Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

subic

Já už vím, proč mě tento velmi velmi dlouhý film míjel. Mě se vlastně líbilo jen to obsazení a krátká scéna o vykradení banky. Na jednu výjimku mám s Burtonem obecně problém, asi těm jeho filmům vážně nerozumím. ()

RigorMortis

Príjemne civilný, až rozprávkový Burton, v ktorom sa prelínajú príbehy so skutočnosťou na pozadí vzťahu syna s umierajúcim otcom.  Helena Bonham Carter samozrejme nesmie chýbať. ()

Filmfactorem

Tohle dílo patří mezi jedny z nejintenzivnějších emočních prožitků, které jsem u filmů cítil. Příběh jednoho podivína, který moc do světa nezapadal a nikdo mu moc nerozuměl, ale zatraceně dobře věděl, co od života chce a šel si za tím. Postupně z jednotlivých úžasných příběhů skládáme skládačku na jejíž závěru dojde konečně k vytouženému porozumění a celé to vyvrcholí v posledním velkém příběhu Edwarda Blooma, u kterého jsem brečel jak želva. Ani nezmiňuju hudbu, herce, kameru, vše prvotřídní. Od Edwarda si odnáším, že život je často ohromně zajímavý, ale někdy taky dost nudný a neškodí si ho tu a tam přibarvit. Konec konců příběhy by měli být dobré ne, jinak je nemá cenu vyprávět. Asi je třeba najít tu správnou rovnováhu. A kdybych si měl osobně vybrat, taky bych radši slyšel příběh se sumcem. ()

seba

Souhlas s CIVALEM. Neuvěřitelně krásná a příjemná pohádka. Klidně by ji mohli dávat i na Štědrý večer. Třeba by se líbila i dětem. PS. Moje nejoblíbenější scéna: "A tak jsem začal pracovat v cirkuse" ()

ric

Po vizuálně-pohádkové stránce vrcholný Tim Burton, ale hloubka a dojemnost mi k Burtonovi nejde a o to je to pro mě více příjemně překvapující. ()

pOne

Krásná Elfmanova hudba. Pěkná vizuální stránka. Kamera se občas doslova vznáší na tónech hudby. Ewan McGregor do mozaiky zapadl podobně jako v Moulin Rouge. ()

Bilky

Nááááádherná hudba a dokonalá kamera! Tieto aspekty dokázali navodiť tu prazvláštnu atmosféru, akú mieša len BURTON! Je pravdou že tento film sa odlišuje od jeho iných diel, ale ftom je predsa jeho genialita! Inak by tu boli komentáre typu: ...omeiľa to isté....vykráda už sám seba...použil to už vo svojom 1.filme...apod. Podľa mňa je to posun fpred, smerom k pozitívnejšiemu vnímaniu sveta aj keď s jeho bizardnosťou. 90% ()

Chladek

Já bych řekl že tohle je jedna z mála fantasy, která je jakž takž normální. Jako myslím tím, že to není až tak vykolejené z našeho světa jako Středozem a ani tak dětinské jako mávání hůlkou. Tohle je zdravá, přírodní a hlavně krásná fantasy. Abych tak řekl je to Fantasy o fantasy. Fantasy snímek proto, že je o fantasii jednoho muže. S tím jsme se ještě nesetkali. Je to pokrokový a nádherný film. ()

Ville183

Big Fish sice není typický Burton, ale má skvělý děj, který nestojí na místě, a je plný strašidelně-pohádkových odboček. Hodně silný závěr je ještě umocněn tím, že doopravdy nevíte zda se to stalo nebo to byly jen historky vymyšlené pro pobavení. A opět mě nezklamal Steve Buscemi. ()

