0verseer

"You went looking for bauxite, and you found copper. I went looking for gold, and found a friend." Bravúrne zahrané, celkovo však nie príliš oslnivé. Nenudilo, ale že by som mal chuť si to po prvom pozretí niekedy ešte zopakovať povedať nemôžem. Rutinná filmarina, ktorá stojí a padá na tradične excelujúcom Matthew McConaughey-ovi... ()

Kimkong

Původní látku podle které je film natočen neznám. Film pojednává o honbě za snem ústřední dvojice. K tomu využívá hondbu za zlatem. Pojednává o pomijivosti peněz, síle přátelství. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Tady je těch skluzů několik. Film je vážnější. Tempo pomalejší. Hodně se mluví. Matthew se své role zhostil na výbornou. Ne každému ten film ale sedne tématicky. ()

helrohir

"Gold" má príbeh, ktorý možno mal nejaký potenciál zaujať, ale podľa môjho názoru je celý film podaný akosi "bezkrvne" a chýba mu viac dramatickosti. Celá réžia je nanajvýš priemerná a hoci občas dokáže úspešne budovať pocit napätia, v konečnom dôsledku nedokáže ponúknuť niečo, čo by mohlo diváka vytrhnúť zo zabehnutého stereotypu. Síce ide o film podľa skutočnej udalosti, zdá sa mi však, že v scenári sa dosť často lavíruje na hrane klišé, hlavne v osobných scénach. Jednou z mála predností filmu je herecké obsadenie v hlavných rolách. Na jednej strane sympaticky a charizmatický E. Ramírez, a na strane druhej, hlavná hviezda filmu M. McConaughey, ktorý podáva ďalší zo svojich pamätných výkonov, pričom nepochopiteľne mu chýba aspoň nejaká tá nominácia na zlatú sošku. 60%. ()

PlysovyMacko

Príbeh o obchodnikoch so zlatom, ktorí uprostred džungle narazia na zlatú žilu. Počiatočné nadšenie prerastie v boj, lebo väčšie spolocnosti chcú tiež svoj kus. Nakoniec sa príde na to, že to je cele podvod. Vo filme sa stále niečo deje a Matthew podstúpil aj fyzickú premenu, je výborný. Škoda, že film nemá nič, čo by ma nutilo naňho myslet. ()

McMurphy

Nenechte se odradit od čehokoliv negativního, co někdo může o tomto filmu napsat. McCounaughey je tu ve výborný formě jako obvykle, jeho postava je sympatickej klaďas, co si sáhne na dno svých sil, aby uskutečnil svůj sen. Nejde tu o čistou honbu za pokladem a ziskem, jak by se mohlo z ukázek zdát. Ten film se toho snaží sdělit daleko více, dokáže pozitivně inspirovat a donutí vás se zamyslet. Doporučuji zde na čsfd zhlédnout rozhovor s Matthewem a vyrazit do kina podpořit film, který si to zaslouží. ()

Drozdo57

"Škaredý" Matthew McConaughey, ktorý hrá výbornú úlohu v dobre napísanom príbehu o ožranovi, hazardérovi, snílkovi. Pozeráte sa na film, čo sa v ňom deje a čakáte, kedy sa to poserie. "Nikto nechcel vidieť riziká, lebo všetci chceli veriť v tie peniaze." Je to až strašidelné, ako to platí aj pre súčasnú svetovú ekonomiku, ale to je úplne iná téma... Film si zaslúži vašu pozornosť, pretože pri tých všetkých komixovkách a prequeloch a sequeloch máme podobných filmov až pekelne málo. ()

wanry02

Po zkouknutí traileru jsem se na film velmi těšil a mé očekávání absolutně nezklamal. Bravurním výkonem McConaugheye a režiséra Stephena Gaghana vzniknul exelentní film plný emocí, štěstí i smutku, kdy v jednu chvíli jste nahoře a v jednu zase dole. Takže pokud jste ještě neviděli tak upalujte do kina ať si tento skvělí film můžete vychutnatv celé jeho kráse. 90% ()

