Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Freefinger

U špatného filmu se díváte na hodinky, abyste zjistili, za jak dlouho ho budete mít za sebou, u dobrých filmů si na čas vůbec nevzpomenete a pak jsou výjimečné snímky, u kterých čas sledujete neustále a přejete si, aby nikdy neskončily. Ne každý dobrý vypravěč je také dobrý režisér a naopak, někdy je zkrátka lepší si něco přibarvit, okořenit, nafouknout a pak to hlavně umět podat a to zvládá Tim Burton, stejně jako hlavní hrdina příběhu, na výbornou. ()

Bobik9

Hezký film, dobrý příběh, dobré obsazení, ale mě to prostě bavilo jen první hodinu. Potom už se to moc táhlo a závěrečný doják na mě teda ale vůbec nezapůsobil. Tim Burton rozhodně umí líp než co vložil do tohoto snímku. Kdyby se sestříhal a udělalo pár úprav, tak se z toho stane hit, ale tohle je se mi zdá bohužel málo. ()

skrblik007

Skvěle odvyprávěný příběh. Každá postava má v ději své místo a herci to prostě zvládli brilantně. Má film nějaký přesah? Nevím. Přijde mi, že jo, ale nevím v čem konkrétně, prostě to tak vyzní. Ačkoliv to není ten typický burtonovský pochmurný film, dojemný je až až a sem tam se vyskytne černý humor. Prostě úžasná pohádka. ()

Yesqward

Veľa dobrodružstva, nádherné prostredie, všetko nádherné. No ale ten fantasy koniec, tak ten ma trochu zmiatol. Ale filmu nemám čo vytknúť, nebudem to obkecávať, 90%. ()

Juliette_

"Člověk vypraví své historky tolikrát, až s nimi splyne. V nich žije dál. A tak se stane nesmrtelným.." Díky Time Burtone, pro mě se stala nesmrtelná Velká ryba. ()

PeterNet

Přízraky jsou jiným světem. Světem, z něhož si každý může ukrojit to své. Světem z něhož ještě nikdo nikdy neodešel. Až na Edwarda Blooma. Edward je dobrodruh, který chce poznat svět. Není to konzument, chce světu dát co nejvíce ze sebe. A když se zamiluje, udělá nemožné proto, aby svou lásku získal. Nějaké překážky Edward neřeší, on totiž ví jak to dopadne. Znalost svého osudu nemusí být vždy ke škodě. Děkuji Timu Burtonovi za jeden z nejlepších filmů všech dob... ()

lennyd

Will Bloom nikdy pořádně neznál svého otce. Znal jen příběhy, které mu vyprávěl - o obrech, čarodějnicích, temných místech - a ačkoliv ve všech příbězích hrál hlavní roli, Will mu již nevěří ani slovo. Navíc když na Willově svatbě strhne všechnu pozornost na sebe jeho otec, přestanou spolu na několik let mluvit. Až starý Ed Bloom umírá, nachází k němu Will znovu cestu ... a během posledních několika dnů poznává, že (jak se říká) "na každým šprochu pravdy trochu". Že by všechny ty příběhy byly nakonec pravdivé? .... Tim Burton se odpoutal od "svých" hororů, i když (zvlášť v první půli) svoji atmosféru přinesl i do Velké Ryby.. Později už jde jen o romanticko-komediální sled příběhů, které pohromadě drží tenká niť Edova vyprávění. Skvěle také působí výběr hlavního hrdiny, Ewana McGregora do role mladého Eda. A mimo hromady dalších mi dost padl do oka Steve Buscemi v roli zapomenutého básníka.. I Danny Elfman se pochlapil, a hudba se mu velmi povedla. Tak proč jen čtyři hvězdičky? Přece jen, v pohledu na celý film tomu něco chybí. Kdyby Burton pokračoval v linii nasazené první třetinou, bylo by to pět* bez mrknutí oka... ()

Elví

Po Planetě opic, která byla, přiznejme si to, fakt hrozná, přestože by někdo řekl, správně "burtonovská", tudíž dobrá, je Velká ryba opravdovým balzámem. To musí Burton točit jenom bizarní temné filmy, aby získal přízeň vás všech pohrávajících si s nesmyslnými pojmy? ()

Chasm

Jeden z nejlepších filmů Tima Burtona s výtečným hereckým obsazením. Ten typický Burton, kterého by člověk poznal z jediné scény... ()

danoo

Burtonovská rozprávka pre dospelých prešpikovaná fantastickými prvkami a inteligentným humorom je originálnou, kultivovanou zábavou pre všetkých, čo sú ochotní prijať jej pravidlá. ()

