Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Soubi

Když se snoubí fantazie s realitou, herectví s uměním a neuvěřitelně dojemný příběh s nezaměnitelným stylem vyprávění, musí být každému jasné, že se jedná o pětihvězdičkovou jízdu :). Na konci jsem plakal. Ale vůbec jsem se nestyděl. Nestyďte se také. ()

Mykhaluu

Ten film nemá jen tvar, chuť, ale má hlavně i motor. Není to jen jemná kostřička, ovešená zajímavými, křehkými myšlenkami, které nejen šumí potichu a do prázdna za obzor, ale taky do fantazie, odpuštění a do dálky... jako ryba ve vodě... :) P.S. Díky za inspiraci pro komentář! :) ()

Leonora

Já nevím... Dívalo se na to velice dobře, příběh mě oslovil, je to vkusné, vtipné a originální, ale nějak mi tomu ještě něco chybí. Je to jako jedna šprušle z úrovně mistrovského řemeslného díla na úroveň díla uměleckého. Možná mi na tom jen vadila kolísavá atmosféra... ()

sovereign

Tak neviem... Big fish je podla mna "dost ina" Burtonovka, a ja sa potacam ako ju vstrebat... Zvlastne na celej veci je to, ze Velku rybu som precitil viacej az pri songu od sk kapelky EARS - Inokraj, a to z toho dovodu, ze ta pesnicka by sa smelo mohla pasovat do pozicie soundtracku k tomuto filmu... Su to takmer **** "Skočila do vody nahá, Krídlami zamával výr, Len pre ňu šumí les, Akoby hral na klavír, Tie noty hrajú samé od seba, V tých vodách ani plávať netreba, Spoznaj ten inokraj Skočila do vody vraj, Krajinou sa nesie chýr, Aký je to zvláštny les, Keď šumí akoby hral na klavír Tie noty hrajú samé od seba, V tých vodách ani plávať netreba, Spoznaj ten inokraj, Tie noty hrajú samé od seba, V tých vodách ani plávať netreba, Spoznaj ten inokraj" (EARS - Chlebák/Chlebák) ()

LaMadame

Velká ryba hrající všemi barvami, jež si ladně proplouvá pohádkovým vodním světem, kterému dal barvy a tvary sám pan Burton. Úžasná podívaná, která dokáže v každém z nás probudit vzpomínky na bezstarostné dětství, kdy naše fantazie neznala hranic... ()

yaqwsx

Krásná pohádka - nejlepší charakteristika Velké ryby. Již od začátku víte, že film má vlastně hodně ponurý tón, že skončí špatně. Jenže příběhy nemocného otce vás neustále povzbuzují, jsou tak vlídné. Ale vy stejně něříte. Nevěříte stejně jako Will. Ale stejně jako on stále posloucháte. U nemocniční scény vyměknete, zesmutníte. Ale vzápětí se u finální scény ve vás probudí jistý pocit klidu, neuvěřitelné "radosti", vyrovnanosti. Ano, věříte. ()

Borecz

Jsem zaskočen. V dobrém, ba velmi dobrém, ale zaskočen. Podle komentářů mi sice bylo jasné, že tohle není klasický Burtonův film (alespoň co se potemnělosti týče), ale tohle jsem skutečně nečekal. Krásnou pohádku s mimořádnou dávkou fantazie, pohádkově barevným zpracováním (!) a v neposlední řadě s ohromně silným příběhem o otci a synovi. Nemá smysl vyjmenovávat tu všechny klady tohoto díla, jelikož to už udělali mnozí přede mnou. Já jen poznamenám, že jsem byl po celou dobu naprosto vtažen do děje a v samém závěru filmu bych se neobešel bez kapesníku. Těch 5* mi připadá skoro málo :) ()

miki68cz

Skvělý film, který jsem do třetí čtvrtiny chtěl vypnout a nakonec jsem byl moc rád, že jsem to neudělal, protože závěrečná čtvrtina dala vysvětlení k celému tomu barevnému spektáklu. Miluji opravdu barevné filmy a jsem zatíženej na Ewana - neskutečný herecký výkon na který jsme ostatně zvyklí. DOPORUČUJI - hlavně dokoukejte a nevzdejte to, nebudete litovat ()

oasismanik

Ako tu už bolo milion krát spomenuté...taký Burtonov Forrest Gump. Tak, ako považujem Burtona za preceňovaného, tak sa mi páčila Veľká ryba, bolo to krásne, ďakujem .../odporúčam prečítať komentár od Douglas-a/ 10/10 ()

ondey

Podle mě naopak nejslabší Burtonův film. VELKÁ RYBA je hlavně velkej rybník hodně velký nudy. Děj se vleče a neuteče, občas dokonce ale někam úplně zdrhne. Hlavní postava Barona Prášila je skrz naskrz nesympatická, jeho některé historky doslova otravné a vyústění filmu předvídatelné a trochu hloupé. :/ ()

Arcipes

Milý, hezký a chytře stylizovaný film o hranicích. Kvalitní a burtonovský, možná i trošičku kafkovský kousek, který není až takový úlet, jaký by jeden čekal... 4/5 ()

Týnidlo

Tahle úžasnost... taková krása, bizarnost a zároveň dotaženost každého momentu, záběru, hudby a světel, herců a hereček, nápadů a barevností! Já nemám slov, a to se, vážení, často nestává:)! Nikdy bych nevyměnila tento zážitek. ()

SlamLenka

V životě je často nemožné rozpoznat realitu od fantazie, snů a tužeb a život sám často vypadá jako pohádka nebo zlý sen. Překrásný a na Tima Burtona až nečekaně pozitivně laděný film s velkou duší, který prostě nemůžu jinak než milovat. ()

Sagisia

S Velkou rybou je to tak, že si celou dobu průběžně říkáte "to je boží", "to je boží", "to je boží". A tak je to až do konce. Jednoduchý. ()

donnovann

Okamžitě poznáte že se jedná o snímek z dílny Tima Burtona. Perfektně zrežírované a bez jakýkoliv hluchých míst, 2 hodiny utekly jako voda a já se náramně bavil. Posledních 15 minut film graduje a jeho závěr mi málem nahnal slzy do očí, což u mě dokáže jen málo výjimečných snímků. ()

Larry12

Závěr byl celkem emotivní, jinak film jako celek byl nic moc. Zdálo se mi, že to mělo příliš málo historek z Edwardova mládí, hlavně proto, že jednu věc natahovali na strašně dlouho. Konec byl na nic, v podstatě se tam nic nevysvětlilo. Edward mi připadal strašně naivní, a proto sem se ani s hlavní postavou nezžil, spíš mi bylo líto jeho syna, že musel s takovým pakem vyrůstat. Škoda, vypadalo to fakt dobře. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney