Parodie na špionážní filmy, navíc v hlavní roli s nejznámějším agentem světa, trpí celou řadou nešvarů, jako jiné parodie. Jsou zde výborné pasáže, kdy se člověk nemůže nesmát, ale najde se i hodně hluchých míst a na konci se to celé zvrhne až do velmi bláznivé komedie. Na snímku je poznat, že se na jeho zrodu podílelo vícero scénáristů a režisérů, takže jako celek to vypadá občas dost nesourodě a scény na sebe někdy vůbec nenavazují (více o peripetiích při vzniku filmu najdete v Oskarově článku). Pokud se přes to ale přenesete, najdete pasáže, které se Vás zaručeně pobaví. Za zmínku rozhodně stojí hvězdné obsazení, kdy se ve filmu objevila ve větších či menších rolích herecká elita své doby!(6.10.2011)

• dopitak

Peter Sellers v zřejmě nejslabším filmu jeho záviděníhodné kariéry. Nebýt mnoha (v duchu opravdických 007 filmů) krásných žen, není na co koukat. Proč proboha Pavel Soukup dabuje Sellerse i Nivena (tedy obě hlavní postavy), mělo to nějaký záměr, kromě toho, že v té změti nesmyslů, kterými nás scénář zavaluje, divák tápe i akusticky? Podprůměrný začátek, ale naprosto chaotický a blábolivý konec. Nenechte se zlákat slavným titulem ani mnoha jmény, tenhle paskvil se holt nepovedl.(17.4.2011)

• castor

Poznámky "režiséra" musely být docela pestrým čtením, protože pět režisérů je mnohem víc, než tahle látka snese. Výteční herci (Peter Sellers, Woody Allen, David Niven), krásné ženy (Ursula Andress) v chaotické nudě, která je rozmáchlou parodií a která se musí hodně snažit, aby vykouzlila nějaký drobný úsměv. Na komedii docela málo..(14.8.2008)

Velmi roztříštěné, dlouhé a nevtipné - obsazení na několik filmů (= obsazení hereckých hvězd, které spolu hráli v Růžovém Panterovi nebo Muži z Acapulca atp.). Zachraňuje to tak možná Woody Allen a spousta dalších cameo postav, v roli šéfa aukce například uvidíme padoucha Kronsteena z Pozdravů z Ruska.. Na závěr čekejte nečekané. Skutečné dada..(8.9.2006)

Panejo... Co je nového, kočičko? se mi sice líbilo více, jenže s Casinem Royale lze ten film jen těžko srovnávat, protože mám silný dojem, že Casino Royale vlastně ani film není. Tedy určitě ne jeden film. Je to tak pět úplně jiných filmů, které se shodou nadpřiirozených náhod jednoho krásného večera ocitly na jednom plátně. Jinak si existenci téhle více než dvouhodinové ztřeštěnosti plné hereckých es, nesmírně krásných žen, humoru všeho druhu a vlastně čehokoliv, co vás napadne (včetně Hitlera), nedovedu vysvětlit. Nejvíce mě rozchechtával Woody Allen (své scény si rozhodně napsal sám), pokud mi něco vadilo, pak jedině neúčast Monty Pythonů.(7.12.2014)