Tomasso001

Kouzelný film plný výborných hereckých výkonů a dokonalých nápadů, moderní baron prášil a jeho příběhy ze života utváří úžasný příběh jehož zakončení je geniální. Originální fil, který musí uchvátit snad každého svojí atmosférou a skrytým poselstvím ()

elle

Servírujte mi takové dospělé poetické a barevné pohádky každý den, vypovídají totiž o lidské povaze víc a líp než většina složitých psychodramat pátrajících po identitě jednotlivce. Každý jsme jedinečný a stačí si to uvědomit a dobrodružství může začít. Film u kterého můžu žasnout, přemýšlet a pátrat. ()

wer4

Nádherné, nostalgické, dojemné .. myslím si však, že tento film sa musí vidieť v správny čas, na správnom mieste, nie vždy je človek naladený na tú pravú vlnu .. ()

uiu

Pro mě naprosto srdcová záležitost. Film, na který se můžu dívat znovu a znovu a vždy mi na konci ukápne slza. Tohle se nedá popsat, tohle se musí vidět. ()

Jazzzz

Velmi krásný film pohybující se na hranici pohádky a reality, který nám ukazuje jak snadné je si život zpříjemnit... Vzpomínky máme všichni a mnohdy i nepříjemné, ale jde pouze o to jak si je chceme uchovat a jaké vzpomínky si uchováme... Pravda - v dnešní době mámo mnoho pravd... Takže proč si neudělat pravdu takovou jakou jí chceme a ne takovou jaká byla doopravdy nebo jakou nám vnucují druzí? Edward Bloom jako postava z tomto filmu je naprosto úžasná a obdivuhodná osobnost!!! ()

Elementál

Tim Burton = jedno z největších režijních es současnosti. Ewan McGregor = jeden z nejcharismatičtějších a nejlepších herců současnosti. K tomu si přidejme Helenu Bonham Carter a vždy excelentního Steva Buscemiho - to zní téměř jako film mých snů! Jenže není... Velká ryba je film se zajímavým námětem, který ovšem není příliš dobře zpracován. Členění příběhu na současnost a minulost mi nesedlo, McGregor, který se usmívá jako kdyby nám chtěl dokázat, že v Americe vyrostl, žije tam celý život a také tam zemře, sladkobolná kýčovitá láska a la Moulin Rouge... No je toho dost, co by se dalo označit za nezdar. Srovnání s Moulin Rouge kupříklad - zde vás musím seznámit s faktem, že tento rádobymuzikál považuji za ledasco, jen ne za film hodný obdivu. Jaké tedy bylo mé překvapení, když Burton, kterého obdivuji pro jeho typickou, hutnou režii ustupuje do pozadí a nechutnou barevností a přeslazeností téměř věrně kopíruje Luhrmana. Ne, že by se jednalo o propadák - zajímavých prvků je tam nepočítaně ( bacha spoilery .-) ) - bizarní postavičky, které přichází a odchází přesně ve stylu road movie, Buscemi (celý film - ve Spectře, vyloupení banky (!! :D) aj.), místy dobrá hudba (ale ani tu bych do nebes nevyzdvihoval). Problém je v tom, že Burton spolu s McGregorem a Finneym se nás snaží poměrně násilně přesvědčit o tom, že určitá míra imaginace je důležitá, že lhát se může, když je to pro dobrou věc a tak vůbec celkově chtějí, abychom fandili Edwardu Bloomovi. No...a já jsem po téhle návnadě neskočil a nijak zvláště se nebavil. Podivně poslepované scény, které sice film postrkují kupředu,ale ve skutečnosti nám na dvouhodinovém prostoru vlastně moc děje neukazují, Bloom neřeší žádné źivotní krize, proti ničemu nebojuje, jen si tak proplouvá světem a vykládá nesmysly. O slaďoučkém konci, kdy už i syn uvěří otcovým báchorkám, raději pomlčím._________Celkově: jsem rád, že jsem snímek shlédnul, ale vracet se k němu již nebudu a ani doporučit jej nedoporučím. McGregor mi začíná lézt na nervy (třebas takhle další díly Star Wars, nebo něco na styl Trainspottingu by bylo fajn - takové role mu sedí daleko víc) a Burton mě zklamal. Tak snad příště chlapi! :-) ()

Teebo

Uším lahodící pohádkově zabarvená lež nebo nepříjemně a nudně znějící pravda? No jasně že... eh, hm, oukej, oukej, na ty dvě hoďky, proč se s Burtonem nezatoulat do jiného světa. Dokonce to očividně funguje i bez Deppa, herecké zastoupení je více než sympatické. Jo a na o téměř dekádu staršího Zemeckise si skutečně nelze nevzpomenout. ()

PetrVabruscak

Jsou filmy u kterých mi ukápne slza i po několikáté projekci. Příběh točící se kolem fantazírujícího Edwarda Blooma, který umírá. Na putování životem toho vyjímečného člověka se setkáváme třeba s čarodějnicí nebo obrem. Ona filmová kombinace Barona Prášila a Foresta Gumpa je vskutku vražedná. Burton z finále vymačkal úplně všechno a ještě to umocnil na druhou: "Na každém šprochu pravdy trochu." ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney