrelky.Apoň že to zatiahol Uncle Sam.... ()

tranquill

"Pokud hledáte v týto zemi nějaký záruky, jste na špatným místě. A ostatně i ve špatný válce!" Válečná střílečka, nic víc. ()

bearmeedek

Jestli první třetina nevypadala úplně špatně, tak potom se děj velice rychle začal překlápět do záchodové mísy. A aby to nebylo málo, tak závěr šel přímo do hajzlu. Co se týká děje se záchranou afghánské aktivistky za cenu smrti několika vojáků, těžko komentovat. V reálu se to tak děje a je to špatné. A taky smutné, když jakákoliv země obětuje své lidi, pro politické divadlo a čárku za zásluhy. ()

Likan7

Všechno to, co udělalo jedničku tak skvělou, je pryč. Psychologie postav neexistuje, furt se tu střílí a bojuje, jenže akce je mizerná, herci jsou strašní. Nejlepší herec tu je Lang, který tu je asi 10 minut na začátku. Pak se rozjede nudná akce, bez dobrého střihu a soundtracku. Pouze další z nepřeberný řady anonymních válečných filmů, který vlastně nemá vůbec co říct. ()

rublik05

Typický armádní náborový film, s notnou dávkou patriotismu a všech možných klišé, které zákonitě musí obsahovat téměř každý americký válečný film. Máme zde americké spasitele, kteří přišli zvěstovat mír a lásku do barbarských islámských zemí, nesmíme opomenout jejich vysoký morální kredit, silný smysl pro spravedlnost, no prostě prvotřídní propaganda. Po filmařské stránce lze konstatovat, že se tvůrci snažili zkopírovat to nejlepší ze svého předchůdce, avšak nevýrazné herecké obsazení a mdlé výkony téměř všech herců způsobují nepřístupnost jednotlivých postav a tím pádem i absolutní nezájem ze strany diváka o jejich jednání a osudy. Pouštní prostředí je docela sympatické, potěšilo mě i množství akčních scén, které sice nejsou kdovíjak originální, ale jsou docela dobře natočené. Příběh je takový nijaký, z velké části je poměrně nudný, čemuž dopomáhají i trapné moralistické dialogy. Celý film vlastně zachraňují snad jen ty přestřelky a souboje. Pokud Mariňák 2 někoho do U.S.Army opravdu naláká, jeho účel je patrně splněn. Ostatním divákům však nenabídne nic zajímavého, pouze silně podprůměrnou akční podívanou, na kterou se jen málokdo podívá vícekrát. 3/10. ()

RAFT

Sračka jak brno.Fakt nechápu ,že todle je 2 .díl marináka.První díl u mě vítězí jako dosti nejlépe zpracovanej film,tohle pokračování stojí za hovno ,no měli by spíš změnit název .Všichni béčkoví herci co sáhnou po každé kravině a scénáři co jim padne do ruky.No budiž doba je zlá a každý potřebuje vydělat každou korunu.30% ()

Nufa

Je nutno uznat, že první díl byl kvalitou někde jinde. Hlášky už zní otřepaně a marně zde najdeme úseky, které by trochu nadlehčily vážnost tématu. Rovněž mě trochu mrzí, že zde chybí ona nepředvídatelnost, která charakterizovala právě první díl. Místo toho se děj stává dosti předvídatelný a člověka nemůže nic překvapit. Co se mi líbilo, byla práce s kamerou a hlavně působivá krajina. Ani akce nebyla k zahození, ikdyž někdy se to s ní až příliš přehánělo, až to nemělo logiku. Zas tak špatné to ale celkově nebylo... ()

Mamlas

Fakt slusny vojensky film. Prijemne prekvapeni. Prijatelny pribeh, krasne exteriery a prostredi, dobra kamera (prevazne). Sice tak 10 zastrelenych afghanistancu na 1 americana, ale jeste to slo. Stoji za to videt. ()

johnsnow

Oproti pre mňa blbej. nudnej a ukecanej jedničke konečne plnohodnotný vojnový film kde máme kopu prestreliek, celkom sexi vojačku, dobrý príbeh, super hercov hlavne Hauser a ten černoch sú fajn, Lang nevýrazný kvôli minimu priestoru. Napriek tomu 5* zaslúžene uvidíme čo trojka. ()

Hemlock

Tak u jedničky jsem se namlsal, ale tento filmek je prostě zbytečný. Navíc s prvním dílem to kromě uniforem nemá nic společného, nebylo tam nic, co by mě chytlo za koule, ale jinak fajný náborák do USArmy... ()

Jadro

Čakal som po jednotke vychytanie chýb, ktorých chuderka pár mala.. No práve naopak, sa to viacej pohnojilo. O dve triedy horší snímok, ako jeho predchodca... Škoda, s iným prístupom, by to bolo omnoho lepšie (nápad, prevedenie, strih, postavy)... fakt škoda. ()

Facerr

Film, ve kterým dostanete, co očekáváte. Až na vyjímky žádný dlouhý vykecávání a zbytek míst, kdy se mlčí štěká kulomet. I přes všechna klišé je tady akce, její smysl a vývoj (tím nemyslím jenom odpadávání jednotlivých vojáků). Přiznávám se, že přidávám něco i za, podle mýho, podhodnocení tohohle filmu. ()

a0001 odpad!

Tak a po 9 rokoch prišla dvojka, žiaľ. Totiž dvojkou sa tento film nazýva neprávom. Nemá nič spoločné... A čo horšie... Je trápny. USA hrdinstvo je tu tak príliš precukrované, že diabetik by z toho dostal exitus. "Vojak musí ísť do vojny, lebo to dostane rozkazom" - ešte, že nemusia strieľať svojich rodičov a súrodencov, to by potom, ale možno pochopili, že rozkaz nieje žiadne vysvetlenie či ospravedlnenie na to, že človek pácha zlo. Tak veľmi "hrdinsky" a so cťou bol tento šláger točený, že mám chuť akurát tak grcať. ()

srolyma

Jo řidič, ten tvrdý chleba má. Obzvlášť pokud jezdí s náklaďákem v Talibánstánu, kde ho každý druhý dědek v županu a s ručníkem na hlavě chce rozstřílet kalašnikovem a každý první ho tomu druhému hned běží udat. Líbilo se mi to víc než první Mariňák, kterého jsem víceméně prozíval. Bylo to akčnější, zábavnější, syrovější. No prostě lepší. ()

PamelaJJK

Z mého pohledu o poznání lepší než první Mariňák s J. Gyllenhaalem, přestože spolu v podstatě nesouvisí. Ale i tak je to jen průměrný (spíš lehce podprůměrný) film. Ale má aspoň svižnost, akci a schopnost vtáhnout do děje a s napětím čekat na vývoj situace. To vše první nudný Mariňák postrádal. Nezajímavé obsazení vyvážila obstojná hudba. Vyskytovalo se zde větší množství nelogičností a v podstatě až nechtěně směšných situací, kdy člověk jen kroutí hlavou nad uvažováním a chováním nejlepších amerických vojenských jednotek. Víc než dvě hvězdy si Mariňák 2 nezaslouží. ()

MiniRecenze

První díl byl špičkový a těm co ho neviděli vřele doporučuji.Druhý díl,no....druhý díl těží na názvu .Ze začátku se to fajn rozjíždí,ale ke konci už víte ,jak to skončí.Snímek je jedno klišé,kde už jsme všechno viděli nespočetně-krát.Hrozně mě uchvátilo,když se vojáci obavali o munici a vážně si nepamatuju,že by v nějaké akci přebíjeli...???...Pokud na toto pokračování budete koukat jako na vojenský film,tak se mu vysmějete,pokud si to pustíte jako oddech,tááák....jo oddechnete si .Za mě : ČISTÝ PRŮMĚR!!! ()

Saxos

Začátek filmu celkem dobrý. Divák si myslí, že se také konečně něco dozví o nutné obrovské logistice armády. Průběhem děje se ale opět vrátíme k nekonečným zásobníkům ve zbraních jako v každém béčkovém filmu. ()