Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí. (Falcon)

SG-1

"Co je nejlepší... je to rusovláska. Zrzka. Víte, co to znamená? To bude kunda jak veverka ve Stromovce." -Skippy- ()

coscarelli

Skor len usmevna cesta do flashbackov postmaturantskych individui. Prve toto, prve hento..zato farebne zaujimave a niekedy i fialovo chladne. Mistri g+s tentokrat mierne vazne, branica ostala v pokojnom stave. Jeden z tych pohyblivych obrazkov, u ktorych mam pocit ze stoja. ()

bari68

Za prvé: Neočakávajte od každej českej komédie záchvaty smiechu, len občasné pousmiatie. Výnimka samozrejme potvrdzuje pravidlo. Za druhé: Rovnako na každý podobný film za pár dní zabudnete. Za tretie: Pozerá sa na to takmer vždy dobre, odsýpa to, a pri dlhej letnej noci vás to zaručene dostane do stavu shut down. .....Všetky kritériá platia aj u ,,Vybíjanej,, . ()

DonQ

Průměrná kniha, průměrný film. Vcelku fajn, ale absence nějakého hlubšího děje to táhne zbytečně dolů . ()

klukluka odpad!

Dokonalá, absolutně dokonalá prázdnota, která ve mně vyvolala jedinou emoci: hořkej smutek (kterej, jak zjišťuju, přerůstá ve vztek) z toho, že se k něčemu tak nízkýmu propůjčili Babčáková, Čermák, Vaculík... Fialovej megamegamegahnus! Maturoval jsem ve stejným roce a mrazí mě při pomyšlení, že by se mi tyhle kreatury měly podobat. Nepoznal jsem v nich ani nejhorší nepřátele, a to jsou taky echt kreténi. Ale takoví..? To teda naštěstí ne! Je mi z toho fakt šoufl, tohle volá po nějakým superodpadu!, kterej by každej uživatel ČSFD mohl udělit pouze jednou, v mým případě by dneska padnul, tohle nemůžu, prostě ne! ()

-Dawe-

Neni to tak zlý, jak to podle csfd vypadá. Dobře zahraný, příjemná hudba a zkrátka film na jedno shlédnutí při nedělním odpoledni. ()

Hanys_

Tyhle vzpomínkové filmy mám celkem rád, ale mě tady prostě to trio z partičky těžce nesedlo. Věřím ale, že Vieweghova předloha tak špatná nebude. ()

Harapes

Sejde se třída maturantu po x letech na srazu. Probírají minulost a my diváci se máme smát a užívat tu legraci, když byli chlapci a děvčata mladí a my jsme konfrontovani s jejími mladými i současnými lety. Ale bohužel je to velká nuda. Čekal jsem, jak se konečně zasmeju u inteligentní České komedie a film jedině ve mně probudil pocit zoufalství a nudy. Prostě tvůrci ve scénáři chtějí vše vyřešit a nakonec se nevyřeší vůbec nic. A já si tak říkám :Neměl jsem si radši ten čas užít třeba u dobré večeře?... Měl, škoda toho času strávenou s Vybijenou. ()

Randyz

Knížka mě hodně mile překvapila. Je plná vtipných pravd a mouder z běžného života a přiměje člověka k zamyšlení. Filmové zpracování to bohužel přetvořilo v trapnost a moc mě nebavilo... :-\ ()

Strandmon

Zase opět mě samotný trailer donutil zkouknout i samotný film a zase opět se toho kromě toho traileru moc nepovedlo! Neříkám, že by mě vadilo založit celý film na vzpomínkách, jenomže to by se to všechno muselo dobře zfilmovat a natočit tak abych v tom neměl totální bordel. Tentokráte to dokonce nezvládlo vytáhnout ani moje oblíbené trio Sokol,Miša a Geňa. Závěr: Nezábavná a hlavně zbytečná komedie. ()

prezdivaka

To se každá kniha M. Viewegha musí sfilmovat? Žánrově to bylo zcela neuchopitelné, ale to je prostě problém dnešního českého filmu. Není tam dramaturg a jestli ano, tak asi chodil za školu. Komentářů je tu víc než dost, tak nebudu opakovat jiné. Jen jedna věc mě zaujala, ale možná mi něco ušlo (a už se na film nechci dívat znovu) - Simona Babčáková si bere Hynka Čermáka, se kterým se seznámí díky sebevraždě spolužačky. A stane se tak těsně po její smrti. Jak je možné, že svatbu hrají herci, kteří jsou v úplně jiné časové ose? To se brali po 20 letech? A šla jim na svatbu celá třída. To pro mě byla docela záhada. Možná jsem nad tím moc přemýšlel. Vtipné je, že učitel - Lukáš Vaculík je jen o 3 roky starší, než jeho žák Michal suchánek. ()

Foxhound#1

Pokud se na to chcete podívat jen kvůli názvu a očekáváte sportovní komedii, tak v regálu s DVD radši sáhněte trochu vedle po stejnojmeném filmu Bena Stillera. Tento film je určený spíš pro diváky 30+, kteří mohou díky podobným setkáním bilancovat jako hrdinové ve filmu. Je to více drama než komedie, drobnou komediální vložku tady obstarává možná tak postava Geni. Je to zkrátka něco podobného jako Sněženky a machři 2. ()

derryl

Filmy podle knih Michala Viewegha jsou vždy velmi problematické, nejvíc se mi líbili filmy Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách a Účastníci zájezdu, ale další adaptace tak dobré nejsou a v tomto případě se nedá vůbec mluvit o zdařilé adaptaci knižní předlohy. Nejvíce překvapuje špatný výběr herců do postav dospělých spolužáků a zvláštním způsobem vedené dialogy a návaznosti či prolínání k minulosti a celý koncept režie je pak veden jako sled scének, které se někdy stali a možná Vás mohou zaujmout a přivést Vás blíže k postavám. Nic takového se však neděje a celý snímek nakonec vyšumí do ztracena a Vám se nedostane náležitých odpovědí na otázky, který film vyvolává, pokud tedy vůbec nějaké vyvolá. Je to smutný pohled. Petr Nikolaev umí točit velmi dobré filmy a je jedním z mých oblíbených českých režisérů. Doufám, že tento film je jen výjimkou a další tvorba tohoto tvůrce se přehoupne nad průměr a bude vykazovat opět dobrý výběr látek k adaptaci a v neposlední řadě šťastnější výběr herců a spolupracovníků. Moc bych si to přál. ()

Prochy38

Kdybych věděl, že jde o film na motivy knihy M. Viewegha, možná bych s nadšením brzdil. Jeho rukopis je znát. Což je jistě na jednu stranu moc dobře, na tu druhou (pro mě) tolik ani ne. Zlákala trojka z Partičky a nezklamali kluci ani trochu, zábavu táhli. S. Babčákovou hodně můžu, tady byla skvělá. S. Krainovou nemusím, tady dokazuje proč... za mě příště méně sexu, více o životě mezi těmi 25 lety. Ale vyloženě naštvanej nejsem. ()

Jaro_slav

Film, do kterýho si kdekdo rád kopne, protože: je hranej herci, do kterejch si kdekdo rád kopne, je na motivy knihy autora, do kterýho si kdekdo rád kopne; je to film o lidech, do kterejch si kdekdo rád kopne. Takže těch 44% v den psaní tohohle komentáře je celkem nepřekvapivejch. Přitom tu neni nic zásadně špatně. Herci fungujou (jo, i Krainová!), hudba funguje, výprava až na drobný chyby (daný rozpočtem) funguje, kamera funguje excelentně (hned úvodní scéna je naprosto skvělá!), ruchy fungujou, dialogy fungujou - takže proč to lidem tak vadí, dočista nechápu. Možná šli do kina v očekávání děsný řachandy (za to může trailer) a ono je to spíš takový sebeironický trošku trpký drama o čtvrtstoletí mezi dospíváním a stárnutím v životě pár žáků jedný třídy (tzn. chybí nějaká výrazně nosná zápletka), kde tu a tam je ňákej ten gag pro odlehčení, ale celkově to ukazuje, že život je fakt kvalitní soupeř. Je jedno, jak jste hezkej, ošklivej, ambiciózní, úspěšnej, pilnej, línej... vždycky, když v ňákym zápase s životem uhrajete remízu (nebo dokonce vyhrajete), v dalšim mači vám to vrátí. A nebo naopak. :) Co nefunguje, je déééééélka někerejch scén - monology jsou v nich moc teatrálně polopatický a v těch chvílích to fakt drhne. Jenže ne každej má IQ=160, aby v kině některý pointy pochopil z náznaku. Takže jedinej opravdovej nedostatek filmu je Johana Vašková, která má hrát ošklivku s velkym nosem, což je ale v rozporu se skutečností - ošklivá fakt neni. A hraje dobře. 75% ()

yehudit

Hlubší jsou určitě přirození účinkujících dam než jakékoliv myšlenky v tomto filmu. Nutno však dodat, že jsem v kině byla se skupinkou mých mentálně postižených klientů a ti byli nadšení. Jedna hvězda tak za to, že někdo dnes myslí na takto znevýhodněné občany a točí pro ně filmy. ()

mira007

Obsahově absolutně o ničem pro člověka pod čtyřicet let a pro ty starší, co žijí spokojený spořádaný život taky. V tomhle filmu najdou nějakou myšlenku jen zoufalci, kteří ze sentimentu vzpomínají na mládí, protože současný život považují za nenaplněný ( žádná kariéra, rozvedení, ubrečení ) a horší než když jim bylo dvacet, takže můžou v tom filmu hledat ze sentimentu podobné duše. Sorry !!! Ten film je fakt bída. Nikdy jsem si nemyslel, že to v životě napíšu, ale nejlepší na tom filmu byl výkon Simony Krainové ( nemyslím tím, že ukázala dvě bradavky - to zase cena za odvahu ) a dobře jí sekundoval Suchánek, ale obsahově a myšlenkově naprostá zoufalost. PS: Hrozně ubohý mi přišlo téma ošklivosti a to že ošklivku za mlada hrála pěkná holka tomu dalo spíš nevěrohodnou parodičnost ()

Mikeel

Nekonzistentní sra*ka, která chce být drobnokresbou několika lidských osudů, což se jí ani zbla nedaří. Námět a ústřední zápletka nejsou dostatečně poutavé a obsazení je otřesné - většina herců totiž nedokázala oddělit divadlo a film, a tak dělala moc nepřirozeného povyku, který na stříbrné plátno, navíc do takto (ne)stylizovaného snímku zkrátka nepatří a ani v něm nefunguje. Krainová tomu všemu paradoxně vévodí - nehraje totiž vůbec, resp. to co dělá se nedá nazvat hraním. A tak její postava ve výsledku vychází z toho panoptika jako nejvíc přirozená a bez zbytečného patetického afektu. ()

Blazin

Velké zklamání, sice mě dost lidí od tohoto filmu odrazovalo, nedal jsem na ně, ale měl jsem. Největší problém je asi obsazení herců z Partičky, ne že by byli špatní, ale asi každý čeká komedii, navíc se píše, že je to i komedie. Další problém je právě v tom, že to komedie není. Celkově to ještě snižuje to časové přeskakování v ději, takže vás to nemá šanci pohltit a působí to trochu zmateně. ()