Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

BadoXXII

Eric Qualen: Ztratilo se nám tady v horách pár kufrů. Vy nám je najdete. Gabe Walker: Co v těch kufrech bylo? Eric Qualen: Boty, ponožky, sto milionů dolarů. Běžné věci...... Rozhodne jeden z najlepších Stalloneho filmov a jeden z najlepších akčných filmov 90-tych rokov. Veľmi atraktívne prostredie hôr, zaujímavý dej a skvelá akcia. ()

ripo

Film, ktorý sa dá pozrieť i viackrát, kde je zaujímavá hlavne prvá polovica filmu a po vzore "Made in Holywood" sa to čím ďalej , tým viac przní. Mňa v tomto filme upútal hlavne John Lithgow, ktorý stváril veľmi presvedčivo najväčšieho záporaka tohoto filmu. .... "Zabi pár ľudí a budeš vrahom . Zabi ich milión, a je z teba dobyvateľ ! " ()

MM_Ramone

Sylvester Stallone si v 1993 zahral vo filme režiséra Rennyho Harlina "Cliffhanger". Stvárnil postavu horolezca Gabe Walkera, ktorý sa vysoko v horách zapletie do poriadnej šlamastiky. Banda zločincov tam havarovala s lietalom plným uradnutých peňazí. Gabe musí využiť všetky svoje schopnosti, aby z toho vyviazol živý. Stallone bol charizmatický ako vždy. Drsné vysokohorské prostredie sa mi tiež páčilo. Ani akčný scenár ma nesklamal. Avšak tá partička záporákov bola na smiech. *** ()

sniper18

Cliffhanger mal všetky predpoklady k tomu, aby sa stal mojou srdcovkou, je to kombinácia mojich dvoch veľmi obľúbených žánrov, akčného a horolezeckého filmu, k tomu akčná ikona v hlavnej úlohe, prvotriedny režisér a viac, než veľkorysý rozpočet a síce sa mi po veľmi dlhých rokoch konečne k nemu podarilo nájsť celkom cestu, ale potenciál bol predsa len podstatne väčší. K zápletke nemám žiadnych výhrad, horský záchranár a špičkový horolezec v jednom v boji proti skupine zločincov v drsnom horskom prostredí, ktorí potrebujú nájsť ukradnuté kufre plné peňazí, o ktoré prišli pri nehode. Rovnako mi vyhovuje aj scenár, hlavný hrdina má nejakú tú traumu, ale pokiaľ ide o životy jeho priateľov, využije všetky svoje schopnosti, aby celú situáciu zachránil, ale horšie je to už s jednotlivými scénami. Na celý film sa pozerá celkom dobre, drží si slušný štandard a výbornú dynamiku, ale mrzí ma, že obsahuje len pár scén, ktoré skutočne stoja za pozornosť a nanešťastie aj plno menších, ale aj väčších prvkov a detailov, ktoré to zbytočne kazia. Hlavne celé to lezenie je tu úplne mimo, rovnako aj využívanie horolezeckého vybavenia, napríklad už len tá úvodná sekvencia s neúspešnou záchranou ženy kvôli zlomeniu karabiny mi príde len nechcene smiešna, pričom práve od tohto sa odvíja aj trauma hlavného hrdinu, takže to vôbec nefunguje. A podobných vecí je tu viac. Ale film ťahajú hore postavy, Sylvester Stallone sa síce do hôr vôbec nehodí a ten horolezec sa mu nedá veriť ani omylom, pričom na jeho lezení to teda vidno, ale predsa len je to stále môj obľúbenec, takže ho beriem skôr za klad, k tomu výborné a veľmi sympatické vedľajšie postavy, či už priateľ Michael Rooker, ale aj kolegovia a o nič nezaostávajú ani záporáci. Síce nemám rád takéto skupiny, kde každý každého podráža, takže si pomaly väčšie problémy robia navzájom, než ten, proti komu bojujú, ale zase každý jeden z nich je výrazný, niečím zaujímavý a aj dobre obsadený, hlavne šéf John Lithgow. Po akčnej stránke je to už trochu rozporuplnejšie, akcia je síce rozmanitá, perfektne natočená a odohráva sa v skvelo zvolenom prostredí, ale obsahovo aj tak pomerne nevýrazná. V rámci horolezeckého žánru tu určite nie je o čo stáť, tých pár lezeckých sekvencií za moc nestojí, možno len úplný úvod a inak sa tu síce nájdu nejaké tie prestrelky, explózie alebo súboje, ale vlastne žiadna scéna ma nebaví celá, skôr len niektoré momenty. Ako napríklad zabitie protivníka v jaskyni je výborné, ale predchádza mu len sotva priemerný súboj. A takto je to celý film. Možno ešte finále s vrtuľníkom je celkovo celkom zaujímavé a spomenúť musím ešte aj použitie brokovnice pri vysení zo skaly, tento moment sa mi veľmi páčil. Renny Harlin tu očakávane predviedol perfektnú prácu, vizuálne je to lahôdka, rovnako aj všetky tie lokácie a atmosféra. A aj hudba je celkom slušná. Takže nevyužitý potenciál cítim stále, toto sa dalo výrazne doladiť v oboch hlavných žánroch, ale predsa len má Cliffhanger stále plno kladov a tak raz za pár rokov sa pozrieť oplatí. 72% () (méně) (více)

Phobia

Tenhle akční film je jedno velké klišé, ale horolezecké prostředí je z mého hlediska atraktivní, proto k zamýšlenému lehkému nadprůměru přihazuju jednu malou hvězdičku. Ani druhé zkouknutí po dlouhých letech ve mně nevzbudilo nutkání hodnocení přitlumit, takže těch 70% si Italský hřebec za svou alpinistickou kreaci zaslouží. ()

• Společnost Paramount byla nucena dodatečně zaplatit 750 tisíc dolarů třem scenáristům, kteří si činili nárok na autorství příběhu. (džanik)
  • Během jedné scény si režisér Renny Harlin stěžoval, že jsou vidět jistící lana a kaskadér pak musel lézt bez nich. (džanik)

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)