HermyJane

Neuvěřitelná zbytečnost co se snaží být jako Vlk z Wall Street (2013), ale stylem spíše připomíná nudnou Sázku na nejistotu (2015). ()

HenryIvan

Ďalšia tuctová biografia o priekopníkovi, či človeku, ktorý niečo výrazne zmenil v minulosti. Toto je však prípad, kde svet nijak zvláštne nepocítil účinok tohto filmu a asi by si ani nevšimol keby upadol do zabudnutia. Verte mi, niekde tam sa aj ocitne. Jediné, čo tomuto filmu pomáha je jeho podarený koniec a Matthew McConaughey, ktorý dozrieva ako víno. 60 %. ()

AxelWers

Hviezdička navyše za inšpiráciu skutočného príbehu, takže veľmi priaznivé 4*, ale s odretými ušami. Zvraty fajn, ale mohlo byť viac napätia. Film znázorňuje, aké môže byť šťastie vrtkavé, chvíľu ste úplne hore a behom jednej sekundy padáte voľným pádom na dno. ()

DAPDO

Jenom díky McConaugheyemu, kterej předvedl brilantní výkon, dávám tři hvězdy. Jinak tenhle typ filmu není můj šálek kávy a potvrdilo se to i tady, prostě tomu chybí potřebná štáva, celý film táhnou jen dva herci, i když jeden teda fakt neskutečně. ()

Hpatrik

Nemastné, neslané, zoufale to postrádá drive, kterým by si diváka dostatečně podmanil, probudil v něm nějakou empatii s postavami, a optimálně i nějaké emoce. Takhle to je jen další z těch filmů, které můžou mít sebezajímavější námět, ale jeho tvůrci nejsou schopni ho kvalitně uchopit/zpracovat. A ani Matthew s tím nic neudělá, byť se hodně snaží. ()

Torgal

Téme potenciál nechýbal, ale jej spracovanie bolo dosť nezaujímavé, a to i napriek viacerým neočakávaným zvratom. McConaughey to očividne hral na Oskara, čomu sa podľa mňa prispôsobil aj zvyšok filmu a preto zanechal tak matný dojem. Jednoznačne to chcelo dravšiu réžiu a vyššie tempo. 5-/10 ()

Stíba

Chcete slyšet pravdu? Dobře, řeknu vám pravdu. Pravda je taková, že když všichni bohatnou, nikoho pravda nezajímá. Všude kolem byly červené vlaječky. Proč se nikdo nepodíval? Protože to nikdo sakra nechtěl vědět! Všichni jsme tomu chtěli jen věřit. Já, vy, všichni! A proč? Protože jsme na tom vydělávali hromadu peněz, víte? To je ta pravda! ..... Skvělý McConaughey v moc dobře zpracovaném skutečném příběhu, který je ukázkovou cestou na vrchol a z ní, tak jak to známe třeba z klasických gangsterek nebo dalších takříkajíc raketových příběhů. ()

Razzor_82

Zlatokop McConaughey se do toho náramně opřel a zahrál uvěřitelnou roli. Jeho postava nezdolného prospektora a dobrodruha táhne celí film natočený jinak průhledně a průměrně. Chování businessmana nemá ani za mák a pohrdá kravaťáky a hýří buranstvím. Ramírezovi sedne jako ulitá role šarmantního geologa. Hezká výprava do Indonésie, kde se měla nacházet zlatá žíla.  6/10 ()

Likan7

Nakonec se přikloním ke čtyřem ale jen tak tak. Film má jedno obrovské lákadlo, které film fakt skvěle drží. Matt by si za tohle zase jednou zasloužil minimálně nominaci. Drží tak mdlou a někdy i špatnou režii tak nad vodou, že Vám to ani nepřijde jako ne moc povedený průměrný film. Režisér je tady ten nejslabší a bohužel zrovna nejviditelnější článek. Umím si představit, že kdyby se této zajímavé látky ujal někdo schopnější, mluvili bychom o další pecce jako Vlk z Wall Street nebo méně slavný ale ne o tolik horší Zakladatel. ()

Demonic189

Mám chuť dať 2*, ale výborný výkon neskutočne pozmeneného Matthewa to ťahá nahor. Inak neskutočne nezáživná nuda, neodporúčam. ()

ER

Je znát,že jde o filmařskou podobu skutečných událostí, tudíž se autoři nesnaží o žádné velkolepé "efekty" a tak vedle honosných sídel vidíme i klasickou hospodu či rodinný domek. A k tomu lidskou vůli, která dokáže hory přenášet (tady valouny zlata). O tu jde především a že se taková vůle dá i zneužít. V tom má film silné momenty ,které trochu na závěr ztrácí,ale to zase vynahradí boj o vládu nad těžařskou licencí a osud společnosti s tím spojenou. Zákulisní machinace patří k tomu lepšímu, jen je škoda, že občas děj drhne u scének s pozérským výrazem M.McConaugheyho, který však v celkovém kontextu si s rolí poradil solidně. A tak to je v podstatě s celým filmem.....je solidní včetně finální pointy. ()

bearmeedek

Jak to u některých životopisných filmů bývá, chybí tomu patřičná šťáva. Kdyby hlavní roli cíleného hnusáka nehrál Matt, bylo by to ještě horší. Asi půlka filmu moc suchá. Po pádu snílka na dno začíná být děj zajímavější a další čas až do konce filmu už udržuje pozornost. Opět jsem se ujistil, o čem burzovní trhy vlastně jsou. ()

Inozuka

Jediný důvod, proč vidět Zlato je Matthew McConaughey, který je s tou svou pleší, mastnými vlasy, cigárem a whiskou borec jak noha. Toho loosera mu prostě uvěříte, i když se tomu bráníte, seč to jde. Jinak je Zlato nezajímavý a do jisté míry i nudný film o tom, jak vařit z vody a uplést z hovna bič. Podobných filmů je v americké kinematografii mraky a Zlato z nich kromě zmíněného hereckého výkonu nijak nevybočuje. Což trochu zamrzí, protože být to trochu jinak napsané, byla by to šleha ... ()

Acrobat

Ďalší prírastok do filmov o tupom a fiktívnom priateľstve v oblasti finančníctva. Zbabelí a hnojom opradený svet, kde jeho materiál nesmrdí natočil Gagham pomerne sterilným spôsobom, avšak ukotveným v realite. Príjemne nepríjemne sa pozerá tento film, lebo Golgota v Golde sa blíži pomalým, ale zákerným tempom. Myslím si ale, že Matthew už trochu prehráva. (videné 05.04.2019, FIlm+ archív) ()

gemi

Dobrý námět na téma zlaté horečky, ale místy tomu padá řetěz. Občas docela těžký slang, takže jsem si musel pustit titulky (AJ). ()

RAFT

Zlato a jejich velká zlatá horečka .Nevím co si o tomto filmu jenom myslet ,děj určitě nějaký najdeme ,ale jinak není film ničím výjmečným vskutku je to jakésy nemastné ,neslané.Co mě nejvíc nadchlo z celého filmu ,tak asi ta příroda.Je to sice podle skutěčného příběhu ale,něco tu chybí ,chtělo by to takový více ten rychlý styl poznání .Vícekrát už ne.65% ()