• GilEstel

Je docela vtipný porovnat tuto parodii na bondovky z roku 67 s novou bondovkou Casino Royale s Danielem Craigem v hlavní roli. Oba filmy mají stejnou předlohu. Vystupují v nich stejnojmenné postavy a shoda názvů není náhodná. Snad možná právě kvůli této parodii se natočení stejnojmenné bondovky tak dlouho odkládalo. :-) Samotný film mě dost zklamal. Nemá ucelený děj a skládá se pouze z řady absurdních scén. Resp. jakýsi strohý děj se v pozadí odehrává, ale zcela postrádá jakýkoli význam. Některé scény nechávají vzpomenout BLÁZNIVOU STŘELU. Krom několika vtipných dialogů např. „Dobrý bože. Money Panny, ty ses ani trochu nezměnila. (políbí ji) Totiž já jsem slečny M. P. dcera……“ „ A jak se má vaše drahá matka?“ a hereckých výstupů, jsem se po většinu času nudil. Ve filmu hraje celá řada známých herců a dokonce i režiséři Allen a Welles. Někteří herci se objeví skutečně jen v minutové miniroli (Belmondo). Věčná škoda, že ten film nemá hlavu ani patu. Většině scén chybí i vtip, což je u komedie trochu na pováženou. Možná ale jde jen o druh humoru, který jde zcela mimo mě. 42%(26.12.2010)

• Sonnery

Nebylo na jeden film těch režisérů nějak málo?(25.9.2006)

• Wacoslav1

Na tuhle Bond parodii jsem byl zvedavej ale uprimne nic moc semtam dobrej vtipek ale jinak docela zmatena taskarice snazici se byt vtipna za kazdou cenu a to neni ono zkratka z toho vyplyva ze nez koukat na film ktery paroduje Bonda je lepsi si pustit kterykoliv vazne mineny ve kterem se obcas paroduje sam je to rozhodne nenucenejsi a zabavnejsi(28.2.2012)

Po pomalejším rozjezdu následuje jedna skopičinka za druhou, některé hvězdy se objeví jen kvůli několika humorným poznámkám (Belmondo - Merde! > protože mu nikdo nerozumí, tak hledá ve slovník > Ouch! O'Toole hrající na dudy říká Sellersovi. - Vy jste Richard Burton? - Ne, jsem Peter O'Toole. - Tak to musíte být skvělý člověk.) Nejdrsnější parodie (a ano, ve Žhavých výstřelech okopírovali aspoň jednu zdejší scénu s Geronimem) se tu střídá s příjemně satirickým pohledem na bondovky. Ke konci to je takovej absolutní mix humorných a absurdních scének, že jsem se smál, až mi tekly slzy. Konec prostě nemá chybu. Dokonce se tu autorům podařilo, aniž by to nejspíš tehdy tušili nebo zamýšleli, předpovědět mnohotvářnost Jamese Bonda. Málokterá filmová postava totiž nezemře se svým představitelem, pokud vůbec vydrží tak dlouho. Samozřejmě jsou tu i trošku hluchá místa, vlastně většina kolem Maty Bondové nestojí za nic, ale třeba scéna v kasínu, kdy Bond/Tremble hraje bakarat s Le Chiffre je prostě výtečná. Ta má takovou atmosféru, že by skutečně mohla být ve špionážním filmu. Bondovka to není, ale přesto je to podle mě nejlepší film s Jamesem Bondem a to včetně mé nejoblíbenější bondovky Nikdy neříkej nikdy.(29.9.2006)

• Hellboy

I přes zdejších 52% jsem doufal, že to bude v pohodě, protože mám rád anglický humor a Petera Sellerse a Woodyho Allena a parodie a Jamese Bonda... Faktem ale je, že tohle je nekoukatelná nuda.(14.4.2010)

• - James Bond (Peter Sellers) nosí hodinky značky Rolex GMT Master. (dyfur)

• - Ačkoli je film proslulý pro spor mezi Peterem Sellersem a Orsonem Wellesem, byl to právě Sellers, kdo měl zájem na Wellesově obsazení. (MarekT)

• - Film měl premiéru přesně čtrnáct let po vydání knižní předlohy Iana Fleminga. (MarekT)