Tajně jsem doufal, že mě film nadchne o něco více, ale vyloženě zklamaný nejsem (příliš velká očekávání z mé strany nebyla). Soudě dle mnohých znechucených komentářů ne každý pochopil, že jde především o parodii na filmy s 007 než klasickou bondovku, já však do toho s tímto základním faktem šel. A bavil jsem se, i když ne tolik vzhledem k nesmírně velkému potenciálu snímku, navíc u mě začalo platit, že čím byl film blíž ke konci, tím míň mi připadal zábavný. Navíc, Casion Royale se nedá příliš považovat za ucelené dílo jako spíš soubor na sebe nepříliš navazujících jednotlivých scének, z nichž jsou některé velmi vtipné, jiné takřka vůbec. Hodně jsem se bavil u kreací Davida Nivena (007 co se bojí žen!), Petera Sellerse a Woodyho Allena (těch pár scén, ve kterých se objevil, bylo opravdu geniálních), ale jakmile nebyl ani jeden z nich v záběru, přišla dotírající nuda (pak mě i občasná camea příliš nevzrušovala). A ke konci navíc totální chaos, anarchie. Když se na film podívám jako na celek, vychází mi z toho téměř čistý průměr.(21.4.2013)

Velmi roztříštěné, dlouhé a nevtipné - obsazení na několik filmů (= obsazení hereckých hvězd, které spolu hráli v Růžovém Panterovi nebo Muži z Acapulca atp.). Zachraňuje to tak možná Woody Allen a spousta dalších cameo postav, v roli šéfa aukce například uvidíme padoucha Kronsteena z Pozdravů z Ruska.. Na závěr čekejte nečekané. Skutečné dada..(8.9.2006)

• Bakllazaan

Woody Allen jako padouch je geniální nápad, ale film je tak strašně rotříštěný a schizofrenický, že je z toho ve výsledku guláš všeho možného.(28.10.2014)

Parodie na špionážní filmy, navíc v hlavní roli s nejznámějším agentem světa, trpí celou řadou nešvarů, jako jiné parodie. Jsou zde výborné pasáže, kdy se člověk nemůže nesmát, ale najde se i hodně hluchých míst a na konci se to celé zvrhne až do velmi bláznivé komedie. Na snímku je poznat, že se na jeho zrodu podílelo vícero scénáristů a režisérů, takže jako celek to vypadá občas dost nesourodě a scény na sebe někdy vůbec nenavazují (více o peripetiích při vzniku filmu najdete v Oskarově článku). Pokud se přes to ale přenesete, najdete pasáže, které se Vás zaručeně pobaví. Za zmínku rozhodně stojí hvězdné obsazení, kdy se ve filmu objevila ve větších či menších rolích herecká elita své doby!(6.10.2011)

• sharky

Co může být pro filmového fandu horší pohled, než vidět tolik skvělých herců, kteří nemají co hrát!? Dokonce i talent sellersova kalibru se nezmůže na jediný vtipný skeč.První polovina je šílěně nudná, divákovi dost dlouho dochází, o co vlastně vůbec jde a klíčovvá scéna, ke které první část spěje je jaksi vystřižená a divák si ji musí domyslet. Tenhle film byl natočen stejným stylem, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a podle toho taky chutná. Ian Fleming se asi chudák musel obracet v hrobě.(26.1.2007)

• - Ačkoli je film proslulý pro spor mezi Peterem Sellersem a Orsonem Wellesem, byl to právě Sellers, kdo měl zájem na Wellesově obsazení. (MarekT)

• - Představitel inspektora Mathise - Duncan Manrae se nedožil oficiální premiéry. (MarekT)

• - Text scénáře Casina Royale psalo přinejmenším jedenáct lidí. Přepracovávalo jeho děj, záplatovalo a ničilo práci druhých. V titulcích se jako scenáristé objevili pouze Mankowitz, Law a Michael Sayers. Ke scénáři rovněž přispěli, aniž byli v titulcích uvedeni, Woody Allen, Van Guest, Terry Southern a Peter Sellers. (Pavlínka9)