Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí. (Falcon)

Phorbo odpad!

Pochopil jsem snad, že ve čtyřiceti budu mít deprese ze stáří, nebo že mi jaksi nebude vyhovovat život, který žiju? Tak nějak to beru už teď, a to mám do čtyřicítky ještě více než dekádu. Hlavně kvůli toho nemusím chodit na třídní sraz, abych si to uvědomil. Nebo to bylo o něčem jiném? K samotnému filmu bych se ani nevyjadřoval. Ten nemá co říct, ani kdybych se na něj podíval desetkrát. Viewegh už po své "příhodě" nejspíš nedokáže napsat relativně dobré dílo (když nepočítám, že jsem od něj viděl pouze filmové reprodukce děl, které nestáli ani tak moc za něco, ale dalo se na ně koukat). Toto rozhodně nebyl film, který by stálo za to natáčet. Toto mi nic nedalo. Jedině to, že Genzer by měl pracovat před kamerou jen televizní a dělat srandičky, které mu jdou. Suchánek už asi taky není to co býval. Ať si dělají kluci Partičku, to jim jde skvěle, ale ve filmu se moc neukázali. Nebo to opravdu bylo tím filmem a jejich potenciál se nedokázal tolik rozvinout? Polemizovati by nad tím byla nejspíše ztráta času, kterou můžu strávit napsáním hate komentu, které nemám v oblibě, ale když se mi něco opravdu nelíbí, tak přes to nic nejede. Významy postav mi naprosto ucházejí. Takový Vaculík, tam byl jako co? Měl být snad reprodukcí Sokolovy žárlivosti vůči Krainové, aby se s ní na konci filmu mohl "rozejít"? Uvažuju, jestli na tom filmu bylo vůbec něco, co se mi líbilo... ale asi ani ne... 0/10 ()

Stranger885

Schválně jsem si nechal pár dní na to, kolik si z toho budu pamatovat, a ejhle skoro nic, no a není se čemu divit. Děj je ,,propracovaný“ jako německé bludiště Kleinwelka, takže se v něm brzo ztratíte, co je ale ještě neuvěřitelnější? Celou dobu čekáte a hledáte smysl, který naleznete na konci. Zní ,,proč jsem si to vůbec pouštěl“. Posledních 20 minut jsem ani nevnímal a štěstí, že jsem to vůbec sjel celé. ()

janabel

Nesympatický třídní kolektiv, uhozené povrchní tlachání a navíc špatný zvuk, kdy nejde kolikrát rozumět co kdo ,, moudrého,, říká. ()

Garch

Partička si natočila film? A to byl záměr, aby i ti, kteří jsou schopni hrát, byli toporní a trapní? Báječná léta pod psa byla zřejmě první vlaštovka i labutí píseň Petra Nikolajeva. Holt, s novějším Viewegem se se toho taky moc nenadělá. ()

Santino7

Chaotické, zlé, trápne. Plne to odráža momentálny trend tunajších komédií (najmä teda tých českých ale neberte ma zle, dôvod prečo to u slovenských neplatí je čisto iba ten, že u nás na Slovensku sa preistotu ani nenatáčajú, čo je snáď ešte horšie), ktoré nefungujú v nijakom ohľade a keď sa predsalen náhodou nejaký komediálny kúsok raz za uhorský rok podarí a funguje, baví, má niečo do seba, tak je to skôr veľmi veľká náhoda než by to bol výsledok systematickej práce. A je to škoda, pretože nie je to tak dávno, čo práve komediálny žáner patril v našich končinách (stále to teda myslím federatívne, ospravedlňujem sa pokiaľ tým urážam nejakých lokálpatriotov) k tým pomerne vychýreným. Aby som sa ale vrátil k snímke samotnej, nakoľko neviem ktorý jej element sa oplatí do hĺbky rozoberať (a som toho názoru, že prvou veto môjho komentára som to zhrnul dostatočne), pristavím sa nachvíľku ešte k režisérovi - z tvorby pána Nikolaeva mám zatiaľ vcelku zmiešané pocity. Spolu s týmto kúskom som mal doteraz možnosť vidieť dovedna štyri snímky, pričom dve z nich mi prídu na naše pomery ako taký jemný nadpriemer (Příběh kmotra; Lidice) a dovolím si tvrdiť, že z toho čo som mal možnosť vidieť - rovno však môžem povedať, že tunajšiu tvorbu sledujem len okrajovo - patria k hŕstke tých najlepších, no ale tie zvyšné dve (toto + Jménem krále), tak to sú vyložene prúsery, ktoré snáď ani nestoja za zmienku. Čiže ak sa mu do budúcna podarí byť vo svojej tvorbe konzistentnejším, a podarilo by sa mu natočiť ešte aspoň dva-tri filmy kvalitatívne porovnateľné s tým duom čo som už spomenul, nemal by som problém ho radiť k tunajšej filmárskej elite. Či to je ale nejaká výhra, to už ťažko povedať. 30% ()

Gulde

Takovej typicky českej film, opět na poměry ČSFD dost podhodnocený, když si ho srovnám s obdobně zaměřenými filmy zahraniční, především americké, provenience. Ničim neoslní, ničim nepřekvapí, ale myslím, že tak nějak splní očekávání těch, kteří na to do kina jdou. (Cinestar Liberec, 10.4. 2015). ()

