MAAUZ

Pupkatej McConaughey s mastnejma vlasama je změnou pro plátno. Ramirezovi se nedá věřit od začátku. Režie mě nepřesvědčila. ()

Looka

60% co se týká zvratů domnívám se že, hlavní nýmand v podání McConaugheyho o všem věděl od začátku. ()

boo-boo

U Gold je fascinujúce, že kým príbeh kvôli svojej priamočiarosti nedokáže v žiadnom momente strhnúť, McConaughey ho proste ťahá ako drak. A ten koniec ma neskutočne dojal. ()

PanPaniscus

Ač Conaugheyho fakt nemusím, tenhle film sráží dolů úplně jiný věci - režie a scénář - obojí na úrovni filmu se značkou koprodukce "Nova". Tři, čtyři scény snad ani do Zlata nepatřily, byly geniální dialogem, kamerou i střihem ...ale za hodinu a deset minut bylo těch 30 vteřin prostě moc málo na to, abych dokázal pokračovat v plytkým, povrchním příběhu, který naprosto vymazal cokoliv zajímavého, o čem mohl tenhle film mluvit... ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: "Vtipné", jak člověk zbohatne jenom na domněnkách, teoriích a obchodování s ničím. Život jak na horské dráze bych nedal. Výborný příběh a McConaughey. ()

Rimland

Gaghan po více jak deseti letech natočil celovečerák a opět se točí (ehm) kolem jednoho z přírodních pokladů (či prokletí, jak se to vezme). Tentokrát však strukturou vyprávění podstatně jednodušeji, než Syriana. Ovšem to, co se na první pohled tváří jako film o burzovních "ochcávačkách" ve stylu Vlka z Wall Street, prodchnutý sem tam dobrodružně laděnou pasáží ve stylu Pokladu na Sierra Madre (přičemž právě ty scény z Indonésie jsou na tom to vůbec nejlepší), se poměrně brzy začne profilovat jako něco zcela jiného. Jako film o odhodlání, (ne)splněných snech a přátelství. A činí tak doslova do posledního záběru. I postavy se tu postupně vyprofilují jinak, než od nich zprvu čekáte, a jakkoli jsem měl po většinu času poměrně jasnou představu čtyřhvězdičkového hodnocení, tak po tom závěru nemůžu jinak, než za plnou (mám sto chutí tu citovat ten výrok, co se v závěru objeví, ale byl by to spoiler jako prase...) Jinak on ten vývoj a rozuzlení zas tak překvapivé nejsou, protože v průběhu filmu dostane divák poměrně dost indicií naznačujících, kudy vítr vane. To mu však na působivosti nijak neubírá. ()

Dudackoo

Matthew McConaughey v jeho najlepšej roli aku stvárnil. Nie nadarmo vyhlasil že postava Kennyho Wellsa je zatial jeho najoblúbenejšia akú si zahral. McConaughly celý film ťahá a čím viac ten film pozeráte tým viac si jeho postavu zamilujete. Fakt je radosť ho sledovať, je to predsa aj pán herec ... film tiež nieje nijak silený a v niektorých momentoch prehnaný ako tomu bolo u Vlka z Wall Street. Záver a zvraty na mňa zafungovali, tak ako celý film. To že to je podľa skutočných udalostí filmu na kvalite ešte pridáva. Za mňa bez váhania 5ka a plné hodnotenie. ()

Shitonit

Krajina, příběh, vše je v pohodě, vcelku mě to i bavilo, nahoru dolů, pády a katastrofy, kontrastující s úspěchem.. hlavní je mít sen a jít si kurva za ním, a když ten sen, sen se naplní a začne mít to vše smysl, a koule, a... tak je důležitý se z toho neposrat. A když se to nakonec posere, tak je důležitý se z toho ..neposrat.. a jít dál, neztrácet hlavu.. to je asi poselství, který mi z tohodle Zlata vypadlo....jen mi to po několika dnech nějak vyšumívá, takže tomu chyběl wow efekt. ()

