• Radyo

No, jestliže někteří lidé řadí tento film mezi bondovky, tak já tedy ne. A pokud bych jej tam snad zařadil, tak zcela suverénně obsadí poslední místo. Není to vyložená blbost, ale že by mě to nějak pobavilo, to tedy ne. Ani scénky, v nichž bylo jasným účelem diváka rozesmát, mi nedokázaly zvednout koutky úst směrem vzhůru, přestože jsem člověk, který se směje rád a hodně. Jak by řekli cimrmanovci, je to : "Nuda, nuda, šeď, šeď."(24.7.2002)

Panejo... Co je nového, kočičko? se mi sice líbilo více, jenže s Casinem Royale lze ten film jen těžko srovnávat, protože mám silný dojem, že Casino Royale vlastně ani film není. Tedy určitě ne jeden film. Je to tak pět úplně jiných filmů, které se shodou nadpřiirozených náhod jednoho krásného večera ocitly na jednom plátně. Jinak si existenci téhle více než dvouhodinové ztřeštěnosti plné hereckých es, nesmírně krásných žen, humoru všeho druhu a vlastně čehokoliv, co vás napadne (včetně Hitlera), nedovedu vysvětlit. Nejvíce mě rozchechtával Woody Allen (své scény si rozhodně napsal sám), pokud mi něco vadilo, pak jedině neúčast Monty Pythonů.(7.12.2014)

• honajz

Na dvě věci si člověk musí zvyknout u tohoto filmu. Za prvé se snímek snaží jít proti pojetí Bonda v oficiálních bondovkách, takže sice Niven je šarmantní, ale není na ženské a v podstatě ani nepije. A za druhé je to spíše volný sled scének více či méně vtipných a parodických, někdy dokonce tanečních. Některé parodické prvky jsou dokonalé, a to i v jednotlivostech (kabaret se prostě musí jmenovat Blaue Engel, když německé interiéry, tak podle Murnaua atd.), jindy poněkud trapné, nebo je vidět, že si je cameo herci nejspíše psali a režírovali sami (Woody Allen), ale vtipy jsou sem tam bez pointy. Celkově je to prostě nesourodé, a i ta parodická struna je někdy snesitelná a milá, a jindy až přehnaně kýčovitá a přehnaná, zbytečně bláznivá. Jako kdybyste se chvíli dívali na Žhavé výstřely, a v další scéně na Jestli se rozzlobíme budeme zlí.(4.5.2016)

Agent 007 v jiném světle..(28.8.2009)

• M.a.t.t.

David Niven rozhodne nie je James Bond. Ale Casino Royale nakoniec nie je žiadna Bondovka, hoci sa v nej premáva viac Bondov, ako by bolo vhodné. Je to striedavo funkčná a nefunkčná satira, ktorá v občasných intervaloch dokáže vyvolávať úsmev na tvári a inokedy zase pôsobí nevtipne a a chaoticky. Premárnený potenciál.(5.11.2015)

• - Casino Royale mělo premiéru v Londýně v dubnu 1967 představením, které si objednala královská rodina. (Pavlínka9)

• - Film se natáčel osm měsíců. (Pavlínka9)

• - Ve filmu debutovala v roli pomocnice agentky Mimi (Deborah Kerr) 16letá Anjelicy Huston, v titulcích ale uvedena nebyla. (kenny.h)