Nejlepší show o autech, která kdy byla vytvořena! Záměrně nepíšu pořad, který by se zaměřoval na testování aut z odborný, praktický a uživatelský stránky. O to zde většinou ani nejde a to je dobře. Jinak by zařadil po bok nepřeberného množství motoristických pořadů...bla bla bla moc keců a prd z toho, každý je odborník a profesionál a ví přesně, co je na tom auto dobrá a co špatný. Proto jsem rád za podobu Top Gearu, kde proti sobě stojí naprosto nesourodá trojice moderátorů se svými názory, bez kterých by Top Gear nebyl zdaleka takovým, jakým je. Jen škoda, že je seriál svým obsahem tak moc vzdálený realitě a možnostem většiny diváků. Na druhou stranu, koho by ale bavilo koukat na pokus o vtipné a sálodlouhé testování třeba Peugotu 307, když může koukat na Stiga, jak jede bokem v Hammerheadu nejnovějším Italským supersportem!:)(25.10.2012)

Řikal sem si, že po takový době budou mít jednotlivé seriály klesající tendenci, ale každý další díl je prostě zase pecka jako prase. Když sem viděl jak podfoukli australský Top gear ve sprintu tím, že namontovali motor z jaguara xj220 do dodávky, tak sem se fakt málem pochcal smíchy. Na to pozval Jeremy Borise Beckra a ten řikal Stigovi Štig, pěkně po německy, Jeremy jenom čuměl a vůbec nevěděl o čem Boris mluví. Plnej počet, jinak to prostě nejde.(28.1.2012)

Perfektní zábava se sehranou trojkou. Povýšeně ješitný Jeremy, ztřeštěné velké dítě Richard a flegmatický James servírují zábavu, při které si divák klade otázku, kde na ty blbosti chodí, a po celou dobu po sobě střílí třeskutě jízlivými poznámkami. Role každého z moderátorů se pěkně zdokumentovala v jednom z dílů, kdy soutěžili o to, kdo bude mít nejlepší obojživelné auto. Jeremy přijel suverénně s jakousi nadupanou károu, Richard s infantilní radostí poskakoval kolem těžkotonážní krabice a James si to spokojeně přihasil s jakousi obludností, ve které byl zapíchnutý stěžeň. Také dnes jsem viděl vypečenou disciplínu. Pánové si koupili co nejlevnější auta a pak každý vymyslel soutěž. Jednou z nich bylo nacpat do auta psa (což u takové Toyoty IQ šlo docela špatně, zvlášť když pes byl bernardýn), projet okruh co nejrychleji, ale zároveň tak, aby pes neměl touhu řidiče sežrat, a při dokončení úkolu se ještě zkoumalo, jak spokojeně či nerudně se pes tváří.(22.2.2014)

Britský humor miluju, a nejen proto miluju i Top Gear - pořad mého dětství, puberty, a mého současného života. Tento vynikající masterpiece by ale nebyl úplný bez tří hlavních protagonistů - orangutana Jeremyho, americko-britského prcka Richarda a samozřejmě nesmíme opomenout kapitána šneka - Jamese. Jedná se totiž o nesourodou, ale především humornou trojici a přitom perfektní kombinaci, která se k sobě hodí, a která pořad táhnou svojí nevypočitatelnou chemií. Svými hovádskými, a v niterný podstatě debilními a zároveň geniálními a neskutečně humornými nápady a inovacemi pobaví i ty jedince, jež automobilismu neholdují - a kupodivu, mezi ně se mohu řadit i já sám. Top Gear je prostě víc než jen pouhým motoristickým pořadem... Top Gear je také jedno z nejdiskutovanějších témat mě a mých přátel. Na základce jsme se nebavili téměř o ničem jiném, než o hovadinách téhle svaté trojice... Navíc: Epizoda, v níž naši britští hoši zajeli do buranských koutů Ameriky, a z tamějších obyvatelů si udělali nehoráznou prdel, je jednoduše vrchol televizní zábavy. Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě nejlepší televizní pořad, a za svým názorem si budu pevně stát... Viděl jsem určitě více jak cca 83% všech epizod, a toho času nebudu nikdy litovat, třebaže některé epizody vidím již třeba po šesté... Miluju to! (Nejlepší epizody: America, Bolivia, Botswana, North Pole, Vietnam, Middle East, Africa, India, Albania, Patagonia, Burma, Ukraine) ... https://www.youtube.com/watch?v=QmtYBMHdDLc(5.12.2016)

Nejlepší televizní pořad všech dob? Nepochybně. Top Gear (zde nepochopitelně označený číslem 2010) se stal fenoménem díky povedenému mixu nekorektního humoru, zajímavých informací o automobilech a osobitosti všech tří moderátorů, jenž jsou důkazem, že muž nedospěje, pokud se jedná o auta. Clarkson, May a Hammond se pro tento pořad narodili a mě jejich Top Gear okouzlil...(17.7.2014)

• - Obrovský úspěch tohoto pořadu měl dokonce za následek ovlivnění prodejnosti jednotlivých automobilů. (Cheeker)

• - Od roku 2002, kedy bol program obnovený sa ako "auto za rozumnú cenu" používalo Suzuki Liana. V ôsmej sérii ho nahradil Chevrolet Lacetti. Od začiatku pätnástej série jazdia pozvaní hostia na vozidle Kia Cee'd. (m.a.t.o.)

• - Top Gear není jen úspěšným televizním pořadem. Obdobného ohlasu se dostalo i stejnojmennému magazínu, který je nejprodávanější časopis o autech ve Velké Británií. (silebis)