papadoce

Poslednú dobu mám štastie na filmy a to ma baví ☺️. Na Zlate je najlepšia dynamika. Od prvej minúty to má šťavu. Matejovi veríte každý výraz, každú scénu, či dialóg a hrozne mu držíte palce. Je až neuveriteľné čo dokáže Metju podstúpiť kvôli filmom, a akými premenami tela je schopný prejsť v priebehu pár rokov. Ku tomu vie skutočne skutočne hrať. Za tento film ho ale mala akadémia jednoznačne oceniť zlatou soškou. A oni ho ani nenominovali kokoti vyjebaní gýčovití. A aká brutálne krásna je v tomto filme Bryce Dallasová. Waw. Nebudem vás obťažovať detailami, ale čo som s ňou dorábal v predstavách, to ste vy ani nevedeli že sa to dá, škarednica jedna. Štýl akým je to celé točené, ako na seba nadväzujú a do seba zapadajú jednotlivé scény, to má takú brutálnu energiu. Je to poskladané z klapiek, ktoré ale spolu držia ako dokonalé desaťtisíc kusové puzzle v krásnom a vkusnom ráme. Takýto život dobrodruha musí byť hrozne zaujímavý, na strane druhej asi v ňom existuje iba úspech alebo neúspech ale už nič medzitým. A úplne iný nádych to dostane, keď vás tí, ktorým ste verili strááášne ojebú. A opäť sa budem opakovať, ale hudba robí film dokonalým, keď je starostlivo vybraná. Tomuto filmu proste nechýba vôbec nič. Teda, .... tá ZLATÁ soška ? ()

ilias

Bylo tam pár vyložených řemeslných klišé: McConaughey si zavazoval tkaničku zrovna předtím, než se před ním otevřel široký pohled na místo zaslíbené, aby to vyniklo. Ta jeho paní, jejímž posláním v půlce scén bylo mít ohromením otevřenou pusu, aby bylo jasný, že to je všechno FAKT velký... Jo a ta scéna, kde McConaughey stojí nahej proti týpkovi v obleku, aby vyniklo jeho přímočarý lidství/buranství oproti upjaté konvenčnosti lidí z velkého světa, tak tu už jsem někde rozhodně viděla! Kde to jenom bylo - možná v Californication, kde to na mě působilo, že to tam tak nějak víc zapadá... // Pro mě rozhodně veselej zážitek, jak jsme šli v Turnově na Trainspotting 2 a vlivem chyby v programu nebo čeho jsme prvních pár minut měli divnej pocit, že nám před T2 cpou fakt dlouhej a značně naředěnej trailer. Ale vytrvali jsme, i když nám to došlo. Prvních půl hodiny nuda, děsnej nezájem - peníze, podnikání, uff. Ale pak se začaly ukazovat různý zákonitosti lidskýho chování, odhalovaly se různý druhy nabubřelýho sebevědomí i pošetilosti a přišlo pár zajímavejch zvratů. Dobrý nakonec. A ještě: McConaughey hrál tak jako vždycky - i jeho postava z Klubu poslední naděje měla podobnej styl přesvědčivejch promluv. Holt jeho styl. Rozpoznatelnej. ()

skalicky

Není to špatný ale zároveň žádná pecka Metthew to prostě sám neutáhne ale dělá 60% tohoto film! Ale zajímávý námět i prostředí....ale jinak fakt průměr 40%filmu docela nuda! 60% ()

Chudák

Nenudil jsem se a posledních 15min. jsem si říkal ať už je konec a otevření dopisu je pro mě příjemné překvapení za to půl hvězdy na víc... ()

subic

Žádné zlato není a nikdy nebylo. Otec měl těžařskou firmu a syn to prostě vzal za špatný konec, až mu v podstatě zbylo jen staré auto, bejvalka a šek od společníka na 82mil dolárků. Zajímavý příběh, ale zase mě nezaujal natolik, že by to byl nějaký superfilm. Matěj se tu nechal docela solidně zhyzdit, ale není to první bezvlasáč za poslední roky. Kdo vlastně byl lepší-hnusnější, chlupatý Tom Cruice v Tropické bouři (2008) nebo Honzik Deppka v Black Mass: Špinavá hra (2015) ? ()