DonBraso

Já jsem osobně čekal mnohem více.Tohle byla vcelku rutina,která se vytěžila po hodinu filmu a všechno hasil McConaughey kvůli kterému jsem to vlastně i pustil.Vlastně mě zklamalo,že bylo nadvakrát natočený to stejný,protože jednou jste nahoře jednou dole a hodíte si to druhou hodinu opět,kdy Vás pak zas něco zaskočí.Konec mi nepřišel zrovna vůbec zajímavej,spíš strašnej,kdy se to utlo a jelo se nejspíš razit asi večírek snů.Nechci říct,že by příběh byl vyloženě špatný,já tedy osobně tento druh naprosto odmítám,protože tím netrpí nic jinýho než příroda celým tímhle těžebním průmyslem,kdy jsou kontaminové řeky,kácení pralesů jen pro zlaťáky,ale jak jsem Matthew byl řádně slizkej a vsadil všechno na jednu kartu a ta mu prostě sedlo jak prdel na hrnec a hlavně je to film,že.Bohužel z tohohle se dalo udělat mnohem větší haló,někdo tu psal podobné jak Vlk z Wall Streetu,já tam vidím dalších dvacet,kdy ze dna se dostanete na hodně vysokou hranici.Popravdě jsem si říkal,že to byl i trochu takovej Tony Montana,jen si za ty prachy zrovna nic moc nekoupil.Jestli Cadillac měl být tím milionářským rozhazovacím bonusem,tak mi to přišlo hrozně málo.O plošných vedlejších rolí se zmiňovat nebudu,protože tu nebyly žádný,což opět ztratilo u mě pár procent.Jak jsem už psal,čekal jsem něco novějšího,protože nějaký ten přechod,kdy najednou akcie vyrostou do závratných výšin,tak se spíše zachováte možná až nevyzkle pasivně a režisér Vás odtáhne ještě dál,aby natahoval stopáž,což bylo cítit neskutečně.Chybí tomu třešinka či pořádná jiskra aby snem a zlatým krumpáčem udělal režisér majstrštyk film.70% ()

pafka

Rozhodne zazitek, dobrodruzstvi, ktery me kazil jen financni a akciovy trh. MM je skvely, rozhodne tady neplete hlavu holkam, protoze smrdi z platna. Ale herecky skvely. Pro me prijemne prekvapeni. Az jsem si rikal, ze je zazrak, ze dozil hlavni hrdina konce filmu s takovou zivotospravou. Fakt jsem myslel, ze to skonci nekde na hrbitove - takovy duraz na to tvurci kladli. ()

Blazis34

Film, kde hlavní roli hraje zlato, které vlastně ani nebylo pravé vytěžené zlato, se mi docela líbil. Skvěle zahrál hlavní postavu Matthew McConaughey, chválím i prostředí, kde se děj odehrával. Na druhou stranu mi více chyběla špička děje či větší napětí. To hlavní z celého filmu mi přišlo trochu ustřižené. Jinak je to určitě velice zajímavý příběh, který stojí za podívanou. Hodnotím 60% - tři hvězdy. ()

Facerr

Na tenhle příběh hned tak nezapomenu. O příběhové zvraty tady není nouze. Chvilkama nevíte, co si o hlavním hrdinovi myslet. SPOILER!! Chvilku je za sympaťáka, chvilku za hajzla, hlavně v kontrastu jeho parťáka, kterej celou dobu hraje druhý housle, jako ten největší správňák a pak ... další twist. Konec SPOILERU. Docela fajn je, že po filmu nakonec zůstane úsměv na tváři a v hlavě fakt docela slušnej zážitek. ()

K1NGSLAYER

Takové téma filmů mám rád. Matthew McConaughey se mi zde líbil rozhodně víc, než v Interstellaru. To ale porovnáváme 2 úplně odlišné filmy. Zklamalo mě ale to, že se dost příběhu odehrávalo v městském prostředí a v džungli se toho odehrálo v podstatě dost málo. Možná se pletu, samozřejmě je to jenom můj názor že, ale ta džungle mě svojí atmosférou prostě dost zaujala. Nepřišlo mi to ani nějak nudně natahované, zasmál jsem se taky, ale určitě to nebylo ani nějak extra záživné. To mě malinko zklamalo. Některé scény prostě neměly šťávu. ()

Luckyboy

Matthew umí zahrát i zlatou (malarickou) horečku. A když ho podpoří ještě dobrodružný příběh je z toho velmi zábavný nadprůměrný žánrový film. ()

moviefan4

Film má veľmi pútavý dej ktorý ma osobne dosť zaujal. Herci,kamera a hudba boli naozaj dobrí len film mal jednu jedinú chybu ktorá mi ničila filmový zážitok. Tou chybou bolo strašne uťahané a pomalé tempo ktoré pôsobilo tak že film má viac ako dve hodiny a miestami dosť nudil. Škoda toho mohol z toho byť dokonalý filmový zážitok. ()

harycek

Tak nějak mi ten film prošuměl, ale bohužel neuchvátil, jaksi tam chybělo kapku dramatičnosti a zdálo se mi že M.M. jakoby přehrával!?!? ()

srolyma

Další z řady filmů o tom, jak se dají lehkým trikem vylákat z hloupých Amíků miliony dolarů. Tentokrát stačí jen pouhý příslib bohatého naleziště zlata kdesi v indonéské džungli. Zajímavé, dobře zahrané, chvílemi zdlouhavé. ()

blondboss

V tomto prípade ide v zásade o ničím zaujímavú dobrodružnú drámu, ktorá vypovedá o jednom z najväčších ťažiarskych škandálov vôbec. Pre zainteresovaných to môže byť zaujímavé a v podstate aj McConaughey dokázal svojím herectvom ako-tak vtiahnuť do deja, ale pokiaľ vás nezaujímajú podobné politicko-finančné hry, tak vás to jednoducho nezaujme. Mne to prišlo zrežírované až moc profesorky a film som si až tak neužil. 60 % ()