Strike

Je to na těch 5/10. Na jednu stranu sehraná trojice Sokol, Suchánek a Genzer, kteří se dokážou bavit jako postavy , které představují - tzn. tři staré kamarády, kteří v kolektivu byli vždy ve středu dění. K nim samozřejmě Simona Babčáková, která předvádí svůj standard a tím vytváří normální věrohodnou postavu. Plus sem tam nějaká ta povedená epizodka. Na druhou stranu neherecký dřeva Bartošová a Krainová (která je neuvěřitelně plastiková) a v podstatě i zbytek obsazení. Bohužel film se tváří hrozně osudově, ale kromě jedné události, která se stala již dávno a současnosti se vůbec netýká, je absolutně o ničem. Jen klasická Vieweghovská žvanírna o ničem... Naštěstí se to ale díky výše zmíněným pozitivům dá jednou celkem v klidu vydržet. ()

Hepy13

Na vybíjenou jsem se těsil díky slibné trojici ''partičkářů'' Genzer, Suchánek, Sokol. A taky kvůli traileru, který lákal na dobrou komedii. Podobně zábavnou jako byl naposledy třeba takový Hodinový manžel. Obě tyto naděje se po pár minutách sledovaní rozplynuli. Když jsem zjistil že se vlastně o žádnou komedii nejedná, nýbrž jen o pitvoření se v minulosti, podobně jako tomu bylo třeba u druhých sněženek (kde jsem byl stejně nasranej/zklamanej jako teď). P.S - Jedinej Vaculík si díky tomu jak dobře vypadá mohl zahrát obě své postavy v různých časech. ()

arcticsky

Škoda dobře napsaného příběhu i snaživých výkonů herců. Nedokážu pochopit, proč to celé působí tak chladně a bezemočně. Žádná slibná linka příběhů není dotažena do nějaké slušné pointy. Nikolaeva si minimálně od filmu ...a bude hůř vážím a o to je zklamání nepříjemnější. ()

Pawlisman

Další Sněženky a machři po 25 letech? Oj. Tož to bylo o čem? Oddychovka, ale nebránil bych se, aby bylo českému diváku nabídnuto trochu více než shit s octem. ()

nonick1 odpad!

Viewegh, to je prostě diagnóza, něco jako Brno. Každopádně, na pomyslném dně české filmové tvorby už začíná být docela slušná tlačenice. ()

godycz

Videno mesic pred premierou, na laserove projekci UDK a podle pravidel CSFD jsem nemohl tak brzy hodnotit, no a dneska uz pocity jsou fuc, takze nahovno...nicmene silnou predlohu (asi nejlepsi z Viewegovych knih), nejde jedna ku jedne na platno prenest. sokol hral jako sokol, jinak uz to neumi, suchos klasicky "nehraje" a jedinej gena neco herecky vygeneruje. ()

dawe787

Příjemná sentimentální komedie o láskách mladších i starších ročníků, nevím co by zde čeští Einsteini chtěli, zřejmě nějaký český trhák, ze kterého si sednou na zadek i ve světě, ale to můžou nechat zase ruce v nočníku...,. mimojiné mi zůstala v paměti jedna hláška, kterou prohlásil fotřík od Hujerové: Ahoj tati, tak jak bylo v práci? Už ať jsem v důchodu, ty lidi jsou hovada...... ()

Matli

Absolutně nevtipné a hlavně zbytečné, film o ničem. Hvězdičku dávám za jedno pozvednutí koutku a za snahu. 14% ()

melloun

Stejné jako Sněženky a machři po 25 letech. Ani jedno není moc dobrý film. Nuda k ukousání, kterou nezachrání ani dvě časové linky, ani křivky Krainové. Tady spojili minulost a současnost do jednoho filmu, takže takové 2 v 1 a to včetně Michala Suchánka. Kruh se uzavřel. ()

allebra

Nebylo to tak špatné, jak je tu hodnoceno, lepší průměr, navíc velmi příjemný hudební doprovod! Bylo to tedy spíš k zamyšlení než k pobavení. Většinou to nikdo nemá v životě jednoznačně snadné nebo těžké a každý z nás občas s něčím bojuje. ()

jasanka

Ale jo, bylo to fajn. Mezi českými filmy posledních let určitě nadprůměr. Líbily se mi časové prolínačky, a samozřejmě herecké obsazení. ()

Doomcourier

Vybíjená je film, který nemá pořádný děj a vlastně není pořádně ani komedie, ale spíš drama o vztazích mezi bývalými spolužáky. Herecké obsazení v flashbacích opravdu hrozné. Z celého filmu vyzdvihnu akorát Simonu Babčákovou a hudbu. Víc než 2* si to nezaslouží. ()

kerkulka

Si zas Viewegh jednou uslintl a hned to někdo musel natočit. Nuda, která je navíc pitomá, a ke všemu s celou Partičkou. Dávám hvězdu za porod. ()

rekkky

Absolutní propadák a to v několika rovinách. Nesmyslné dávkování jednotlivých časových linií (o co vlastně šlo? – nejasný záměr s čím zapůsobit na diváka), hloupý scénář (jednotlivé dialogy či vtipy totálně mimo mísu), nezajímavý casting (obzvlášť vypečená Simona Babčáková – kdy už konečně tvůrci pochopí, že to je zaručené šlápnutí vedle. Trio Genzer-Suchánek-Sokol nefunguje ani za nic a Krainová-Bartošová to je kapitola sama o sobě). S výčtem, proč nestojí za to se na film dívat, by se dalo pokračovat. Nezbývá nic jiného, než konstatovat, že Vybíjená je sebedestruktivní film, který vůbec nic nenabízí. Zbytečný film, u něhož je až z podivem, jak někdo dokáže sehnat dvě desítky milionů na realizování takovéhoto nezajímavého výtvoru.//Letní kino Kopřivnice//8.8.2015//50,- ()