Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

swinevenca

Víceméně smutný příběh, který se dá ale vyprávět i hodně zvesela. Vtipný McGregor, ale ještě víc mě do kolen dostával Buscemi. V reálu jde vlastně "jen" rozloučení s umírajícím otcem, takže udělat z toho takhle silný film, ve kterém si každý může najít svoje poselství o tom, co je v životě důležité, to chce režiséra s pořádným fištrónem. ()

Nikitoss95 odpad!

neznám více přeceněnej film než právě tuto blbost; štvve mě každá minuta sledování tohohle pseudo- fantasy- absurdna; a ještě k tomu to má místy smutnou a až příliš klidnou atmosféru, bez akce... blé; jo a viděl jsem komentář, kde se srovnával film s příběhy Barona Prášila či Benjamina Buttona - tak já Vám říkám, že naprosto to ani zdaleka nemá na ty dva skvosty ()

rashaverak

Jak tuhle blbinu muze nekdo prirovnavat k Forest Gumpovi, to mi hlava nebere. Je to fantaskni nesmysl ktery je obcas usmevny ale povetsinou jen umorne nudny. Konec filmu nakonec navraci urcitou dustojnost a smysl. ()

mr.siki

Jak jsem tohle mohl minout? Už to tady někdo psal - Forest Gump Tima Burtona, i se stejnou slzou na závěr. Navíc tradiční oblíbení herci, takže spokojenost. Jen ten dabing... ()

Mamutol

Film je takovej divnej slepenec příběhů ze života umírajícího chlápka, který svoje příběhy při vyprávění různě překroutil a většinou si i vymýšlel. Ke konci života už s tím byl hodně otravnej, protože ty jeho báchorky už znali jeho nejbližší zpaměti. Takže když konečně umřel, tak si všichni oddychli a někteří se i smáli. ()

david.babick

tak byly ty příběhy pravda nebo ne ? jestli jo, tak pohádka co neurazí...jestli ne, tak je to film o chlapovi, který si jen vymýšlel a blbě kecal...nejslabší Burton co jsem viděl ()

Fin_429

Krásný storytelling opletený v pohádkovém vizuálu, s jednodušším hrdinou, který zde ovšem perfektně pasuje. Bylo to výborné a neskutečně povedené. Na jednu stranu mi ale vadilo to, že si nedokážu představit, že by taková "malá" hádka, o jen málo slovech, dokázala přetrhnout rodinné vztahy na 4 roky. Připadalo mi to strašně málo a nedokázal jsem se do jejich konfliktu vcítit, protože jsem opravdu nemohl uvěřit tomu, že mezi sebou mají jakousi rozepři. Jinak 7,5/10 ()

cimrman2.

Forrest Gump po Burnotovsku? Z větší části souhlasím! Žánr Fantasy je tu opravdu na místě uvidíme tu spoustu zvrácených příběhů. Na tenhle film musí být nálada, ale pokud se necháme unášet atmosférou která je tu krásná, nachvilku uvěříme všem bláznivým příběhům, zažijeme pěkné 2 hodiny. ()

Simako

Příjemný snímek, s příjemnou hudbou! Dobře poskládaný počin režisérem počínaje, herci konče! Bravo Time:)) ()

esmoke

Nádherný film! Výborně natočený, užasný příběh, výborní herci. Sice to naprosto kasický obecně známý Burton, ale pro měje to jeho nejlepší film. Kdo neviděl neuvěří :-) ()

FrankieSS

Babizna s okem, obr Karel, šéf - vlk, bosé městečko, básník - zloděja hlavně Velká ryba ... a ... můj nejoblíbenější film Tima Burtona a jeden z nejoblíbenějších vůbec ... Film má všechno, emoce, silný příběh, vlastní poetiku, skvělou atmosféru, hudbu, pohádkový nádech, vtip, nadsázku ... Vtáhla mě hlavně ta atmosféra a způsob, jakým byl příběh vyprávěn. Pokud se mám držet u srovnání s filmy TB, tohle je o třídu lepší než všechny předešlé ... Nikdy se nedalo na film tak hezky dívat a přitom i přemýšlet nad tím, jaký je skělý obsahově. jenom se mi nelíbila postava willa, syna hlavního hrdiny :-( byla taková prázdná a spíš mě ve filmu rušila, taky byla dost nesympatická ... Musím taky přiznat, že film vyvolával slzy, teda ne u mě, ale poznám to na jiných :)) To sem od TB nečekal, ale tady mi to vůbec nevadilo .... Prostě je to úžasný film a nechápu tady nekteré experty, nevadí, že epizodky ve filmu nedávaly žádný smysl a nedávaly dohromady žádou kostru. byly tam protoze mely za ukol ATMOSFERU, která nás pripraví na konec, který snad na 3* nebyl, nebo snad ano? :-) ()

geedee

Tento film je naprosto vyjímečná záležitost. Samotného mě překvapilo, jak mne Burton, i po shlédnutí snad všech jeho filmů, dokázal překvapit. Tenhle film zanechává stopu, i když někomu se nemusí nutně líbit, zanechává stopu. Byl jsem po prvním shlédnutí nadšený, ale po několikátém doslova okouzlený. Burton kouzlí s obrazy a jeho svět je místy realistický až běda, místy krásně snový a samozřejmě i místy temný. Nádherný film a nádherná Burtonovina... Naprosto jasných 5*****. P. S.: Snad nejlepší Elfmanův soundtrack, opravdový skvost mezi jeho ostatními skvosty. ()

lisma

Z tohoto filmu mě prostě hřeje u srdce. Je tak laskavý a dojemný, zábavný, místy dobrodružný, plný roztodivných charakterů v klasickém Burtonovském ražení a uznávám že i sentimentální, ale v dobrém smyslu slova. Big Fish je krásný film, který si jednoznačně zaslouží dostat plné hodncení 5* ()

saladín.

Ako odchovancovi Gilliamovych filmov a vsemoznych bizarnosti z nie tak davnej minulosti mi pripadalo ze Burton v tomto pripade co do poetiky vykradol co sa dalo (hadajte kto je hlavnou obetou) a urobil z toho sladkobolne didakticky pribeh o pravych americkych hodnotach, pochopeni, pravom zmysle zivota a tak podobne. Gyc jak Brno. ()

Insomniac

Nie je to plná desiatka (hlavne kôli niektorým pomalejším - hluchým miestam, bolo ich však minimum). Je to však naozaj krásny film a už dlho sa mi nestalo, aby mi to lícach tiekli na konci filmu slzy ako hrachy:))) Film pohladí po duši a pripomenie, aké krásne a dôležité sú v živote sny a fantázia. ()

Nut

Mág Burton nám ukazuje, jak vypadá skutečný život, je plný fantazie, lásky, krásy i smutku. Pokud snad někdy zapomenete, co je v životě důležité, doporučuji vaší pozornosti tento snímek, možná se poučíte. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney