Co povědět :-) Miluji auta, rychlé, silné, malé, velké, hranaté, oblé, vysoké, nízké, japonské, anglické, německé, americké prostě všechny možné značky, druhy a odrůdy :-) Miluji anglický humor. A naprosto žeru ústřední trojku, Jeremy, Richard a James :-) Seriál evokuje nejen vůni benzínu a spálených gum, ale taky je plný neuvěřitelně praštěných nápadů, skvělých výmyslů a legračních momentů a takřka u každého konstatování jednoho z moderátorů se musíte smát. Navíc se dozvíte spoustu zajímavých faktů ze světa motorů ať jste jezdec rallye, nadšenec, řidič, neřidič nebo laik. Prostě se budete bavit(16.2.2014)

Automobily a motorismus obecně je snad mojí jedinou stálou zálibou. Auta mě chytla v raném dětství - a na rozdíl od spousty jiných koníčků mě nepustila dodnes. Za tu dobu jsem nashromáždil hromady motoristických časopisů, které jsem s těžkým srdcem teprve nedávno protřídil a za vydatného fňukání 80 % z nich vyházel. Právě v britském Autocaru z roku 2004 jsem se poprvé dočetl o existenci tohoto pořadu. Až za dlouhých šest let se Top Gear dostal na české obrazovky a okamžitě si ve mne získal věrného diváka - byť šlo o staré reprízy s deset let starými novinkami. Výstřední moderátorské trio mě doslova nadchlo. Přisprostlý drzoun Clarkson, škodolibý a zákeřný prcek Hammond a komicky suchopárný May, který dovede být vtipný, aniž by si to kolikrát přál. Jejich autorecenze jsou úplně o něčem jiném než je člověk zvyklý z našich Světů motorů nebo Autosalonů, i když zrovna Autosalon se poslední dobou snaží styl Top Gearu trapně napodobovat. Tito pánové mluví jen o pocitech z auta - žádné suché údaje, jen vtipem kořeněné dojmy. Vždy mě baví, jakou legraci si dovedou dělat ze sebe navzájem. Jeden se směje druhému, protože je starý, tlustý, malý nebo že má blbý účes nebo úchylnou košili. Nejlepší okamžiky pořadu nastanou, když si každý z nich koupí v bazaru nějakou starou plečku a společně se vydají na dalekou cestu. Naprosto nezapomenutelná byla jejich fichtl-výprava do Vietnamu, kterou jsem si s chutí přehrál několikrát. Občas mě při sledování jejich dobrodružství pojala zvláštní závist - tito chlapíci mají opravdu práci snů. Co bych v tomto pořadu naopak mohl klidně postrádat, je pravidelná vsuvka zvaná "celebrita za volantem" - to už kolikrát přepínám.(21.1.2013)

Co k tomu víc dodat, těžko by se hledala víc rozdílná trojice moderátorů než ta která tam momentálně je ale zároveň je to dokonale vyvážené..Jezza to táhne, jeho politická nekorektnost, břitký humor a zásadové názory jsou v perfektním protikladu vůči Jamesově intelektu, rozvaze a pragmatičnosti a celé to tmelí rozevlátý Richard v kytkatých košilích a štěněčíma očima..Závidím jim, že se vozí po celém světě v těch nejlepších kárách ale nic naplat, aspoň máme na co koukat ..Doufám že se tenhle tým, po ukončení spolupráce s BBC, objeví někde jinde, s neméně skvělým konceptem motoristického pořadu jako byl tenhle Top Gear ..(28.10.2015)

Bez Britů by to nebylo tak dobré. Pro toto tvrzení mám podklad! Podívejte se na americkou verzi ;-) Mimo jiné se na pořady o automobilech nějak nedívám, ale tohle... tohle je podívaná + auta a jiné dopravní a nedopravní prostředky. Trojce je vybírána snad tak, jako by byla už předurčena, protože k sobě nekompromisně padne. Díky za to, že se to dostalo i na naše kanály. Auta jsem začala možná milovat víc...(21.10.2012)

Ač nejsem zrovna moto fanoušek, tak mám velkou slabost pro porci britského humoru, který potřebuji včas a v přijatelné dávce dodávat. V tomto pořadu, který nemá nouzi o všelijaké srandičky a sem tam i nějakou tu moto zajímavost - je snad všechno. Tři kolegové, dá se říct, že přátelé dělají něco, co je baví a díky těm penězům, které vydělávají se vrhnou i na neskromné nápady jako jsou lokomotivy vyrobené z aut, nebo auta v životní velikosti na ovládání. Nemám sice za sebou všechny díly, ale viděla jsem jich spoustu na to, abych si Top Gear dovolila pasovat na jednu z mých oblíbených kratochvílí :-).(31.5.2014)

• - Od roku 2002, kedy bol program obnovený sa ako "auto za rozumnú cenu" používalo Suzuki Liana. V ôsmej sérii ho nahradil Chevrolet Lacetti. Od začiatku pätnástej série jazdia pozvaní hostia na vozidle Kia Cee'd. (m.a.t.o.)

• - Během testování aut na dráze nebo kola na čas celebrity v autě za rozumnou cenu můžeme vidět v pozadí na letišti modifikovaný letoun Boeing 747 s označením G-BDXJ, který byl použitý v bondovce Casino Royale (2006). Scéna s tímto letadlem se natáčela na letišti Dunsfold, kde se natáčí Top Gear. (Cheeker)

• - V roku 2002 bol jedným z troch moderátorov aj Jason Dawe. O rok neskôr ho nahradil James May. (m.a.t.o.)