Mikus

Nejkrásnější a nejdojemnější pohádka pro dospělé jakou jsem kdy viděl.Burton je můj oblíbenec ale okolo Big fish sem dlouho chodil.O to víc sem byl nadšený....je to prostě nádherný film pro dlouhé podzimní večery.... ()

swell

Vyprávění zajímavé i podání vypravěčů nebylo špatné. Ale film mě prostě nezaujal tak, jak bych si představoval. Všechno mi přišlo hrozně natáhlé, pomalé a nedomyšlené. Občas jsem se i slušně nudil. Nevím, asi bude mým pocitům tak akorát odpovídat 50%. ()

AdrianMonk

Krásný film, kde Ewan McGregor ukazuje, že opravdu hrát umí ( po nových Star Wars a Ostrovu jsem si tím nebyl zcela jistý). ()

jitush.b

Film plný úžasného milého a hlavně Burtonova hůmoru, už dlouho jsem se u žádného filmu tak dobře nepobavila. Pro mě jeden z jeho nejlepšíh filmů. A taky jsem snad nikdy předtím neviděla tak krásně natočenou scénu pohřbu - žádné slzy a smutek, jen smích a vzpomínky. Krása. ()

Deathproof

Pravdupovediac, od tohto filmu som čakal niečo iné, aj keď sám neviem čo to bolo. Bol som prekvapený, ale v dobrom. Bola to veľmi pekne porozprávaná rozprávka a príbeh, po ktorom každý človek túži. A vyvrcholenie filmu pre mňa bolo obzvlášť prekvapujúce, ale krásne. Silne emotívny film dopĺňajú najmä skvelé herecké výkony, ktorým som to celé zožral aj s naviakom. Po filme som dostal chuť ísť robiť veľké veci, hľadať vysnenú krajinu, kamarátiť sa s obrom, chytiť veľkú rybu,....alebo byť aspoň obklopený deťmi, ktorým by som o tom všetko, čo som naozaj prežil mohol rozprávať:) ()

pasqviL

Nejsem zrovna velkým příznivcem burtonovy tvorby. Nelíbí se mi mrtvá nevěsta, střihoruký Edward, dokonce ani batmana nemusím. Ale velká ryba je nádherný film. Přímo sem si chrochtal v šíleně úžasných historkách. ()

radimartin

Krásná oslava lidské imaginace, která skutečně v jistých okolnostech předčí skutečný život a někdy je lépe se nechat ovynout jejími magickými chapadly. Burtonovi se film velmi vydařil, nicméně je to pořád hollywoodský režisér a je to znát. Film by vypadal nádherněji kdyby ho nerušili americké reálie. Ovsem hlavní myšlenka si 4hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

Broda84

Tim Burton opět nezklamal. V tomto filmu oslavuje neomezenou představivost a fantazii. Prolínají se tu dvě linie – imaginární dobrodružná cesta Edwarda Blooma a druhá linie je o vztahu otce a syna Willa, který svého otce konfrontuje s realitou. Postupem času Will zjišťuje, že jeho otec pomocí přikrášlování příběhu se snažil udělat svůj život zajímavější a příběhy mu pomáhaly překonávat překážky. Tento film není podepsán typickým Burtonským rukopisem, přesto z něho je cítit Burtonův styl. Různorodé postavy, některé až neskutečné, se dostávají ještě do bizardnějších situací. S těmito postavami se postupně hlavní hrdina setkává a prožívá s nimi nejrůznější dobrodružství. V tomto aspektu mi tento film připomíná Forresta Gumpa. V jiných částech bych ho přirovnala ke Spielbergově dílu. V tomto filmu se Burton vyhnul své typické ponurosti a ještě ponuřejšímu konci. A to samé hudba, která má jemnou pohádkovou kompozici. Tento film je pestrobarevná retrospekce se silnými sentimentálními momenty. Nejsem sice velký fanda slzavých filmů, ale tento jsem sledovala jedním dechem i s nějakou tou slzou. ()

Anitta

Pohádkové a dojemné putování jednoho velkého snílka. A já se cítím, jako bych během dvou hodin prožila celý ten život s ním. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney