Série(5) / Epizody(45)

Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Sweat55

Přesně podle očekávání. Jak mě první díl novýho sluníčkovýho Top Gearu nebavil a věděl jsem, že už nechci vidět další díly, tak mě první díl The Grand Tour bavil neskutečně a vím, že chci vidět všechny další díly. ()

Franc1s

Série dokoukaná, opět jsem se bavil s touhle trojkou. Nasmál se víc než dost a budu se těšit na další jejich šílenosti. ()

LordMysti

Určitě lepší než Top Gear a Autosalon :). První díl lehce rozpačitý a kostrbatý, ale je tam velký potenciál. Až si to zaběhnout a uvolní se, bude to zase stará dobrá parta. A až si kamera, režie a střih také sednou, bude to ještě zajímavější. Já tomu věřím je to tam! UPDATE po druhé sérii: snižuji hodnocení na 3* a obrovské zklamání. Recenzí aut absolutní minimum a hodně odfláknuté. Už úplně rezignovali na testy "obyčejných" aut, více méně jen čím dál hloupější a nudnější výlety po americe a vizualizace, agresivní střih a nápadité grafické zpracování také stále kulhá za původním Top Gearem. Ne ne ne, Clarkson se propadá hluboko za nový Top Gear bez nich! ()

Forty-

Clarkson, Hammond a May sa snažia megalomansky kopírovať Top Gear, ale až tak moc tlačia na pílu, že je to miestami nevkusne trápne. Show o autách je to však stále najlepšia, o tom žiadna. ()

gemi

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

1. série*****: Naprostá bomba, absolutní rauš! EDIT: 7. 3. 2023, druhé zhlédnutí první série. Mno, tak asi jsem za těch šest let jaksi náročnější nebo co... Jasně, je to výborné, ano, je to zábavnější než Top Gear, ale na zadek už mě to podruhé neposadilo. Asi je to tím, že druhá polovina třetí série a celá čtvrtá posunuly laťku zase ještě o velký kus nahoru. Pět kousků ale nechávám, protože ve své době to byl prostě ten nejlepší seriál o autech, než ho překonaly zmíněné další série vlastní výroby. 2. série**** (17. 12. 2022): první sérii jsem sice viděl před téměř šesti lety, takže vzpomínky jsou už dost vousaté a pouze kusé, ale celkem jasně ve mně zůstává celkový pocit. Bylo to velkolepé. Každý jeden díl byl mimořádný. Druhá série už připomíná klasický Top Gear. Je to super pořad o super kárách. Ale mimo speciály je to prostě business as usual. 3. série**** (25. 1. 2023): Definitivně lepší než druhá. Někdy v polovině série, po návštěvě Paris Hilton, si tvůrci uvědomili, že klasické povinné disciplíny typu celebrity face off už prostě netáhnou, byla to celkem nuda. Takže začali dělat speciály. Ty jsou výborné. Závěrečný díl nuda, nicméně posledních 10 minut, kdy i starý cynik Clarkson pláče (!), protože show končí a následuje sestřih starých vzpomínek, je brilantních. 4. série**** (4. 2. 2023): Naprostá paráda! Nudný, rutinní stan je pryč a borci se soustředí jenom na speciály. A páni, je to skvělá jízda... Pokaždé úplně, ale úplně jiná, a finální čtvrtý díl je naprosto brutální trolling Francouzů! ()

Domca94

Ano! Ano! Ano! Stará dobrá parta je zpátky! Ačkoliv jsou lepší! Novýmu Top Gearu Grand Tour pohotově nakopala zadek! Chemie mezi nimi je prostě nepřekonatelná, to nikde jinde neuvidíte. Formát je jiný, zajímavější. Na moderátorech je vidět pohoda a uvolnění, občas navážení do Top Gearu, což se perfektně hodí do dané situace. Prostě Grand Tour je top a jestli bude celá série v podobném duchu, jako první díl, tak se máme na co těšit. ()

Limous

Celou 1:11 jsem se smál jako zamilovaná puberťačka a dost možná jsem se na tu chvilku stal zamilovanou puberťačkou. Bylo to úžasný, bylo to srandovní a taky jsme se konečně dočkali onoho vytouženého srovnání LaFerrari, McLaren a Porsche. Čekání se vyplatilo :) ()

ClapTrap

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Jakožto veliký milovník aut, předchozího seriálu Top Gear a velice známé trojice Clarkson, Hammond, May, jsem neskutečně nadšený, že došlo k tomuto comebacku ohledně aut. Uvidíme jak dál, ale zatím mi to přijde jako mnohem větší jízda, než Top Gear. Nemohu jinak. Těším se na další díly. ()

