Tato přepálená pitominka se mi zdá být zosobněním šedesátých let :-) která jsou spolu s dvacátými jedním z vrcholů lidstva... Herci zapáleně recitují (někdy mnohokrát déle, než se dá snést) dadaistické zcestné řeči. Někdy jsou i vtipné, někdy méně... a David Niven a Peter Sellers, kteří mají oba být hlavními hrdiny (ehm), velmi zdatně drží kamenné ksichty v poněkud šlehlých situacích (v čemž mi přijde výrazně lepší Niven). Na druhou stranu, je tu scéna, kdy za stolem sedí na jedné straně uhrančivá osobnost Orson Welles a na druhé straně Peter Sellers, dvě nevšední hvězdy, a vzájemná nevraživost z nich jen kape. Už jen pro ni stojí za vidění...(22.11.2011)

• Wacoslav1

Na tuhle Bond parodii jsem byl zvedavej ale uprimne nic moc semtam dobrej vtipek ale jinak docela zmatena taskarice snazici se byt vtipna za kazdou cenu a to neni ono zkratka z toho vyplyva ze nez koukat na film ktery paroduje Bonda je lepsi si pustit kterykoliv vazne mineny ve kterem se obcas paroduje sam je to rozhodne nenucenejsi a zabavnejsi(28.2.2012)

• Bakllazaan

Woody Allen jako padouch je geniální nápad, ale film je tak strašně rotříštěný a schizofrenický, že je z toho ve výsledku guláš všeho možného.(28.10.2014)

• gouryella

Hodne trapna jakasi neoficialne prvni bondovka se nemuze pokladat za ani prumernejsi parodii na spionazni zanr.(3.8.2002)

• N.Strauber

Někdo se zbláznil... Pár momentů bylo sice dobrých, ale jinak se jednalo o výplody chorých mozků. A když jim natáčení dělalalo takové problémy, tak se na to měli vykašlat, protože toto veledílo rozhodně nikomu v kariéře nepomohlo. Chtěl jsem dát 3* aspoň kvůli Sellersovi, ale prostě nemůžu - zvlášť když tady předvádí o něco slabší výkon než obvykle (což je ale dáno i jeho "blbou náladou" během filmu, z jehož natáčení odjel). Navíc jsem si myslel, že parodie nebo komedie by měly být vtipné a nenudit. Neměl jsem zahazovat 200Kč, ale koupit si jiný film.(4.4.2009)

• - Zpočátku byly problémy se scénářem – první tři verze napsal zkušený scenárista Ben Hecht, který v předešlém roce zemřel. Poté se přistoupilo na Sellersovo přání, aby najali Terryho Southerna, aby napsal nový text a komediální prvky. (Pavlínka9)

• - Text scénáře Casina Royale psalo přinejmenším jedenáct lidí. Přepracovávalo jeho děj, záplatovalo a ničilo práci druhých. V titulcích se jako scenáristé objevili pouze Mankowitz, Law a Michael Sayers. Ke scénáři rovněž přispěli, aniž byli v titulcích uvedeni, Woody Allen, Van Guest, Terry Southern a Peter Sellers. (Pavlínka9)

• - S výjimkou přednostně oslovených herců (Niven, Sellers...) nikdo z herců nepočítal s tím, že se jedná o parodii, a ne o regulérní bondovku. (MarekT)