Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

bulawaio

Rozhodně velmi dobrý animalhoror, který vyniká v rámci současné brakové tvorbě zmíněného žánru. Herecké výkony dostačující, příběh zajímavý a u některých scén nechybí trochu toho napětí. To vše odlehčené několika povedenými vtípky. Zejména je nezapomenutelná postava černého kuchaře a jeho papouška. Najde se i pár odkazů (vykrádaček) na Čelisti (bomba, proud, značka), ale mě nikterak neurazily. Největším průserem jsou však žraloci. Jednou velcí, inteligentní, obratní a napodruhé úplně naopak. To samé z jejich animací. Celkově však slušná podívaná, která stojí za nejméně jedno kouknutí. ()

Hrus

Docela slušnej film o zmutovaných žralocích; řek bych, že na jedno zkouknutí je to hodně dobrý, pokud chcete nějakou nenáročnou zábavu. Drží se to v žánrových mezích, herecké výkony ani příběh snad nikoho neurazí, akční scény a triky docela dobrý. Taková odpolední jednohubka. ()

@nthr4X

Na přelomu století to byl jeden z trháků ve videopůjčovnách a taky tak na mě po prvním shlédnutí zapůsobil. Dnes se už na to dívám jako na slušnou béčkovou vyvražďovačku s docela nekvalitní animací žraloků. ()

Kada80 odpad!

Tak zas jednou v noci nemůžu usnout a pustím bednu.Začíná Útok z hlubin.No nic tak na to mrknu.Dosud nedokážu pochopit jak jsem mohl vydržet až do konce.To byla zase jednou blbost a říkám si do čeho to ten Samuel vlezl.No a ty triky,tak z těch mě bolí oči ještě nyní. 0% ()

Carnosaurus

Žraloci se zde chovají jako krvelační blázni, ale pokud člověk přistoupí na pravidla hry, může se docela dobře pobavit. Já jsem byl nadšením bez sebe. Jde vlastně o klasické schéma, kdy je skupina lidí v uzavřeném prostoru honěna monstrem (nebo monstry). Jsou zde dechberoucí akční scény a hezká hudba Trevora Rabina. Taky ždibek toho napětí se možná najde. Každopádně...tenhle film jede od začátku do konce. A boření klasických schémat, koho nechat zemřít a koho ne (a koho až dýl), mě nadchlo. Jo a Saffron Burrows to moc sluší. ()

rhiannon

Tak jako komedie to nebylo špatné, jako zoolog jsem se smála od začátku až do konce... obávám se však, že to tvůrci tak nezamýšleli. Asi jako ostatní jsem ocenila skutečnost, že oběti umírali v jiném pořadí, než byste očekávali; na konci jsem ovšem s uspokojením kvitovala, že konečně umřela i ta mrcha, která to všechno způsobila. Dokonce by se v tom dalo nalézt i nějaké poselství... třeba: nekuřte, žraloci to nemají rádi. ()

Zelda knihkupec odpad!

,,Během tropické bouře dojde ke katastrofě na mořské vědecké laboratoři a zmutovaní žraloci zaútočí na členy vědeckého týmu.´´ Takováto bezduchost mě fakt uráží... P.s. Málem jsem chcípnul nudou aneb ještě že si můžu kdykoliv zapnou TV a čučet alespoň na dokumenty o vesmíru nebo o vaření či bytovejch úpravách... ()

Keytt

Pokud vypneme mozek, můžeme získat poměrně slušný filmový zážitek. Hodně povedených akčních scén, trochu černého humoru a co se týče přeživších, tak i nečekaný konec. Za nejpovedenější scénu považuji tu, kdy Samuel L. Jackson pronáší srdceryvný projev o vzájemné pomoci a spolupráci. Všichni čekáme na scénu plnou citového klišé, ale ejhle najednou se vynoří žralok a roztrhne Samuela vejpůl. ()

Tuty

Koukatelná efektní digitální blbost, ale co. Několik památných scén to zachraňuje a dobře se na to kouká, protože dějová složitost je na úrovni Toma a Jerryho (tím nechci urazit kreslené postavy)... ()

Karin00

Líbí se mi, že to není předvídatelný film jako ostatní tohoto typu. Akční scény ujdou na to, že film je z roku 1999. Hlavní hrdina sympaťák. Šmrnc dodává vtipný kuchař, například se scénkou "co bych tak po sobě zanechal.......tak začneme jednoduchou omeletou" :)) ()

PatrikP4

Čelisti jsou naprostá špička ve filmech o žralocích a to asi jen tak někdo žádnej film nepřekoná. Útok z hlubin bych řek že patří k těm lepším o žralocích ne-li úplně k tomu nejlepšímu, co jsou o žralocích natočený. Ono moc není na výběr z typu jako je: Žralok útočí, Megalodon, Žraloci útočí, Superžralok atd... ()

Salvator

Film poněkud překvapivě zachraňuje LL Cool J v roli kuchaře. V ostatním je snímek příliš čitelný a průhledný. Tedy až na rychlost, s jakou je sežrán Samuel L Jackson. ()

sebulba1981

Docela koukatelný film,plný zajímavých herců.Hlavně Samuel L. Jackson a jeho proslov před smrtí.To mě opravdu dostalo.Těch 100 minut uteče jako voda.Jediné mínus jsou příšerně udělaný CGI žraloci.Trochu mi to připomnělo Sharknado,které je ale mnohem stupidnější.Tohle můžu v pohodě doporučit. ()

Sublog

Mnoho lidí mě sice bude považovat za idiota, ale podle mě je toto jediný film svého žánru, který se může srovnávat s Čelistmi. ()

THORasgard

Nejlepší žraločí (a obecně rybí, mutantí, i krokodýlí) vyvražďovačka, co jsem kdy viděla. Pokud umí žralok zapnout troubu, je to pro mě osobnost... ()

Fill16

Čelisti v novém kabátě. Je to taková blbůstka, ale když se chcete opravdu u televize bavit, tak to stačí. Atmosféru to má docela dobrou a je to zručně natočené. Navíc některé smrti jsou fakt mňamka :-) ()

Johnner

Jojo, na kravinky se prachy vždy najdou. :-) Tenhle film prostě miluji. Objektivně za jednu, subjektivně za pět. Průměr? ()

AnthonyB

útok z hlubin, co k němu říct. Podle mého názoru je po čelistech další pořádný film o žralocích a svého staršího brášku v mnoha ohledech přehrává. Dávám čytři hvězdičky hlavně díky tomu, že ve svém žánru je nejlepší a v mnoha ohledech je to nezapomenutelný film a člověk se k němu vždycky rád vrátí. ()