Maniik88

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Po pozretí prvej série: PLUSY: politicky nekorektné vtípky, ktoré už nikto nebrzdí, žiadni slniečkárski heterofóbovia Clarksonovi nič nezakážu. Veľký rozpočet je vidieť. Putovný stan je dobrý nápad - ďalšie politicky nekorektné vtípky z daných krajín. Ústredná trojica je stále skvelá. MÍNUSY: neznášam náhradu Stiga - tučného otravného američna. Neznášam Celebrity brain crash - kde akože všetky hviezdy umrú na ceste. Dvojdielna expedícia na buginách bola dobrá. Nuž čo si budeme vravieť, je to v podstate Top Gear, akurát pár vecí museli zmeniť a zmenili ich k horšiemu. Ja som ale rád že miesto jedného vtipného seriálu o autách máme teraz 2. ()

Franta

Jedná stále o ten starý Top gear, pouze v novém kabátě. Na první pohled je znatelný mnohem vyšší rozpočet, takže se hned v prvním díle objeví tři auta za desítky milionů. Dokonce i naprosto nudná "celebrita v autě za rozumnou cenu", se změnila. Prostě a jednoduše si Grand tour pusťte a nechte se překvapit. ()

JeanMarthan

Jo joo, když máte peněz, že nevíte co s nima - nevíte hold co s nima a tak začnete vymýšlet totální 3,14čoviny, jen aby bylo vidět, že vy na to prostě máte! Nechtěl jsem srovnávat s Top Gearem, i když prakticky je to vlastně ta samá show, ale právě na TG se mi líbilo to, že naše veselá trojka přeci jen alespoň trochu limitovaná penězi byla a to dávalo především speciálům ten pravý říz. Teď si tu střílejí z tanků, RPG, stavějí mosty přes řeku někde v Namibii, ale už to prostě není on, most si nepostaví sami, v poušti mají sluhu, atd. atd. prostě jen demonstrace bohatosti a prakticky neomezených možností amazonu. Nejvíc mě baví hlášky ve stanu a vizuální stránka pořadu. Naopak mě štve, jak často v některých dílech opakují scény pořád dokola - není to vtipný - je to zdlouhavý, otravný a k ničemu. Postrádám tu hravost a zábavnost TG. A Američan....KKOT ()

MAAUZ

Top trojice automobilovejch expertů a komiků nastartovala opět motor káře, která už dávno dosloužila. Oprášila ji a natřela všem zrak. Amazon si nerozlučnou trojku z TG vzal pod svá křídla, což bylo mimochodem to nejlepší, co je mohlo potkat, a proměnil ji v GT. Navíc je znát, že Amazon nešetří prachama, díky nimž se jedná o velkolepou show. Líbí se mi přemísťování stanu pokaždé do jiného města a zajímavosti, jaké se o něm dozvíme, případně zemi. Conversation street má pokaždé jiné intro a najdete spoustu dalších detailů, které chcete vidět a drží si sledovanost. V každém díle jsou celebrity braincrush či testující "Američan", neskutečná auta a hodně srandy. Asi nejvíc mě baví, jak do sebe pupkáč se staříkem a mlaďochem furt rejou. Víceméně mají každý jiný názor, ale jednu společnou vášeň - AUTA. ()

Scraffy

Po prvej epizóde som totálne ostal v nemom úžase! Je to rovnaké, ako starý dobrý Top Gear, avšak tu sa nešetrí s peniazmi! Humorný je ešte viac, kedže si to tu konečne môžu dovoliť hovoriť všetko na plnú hubu. Som z toho veľmi nadšený a už sa teším na ďalšie časti. ()

bignothing

Po oznámení konce clarksonovské verze Top Gearu jsem měl o patrně nejslavnější moderátorské trio strach. Nedokázal jsem si představit, že by se povedlo odstartovat něco tak drahého, tak vtipného a tak ikonického jako je původní série. Nyní se to povedlo. A navíc je vše ještě dražší a vtipnější než posledních sériích Top Gearu. Větší ikonou se Grand Tour nejspíš nestane, ale kdo ví, třeba pomůže ta zázračná suma peněz, ve které se filmaři zjevně topí. ()

Uesbe

Ľudské verzie Bugsa Bunnyho, Toma a Jerryho predstierajú, že nerobia hranú grotesku ale reláciu o motorizme....ako by to len mohlo byť zlé?! ()

UM3L3C

V Grand Tour je všechno, co od Clarksona, Hammonda a Maye čekáte, plus nějaký ty příjemný novinky a úpravy ve formátu (pořad je nyní na internetu, takže mizí některý televizní omezení a ústřední trojka si může víc hrát se scénářem). Dávám 4* a těším se na další díly! ()

Pravek007

Grand Tour je důkazem toho, že vůbec nezáleží na tom, jestli do pořadu narvete osm super-hvězd a hromadu peněz. Lidi prostě chtějí tyhle tři dědky, protože to umí pořádně rozjet! ()

intro

Už ta úvodní scénka příjezdu kluků doslova brala dech. Návrat těch nejlepších automobilových šílenců se tak povedl na jedničku. Jen tak dál. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse