Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí. (Falcon)

Gaia.M

Takový poklidný nenáročný film. Takhle v neděli, když ležíte s angínou, nemáte vůbec náladu na nic těžkého, na nic u čeho musíte přemýšlet, pustíte si Vybíjenou a je to. Příjemně prožitých 94 minut. Jen opravdu nesmíte čekat nic extra! Je to snímek ze života, krásně se tady ukazuje, jak ta šikanovaná ošklivá holka, má nakonec nejšťastnější život, zatímco ti oblíbení a krásní se v tom plácají. Tak to prostě je. ()

Olík

Nestyda, Román pro muže, Svatá čtveřice, Případ nevěrné Kláry....nějak mne poslední roky filmečky made in Michal Viewegh kvalitativně neuspokojují. Jsem "nečtenec" a tak nedokážu objektivně posoudit, zda byl problém ve scénáři nebo již v knižní předloze, ale tohle bylo stručně řečeno o ničem. Kalkul v podobě sázky na trojici protagonistů improvizačního pořadu Partička vyzněl spíše do záporných hodnot.....Genzer neumí hrát (ani to po něm nemůže nikdo chtít), Suchánek neumí hrát (což je vzhledem k faktu, že jde o herce celkem k zamyšlení), Sokol trochu hrát umí (nutno však dodat, že tomu tady teda moc nedal) a čtvrtá do party Simona Krainová je si vzhledem ke svému věku učebnicová "mother i'd like to fuck", ale aby nekazila partu, tak samozřejmě také hrát neumí....kamaráda do deště Lukáše tady ani snad nebudu zmiňovat. Když k tomu přičteme absenci jakéhokoliv děje, tak vše drží nad hladinou snad jediná herečka (od slova hrát) obsazená režisérem Nikolaevem a to Simona Babčáková. Nevím kolik má ještě pan Viewegh knížek v zásobě, ale já už se pomalu začínám bát :( ()

Raziel_cz

Jo, hezký holky to maj fakt těžký. Hlavně když hrajou ve Vieweghových adaptacích. Existuje jen málo filmů, které by formuli "odnikud nikam" zvládly tak epesně jako Vybíjená. Sokol, Suchánek a Genzer sice jsou vtipní, ale mají minimální prostor. Tedy, jejich postavy mají prostoru dost, ale protože je děj – nebo neděj – zasazen převážně do roku 89, nahrazují je mlaďoši, kteří zase tolik vtipní nejsou. A jinak není moc co říct. Natočené je to celkem pěkně, ale nedává to žádný smysl, většina postav se chová jak kokoti a většina herců neumí moc hrát. A navrch Nikolaev z nějakého důvodu všude sere árie. Chápu, že má rád klasiku, ale taky nemá ponětí, jak s hudbou pracovat. Nechápu že Vaculík nebo Čermák mají potřebu utápět se v něčem takovém. ()

BeranSon

Vybíjená se dá s přehledem označit jako absolutně typický film naší kinematografie v posledních deseti letech. Jedná se o lásce, zklamání, vtipu, jenže vše z toho hraje ve špatné tónině a tudíž vyzní nekvalitně. V další řadě je tento rádoby povedený český výtvor dějově úplně o ničem. Jeho obsah, naplnění jsem nenašel za celých 94 minut trvání. Herci jsou sic o něco snesitelnější, což je nevýznamné plus, ale režie a scénář s klidem všechno kazí. - 1/10 - ()

Rockerman

Čekal jsem, že se stane zázrak a Genzer se Suchánkem mě konečně pobaví. Tak úplně zázrak to nebyl, ale rozhodně jsem se většinou bavil. Možná, že to je i tím, že se také co pět let zúčastňuji třídních srazů, kde nostalgicky vzpomínáme na naše mládí. Vybíjená je místy vtipná, jindy smutná až mrazivá (to když se psychicky deptají obě třídní ošklivky), bohužel někdy i trapná. Celkově převládá spokojenost. ()

KNTRFKT

Dlouhý schizofrenik, široký barbar onan a zakrslý Suchánek ve filmové adaptaci knihy Vybíjená. Normálně bych tu vyblil regulérní ODPAD!, jako u většiny filmů, které byly přivedeny až ze samotných dílen Mordoru, kde operuje Viewegh, na denní světlo a ještě bych k tomu napsal něco jako: "na psaní sraček má Viewegh snad glejt", jenže tady to neudělám. Možná to bude právě tou výše zmiňovanou trojicí, protože pokaždý, když nemůžu spát, pustím si Tele Tele, nebo podobný nesmysly a ačkoli jsou to hovadiny nejvyšší jakosti, vždycky mě pobaví. A proto, ačkoli Vybíjená je brak jako každý druhý, který se v Čechách natočí, musím dát těch 40% a to z úcty před těmi pány, kteří mě celý život dokáží tak nějak příjemně naladit. K samotnému filmu: "PROBOHA, Viewegh má na psaní těchhle sraček snad glejt!" Už jen ta zoufalá potřeba nacpat do každé knihy problematiku masturbace, velikosti ejakulačních skvrn a podobných blitek, kterých se člověk dokáže nabažit ze své vlastní zkušenosti, když už se jednou za čas opovážíte pozvat na rande nějakou tu pěknou ovečku a celý večer posloucháte jenom "bééé" a když už myslíte, že sundá vlnu a něco bude, vyletí vám špunt a pošlete to celý do chlívku, nakonec se na podobný blbiny musíte koukat ještě na obrazovce! ()

Heavyman

Kde nic není, ani smrt nebere. A přitom, nápad by nebyl marnej. Suchánek, nevím proč, mi příjde ve filmech dobrý, rozhodně měl na víc než furt trapčit v telce. Ono celý obsazení je v rámci dnešních možností v celku fajn, jen chybí tah na bránu, ale to je chyba většiny nových nejen českých filmů. ()

akvidzerp

Lepší dvě hvězdy. Hvězda dolů automaticky za neschopnost práce s PP, který opět bije (hlavně) do uší. Znám málo novodobých českých filmů, kde by neproběhla scéna v autě, během které právě hraje nějaké to rááádio. Čekám, kdy si tohle čeští filmaři konečně odpustí. Vybíjená je trpká komedie bez výraznějšího děje. Skvělý výběr mladších předobrazů hlavních hrdinů, a to jak po vizuální, tak herecké stránce. Kdo má rád Partičku a Simonu Krainovou, přijde si na své. ()

DAPDO

Mám pocit, že kdyby Michal Wiewegh přišel domů s trojkou v krvi, napsal na papír pět slov který ho zrovna napadnou a vydal to jako knihu, tak se podle toho natočí film. Petr Nikolaev už jeden podle knižní předlohy Wiewegha natočil, Báječná léta pod psa byly skvělý. Ale tohle jako bylo co? Fakt má někdo zapotřebí točit takovýhle sračky? Komedie? By mě zajímalo, kdo se u toho smál. Jedna hláška, která přišla v polovině filmu "víte proč je Hujerová ještě panna-protože běhá rychlejc než její fotr" to fakt nezachrání. V tu dobu už jsem byl totiž nasranej z předchozí kvality, že jsem se ani neusmál. Nebo někomu připadá k smíchu, že jsou na ledničce gumový kozy? Asi jo dle některýho hodnocení. Pořád jsem čekal, že to třeba zachrání konec, ale stalo se velký hovno, Krainová si zaplavala a ukázala čudle a trojice hlavních hrdinů se ptá na cestu babky na hřbitově. K hereckýmu obsazení nemá cenu se vyjadřovat, v tomhle by propadl i Al Pacino s De Nirem. Nakonec se smiluju a dám jednu hvězdu za mýho oblíbence Hynka Čermáka, za ty dvě minuty co dostal šanci si v tomhle zahrát. A nakonec taky za to, že se režisér nerozhodl natáhnout to třeba na dvě hodiny, ale ukončil to po devadesáti dlouhejch minutách. Hlavně že se sestříhá do upoutávky to nejlepší. Kurva, lidi nejsou mutanti a když budou chtít, tak do kina přijdou i kdyby si přečetli jenom obsazení a obsah, netřeba je ojebávat trailerama který vypadaj na šest oskarů... ()

Jakubik

No. Celou dobu jsem čekal na nějakou větší pointu. Marně. Nebylo to špatné. Občas jsem se fakt nasmál, ale bohužel celkově to nikam nevedlo. Ale pohodička vyloženě odpadová záležitost to nebyla… ()

Alpachino

Možná budu znít jako méně inteligentní člověk, ale opravdu mi vadilo že film nebyl o vybíjené, jelikož jsem vůbec netušil na co se to budu dívat. Říkal jsem si : "vybíjená, tu hru miluju, na to se kouknu". Jenže ve filmu se objeví asi na 10 sekund, zbytek filmu tam jen každej brečí nad svýma životama ubohýma. Vůbec mě nezajímá že to je podle nějaké knihy. 50% ()

Ozzy2

Takovou kravinu dokáže natočit jen Nikolaev, přznič českých filmů.Jste si, pane"režisére" jistý, že jste byl někdy na třídním srazu po 25 letech? Jediný, kdo podal vynikající výkon je ta holka s velkým rypákem, co hrála Babčákovou zamlada. Ale co taky čekat, když hlavní trio se rekrutuje z Partičky. ()

GIK odpad!

Děti tomu nerozumí, ale že maj dospělí po přečtení scénáře žaludek na to hrát v takovémhle hnusu? Jo, prachy a kamarádíčci jsou potřeba. ()

chrispe

Marně přemýšlím, co k tomuto filmu napsat. Hlavní trio "starých"chlapů mě k filmu sice přitáhlo (zvědavost), ale ve finále bych řekla, že ho tak trochu táhlo ke dnu. Téma filmu člověka tak nějak rozesmutní a já marně tápu, co bych si z tohoto snímku měla vlastně vzít. Začátek mě nevtáhl, prostředek vyloženě nudil a ke konci si nebyla jistá, jestli se mi to vlastně nelíbilo. Asi bych to nikomu na podívání nedoporučila. ()

HappyDeath

Snad jediný film od Viewega, který se mi opravdu zamlouval... Bylo to takové jednoduché, možná až trochu plitké, ale to už tak občas v tom životě bývá 🙂 ()

Mara97

Samozřejmě je Vybíjená trošku jednodušší a taková přihlouplá, ale dívat se na to pořád vcelku příjemně dá. Film se tolik neodlišuje od jiných filmů ze školního prostředí, proto mi přijde zdejší hodnocení trošku podstřelené. Spousta věcí by se dala zejména v námětu a ve scénáři provést lépe, výběr herců se v některých případech moc nepovedl, ale v režii moc problém nevidím - navzdory těm nedostatkům se na film dívá dobře, Nikolaev i tady ukazuje, že je výborným režisérem. A divákovi nezbývá nic jiného než litovat, že se Linda Bartošová přesunula od filmu "jen" ke zprávám. ()