Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Colby Sawyer

Těžko věřit, že je to od Disney, ale je to skvělé. K hercům, režii nebo k čemukoliv jinému není potřeba se vyjadřovat, protože je to jedním slovem fantastické!!! Jeden z nejlepších filmů vůbec, alespoň pro mě. ()

AlistairMir

To, že Johnny za Jacka Sparrowa nedostal oskara to je snad hřích. Nejzábavnější pirát o jakém jsem ani neslyšel. Jenže teď už o něm slyšel snad každej. Kam se hrabou všechna pirátská esa když je tu Jack? Neskutečně zábavný film plný akce, hlášek, vtipu, efektů, bitev safra co dodat více snad jen, že hudba je dokonalá (ta znělka nemá chybu) spousta zábavných postav (ty dva piráti co bez sebe nedají ránu, Barbossa a hlavně Jaaaaack) i Orlando a Keira absolutně v pohodě no a nástup kapitána Jacka Sparrowa na scénu je snad nejimpozantnější nástup všech dob :-D " V POCTIVÉM BOJI BYCH VÁS ZABIL !! MNO TAK TO BYCH ASI NEMĚL BOJOVAT POCTIVĚ, ŽE? " ()

dom156

Pohlazení na duši s výborným hereckým obsazením. Musím také pochválit mimo film vás uživatele, kteří píší zajímavosti ohledně natáčení filmů. Jen dvě věci mi zde vadili, a to začátek filmu, který mě nikdy moc neupoutal a také přílišná délka filmu. S kratší stopáží by byl film víc živelnější a propracoval by se i na mojí úvodní stránku. ()

Blackhand47

Vždycky, když si po nějaké době znovu pustím Piráty z Karibiku, říkám si, že je to skvělý dobrodružný film... dokud se nezačne od poloviny točit v kruhu. Na svou dobu šlo rozhodně o skvělý snímek, který měl bezkonkurenční výpravu, obsazení i soundtrack. Jenže nejdříve jsme v jeskyni poprvé, pak hrdinové utečou, jsou znovu zajati a vracíme se do jeskyně, kde je kletba konečně zlomena a vše vyřešeno. První film mohl být určitě kratší a tak i svižnější. Je trochu paradoxem, že kdysi v Disney vypouštěli takové monstrózní filmy a dnes u blockbusterů přepočítávají každou minutu a komiksárny jsou pak naopak zkratkovité a nedotažené. Na svou dobu skvělý film, který si rád pustím znovu, ale ta zdlouhavost mě ničí. Hodnocení: 70 % ()

Skip

Nikdy bych neřekl, že se budu u nějakého "pirátského filmu" tak skvěle bavit. Ale stalo se a jsem tomu rád. Johnny Depp byl perfektní, stejně jako Geoffrey Rush. Od Orlanda Blooma jsem nikdy nic nečekal, takže mohl jedině překvapit - nestalo se. Keira Knightley je krásná a umí i něco zahrát. Ostatní herci více méně sedli do svých rolí. Výborné byly také zláštní efekty. ()

L_O_U_S

Když jsem se na film díval poprvé, vnímal jsem jej zpočátku jako klasický a poctivý pirátský příběh. Pak ale po obrazovce začali lítat nemrtví a já jsem kulil oči (zřejmě největší šlehou je scéna, kdy si Barbossa coby kostlivec přihne rumu). Na druhou stranu, koho by dneska zajímala nějaká rutinní honička za ukradenou slečnou, že. No a Johnny Depp umí, o tom žádná. Stejně tak se mi líbí Badeltova hudba, která evokuje tu správnou pirátskou atmosféru. "Vítr do plachet!" (101.) ()

kajas

"Prokletí černé perly" je první a myslím, že i poslední (nevěřila jsem, že čtyřka dosáhne kvalit jedničky, ale nyní je stavím skoro na stejnou úroveň, ač s jiným obsazením) tak vydařený díl série "Piráti z Karibiku". Dodnes nemůžu uvěřit tomu, že podle pouhé atrakce z Disneylandu mohl být stvořen vtipný, dobrodružný a akcí nabitý snímek, který i s pokračováním svým tvůrcům vydělal pohádkové peníze. Chválit představitele hlavní role (Johnnyho Deppa) asi není třeba. Všichni víme, že je to výborný herec, ale tahle role mu sedí asi nejvíc. ()

