Série(5) / Epizody(45)

Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Unlikelyhero

Vždy po každém odvysílaném dílu se za břicho popadám a taky škodolibě vzpomínám na úředníčky z korektně debilní a kdysi tak kvalitní BBC. ()

Triticum

Viete, aky je rozdiel medzi tým, ked bývate na intráku a s kamaratmi si nakupite za naskrabane drobne pofiderný chlast z Lidla a 3 baliky Marsiek, rano pridete rozbity, s dotrhanymi vecami ale aj napriek tomu bola ta akcia super, a tým keď sa potom za par rokov dobre zamestnate a mate peniaze na kubanske doutniky a znackovy alkohol ale si uvedomite, ze to uz proste neni ono (respektive sa z vas pomaly stava alkoholik a ste proste celkovo starý chuj). Ano, presne taky isty ako medzi TG a tGT. Vyšší rozpočet proste nie je všetko. Celé mi to príde, že to proste stratilo nejaku povodnu charizmu, vtipky su velmi silené a bez rozmyslu (aj ked velmi drahe) a co je uplne najhorsie, vzajomny kamaratsky vztah medzi triom moderatorov, ktory bol predtym uplne prirodzeny a spontanny posobi nejak umelo a je strasne podsuvany. Kazdopadne, pozerat sa to da, na druhej strane, keby s niecim takymto zacinali pred tymi n-rokmi, asi by velku dieru do sveta nespravili. Aj ked velmi nerad, oproti 5-hviezdickovemu TG musim 2 odobrat. ()

hujerita

Klasika CHM, ale chybičky krásy sa nájdu všade . The American, Celebrity a pomenej závodov odnikiaľ niekam. Stará dobrá klasika pokračuje ďalej a pretože ju milujem tak za 100% :-) ()

Langustavson

Musím přiznat, že nejsem fanoušek aut nebo jejich milovník. Vlastně mě auta vůbec nezajímají. Celý život jsem ale poslouchal, jak je Top Gear super, tak jsem tomu dal šanci a nějak mě to nebavilo. Pak jsem ale zjistil, že moderátorská trojka z TG odchází a bude mít vlastní pořad. Byl jsem na to popravdě docela zvědavý a tak jsem prvnímu dílu The Grand Tour dal šanci. A výsledek? Maximální nadšenost, strašně jsem se těšil na další díly. Díky tomuhle pořadu snad ještě začnu být fanoušek aut! Ale fascinují mě hlavně ty krásné záběry na přírodu a hlavně mě baví moderátorská trojice svými nápady a jejich vtípky jsou taktéž jedinečné. Zkrátka maximální zábava, která může bavit i lidi, kteří nemají vůbec vztah k automobilům! ()

PanIncognito

Pořad The Grand Tour plní všechna očekávání! Moderátoři zde uplatňují roky strávené v Top Gearu... on je to vlastně starý dobrý Top Gear v novějším kabátu (moderátoři ukazují, že pořad může fungovat bez BBC, ovšem bez nich nikoliv). Trio je stále stejně vtipné. Produkce je úžasná. Zkrátka toto je přitažlivé (narozdíl od 23. série Top Gearu). Snad čeká tuto show i uvedení v televizi, neboť tak osloví více diváků, než jen ve službě Amazon Prime. :) ()

Akrman

Nemůžeme popřít, že moderátorské “Svaté trojici” rozhodně sluší nová režie, nový formát a rozhodně obrovské... ale obrovské množství PENĚZ. Líbí se mi, že v druhé sérii byl vyslyšen hlas lidu a zrušili Američana. Naopak Celebrity Brain Crash mi ani nevadil, a v nových dílech osobnosti vždycky přeskakuju. Je tu ale věc, která mi už trochu vadila v novějším Top Gearu, ale teď se to projevuje ještě víc – a to je až příišné zaměření na supercars, na úkor toho, co všichni chceme: ani ne tak recenze civilních aut “pro lidi” (což by tady bylo zbytečně levné) ale hlavně to kutilství a roadtripy... Všichni jsme přece milovali úkoly, které začínaly “kupte auto do 500“ nebo “do 100 liber...” Osobně mě z GT pořádně bavila jen “přírodní auta”. Chápu, že asi není jednoduché takový díl vymyslet a naplánovat... snad se dočkáme. BBC=BringBackClarkson! S01: 70 %; S02 (zatím nedokoukáno): 80 %. ()

Baerdeller

První díl byl napumpovaný penězi, ale obecně první sezóna měla spoustu otravných momentů jako Američan nebo "umírající" celebrity. Druhá se už těchto segmentů zbavila, ale stále měla spoustu otravných momentů (závodící celebrity) a k tomu hned několik mizerných epizod (Chorvatsko, hlavně poslední Mozambik wtf?). Třetí odstranila i závodící celebrity a celkově kvalita šla nahoru. Plus zdá se, že vystříhnuté segmenty nahradily úseky z historie, které jsou naprosto úžasné. Části o Jimu Clarkovi, Porsche 917, Corvetě Neila Armstronga byly výborné. A mongolský speciál S03E13 je asi jedna z nejlepších epizod, které jsem od místního tria viděl a to počítám i starší Top Geary. Není náhoda, že zrovna tato epizoda má na IMDB epické hodnocení 9,8. Epizody jsou samostatné, takže pokud se chcete na nějakou epizodu podívat a nechcete sledovat celé série, tak bych doporučil právě S03E13. ()

mp5991

Rozjezd mi přišel hodně slabý, přiznám se, že jsem to po dvou nebo třech dílech vzdal a vrátil se k tomu až po dlouhé době na základě ohlasů pár lidí, co znám. Největší slabinou evidentně byla neschopnost přijít s vlastní verzí pasáže s hosty, díkybohu v 3.sérii tuhle snahu snad už definitivně vzdali, Za to jsem opravdu rád, protože hosty jsem téměř vždy přeskakoval i v původním Top Gearu. No, po slabším nástupu se Grand Tour přecijen docela rozjela a některé díly opravdu dosahují kvalit původního Top Gearu, možná ho i v některých ohledech překonávají. Celkově je přesto znát, že po těch letech už trochu dochází nápady hlavně u speciálů. Jediný dobrý byl zatím Feed the world, velký potenciál měl Survival of the Fattest, ale myslím, že byla chyba nechat ty 3 spolupracovat. Jo kdyby si každý postavil svoje auto, klidně v domácích podmínkách a pak je tam dovézt, to mohla být větší sranda, ale asi až moc práce. No třeba se něčeho objevného ještě dočkáme časem :-) ()

Killbilly

Jedna hvězda dolů za trochu divný rozjezd a někdy už příliš se dokola opakující recepty, typu, "čím víc to přeženeme, tím to bude větší bžunda" no ... ne vždy. První díly sledoval spíš rozpačitě se zdviženým obočím, ale jak postupně odpadaly blbější části prostě pryč, začalo ubývat amazonu a ameriky a vlastně přibývat top gearu a británie, zjistil jsem, že žeru díl za dílem a skvěle se bavím. Protože tihle tři prostě mají tu chemii a zde si mohli dovolit mnohem více než v BBC, tedy i sprosté vtípky a více nekorektnosti. Taky se to bere ještě méně vážně než kdykoliv dřív a je větší poměr dobrodružných  speciálů k už trochu nudnému "uaaaa , tisííííc koníí ,toto jedééé".  Takže jo, furt super koukatelné a moc pěkné tu a tam vložené vážné dokumentární reportáže a skvělý formát "conversation street". ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse