• xxmartinxx

Nejpromarněnější šance filmové historie. Vystřelit si z bondovek je snadné, obsazení skvostné. Nechápu, jak to mohlo tak nevyjít. Scény jako Woody Allen prchající před popravčí četou se slovy "So Long, Suckers" by být v jiném filmu zkultovněly, ale zde jsou jen trapné. Stejně jako desítky dalších prvků s nekonečným potenciálem, ale nulovým výsledkem. Vidět takhle se zahazovat Wellese je vyloženě smutné (i když na druhou stranu - jeho vytoužené povolání bylo kouzelník, tak se tady aspoň vyblbne - a je obdivuhodné, že přes všechno si dokáže zachovat úroveň). Sellerse vyloženě nechápu - on na rozdíl od Wellese mohl něco udělat, aby byl film kvalitnější.(28.8.2011)

http://modrakrev.blogspot.com/2010/07/casino-royale-1967.html 100%(4.11.2005)

• Renton

Scénář: Wolf Mankowitz, John Law, Michael Sayers .. Suprově obsazená taškařice, která bohužel nemá patřičné grady, zejména komediální. Žel, satyra tehdejších špionážních aparátů prostě nemá (zejména dnes) takovou razanci a šílené vizuální nápady svádí spíše k označení nesourodá a nevyvážená pitomost. Zloduch Woody Allen každopádně potěšil, těch podařených-ztřeštěných momentů nebylo zrovna málo, jenže při stojednatřiceti minutové délce se není čemu divit, že se spousta potenciálu prostě ztratí nebo nevynikne. Bond je James Bond a tohle Casino Royale byl prostě pokus, udělat z něj čistě komediální, nikoliv stylově odlehčený film. Jenže tato "škatulka" byl omyl.. 50%.(1.12.2007)

• N.Strauber

Někdo se zbláznil... Pár momentů bylo sice dobrých, ale jinak se jednalo o výplody chorých mozků. A když jim natáčení dělalalo takové problémy, tak se na to měli vykašlat, protože toto veledílo rozhodně nikomu v kariéře nepomohlo. Chtěl jsem dát 3* aspoň kvůli Sellersovi, ale prostě nemůžu - zvlášť když tady předvádí o něco slabší výkon než obvykle (což je ale dáno i jeho "blbou náladou" během filmu, z jehož natáčení odjel). Navíc jsem si myslel, že parodie nebo komedie by měly být vtipné a nenudit. Neměl jsem zahazovat 200Kč, ale koupit si jiný film.(4.4.2009)

Velmi roztříštěné, dlouhé a nevtipné - obsazení na několik filmů (= obsazení hereckých hvězd, které spolu hráli v Růžovém Panterovi nebo Muži z Acapulca atp.). Zachraňuje to tak možná Woody Allen a spousta dalších cameo postav, v roli šéfa aukce například uvidíme padoucha Kronsteena z Pozdravů z Ruska.. Na závěr čekejte nečekané. Skutečné dada..(8.9.2006)