Kuzlo

Vtipná postava Jacka excelentne zvládnutá v Johny Deppom, jednoduchý príbeh v atraktívnom prostredí, trikové efekty (kostlivci sú parádny) a geniálna hudba - to všetko správne namiešané zaručuje zábavu na celý večer. Po opätovnom vzhliadnutí zvyšujem hodnotenie na 5*. ()

Vědma

Tenhle film byl pro mě jistým druhem zjevení. Návštěva kina tenkrát byla vlastně jen kvůli Deppovi. I když jsem si říkala - Johnny ve filmu o pirátech? Takové překvapení jsem v kině zažila málokdy. Vlastně si vybavuju snad jenom Hvězdný prach a Připoutejte se, prosím. Pořád i po snad osmém zhlédnutí mě tenhle film fascinuje svou zcela zvláštní atmosférou, kterou má. Proč ta hvězdička dolů? Kvůli jisté zdlouhavosti, která mě v druhé půli trochu unavuje. Jinak tento film zcela miluju. ()

Dont

Parádní představení Johnnyho Deppa exhibujícího v roli Jacka Sparrowa. Ještě mu docela sekundoval Geoffrey Rush, ostatní byli spíše do počtu. Čekal jsem teda víc hlavně od Keiry Knightley. Doufám, že ještě dozraje, protože si od ní slibuju víc. Dobrodružné v tom nejlepším smyslu, plné soubojů, překvapivých zvratů, chvílemi i dost zábavné, ale ke čtvrté hvězdě mi něco scházelo. ()

Aleee89

Fakt super film, co má šťávu, nenudí, děj se příjemně žene dále... Navíc tu je akce, možná trošec napětí, taky super herci a srandovní hlášky. No a samozřejmě můj oblíbenec Johnny Depp, který Jacka hraje přímo bombasticky. Prostě paráda film, moc příjemný na koukání a už teď se těším na další dva díly. ()

Fanucci

Dlouhá a ubohá blbost. Zachraňují ji jen výkony špičkových herců, které s rozpočtem 125 milionů dolarů asi nebyl problém nalákat. EDIT: Tak jsem svůj pohled trochu poupravil - není to tak špatné a po celkově třetím shlédnutí tohoto snímku měním hodnocení na 3 hvězdy místo 2. ()

dee-key

Přiznám se, že můj první dojem z Jacka Sparrowa byl po prvním shlédnutí úplně stejný, jako dojem ze Shreka. Já porstě brečel smíchy. Dnes už kultovní postava nemytého, opilého, vulgárního a vychytralého piráta dodává filmu šmrnc. Myslím že to bylo právě od tohoto filmu, co začaly zdi dívčích pokojíčků zdobit plakáty s Johnny Deppem. A nutno říci že i s Orlando Bloomem. Jeho vizáž uhlazeného řemeslníka mi úplně neseděla, ale hádám že to byl záměr. Jak tak s odstupem času pozoruju ten letopočet, tak mě mrazí v zádech, kolik je to let, co se film objevil. A ještě si dovolím poznámku, stejně jako Shrek neměla Černá perla žádnou extra propagaci a přesto jak Shrek, tak piráti převyšují své pokračování. Každopádně film bysme mohli vynášet do nebes celý den, a pořád by to nebyl dost vysoko. ()

wipeout

Nie je to dielko dokonalé, ale lepší prototip popcornovej zábavy do kina si neviem predstaviť. V záplave kinohitov, po ktorých len znechutene odchádzam z kina sklamaný ma tento skvost Karibiku potešil o to viac. Aj keď nebyť prílišnej rozvláčnosti a na môj vkus primalého využitia potenciálu Deepovho Jacka Sparrowa mohol to byť fenomenálny úspech. Treba vyzdvihnúť hudbu aj keď sa príliš často opakuje. Takisto efekty a akčné řezby boli zábavné a nenudili. Je ale jasné, že nebyť Jacka Sparrowa film by sa prepadol o dve kategórie nižšie. Ale aj tak využitie pomerne neošúchaného námetu pirátov a ich poľudštenie naozaj zaujme a nenechá ani jedny hlasívkypokojné. 4,5* ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert